Prvi grow! Prva pomoc :)

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
08.05.2012
34
0
0
93
Pre nego sto pocnem da zapitkujem, zeleo bih da pozdravim celu ekipu i da vam kazem svaka cast. Fenomenalno prezentujete celu pricu o marihuani. SVAKA CAST NA BORBI! Samo napred, od sada sam i ja sa vama :) :) :)

Krenuo sam. Prvi grow (koji cu zavrsiti do kraja). Imao sam jednom neke biljcice, ali su morale da budu bacene :( lose organizovana prica...no ne bitno.

2 biljke su krenule. Sorta nepoznata. Cvet iz kojeg su uzete odlican. Neki hibrid, odlicno mirise i mnogo dobro radi. Zbog toga se nadam da ce i biljke biti dobre, al jbg.
Drzim ih neko vreme na terasi, ali planiram da nastavim sa indoorom.
Koliko vremena preoprucujete da ih drzim na terasi?
Citao sam tekst o rasveti i jako ste zakomplikovali pricu. Da li bi 4 stedne sijalice mogle da odrade posao u fazi vegetacije ? 600-700 lumena po jednoj. Da budu pod svetlom 24 casa. Ako imate neki bolji predlog recite. Nemam mnogo novca, tako da za fazu vegetacije mogu samo da kombinujem neonke i stedljive. Za cvetanje, cu naravno nabaviti kesh za pravu sijalicu....
Za pocetak ce se nalaziti u boxu koji je velicine otprilike 0,5x0,5x0.5. Cela povrsina je oblepljena ALU folijom.
Zamilio bih iskusnu ekipu da mi pomogne, a ne neki teoreticari. Jaki na recima, a klimavi na delu.
 

mali_1.3

Aktivan Član
09.09.2011
230
24
0
31
sad sve ovisi o tebi koliko ces ih na terasi drzati, vrijeme je dobro i njima je dobro vani, inace vani ti cvjetanje pocinje najranije krajem 6. i pocetkom 7. mjeseca, ali ako ces ih stabljati u tako mali box, ja bi ti preporucio odma od pocetka na 12/12 i LST jer visina od 50cm ne obecava puno...
za tu kvadraturu boksa su 4 zarulje od 700 lumena premalo, neki minimum bi bilo da imas nekih 10000 lumena, ali ako poslazes ove stedne sijalice to ce ti se previse grijati, pogotovo za vrijeme ovih vrucina, zato ti preporucam HPS 150W koji je idealan za tu kvadraturu, s njim ces i najjeftinije proci, komplet ti je oko 300kn (40€), jeftinije nebi prosao ni sa stednima, ako ikako mozes da u visinu vuvecas box na bar nekih 70-80cm, bilo bi super, jer ces cak i uz upotrebu cooltuba imati malo prostora
ta alu folija nije dobra jer je nemozes niakko idealno zavno nanijeti da se negdje ne izguzva, a na mjestima gdje se izguzva udara svjetlo i to sve reflektira i moze spaliti biljku..
sretno
 
08.05.2012
34
0
0
93
prebacicu ih kasnije, kada malo porastu. tu ce imati 0.5x1.5x1.8 :)
ok. reci mi HPS 150W mogu da koristim 24 sata za fazu vegetacije i kada budem hteo da mi procvetaju, samo prebacim rezim na 12/12 ?
 

mali_1.3

Aktivan Član
09.09.2011
230
24
0
31
to se mene tice nema nikakve potrebe da na vegi svjetlo drzis duze od 18/6
DA, samo prebacis na 12/12
zasto jednostavno ne skupis novce i sredis taj veliki box 0.5x1.5x1.8 i u njega stavis HPS 400W
najbolje bi ti to bilo drzati ih vani i kad sredis taj veliki box onda unutra stavis da ti brze procvjetaju ako ti je to cilj ili napravis outdoor posto ti je pretpostavljam 1. put, pa da se malo ispraksiras
 
08.05.2012
34
0
0
93
mislio sam da mogu ovaj mali da nabudzim sa stedljivim zbog manje povrsine, dok ne skupim pare za ozbiljnu rasvetu.
Medjutim ideja pada u vodu, tako da skupljam pare za ozb rasvetu...do tada ce biti na terasi :)
javljacu se ja jos, da vidimo i analiziramo kako napreduju. :)
hvala na savetima
 

makisplit

Aktivan Član
07.03.2012
501
132
0
43
prvo bi rekao da nema potrebe za omalovažavanjem ikoga na forumu pošto imaš 4 posta i veliku rupu u znanju oko uzgoja a unaprijed diskvalificiraš ljude koji su ovde duže od tebe.

4 cfl-ke od 700 lumena po komadu je prvi dokaz o recenici poviše.
potrudi se citati i slušati za pocetak pa ceš bolje rasuđivati ko prica *****rije a ko ne.

dobrodošao i sretno sa uzgojem
 
08.05.2012
34
0
0
93
hvala. znam sta zelis da mi kazes,. nisam hteo nikoga da vredjam samo sam hteo da zaobidjem teoretisanja i filozofiju, i pametovanja. Citajuci forum, primetio sam da dosta ljudim ima neko svoje sta i kako treba.kao likovi iz teretane :D :D
trudim se da citam. problem je sto ste neke u neke stvari usli toliko detaljno da je postalo konfuzno :)
 
