Prvi Grow...Trazim Savjete

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
30.05.2009
21
0
0
34
Ocigledno ne shvatate...imam vec ogromno iskustvo u botanici...ali sve sto mas radio,od vocaka do Ginko Gilobe bilo je outdoor.....a za ovo je sve spremo osim tih glupih sijalica....cak sam nabavio extra Austrijsko gnojivo, p-10 k-6 n8...riblja emulzija i root hormon...sve na Ebay kupio...pa ona extra ventilatori...dao sam 50 eura da bih ofarbao prostoriju u bijeli...digitalni higro/hidrometar...a sijeme je ok 1000%...i nisam reko da mi nije proklijalo 10 nego jedna koju sam isprobao....ali eto sada kada sve imam fali mi SAMO 500 eur. za HPs....jbt tu sam se preracuno...jel ima neka alternativa neonke,itd?
stvarno posle svega sto sam nabavio i zbog prostora koji sam uradio ne zelim da odustanem od ovoga a kesa se nema...sta sad?
 
11.04.2009
26
0
0
38
Šta?! toliki prostor imaš na raspolaganju?!?!!

U jbt! ok, za početak prestani slušati ove zavidne buda... pardon, ljude.
A Sve što te dalje zanima o takvom uzgoju možeš nači u filmičima od Mr. Green-a. Imaš ih na youtube-u...

Sretno i obavezno radi update, jer me silno zanima kako če to napredovati, jer bi ja najrađe isto, ali nisam u prilici...:eek:hno:
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
A šta če mu filmič kad nema adekvatnu rasvjetu:eek:hno:
Na štedne zaboravi,na neonke također=jednostavno nedovoljno!
Pregradi prostor na 2x2=4m2.Unutra naguraš bez problema 15-20 šta ti je i previše za tvoje potrebe.Na 4m2 stavi najmanje 1000w hps ili 2x400/600.To bi bilo dovoljno.
Dok me narastu do bar 20cm drži ih u manjim kantama pod jednom lampom.Kad se primu sve koje se mislu primiti upogoni ostalo.Pobrini se da skupiš 250-300€ i možeš dalje,ili se snađi drukčije:icon_lol:
Nemoj ako imaš toliki prostor misliti da ga pod svaku cijenu moraš iskoristiti ciloga.
Nebudi pohlepan,idi na sigurno.Radije pričekaj.Radije od te sobe napravi jednu stealth sobu.Biče ti lakše,manje troška,jeftinije do opreme(lampe) koju stvarno trebaš.
Ja bi ovako na tvom mistu ali to sam ja!
Gerilac-malo je tu zavidnih budala,svak bi tija više ali zašto toliko riskirati?
Meni je dovoljno 4m2 za moje potrebe,i to za dvogodišnje potrebe!Ali još to nemam...bar ne po visini.:sun2:
 

Tarki

Aktivan Član
11.01.2008
1.184
139
0
37
Ne moras iskoristit cijeli taj prostor.. za to bi ti trebalo 9kw lampi
a ti si mozes uzet 400-600w hps za pocetak i radit sa time...
i ne trebas nuzno box... mozes to radit nasred prostorije ako te volja, malo ces izgubit svjetla al nije bed
kad vec imas takav mrak prostor, onda radi to kak spada s hpsom a ne neonkicama jer da bi dobio kolko tolko pristojnu kolicinu bi trebo imat pu qrac tih neonki
dakle nabavi hps, 400 ili 600w.. to ce ti biti dosta, i za pocetak a i za ubuduce vjerojatno
 
30.05.2009
21
0
0
34
Hmm...ima tu razlicitih solucija....ja nisam ni mislio praviti box unutar prostorije...prostorija je vec box....dakle 100% bijela prostorija koja ima samo cesmu i 3uticnice za struju....eXtra izolacija....e sada prob. mi je ta rasvijeta za koju nemam novaca....mislim da cu napraviti mali boxic za pocetak....a ne trebaju bas neke velike kolicine za moje potrebe tako da cu od viska da pokusam da nabavim adekvatnu rasvijetu za kompletan prostor...onako kako to treba a ne onako kako sam ja mislio (stednim sijalicama) ,al jbg kada sam se preracunao p vecinu novca potrosio na neke gluposti kao sto su digitalni higrometar i jos neke stvarcice koje sam mogao i jeftinije uzeti...e jbg sad jebi kozu 3 mjeseca dok ne zaradis...
xD
P.S. Mislim da cu raditi dnevnik ovoga maloga boxa pa pogledajte kako to botanicari rade....a tamo kasnije naravno pogledajte prvu "plantazicu" na ovome forumu (ili me neko preduhitrio?)
 

Flegy

Aktivan Član
27.01.2007
331
6
0
33
bestineverything.freeforum.ca
imaju ljudi pravo...zasto ne ogradis s nekim zidicem po sredini pa iskoristis sam jednu stranu za pocetak pa ostali drugi dio kada skupis love... nisu ni hps toliko skupe ko nekad imas ih cak i po 500-600kn -400W nisam siguran davno sam ja to kupovo,a ak nemas love jebiga skidaj s ulicne rasvjetle hps lampe :D
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
a ne trebaju bas neke velike kolicine za moje potrebe tako da cu od viska da pokusam da nabavim adekvatnu rasvijetu za kompletan prostor
-Pojasni mi ovo molim te...
Radije neke stvari zadrži za sebe...
 
