Prvi Grow!!!

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
30.05.2009
21
0
0
34
Da ja sam onaj koji je pitao kako da sredim 9m kvadratnih za uzgoj....posto sam od toga davno odustao,sad sam se nakon zavrsenog ljetnog odmora opet prihvatio posla...
Naime,pravim box za svoj prvi grow....pa da vidimo:

Box je od kartonske kutije,mnogo velike... visina 1m,sirina 1m,duzina 1.4m...
Ofarbana u bijelo.
Ventilacija: 4 coolera od procesora ,2 in-2 out...i imam ventilator topli za dizanje temparature ako potrebno.
Rasvijeta:mesingani luster sa 6 sijalicnih grla,samo jos neznam koliko stednih da stavim to cete mi vi preporuciti.Luster ima pokrivac od Alu folije na vrhu za reflektovanje,i naravno dno boza je od alu folije takodje.
Higrometar,Termometar.
U ovaj box cu da stavim 4 domaćice na kojima cu raditi LST.
Tako ako imate neke ideje i preporuke recite,pogotovo ovo za štedne?!
Zao mi je sto nisam u mogucnosti da uslikam i da postam slike,al kad zavrsim za par dana bice i to.
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Pa možda s vremenom oslabi radi vlage ili ko zna čega,nađi stari ormar,iskidaj daske,puno bolje rješenje,čvršče,lakše ofarbaš radi bolje refleksije,lakše montiraš nešto na daske ako treba...
 
30.05.2009
21
0
0
34
Ma to je velika kartonska kutija,moze drzati 50kg minimalno na vrhu (znam jer je ortak sijedao na nju xD)...a sto se tice vlage sumljam,ova boja sa kojom sam presap,bijela,to je boja za stolariju sa dodatkom onoga laka u sebi,tako da sada imao kao tanak sloj stakla na kartonu,ja se nadam da to nece biti problem,mislim da ce vam biti jasno kakva jhe kutija kada postam slike....

Al sad me zanima,ove štedne,bas ocu za dvadesetak minuta da odem da ih kupim,jedini je problem sto ovdje ima kupiti samo one 23w Daylight (1600lumena mislim)...pa sta mislite koliko bi mi tih trebalo??'
 
30.05.2009
21
0
0
34
Tako sam i mislio,jer bas imam 6 sijalicnih grla na lusteru u boxu,sta mislite oce li biti malo?
Pozurite sa odgovoom jer brzo idem da kupim te sijalice .....
I jos jedna stvar,sta mislite koliko biljcica moze da mi stane u ovaj box .....rekao sam: duzina 1.4m,visina 1m,širina 1m?????
 
03.07.2009
1.740
2.317
188
hehe...gle, ja sma na svoj prostor od 0.26 m2 mislio staviti 10 stednih jacine 15000 lumena al me ekipa s foruma brzo razuvjerila u to, tako da sam si kupio hps 250 w za taj prostor....a tvoj je prostor 1 m2, za koji se preporucuje 400w hps od ja mislim oko 60000 lumena pa ti sad vidi, znaci tih 6 stednih ce ti biti nedostatno a i da pokusas sa 20 stednih opet nista od toga, uzmi se hps i pici..

Sta se tice kartonskog boxa ja bih ga ostavija bez razmisljanja jer su takve kartonske kutije vecinom jako cvrste
 

CaNnDza

Aktivan Član
25.05.2009
493
17
28
I kako ti hladis tu prostoriju 0.26m2 sa 250W ???
Ja imam veci prostor od tebe i ne mogu nikako da rashladim box :S jedino da stavim sijalicu na 2m od biljki :D...
sry sto spam dnevnik!
 
30.05.2009
21
0
0
34
Payi....tp je to sto imam 6 štednih od 23w (1300lumena po jednoj sijalici),jel moguc grow stim,s obzirom da je sve ofarbano u bijelo i oblozeno folijom?
I da niste mi rekli,koliko bilja da stavim i dali da radim LST ili ne,s obzirom da je visina boxa 1m???
 

CaNnDza

Aktivan Član
25.05.2009
493
17
28
moze sve to da prodje ali po prici ostalih nece biti to TO....rast ce ona i sve to ali bolje vidi kupi CFL 200Wx2 i bilo bi ti ok koliko se meni cini mada bi trebao imati jos vise!
LST bice potreban a mozda i ne sve zavisi od sorte,probaj pa ces videti svako ce ti reci da je to malo svetlosti,uglavnom svako!
Kupi HPS 250W npr ili cak 400W i bice ti ok skroz.Ako vec hoces sa stednim da radis pregradi tu kutiju na 2 dela ili cak 3 pa stavi 10 stednih,o5 ti kazem ne znam probaj pa ces videti necu da pametujem da nebi ispao glup =)
 
30.05.2009
21
0
0
34
A reite mi,vidio sam neke sijalice obicne, 160w ,moze li to icemu posluzit ,da nisu bolje od stednih (ne pise koliko imaju lumena)???

I niste mi rekli koliko mi bilja moze stat u taj prostor 100cm x 140cm??
 
30.05.2009
21
0
0
34
Hmm...nemoze brate nikako......1m je max,nemogu produziti karton :D
al cu ja svakako staviti 4 domaje....i onako 50% nece biti muske....ostavim zenice i to je to, LST i nadam se da ce stati u ovaj box.....
Samo eto brine me ova rasvijeta 6 x Štedne 23w...jel mogu ove ljepotice procvjetat na tome????
I jos jedna stvar...imam gomilu ogledala....sta mislite da dno boxa oblozim ogledalom...ili citav box...a sta mislite,a sta mislite???
:)))))