Prvi grow vs zimski odmor!

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
14.12.2010
10
2
0
33
E ovako ljudi, zelim da zapocnem svoj prvi grow, ali imam odmor od 29. Decembra do 10. Januara i necu biti kuci. Sta da radim? Znaci bez predloga "sadi kad dodjes ili slicno", znaci gori mi pod nogama da imam bebu i gotovo.

Stavio sam 10-tak sjemena na klijanje pa cemo da vidimo, stavio sam ih u hermeticki zatvorenoj kutiji sa par slojeva maramica. Natapam ih svako 3-4 sata vodom sa cesme. Moje sledece pitanje je sta da radim kada proklijaju? Dal da ih posadim u casice od jogurta sa copa sanom ili odma 10L ili da jednostavno za***** pricu i sadim kada dodjem?

:eek:hno:
 
14.05.2010
45
5
8
37
apsolutno sve o growanju piše na forumu ;)

naravno da u čašice prvo, prerezane i zaljepljene da se lakše presadi kad je za to vrijeme...pretraži thredove
 

SiD

bože petra!!!
Vutra Veteran
15.01.2008
1.091
648
138
36
ček jesam ja to krivo shvatio ili ti misliš imat berbu u 13 dana (od 29 decembra do 10 januara) - si pukel?

sorry ak sam kaj krivo shvatio!
 
09.11.2010
29
1
0
49
Krivo si ga shvatio, zeli imat "bebu" a ne berbu :)

Moj savjet, sadi kad se vratis ;)
 

SiD

bože petra!!!
Vutra Veteran
15.01.2008
1.091
648
138
36
snejk je napisao(la):
Krivo si ga shvatio, zeli imat "bebu" a ne berbu :)

Moj savjet, sadi kad se vratis ;)

ahaa, čorav sam...
sadi kad se vratiš...
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.539
298
Da je u pitanju drugi-treči grow,reko bih ti sadi sada....ovako,kad se vratiš....
 

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.585
2.598
Kao prvo nemoj svaka 3,4 sata natapati sjeme...ako je zatvoreno u kutijici ima tu dosta vlage...dovoljno je otvoriti jednom dnevno,pogledaš ako nije sjemenka bacila klicu provjeri vlažnost papira i zatvori kutijicu...nema tu puno filozofiranja.
Što se tiče tvoje odsutnosti.......to je drugi par opanaka :) u kojima fali dosta informacija....imaš li spreman box i svu opremu,hoće li ti netko to sve promatrati,paziti,dirati 10-tak dana koliko ćeš biti odsutan,kolika će temperatura biti u prostoriji gdje će početi rasti biljke... ?
Ja bih to ovako napravio da mi 'gori' kao tebi.......kad sjemenka baci klicu,zabodi ju (klicu) oko 1 cm u kupovnu zemlju, u čašu,naravno klica prema dole...stavi na klupicu od prozora da ima biljka za početak svjetla....zalij sa vodom (ph orginal)....obezbijedi neko grijanje u tom prostoru i 'piči' na 'skijanje' :)
Za 10-tak dana ili će ih biti ili neće.
Ako ne isteraju ili ako riknu........sadi kad se vratiš ponovo,jbg....ili napravi potpuno automatizirani growbox pa 'skijaš' bez problema :)
 

Che*

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
10.09.2008
633
104
63
..pitam se kaj ce napraviti ?...
 
14.12.2010
10
2
0
33
Evo cekam da proklijaju, drzim ih pored peci da im je toplo :) I nikako, al dobro. Pa cemo vidjet sta mi je radit :DD
 
14.12.2010
10
2
0
33
Proklijale (vecina) :)) E sad dal da uzmem copa sanu, terra magmu ili obican humus? I da stavim u casicu jogurta. A sto se tice svjetla koje joj najvise odgovara u prvoj fazi vegetativne faze?
Dal da uzmem neonku obicnu, posto sam procitao negdje na forumu onaj tut for dummies :)) da kao obicna neonka moze? Aj ako je neko online neka odgovori moram ici uzimat :

p.s. Jos nemam box, ne znam sta da radim skroz spontani prvi grow :)))
 

SiD

bože petra!!!
Vutra Veteran
15.01.2008
1.091
648
138
36
hmm, probaj izbjegavat neonke, ali netko će ti možda reć drugačije, ja osobno nebih kombinirao sa neonkama...

moj prijedlog za zemlju je: Composana ili TerraMagma... to je zbilja provjereno i kvalitetno! #1 mi je TerraMagma

za lampe, opet moguć sukob interesa: Cvjetanje: MH, vegetacija: HPS...
ako uzmeš HPS 400W, možeš pičit i vege i cvjetanje... ovisi o boxu, morat ćeš reć dimenzije da ti se točno odgovori, makar negdje imaš točno napisano omjer boksa sa povoljnom jačinom lampe... malo prošvrljaj a ja ću ti probat tu zalijepit ako nađem...

vjerovatno će ti i majstor zlo nešto napisat vezano za rasvjetu pa pričekaj njega! Bolje imat više potvrda, za svaki slučaj!
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.539
298
:rofl:
Evo,sad će majstor :icon_lol:
Bez puno objašnjavanja zašto i jel može jeftinije.
Kupi si VISOKOTLAČNU NATRIJEVU ŽARULJU i naravno BALAST.
Reflektor obavezno kupi ili napravi.
Ventilator,ovisno o dimenzijama boxa,ali odprilike od naj jeftinijeg wc venta 0d 100 metara kubnih na sat,pa na dalje i u smislu cijene i jačine,a bome i kvalitete.Nemam volje objašnjavati,ima sve napisano u člancima na home stranici.
I naravno,dimenzije boxa određuješ prema svojim mogučnostima,a tako i vrstu svjetla,te snagu.
Pošto ti savjetujem HPS odnosno gore navedenu natrijevu žarulju,odmah ti savjetujem da ne kupuješ ništa slabije od 250W.Radije onda sa štednim growaj.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: He-Man
14.12.2010
10
2
0
33
Hvala vam divni ljudi posebno zlo i SiD :pP Salim se naravno :) He-man stvarno sam citao to i dosta prostudirao, ne bi bezveze smarao vas i mene. Al eto kad pocnes sa PRVIM growom, u sve si nesiguran da nesto ne zajebes itd :)

Znaci uzimam TerraMagmu i 250W HPS za pocetak? Box nemam (zasada, sklepat cu ga valjda sutra) zato mi je jedina dilema HPS, nemam grla za sijalicu :) Alternativa?
 
09.11.2010
29
1
0
49
Alternativa za grlo? Ne kuzim...inace, HPS 250W ide u ono veliko, E40 grlo, pa ces i to morat kupit.
 
14.12.2010
10
2
0
33
Alternativa za grlo u smislu dal postoje HPS sa kablovima da ih steknem u produzni i okacim o ormar dok ne sklepam box? :)
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Ako nađeš hps još lakše nađeš grlo.Nemoj da kompliciraš:)
 

SiD

bože petra!!!
Vutra Veteran
15.01.2008
1.091
648
138
36
Morgan Heritage je napisao(la):
Znaci uzimam TerraMagmu i 250W HPS za pocetak?

za početak ovo je super...
ja također mislim upalit jednu HPS-ku 250w...
dobar izbor, i pazi kaj radiš, nemoj se zapalit, i pamet u glavu :hehe:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.