Prvi grow - White widow automatic

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
27.03.2015
5
0
1
33
Pozdrav, ovo je moj prvi grow ikad i sve informacije sam skupljao sa ovog foruma.
Evo moje opreme: HPS 250W, Box(kućište) 19 x 60 cm, i ostala standardna oprema, higrometar, termometar, ph metar. Najveci problem je sto ne znam tocno u dan koliko je biljka stara, ali sad je cca u 3. mjesecu ili 12.tom tjednu. Imao sam puno problema na početku jer sam dosta stvari krivo radio pa je zato biljka tako mala, tipa nisam pazio na ph, imao sam alu foliju u kućištu :/, nije na vrijeme presađena i kasno sam počeo sa gnojenjem zemlje(do sad je zemlja samo dvaput gnojena).Temperatura nikad ne prelazi 27C, a prosjecno je 25C.


Unatoč tome uspio sam ju spasiti i bilo je sve super(osim veličine naravno) do prije 2 dana, počeli su mi listovi žutjeti što se vidi na slikama pa HITNO trebam pomoć. Dobiva svakodnevno cca 10-12h svjetla i nisam siguran je li bi to trebao smanjiti ako je u fazi vegetacije i/ili promijeniti gnojivo? Ne morate me posrat znam da sam zajebo na pocetku ali vrijeme ne mogu vratiti :D
Evo slika:
http://imgur.com/s1omrdn

http://imgur.com/gBEU5aV
http://imgur.com/PpnMRc8
http://imgur.com/6Xg6ttN
http://imgur.com/Uh24nDS

http://imgur.com/Xems5tm
 

Space_Lulu

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
17.09.2015
491
1.957
143
Svaka čast kako si sa ovim pristupom uspeo da stigneš ovako daleko. Ja sam se toliko trudila za prvi grow i opet zamalo da dođem biljkama glave nekoliko puta :)

Kao što ti je @Himalaya Gold rekao, treba tu još čitanja, nešto si ti to "ofrlje" radio :)

U svakom slučaju, biljka ti je već u cvetanju. Rekla bih da je u cvetanju jedno 4-5 nedelja.
Ovi žuti listovi mislim da su znak N nedostatka (nisi naveo PH i ostale stvari) jer biljka se dosta izduži u početku cvetanja pa hoće da povuče N iz donjih listova. Mada su tebi počelo to i na gornjim da se javlja.
Ja bih je zalila vodom sa PH 6,5 bez nutrijenata i izmerila PH vode koji izadje. Sledeće zalivanje dodala bih prehranu sa PHom u zavisnosti od prvog merenja (ili ako je dugo nisi hranio obrnuto). I onda bi se nadala najboljem naredne 3 nedelje da iz ovog ispadne nešto. To neko "hakersko" rešenje.

A za sledeći grow bih se malo bolje informisala. I onda bi se tu bavila "hidrometrima", osvetljenjem, merenjem PH-a, odgovarajućom prehranom, prostorom i sl. Srećno! :)

P.S
Kači slike direktno na ovaj forum (imaš dole "Dodaj datoteku") lakše ih je pregledati.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: konjda
27.03.2015
5
0
1
33
Svaka čast kako si sa ovim pristupom uspeo da stigneš ovako daleko. Ja sam se toliko trudila za prvi grow i opet zamalo da dođem biljkama glave nekoliko puta :)

Kao što ti je @Himalaya Gold rekao, treba tu još čitanja, nešto si ti to "ofrlje" radio :)

U svakom slučaju, biljka ti je već u cvetanju. Rekla bih da je u cvetanju jedno 4-5 nedelja.
Ovi žuti listovi mislim da su znak N nedostatka (nisi naveo PH i ostale stvari) jer biljka se dosta izduži u početku cvetanja pa hoće da povuče N iz donjih listova. Mada su tebi počelo to i na gornjim da se javlja.
Ja bih je zalila vodom sa PH 6,5 bez nutrijenata i izmerila PH vode koji izadje. Sledeće zalivanje dodala bih prehranu sa PHom u zavisnosti od prvog merenja (ili ako je dugo nisi hranio obrnuto). I onda bi se nadala najboljem naredne 3 nedelje da iz ovog ispadne nešto. To neko "hakersko" rešenje.

