Prvi Grow...Trazim Savjete

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
30.05.2009
21
0
0
34
Kao prvo zelim da pozdravim svakoga ko upravo cita ovo jer je odvojio malo vremena kako bi me saslusao i eventualno dao sevjet.

Ovo ce da bude mo prvi grow,stvarno sam mnogo stvari procitao i pogledao ali ipak treba cuti sta kazu iskusni igraci.

Imam:
20 sjemenki..domace,ne bas stare
Prostorija od 9 m2
20 saksija od 1l i isto toliko od 6l
2 ogromna ventilatora
Citava prostorija je svjeze bjelo okrecena
Hygro/Thermometar
Podloga,gnojivo itd.
Osvjetljenje su mi stedne - recito vase misljenje koliko bi mi trebali komada

Pitanja:
Opiste najbolji nacin da sijeme proklije
Dali je saksija od 6l dovoljna za vegetaciju?
I kada sumirate ovo sve sto imam,dali ce biti nekih velikih problema
(ne mislim na bolesi itd. nego iskljucivo na probleme tipa:
Sjeme
Mali prostor
Malo ventilacije itd.

Hvala Unaprjed.
 
30.05.2009
21
0
0
34
Necu boxic.
Dakle imam 9 m2 citoga prostora...dakle samo voda i strujna instalacija...i imam tih 20 sijemenki..zelim to sve da poadim (ne zato sto sam pohlepan nego zato sto znam da ih nece 1/3 uspijeti kako treba jer mi je prvi grow...) i sad se pitas zasto ne posadim jednu u neki BoxiC i malo EKSPERIMENTISEM....jednostavno nemam vremena za tako male projekte....pomozi ako mozes i hoces...

Stedne sijalice 25w
A za klijanje pitam jer sam vec probao sistem morke salvete ...i posle 11 dana nista.......
 
30.05.2009
21
0
0
34
Ma brate nisam siguran da ce to ici bas tako lako....
Posebno me brine recimo...tamo pise saksija minimalno 10l za vegetaciju....a ja vamo citam neke tipose sade cak u 4....ko je pravu?
ili recimo oce li ovo ici sa stednim sijalicama....i jos me neke stvari brinu...recimo temparatura u mome gradu u 7 mjesecu moze da dostigne cak 40 stepeni xD....kako to rashladiti na 21-22??
Ili to 21-22 bas i ne treba tako....kakvu vi temp furate???
 

Flegy

Aktivan Član
27.01.2007
331
6
0
33
bestineverything.freeforum.ca
auuu rodak bome ces ti se puno stednih nakupovati za tako velik prostor ako ne zelis praviti boks......a sta se tice tegli sto vece to bolje ti odluci...stavis sjemenke u vlaznu maramicu i stavis na tanjur i onda stavis u vrecicu da nemaju zraka i stavis ih na neko toplije mjesto...eto tak ja radim :) a rashladis temperaturu tako sto napravis propuh jedno 30min ili stavis obicni kucni vemntilator da stalno puse...i nemos znati oce biti problema dok se ne vidi koliko ces se truditi oko toga :)
 
30.05.2009
21
0
0
34
ma ofarbao sam kompletnu prostoriju u bijelo ....imam 2 ventilatora...ali brate,znas ti sta je 40 stepeni,kakav propuh covece?
Koja je kod tebe temp.?
i sta mislis kolikimi broj stednih treba xD
 

Flegy

Aktivan Član
27.01.2007
331
6
0
33
bestineverything.freeforum.ca
ma skuzio sam da si ofarbo krivo sam procito gore ispravio sam bio prije al nisi vidio :D a sta ja znam ako pucas na nesta tako dobro uzmi si sto vise to bolje pa kako biljka napreduje vidis po njoj jel joj treba jos ili je ok ovaj broj za trenutno stanje :) kod mene je solidna temperatura sad trenutno se nemoras bojati temperatura :D pa propuh napravis da se oladi malo prostorija,brijem da ti nebi trebao biti pre velik problem temperatura a ak bude i nemos to kako rijesiti a brijem da se moze napravi si cool tube i mirna bosna :D...
 
30.05.2009
21
0
0
34
to ti mene zajeb ili sta....ma nemoze biti mali prostor...mozda moze biti PREVElik.....9 m2...20 biljaka...pa mogu 2 hrasta posadit...hehe
xD
 

Teglica_Unka

Aktivan Član
02.05.2009
510
83
0
38
covece ne moze to tako....
trebalo bi ti min 20 stednih to je mnogo para i to ti resava samo prve dve nedenje veg moras da kupis HPS pomiri se sa tim.
 
30.05.2009
21
0
0
34
A ja bas ne kontam te neke stvari....jbt 400w jeste 400w bez obzira na broj biljaka....al prostor....uff....I hate this game....nista od plantaze...neam love za par HPS-ova...bas sam gledao...lik je na 5.2 m2stavio 7x400w
omg.....
xD
Sve su prilike da cu se morati baciti na izradu boxa....
 

BlekFog

Aktivan Član
27.03.2009
142
0
0
39
Jebate a sta bi ti...imas prostor od 9 m2, a< stavlja bi stedne zarulje, dok na 1 m2 groweri stavljaju po 1 hps od 400w...znaci za tvoj grow bi trebalo negdje oko 9 hps-ova, dok ti stednih nebi trebalo 20 ak. ka sta je netko napisa nego negdje izmedu 150-200 cfl zARULJA...mani se corava posla, i citaj malo po forumu a ne se zalecivati ka noob u prazno:bis:
 

mali.medo

Aktivan Član
27.04.2008
300
22
0
44
odine mani se čorava posla...!!!
ako ti onih 10 semenki nije proklijalo
veruj da neče ni ostatak jer su za kujac!!!
tako da kume prvo nabavi pravo seme a onda se igraj botaničara...
...ZDRAVO!!!
 

ZOKI

Aktivan Član
21.01.2008
1.257
42
73
16
treba ti 1000 stednih za taj prostor a ne 20
cujte ljudi nemo od ovog nista mozemo se samo sprdati :)
svako od nas zna kako ce ovo da zavrsi ..
izvini odine ako neklepas box niko te nece ozbiljno shvatiti ..
a i meni ije ovo smesno...