prvi grow, zasad "prozor"

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
05.05.2013
8
0
0
Pozdrav svima! :rasta1:

Nakon godina i godina kupovanja svakakvog smeca, odluka je pala, ide se na grow.
Citao sam dosta ovdje na forumu posljednjih dana, i trenutno imam 6 prozorusa u 5-om danu od klijanja. Stapke su krenule ostro, krenula su prva cetiri listica. Sjeme je nepoznato, ali mama je bila izuzetno kvalitetna, cvjetovi tvrdi, zgusnuti, tamno-crvene boje. Uskoro cu staviti i prve fotke.
Znam vec da sam napravio prvu gresku, posadio po dvije sjemenke u jedan kontejner, ali nisam ocekivao da ce buknuti. Od 6 komada svih sest je odmah krenulo. No, nadam se da imam jos vremena za presaditi ih, samo, strah me je dirati ih sada, tek su krenule.

Plan grow-a je drzati ih van boksa ( u sobi je dosta svjetla, imaju sigurnih 8-10 sati direktnog sunca)
jos nekih mjesec dana, a onda u boks, 12/12, 6 kom CLF, dva ventilatora. Pokusat cu izvuc organski uzgoj, ne da mi se trovati pluca. Mislim raditi LTS, nakon sto im utvrdit spol i izbacim muske.

Svaki savjet je vise nego dobrodosao! Hvala unaprijed!


PS. Zemlja je kupovna, tvrde organska, ph izmedju 6 i 7, istu namjeravam koristiti do kraja growa. Trenutno su u kontejnerima od 1L, presadit cu ih u one od 10L prije ulaska u Box.
 

loop

veteran spliffer
10.08.2012
773
527
0
44
karamboz je napisao(la):
Znam vec da sam napravio prvu gresku, posadio po dvije sjemenke u jedan kontejner, ali nisam ocekivao da ce buknuti. Od 6 komada svih sest je odmah krenulo. No, nadam se da imam jos vremena za presaditi ih, samo, strah me je dirati ih sada, tek su krenule.
bolje sad da presadjujes,nego kad se upetlja koren,veruj mi..
ajd sretno!
 
05.05.2013
8
0
0
Priroda je napisao(la):
Prvo se radi box a onda tek sadi..
Imas pravo, ali box je u fazi izrade, sam box je spreman, ali kako nisam nikakav elektricar angazirao sam frenda da mi napravi sistem za svjetla i ventilatore. Box ce biti oko 1,5m visine i 1m dubine i sirine. To ce ( nadam se) biti dovoljno maleno za 6 cfl lampi. Svjetla cu dizati put navise, kako biljke ( nadam se) budu rasle.

Jack-Sparrow je napisao(la):
Imaš velike šanse da ti se sve izduži dok ti sklepaš box....želim ti srecu ali skeptik sam
Mislis, postat ce prevelike za boks? :watchplant:

PowerSeed je napisao(la):
ajd pa sretan grow
Hvala na zeljama i hvala na dobrom sajtu sa gomilom dobrih savjeta! :respect:


AndrijaJ je napisao(la):
eh taj prozor, od njega sve krene :)

samo naprijed i s nestrpljenjem čekamo slike biljaka u boxu..
Hvala na podrsci, prozor je samo prvi moment, znam da nije najbolje rjesenje.


loop je napisao(la):
bolje sad da presadjujes,nego kad se upetlja koren,veruj mi..
ajd sretno!
Ok, presadjujem odmah! Hvala na savjetu!
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.174
398
42
Tacna
"Pokusat cu izvući organski uzgoj, ne da mi se trovat pluća"

Nemaš šta pokušati, u dobroj zemlji možeš bez problema. Ja pune 3 godine nikad nisam prihranjivao nikakvim umjetnim gnojivima, samo povremeno izmet od šišmiša. A to što veliš trovat pluća, pa truješ ih samim uvlačenjem dima jer je zapravo svaki dim otrov za pluća.
 
  • Haha
Reactions: Neuspjeli Pokušaj
05.05.2013
8
0
0
No Joke je napisao(la):
"Pokusat cu izvući organski uzgoj, ne da mi se trovat pluća"

Nemaš šta pokušati, u dobroj zemlji možeš bez problema. Ja pune 3 godine nikad nisam prihranjivao nikakvim umjetnim gnojivima, samo povremeno izmet od šišmiša. A to što veliš trovat pluća, pa truješ ih samim uvlačenjem dima jer je zapravo svaki dim otrov za pluća.

Pa je sve trovanje, ali nekako me tjesi pomisao da skodi manje ako je prirodno uzgojeno. Osim toga uvijek imam paranoju od onoga sto kupim na ulici, kako je proizvedeno, cime je tretirano...itd...
 

rKj420

2rep❤️
Poznanik Foruma
07.04.2013
1.375
6.806
258
Morocco
karamboz je napisao(la):
Box ce biti oko 1,5m visine i 1m dubine i sirine. To ce ( nadam se) biti dovoljno maleno za 6 cfl lampi. Svjetla cu dizati put navise, kako biljke ( nadam se) budu rasle.
6 cfl lampi od koliko wati?