A za sledeći grow bih se malo bolje informisala. I onda bi se tu bavila "hidrometrima", osvetljenjem, merenjem PH-a, odgovarajućom prehranom, prostorom i sl. Srećno! :)

P.S
Kači slike direktno na ovaj forum (imaš dole "Dodaj datoteku") lakše ih je pregledati.

Hvala Space Lulu na opširnoj poruci :D To sam i napravio pa ćemo vidjeti, javim kada se nešto promijeni.

Kako si ohladio 250w hps-a u pc boxu?

Pa vrlo jednostavno zapravo, 3 ventilatora za ispuh zraka, 3 120mm koji upuhuju zrak spojeni na dobar AC/DC adapter.

Imam još jedno pitanje pa ako netko zna jako bi mi pomogao. Da li itko koristi limunsku kiselinu za snižavanje PH? Ako da, otprilike koja količine vode i praha snizi ph na recimo 6.5? Pitam to jer mi se nekim čudom pokvario PH metar pa moram čekati dok novi dođe
 
16.12.2014
353
246
43
30
Koliko ja znam ovisi o pocetnom PH-u vode koju stimas.

Odi u pet shop i uzmi si kapi za pokazivanje kiselosti za ribice u akvariju, mene su izvukle kada mi je vrisnuo PH metar, nije to neka velika solucija, ali jbg, naruci PH metar i ovo bi te trebalo spasiti za nekoliko zaljevanja, obavezno otvori i vidi skalu s bojama, ja sam uzeo s korakom od 0.5PH i ta je bila u redu, a s obzirom da je mala razlika u bojama, ako uzmes onu sa korakom od 1, neces biti sto posto siguran dali je ph unutar granice od 6-7 :)
 
27.03.2015
5
0
1
33
7 mi je inace bila bila voda. E pa odlično, to sam trebao, hvala ti puno :D


* * *
ne treba citat kada odgovaras odmah nakon posta, procitaj pravilnik
pwrsd
 
Poslednja izmena od urednika:
27.03.2015
5
0
1
33
Pozdrav, evo zalio sam biljku sa vodom ph 6.5, mogu reći da je malo 'živnula' ali došlo je do nekih novih problema, ne znam odakle, nit mi je jasno kako su se pojavile ove rupice što vam šaljem na slikama(nisam primjetio prisustvo ikakvih životinjica u boxu) pa bi trebao neke savjete oko toga i da li ju smijem gnojiti pri sljedećem zalijevanju pošto se približava kraj ciklusa? Ubacio sam i sliku gdje se vide cvjetovi, polako se priblizavam berbi iako bih htio izbjeci body high i ubrati kada ce biti vise efekta head high, zanima me kada znam da nisam uranio/zakasnio sa odlukom? Ne mogu sam odlucit jer vidim i mlijecne i crvene trihome i jer mi je prvi grow :D cvijet 232.jpg

IMG_20160223_100001.jpg cvijet 2.jpg IMG_20160223_093148.jpg IMG_20160223_093200.jpg
 

funky weed

Aktivan Član
10.03.2015
443
685
93
kingston
ajde slikaj cilu biljku pa ce ti ekipa lakse pomoc ,koje gnjojivo trenutno koristis ?i koliko cesto ?koliko je udaljena biljka od hps-a i kolika je vlaga i temperatura, zemlja posuda ?
 
27.03.2015
5
0
1
33
Evo tu je slika gnojiva i biljke cijele(da tolika je samo, mala je). Gnojio sam je 4 puta do sada, udaljena je od hpsa cca 35cm, vlaga nikad ne ide ispod 40% iako se borim s time stalno tesko ju je podici, temperatura prosjecno 26 stupnjeva, u posudi je oko 4l zemlje sa malo stiropora.

IMG_20160223_223509.jpg IMG_20160223_223517.jpg IMG_20160223_223503 druga.jpg gnoj 2.jpg
 

L0oD

Form
Poznanik Foruma
09.03.2015
5.686
20.015
398
Planeta Zemlja
www.vutra.org
To ti je gnojivo za vege... a tebi biljka cveta,znaci treba ti nesto za cvetajuce biljke... da odnos NPK bude primer 3-6-4... vlaga treba da ti bude u cvetanju oko 30-40 tako da ne dizi je...
Flešaj biljku pa joj daj neko gnojivo za cvetanje nakon fleša pola doze...
 
Poslednja izmena: