Prvi grow. Prvi dnevnik.

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

chuks

Aktivan Član
06.03.2017
32
273
53
Pozdrav,

U devetoj sedmici uzgoja. Brinem se o 3 djevojke. Dvije autoflowering Northern Lights i Stress Killer. Jedna feminizirana Sour Diesel. a dnevnik cu poceti od 8 sedmice.

Na preporuku grow shopa kupio sam TerraMagmu Blumenerde. I sve biljke rastu u 8l fabrickim saksijama smartpot. Sijalica je 600W HPS Philips Green Power. Kao gnojivo koristim bat guano i gnojivo za rast sve organsko (za substrat nisam siguran ali cim ne pise znaci da nije tako da se ova tura ne podrazumijeva kao organska). PH vrijednost Vode kontrolisem sa digitalnim PH mjeracem i regulisem je sa ocatom, limunom i sodom bikarbonom. Ph-vrijednost vode je od 6 do 6.5. Zaljevam sa mlakom vodom.
Nemam termometar i mjerac vlage. U vegetaciji sam zbog toga imao problema sa visokom temperaturom
Northern Lights je to najteze podnijela a kod Stress Killera je vecina listova izblijedila od prejakog svijetla. Sve tri su imale manji ili veci stres od previse hrane u prve dvije sedmice. A u 6 sedmici sam odrezao vecinu donjih bocnih grana i cvijetova. Mislio sam da ce podnijeti stres jer je bila gusta ali je stala sa rastom u sljedece dvije sedmice.
Sour diesel je dobro podnijela trening. I nakon 5 sedmica vegetacije sam poceo sa 12/12. U drugoj semdici
12/12 je pokazala prve preflowers. Imala je veliki strech(mozda od stresova ali uzgajac je napomenuo da ce se malo vise istegnuti u pocetku cvatnje) i izbacila je 3-4 muskih preflowersa koje sam skinuo prije nego su sazrijeli. Od tada se vise nisu pojavljivali i nadam se da ce tako ostati. Sour Diesel je imala i par mutacija dva lista su imala po jedan extra list koji je rastao iz pocetka lista. I na jednom zglobu umjesto jednog narasla su dva zdrava cvijeta a izmedju njih je narastao muski preflower koji je otvorio jednu stranu kese ali srecom poslije 2 sedmice i dalje nema nikakvih znakova oprasivanja.

Family.jpg

Northern Lights auto NL_1583.jpg NL_1584.jpg

Sour Diesel feminizirana
Sour Diesel_1598.jpg Sour Diesel_1600.jpg Sour Diesel_1604.jpg Sour Diesel_1605.jpg Sour Diesel_1606.jpg Sour Diesel_1607.jpg Sour Diesel_1608.jpg Sour Diesel_1610.jpg Sour Diesel_1614.jpg Sour Diesel_1617.jpg Sour Diesel_1619.jpg

Stress Killer auto
Stress Killer_1596.jpg Stress Killer_1588.jpg
 

chuks

Aktivan Član
06.03.2017
32
273
53
Hvala raja!!

sve na mestu za sada, jos samo malo strpljenja ;)

Trudim da budem strpljiv ali se bojim da ne oduzim previse pa da mirisi ispare. Nemam iskustva pa sam i mislio da zrtvujem najzreliju Stress Killera za znjanje i pustim da sazrije maximalno.
Skinuo sam jednu bocnu granu prije sedmicu i high je bio odlican bez brzine jako bistar i uzdignuci celebralni high na pocetku pa za jedno 15tak minuta pocinje da opusta fizicki.

Sutra ce biti 9 sedmica od sjemena pa cu uploadovati jos slika u sljedecih par dana!!!
 

chuks

Aktivan Član
06.03.2017
32
273
53
Ne znam za ostale, ali ja cekam smoke report tog stress killera hehe.. Lepe biljoze:):thumb:

e evo upravo rollam killera. :joint2::joint2:

Smoke i Harvest report za Stress Killera :skot:::skot::

Harvest me dosao oko 35g poslije 10sedmica. s tim da sam skinuo jedno 5-6 grana prije. :makaze::makaze: sto se toga tice nije lose.

IMG_1697.JPG IMG_1699.JPG

Susio sam je citavu u komadu jedno 8 dana poslije sam je stavio u tegle.
Budsi su malo rijetki i mislim da je to do cbd vrste canabisa jer druge dvije djevojke su prilicno guste. Miris cvijeca je sladak i drvenast sa blagom skoro nepostojecom aromom citrusa. Miris se pojacava preko vremena i postaje komplikovaniji. IMG_1757.JPG

Smoke je odlican, jako uplifting chill kako u glavi tako i u citavom tijelu. O okusu dima ne mogu da govorim jer, zbog nekog razloga koji mi nije poznat, rollam sa duhano.
IMG_1809.JPG

Stress Killer odlican radi bas to opusta uzdize i razvedrava um a i tijelo.

poslijednjih 10g
IMG_1806.JPG


sretno!! :smoke::smoke:

:vozdra::vozdra::let::let:
 

WEEDetix

₴Ⱨ₳₥₳₦ - VⱤ₳Č - ĐⱤɄłĐ - ⱧɆⱤ฿₳Ⱡł₴₮
Urednik
Grow Support
11.10.2010
3.186
21.085
1.098
35
คภ๔г๏๓є๔ค
da je moja na NL auto bi cekao jos koji amber da se pojavi bar dva tri dana jos da bude bomba a ostalo je super sta rec:thumb: