Prvi grow za ulje, Chemdog

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

fulldedarak

...zadovoljni korisnik...
04.06.2014
524
650
113
Joj sta ga kompliciras...hps stavi normalno kako ide,a cfl-ke objesi na neke zice ili spage po kutovima boxa u visini biljki i gotovo..
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Stipe
15.01.2015
50
24
8
Moguce da komplikujem ali tako bi moreo da za svaku posebno napravim utikac, kabl, kao i neki vid malog reflektora za svaku sijalicu ponaosob da se ne rasipa svetlost itd. Po meni je bolje sve sijalice nabudziti pod jedan veci uzduzni reflektor koji cu diyati sve zajedno kako biljke rastu. Mozda sam ne kontam najbolje ali meni je tako daleko jednostavnije i za napraviti i za rukovanje. Da ne pricam o tome da cu imati 33300 lumena od cfl a od hps ni 10 000 tako da ipak akcenat mislim da mora da bude na cfl. Jesam se zajebao sto nisam uzeo hps od 400w i zdravo al sad kad je vec tako... Takodje raymisljam da u cvetanju zamenim 3 plavog sa 3 crvenog svetla cfl pa uz ovu hps sto imam to moze biti to.
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
radi kako hoces ali ako sve naguras u sredinu boksa koji je sirok 140cm "krajevi" (levo i desno od sredine) ti nece biti adekvatno osvetljeni, uz to jos uvek imas manje lumena nego da je jedna lampa od 400 unutra
 
15.01.2015
50
24
8
resio sam da razdvojim, sa jedne strane cu hps sa druge cfl. Hvala na pomoci ljudi. Jos samo kad bi neko znao da mi kaze dal da oblazem zidove i stiropor folijom ili da ostavim posto je belo?
 
15.01.2015
50
24
8
20150121_012824[1].jpg 20150121_012830[2].jpg
Evo ih biljcice pa ako neko moze da mi kaze jel izgledaju ok? Ako ne izgledaju sta im fali?

Napravio sam box kao sto sam napisao (1m2 stiropor) i ubacio unutra phillipsove cfl 6komada od 75w. Imaju e40 grlo, ogromne su i greju opasno. Ne toliko same cevi koliko onaj deo plasticni iznad. Tako da sad imam veliki problem sa temperaturom. Ubacio sam i 100w hps ali sam ga odmah iskljucio jer mi je zacas nabilo temperaturu preko 31. CFL sam morao da podignem na nekih 40cm od biljke. Znam da nevalja ali bas mi nabija temperaturu jako kad priblizim. Ventilator od 190m3 sam stavio u vrh boxa kako treba a rupu napravio dijagonalno u dnu. Kada zatvorim prostoriju u kojoj se box nalazi konstantno raste temperatura, na nekih 80cm od biljke kad udaljim svetlo bude oko 29 stepeni (nekih 8 stepeni vise nego u prostoriji u kojoj se box nalazi) dok kad spustim svetlo blize nikad nisam ni gledao dokle ce da tera jer posle 30 ste[peni nesmem da ostavljam takvo stanje. Jedino sto pomaye je da otvorim vrata od cele sobe da ulazi leden vazduh. Problem je sto ne mogu dryati otvorena vrata od terase stalno a i jednostavno onda se ishladi prostorija previse pa obori temperaturu ispod 25 stepeni. Ima li neko savet sta da radim? Mislio sam ubaciti jos jedan vent na upuhnu rupu ali nisam ubedjen da ce to pomoci. Btw kroz stiropor (8mica) mi izbija svetlo. Nista strasno al dovoljno da mi ne treba svetlo u sobi. Takodje imam dosta sitnih rupica i procepa po kostrukciji boxa, dal postoji mogucnost da to pravi problem posto moyda ne vuce vazduh odozdo vec sa svih strana?
 

Bassman

Aktivan Član
07.10.2013
516
1.403
163
34
Stavi jos par pc ventova u box, mozda pomogne, ventilacija ti ne stima.Nek jedan puse po CFLkama, bar jedan da mijesa zrak.Mozes ih presaditi u vece tegle, i sto prije rjesi ventilaciju - ne mogu biti tako daleko od svjetla.
 
15.01.2015
50
24
8
Jebiga ne znam sta im se desava. Nisam ih zalivao nikako i sve su obeseniji listovi. Zemlja odozgo je bila suha ko barut tako da sam resio da ih ipak zalijem posto mi vise lici znajuci koliko sam ih zalivao da su nezalivene. Nadam se da nisam pogresio. Ako sam bio u pravu nakon koliko vremena cu moci vidjeti da se oporavljaju? Sutrsa navece bi ih trebao prebaciti u velike posude sa novom zemljom valjda ce to resiti problem?
20150122_201728[1].jpg
 
15.01.2015
50
24
8
Hocu sutra. Da li da vadim korjen iz ove yemlje posto nije nabijena ili da probam da sve sa ovom zemljom zasadim u vecu posudu?
 

Tarzan

Aktivan Član
31.05.2013
3.999
6.425
298
109
The Mighty Jungle
kako mislis da li da vadis korijen?? u vecu posudu kada presadujes stavis zemlju i presadis ove iz casica zajedno s njihovom zemljom (pazljivo) mozes zatrpati skoro do listova jer su izduzene dosta, izduzuju se toliko jer im je svjetlo daleko, trebao si se malo bolje pripremiti prije nego si krenio s growom ali nema veze jos nije kasno :) sretno do kraja
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Stipe
15.01.2015
50
24
8
zajedno s njihovom zemljom (pazljivo)
Ma to sam mislio, da li da otresem zemlju sa njih ili da probam svu da prebacim.
@NoJoke, brate u kolikoj sam frci, problemima i koliko informacija se trudim da sakupim ne bi ni mene cudilo da se to zapitam. Pozdrav za sve i hvala na odovorima. Samo jos nesto, kad presadim jel trebam da natopim vodom dok ne pocne da curi na rupe dole? Sad sam malo prepadnut od tog pre navodnjavanja....
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.174
398
42
Tacna
Presađuj kad je skroz suho jel tako korijen drži zemlju na okupu. Zarežeš čašice skalpelom i lagano izvadiš sa zemljom sve i u već pripremljen pot sa zemljom staviš, lagano zatrpaš i malo zaliješ i to je to.
 
15.01.2015
50
24
8
Malo yalijem znaci? Gledao sam po clancima o tome i vidim da savetuju nesto da se nagruva voda dok ne pocne da curi na drenazu, valjda im pomaye oko stresa... Da stavim u dno malo stiropora sitnog ili da ga izmesam sa zemljom?
Znam da sam dosadan i neznalica al nuzda zakon menja... Da je legalno i da se ne moramo kriti ko indijanci jednu bi odvojio za clanove foruma da popuse :D