30.05.2009
21
0
0
34
Greenpower1 je napisao(la):
-Pojasni mi ovo molim te...
Radije neke stvari zadrži za sebe...

Razumem .... a bas sam maloprije razmisljao o tome...kome ja pisem uopste?
Znam dobro da murija sve ovo prati....kad na glupom facebooku imaju ljude po citav dan onda mozes misliti kako nas ovdje gledaju....al pazite...imam ortaka koji se bavi informatikom (tacnije informatickim dizajnom)i znajte da vam se lako moze otkriti identitet putem samo jedne poruke!!
Ovako:
Vas provajder moze da "tracka" sve sajtove na koje je vasa IP adresa "svrljala" e sad je samo pitanje ko je vas provajder ako je to recimo neka strana,privatna,ili mala firma onda ste manje vise sigurni...ali ako imate net od nekoga jakoga...recimo kao sto je kod nas Telekom Srbije daje oko 80% net ovoj drzavi onda ta drzavna firma ima veze sa drugim drzavnim institucijama jer su oni zajedno drzava,jel,prosto...dakle recimo da postigne se tajni dogovor izmedju najvecega hrvatkoga net providera i policije da taj provider tracka svakoga svoga korisnika koji posjeti sajt vutra.org...to je za njih pre jednostavno...onda ako zabiljezi da vas aIP adesa luta po vutra.org onda vide ko ste vi....vasa ip adresa je stalna i vezana je za vas prikljucak a vas prikljucak za vas racun a vas racun za vasu kucnu adresu...
xD
Mozda sam vas samo zbudnio ali vjerujte tako je ...mi smo zvali telekom Srbije i pitali dali je to moguce da trackaju...oni rekli da....i moj ortak se izlajo na njih kako je to uvreda privatnosti i jeb* im sve do 9 koljena....
P.S.Mene nemogu trackati jer se IP vasega sajta nalazi u HR a ja sam iz SR....tako da...Bosanci,Srbi.Slovenci itd. vi ste sigurni a vi u hrvatskoj pazite sta pisete :)))
:icon_lol::icon_lol::icon_lol::icon_lol::icon_lol::icon_lol::icon_lol:
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Ne radi se o tome.A sad več kad pišem da ti napomenem da su komercijalna pitanja na ovom forumu Zabranjena!
Pročitaj moj "Quote" i vidi šta neko može zaljučiti iz toga.Pogledaj pravilnik.
Nego radije napravi box za početak od 1-2m2,lako nađeš jednu hps od 250-400w,pa vidi kako če iči.
Ima savjeta za boxove koliko očeš na forumu,i lakše ti neko pomogne kad zapneš a na forumu ionako ima svega,a kad to odradiš za iduči put znaš sam.
Hehe,Flegy me nasmija...:sun2:
EDIT-nisi ni ti 100% siguran,sve se može kad se hoče:rofl:
 
30.05.2009
21
0
0
34
Nisu ni bila komercijalna pitanja....al ok....by the way..ne mogu meni brate nista....ja kradem ineternet od komsije...ko ga je tjero da stavlja antenu na vrh zgrade.....
xD
 

Flegy

Aktivan Član
27.01.2007
331
6
0
33
bestineverything.freeforum.ca
hehe koliko ja znam od t-coma ruter stalno mjenja ip kad god se resetira...

evo sta ti pise gore....

Vutra forum je smješten na kriptografskom sistemu zvanom SSL (secure sockets layer). Sve poruke između vas i servera su enkriptovane (kodirane). :)

@Greenpower1
nebi da se otkrivam al tak sam ja mislio nabaviti hps :D
 
11.04.2009
26
0
0
38
Greenpower1 je napisao(la):
A šta če mu filmič kad nema adekvatnu rasvjetu:eek:hno:
Na štedne zaboravi,na neonke također=jednostavno nedovoljno!
Pregradi prostor na 2x2=4m2.Unutra naguraš bez problema 15-20 šta ti je i previše za tvoje potrebe.Na 4m2 stavi najmanje 1000w hps ili 2x400/600.To bi bilo dovoljno.
Dok me narastu do bar 20cm drži ih u manjim kantama pod jednom lampom.Kad se primu sve koje se mislu primiti upogoni ostalo.Pobrini se da skupiš 250-300€ i možeš dalje,ili se snađi drukčije:icon_lol:
Nemoj ako imaš toliki prostor misliti da ga pod svaku cijenu moraš iskoristiti ciloga.
Nebudi pohlepan,idi na sigurno.Radije pričekaj.Radije od te sobe napravi jednu stealth sobu.Biče ti lakše,manje troška,jeftinije do opreme(lampe) koju stvarno trebaš.
Ja bi ovako na tvom mistu ali to sam ja!
Gerilac-malo je tu zavidnih budala,svak bi tija više ali zašto toliko riskirati?
Meni je dovoljno 4m2 za moje potrebe,i to za dvogodišnje potrebe!Ali još to nemam...bar ne po visini.:sun2:

A krivo si me shvatio...
Mr. green ima dobar filmić koji se zove "I grow chronic", chronic kao žargon za travu.
Ima sličnu situaciju, gaji u nekakvom podrumu, i podjeli prostor, baš zato što mu ne treba cijeli... cool riješenja za takve slučajeve...
 
31.05.2009
6
0
0
49
Evo još jedno novo lice u kući slavne braće...
Pomozite mi drugovi jer sam u panici.Ovo je moj prvi grow i prođe šesti dan od klijanja i već problemi...
da pojasnim...
box 1,6x1,6x2,8...grolux 600w,ventilacija neloša,box obložen alu folijom...posađeno 5 biljaka lemmon skunka u 13-litarske posude,neposredno nakon klijanja u substratu sa omjerom koje preporučuje ovaj site.
Nakon šestog dana biljke su narasle jedva 5 cm i pustile su tek prve režnjiće drugog para rožnatih listova.Da li je to premalo ili je to ok?Međutim biljke mi rastu ukoso...jel to problem?nisam siguran koliko ih moram zalijevati često jer je u loncu napravljena dobra drenaža pa mi se čini da voda pada na dno posude a korijen ostaje suv jer je možda tek na dubini od 5-6 centimetara...da li zbog toga moram zalijevati češće dok korijenski sustav ne dođe do dna posude....ne znam što da radim...koliko često moram uključivati ventilator dok su biljke ovako male...pomozite mi dobri ljudi i dajte mi korisne savjete...bit ću vam jako zahvalan...pozdrav svima:sun2:
 
31.05.2009
6
0
0
49
Evo još jedno novo lice u kući slavne braće...
Pomozite mi drugovi jer sam u panici.Ovo je moj prvi grow i prođe šesti dan od klijanja i već problemi...
da pojasnim...
box 1,6x1,6x2,8...grolux 600w,ventilacija neloša,box obložen alu folijom...posađeno 5 biljaka lemmon skunka u 13-litarske posude,neposredno nakon klijanja u substratu sa omjerom koje preporučuje ovaj site.
Nakon šestog dana biljke su narasle jedva 5 cm i pustile su tek prve režnjiće drugog para rožnatih listova.Da li je to premalo ili je to ok?Međutim biljke mi rastu ukoso...jel to problem?nisam siguran koliko ih moram zalijevati često jer je u loncu napravljena dobra drenaža pa mi se čini da voda pada na dno posude a korijen ostaje suv jer je možda tek na dubini od 5-6 centimetara...da li zbog toga moram zalijevati češće dok korijenski sustav ne dođe do dna posude....ne znam što da radim...koliko često moram uključivati ventilator dok su biljke ovako male...pomozite mi dobri ljudi i dajte mi korisne savjete...bit ću vam jako zahvalan...pozdrav svima:sun2:
 

mali.medo

Aktivan Član
27.04.2008
300
22
0
44
agrofreak je napisao(la):
Evo još jedno novo lice u kući slavne braće...
Pomozite mi drugovi jer sam u panici.Ovo je moj prvi grow i prođe šesti dan od klijanja i već problemi...
da pojasnim...
box 1,6x1,6x2,8...grolux 600w,ventilacija neloša,box obložen alu folijom...posađeno 5 biljaka lemmon skunka u 13-litarske posude,neposredno nakon klijanja u substratu sa omjerom koje preporučuje ovaj site.
Nakon šestog dana biljke su narasle jedva 5 cm i pustile su tek prve režnjiće drugog para rožnatih listova.Da li je to premalo ili je to ok?Međutim biljke mi rastu ukoso...jel to problem?nisam siguran koliko ih moram zalijevati često jer je u loncu napravljena dobra drenaža pa mi se čini da voda pada na dno posude a korijen ostaje suv jer je možda tek na dubini od 5-6 centimetara...da li zbog toga moram zalijevati češće dok korijenski sustav ne dođe do dna posude....ne znam što da radim...koliko često moram uključivati ventilator dok su biljke ovako male...pomozite mi dobri ljudi i dajte mi korisne savjete...bit ću vam jako zahvalan...pozdrav svima:sun2:


sve je to u redu kume samo zašto u tako velike tegle? (slabo
rastu u vis zato šo su se posvetile korenu jer imaju mesta ,kapiš;)
zato je bolje prvo u male pa lagano presađivanje al sad ga jebi..!!
vent. neka radi a oko zaljevanja si dobro provalio;) ČEŠČE!!!
i okači neku sliku da se to vidi da ne seremo bezveze...!!!
...POZDRAFFF...:vb_whip:
 
31.05.2009
6
0
0
49
e jebiga rođo...prvi grow i sa njima i prve greške...šta ću sad...ako stalno imam uključen ventilator drastično mi pada vlaga u boxu...ispod 40%...reci mi koliko udaljena mora biti lampa od biljki...možda sam i tu falio...sad su negdje na 80 cm od lampe.