08.05.2012
34
0
0
93
evo, od kada sam poslao prvuku poruku....do sada. kako vam se cini? koristim sunce kao izvor svetlosti :)
nemam predstavu koja je sorta ali mi deluje da ce bas da raste u visnu. sta vi mislite ?
IMG_20120529_150507.jpg

jednu nesretnicu sam slucajno slomio.nepazljivi kreten. stavio sam stapic za usi ne bih li je ispravio. nadam se da ce preziveti. deluje mi kao da se oporavlja. pocela je da se dize opet
IMG_20120529_150650.jpg
 

Prilozi

  • IMG_20120529_150445.jpg
    IMG_20120529_150445.jpg
    190,2 KB · Pregleda: 42
  • IMG_20120529_150703.jpg
    IMG_20120529_150703.jpg
    198,6 KB · Pregleda: 36
08.05.2012
34
0
0
93
ljudi, nabavio sam 2 x CFL 65w, svaka po 6500 lumena + 3 stedljive od po 1000 lumena.
velicina boxa nekih metar kvadratni +- nesto.
da li je dosta za fazu vegetacije? treba li jos da dodajem?
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
to ti izadje oko ~16000Lm sto daje jedna hps 150w lampa, 150w hps ide u 0.5m x 0.5m pa sad racunaj, al vege bi trebalo da moze pod uslovom da ti se ne rasipa puno svetlo po tom prostoru
 
08.05.2012
34
0
0
93
znam , ali nemam novca da kupim hps. zato idem na varijantu cfl za vreme vege, a onda cu da kupim hps ili da nagruvam bolje varijante cfl-a.

da li bih ostetio drugare ako bih dodao jos koju cfl ?
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
nemapredaje je napisao(la):
znam , ali nemam novca da kupim hps. zato idem na varijantu cfl za vreme vege, a onda cu da kupim hps ili da nagruvam bolje varijante cfl-a.

da li bih ostetio drugare ako bih dodao jos koju cfl ?

i ja sam isao tom logikom i uzeo dve osramove cfl od 30w i dao za njih 20e, posle nasao hps110w za 15e a on daje 2.5x vise lumena... ne kontam na koje drugare mislis ali dodavanje svetla ne moze da smeta ;)
 

Canna

Aktivan Član
11.06.2012
90
11
0
43
Dobro ti kažu tražiš na krivim mjestima,pogledaj naveče mal po gradu paš vidjet neka narančasta svjetla kak svijetle,često uz glavne ceste e vidiš to ti je hps a sad ako ti je problem skupit 600 kuna za komplet onda je vrijeme da se naučiš dobro penjat hehehehe
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Casper Hero
08.05.2012
34
0
0
93
Imam problem, ogroman problem. Naime, biljcice sam drzao pored prozora neko vreme, malo da porastu, malo dok sredim box itd.
Problem je sledeci: imam utisak da uopste ne rastu. Biljcice koje su bile u boksu kao da su stale, nema pomeranja. Neke od njih su pocele da zute. Prvo sam mislio da je zbog vrucine, pa sam podesio 3 kulera. rade posao kako valja i izbacuju sav topao vazduh.

Drzao sam ih na 24, medjutim izgleda da to nije najpametnije pa sam prebacio na 18/6. U boxu im nije apsolutni mrak ali koristicu ga samo za vegetaciju(nadam se da to nije problem?!).

Deo koji mi nije jasan jeste da se jedna odlicno razvija u boxu. Evo slika:
http://oi45.tinypic.com/j64lrd.jpg
http://i49.tinypic.com/21dgz7c.jpg

a evo ih ove druge,koje ne mrdaju :(

http://i47.tinypic.com/bgusci.jpg

Sta mislite sta gresim, u cemu je problem??? I da, obzirom da sam neke relativno skoro presadio, zanima me koliko dana ce biti stresirane??
Da li je moguce da sam im ostetio koren, a ako jesam kako se to manifestuje ?
Sta je dobro da im dam protiv stresa? Dzoint npr ? Doduse crkle bi da vide kako im gore sestre :DDD

obzirom da nesto verovatno gresim stavio sam ih pored prozora na prirodno svetlo da vidim hoce li biti nekih promena.
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
nemapredaje je napisao(la):
Sta mislite sta gresim, u cemu je problem???
biljke izgledaju zdravo (ako zabatalimo da su male), samo su ti se one dve izduzile, ocigledno fali svetla, velika bi mogla u vecu posudu, male svaka u svoju

nemapredaje je napisao(la):
I da, obzirom da sam neke relativno skoro presadio, zanima me koliko dana ce biti stresirane??
ako je uradjeno kako treba nema tu nekog stresa, koje si uopste presadjivao, onu veliku? ili male, sto dve u jednu posudu

nemapredaje je napisao(la):
Da li je moguce da sam im ostetio koren, a ako jesam kako se to manifestuje ?
pa to bi ti trebao da znas, ti si presadjivao... da je ozbiljnije ostecen ne bi bile ok kako izgledaju (ako zabatalimo velicinu)

nemapredaje je napisao(la):
Sta je dobro da im dam protiv stresa? Dzoint npr ? Doduse crkle bi da vide kako im gore sestre :DDD
daj im vode kako treba, zali da procuri dole pa onda ostavi par dana, kakvo je ono zalivanje u sredinu i uz stabljiku, gde si video da se tako zaliva

nemapredaje je napisao(la):
obzirom da nesto verovatno gresim stavio sam ih pored prozora na prirodno svetlo da vidim hoce li biti nekih promena.
nije bitno prirodno svetlo nego direktno sunce, koliko ga uopste imaju