Prvi grow, unknown, 400w hps

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
01.03.2015
21
32
13
Pozdrav,
ovo je moj prvi post i ujedno prvi grow. Kako još uvijek istražujem i sve mi je ovo više manje novo nemojte zamjeriti na banalnim greškama.

Box 90x90x180
HPS 400w (cool tube)
Ispuh: PK 125 420m³/h
Upuh: Vents VKO100 107m³/h
Filter: PK Coco ECO 360-480m³/h
Zemlja: Guanokalong
Posude 12l
Gnojivo: Bio tabs

Biljke su stare nekih 5 dana od čega su 4 dana provele na prozoru te sam ih jučer presadio i premjestio u box. U dvije posude na dno sam stavio bio tabs kako bih vidio da li će to imati ikakvog učinka. Ostala gnojiva nisam davao.

Kako su ovo usput prikupljena sjemenja ne očekujem ništa posebno pošto moramo vidjeti da li će uopće biti ženskih. Stoga sam u dvije posude stavio po jednu, a u druge dvije po dvije odnosno četri.

Trenutno jedini problem koji sam usio primjetiti je mala vlažnost. No dok ne nabavim ovlaživać, ne znam da li bi pomoglo da više zaljevam? Ili možda posuda sa vodom u boxu?

Također mi fali jedan unutrašnji ventilator, ali i to će morati sačekati :/

ugl. evo par slika

1.jpg
2.jpg 3.jpg 4.jpg 5.jpg 6.jpg
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.263
35.803
2.698
Weed California USA
A joj.
Jedna biljka za jednu teglu ! Ne kuzim kaj ces ak pokazu da su obje zenske u istoj tegli? Presadjuj to odmah, dok jos mozes jer kas se korijen spetlja onda bu veselo. Sve ih popikaj po zasebnim teglama i kad pokazu spol, muske bacis, zenske nastavis.
Bio tabs neznam dal je itko koristio. Vidi ak se ko javi, al ono... plantella radije ;)
Vent za upuh ti ne sluzi nicemu osim sto trosi struju. Ispuh vent je i vise nego dovoljan, dole samo ostavi rupu za pasivan upuh.
Biljke su ti izduzene pogotovo ove lijevo, vjerovatno pre malo svjetla na prozoru. Spusti lampu na 30ak cm i stavi neki vent da puse izemdju lampe ili po biljkama.
Za vlagu nikako zaljevat cesce. Zaljevas kad se zemlja posusi. Cca svaka 3-4 dana. To ces vidjet.
E da, dok ne nabavis unutrasnji, stavi ovaj kaj ti je sad upuh. i da puse nutra, samo ne po biljkama jer je pre jak. Sa strane nekak.
Ta turbina bi trebala bit dovoljno jaka da ti cool tube ni netreba, pogotovo ako oba stavis za ispuh. Stavis dobar reflektor i eto ti 30% vise svijetla u boxu.
Imas dobru opremu i znas neke stvari, al imas par full pocetnickih greska. Ispravi i bit ce to super :)
edit: kad ces presadjivat, zatrpaj sve izduzene skroz do privih lisica ;)
 
01.03.2015
21
32
13
Stipe, hvala na savjetima :) Nažalost nemam više cvjetnjaka i tek u ponedjeljak ću moći nabaviti nove. Nakon prvog presađivanja koje je možda bilo malo stresno ne znam da li bi nakon ovog novog od muke mogli postati muški :/
Ventilator ću staviti da puše iznad biljaka a lampu još spustiti kao što si rekao. Thx
 

bakalula

zgodan i nezgodan
Poznanik Foruma
13.10.2013
452
873
93
53
Jel ideš na regular sjeme zbog financijskog aspekta ili? Jer ako imaš novaca, vadi ovo van i pikaj feminizirano sjeme. Ne bi bilo lijepo da nakon 30ak dana brige dobiješ mudonje ;)

p.s ako nastavljaš s regularom, presadi, digni vlagu i ne špricaj po listovima dok je svjetlo upaljeno.
 
Poslednja izmena:

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.263
35.803
2.698
Weed California USA
Nece nitko postat muski. Bit ce ono sto im je zapisano u genotipu :p Ne brini, i da jos 5 puta presadis, nece biti tolko lose kolko 4 biljke u jednoj tegli. U ponedjeljak onda nabavi jos tegli i zemlje i presadjuj to.
Ili nabavi brendirano sjeme. Box i oprema ko stvoreni za nesto fino :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: limabeograd
01.03.2015
21
32
13
Išao sam možda ponajviše iz financiskih razloga, ali ipak se budem stisnuo i kupio sjeme. Zemlja i tegle bi me izašle negdje kao i sjeme. Čini mi se šteta truda :)
Stavio sam ventilator da puše između biljki, a u sredinu ispod lampe sam stavio posudicu sa vodom, ne znam da li će to pomoći sa vlagom. Preko noći je bila 67% sada je na 37% i 27C. To će me svakako pratiti i u novom growu...

Dok ne dođe sjeme budem se igrao sa njima a onda novi početak :D

Hvala na savjetima, sada znam kako startati sa novim sjemenom.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Tarzan and Stipe
01.03.2015
21
32
13
Tarzan, ove koliko god da se trudim bi me iznenadile :D Tko zna možda i na dobro :)

Stipe, to mi je bilo ujutro :/ Do navečer bi mi moglo pasti na nekih 20-25 :( Da li bi onda biljke mogle izgorjeti ako počni povlačiti previše vode i nutrienata iz zemlje?

Pozdrav i hvala na potpori :D
 
01.03.2015
21
32
13
Pozz društvo,
kroz par dana bi mi trebao doći Auto Super Hash x 5 , a u međuvremenu sam nabavio ovlaživać prostora. Delonghi UH800E, ima kapacitet 6 litara ( +20h rada ) što je u biti i najveći razlog što sam ga uzeo kako radi posla znam izbivati više od pola dana. No, mana mu je što ispušta toplu maglicu. Kad sam ga strpao u box, temp. je narasla za neka cca 2,5C, ludo :D

Inaće bez njega, noćas mi je temp. u boxu bila 17,8C, možda nekako mala?!

Što se tiće ovlaživaća, on sam mi podigne temp. za nekih 2,5C. Tako da je u boxu 29C. Da li bi možda stavljanje ovlaživaća prije ventilatora za upuh pomoglo pri hlađenju a opet da ima učinka?
 
01.03.2015
21
32
13
Ej, dok čekam famozno sjeme. I dalje se igram sa onima, nisam ih presadio, već će biti prebaćene van. Kada dođe red za njih da isele, samo nisam siguran oće li se smrznuti vani? Pokoja planinica i neka brda...

I da, želio sam pitati što mislite kakve su? Box je otvoren kad god sam doma...

3.jpg
2.jpg
1.jpg
 
  • Sviđa mi se
Reactions: cerak1000 and perqo