Prvi Grow :)

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

upitnik???

Aktivan Član
27.04.2009
496
67
48
46
Što jednostavno kad može komplicirano hehehehehhe
Ili
Okolo je bliže heheheheh
Kukulele brale koja frka hehehe

Prebaci odma na 12/12 Box ti je malen kao što sam reko....
LST nije loša ideja ali za početnika kompl...
Svjetla isto opet kažem kao i svak ovde što sam pročito....
Pogledaj spol presadi onda u veće te ženke koje budu i nastavi sa 12/12.
Dobro si učinio sa nadopunom zemlje....

( CEO KOMPLET za 250W HPS je 78 eura a 400W je 91 euro ( 13 eura razlike, a duplo jaca svetlost ), tako da ako budes kupovao bolje ti je kupi od 400W, imaces ga i za sledeci grow, a imaces duplo jacu svetlost, a za 400W ces imati oko 9 eura mesecno struje na 12/12 ).
Dobra info... E brale ako ovo nemožeš da imaš novaca onda idi kopaj 3 dana kanale,mješaj beton pa zaradi i kupi šta da kažem...

Čitaj što više ljudi su te samo na tvojoj temi informirali dosta već i da si bar malo čitao onda bi imao neko rješenje ako ne i par rješenja...
 

upitnik???

Aktivan Član
27.04.2009
496
67
48
46
Što jednostavno kad može komplicirano hehehehehhe
Ili
Okolo je bliže heheheheh
Kukulele brale koja frka hehehe

Prebaci odma na 12/12 Box ti je malen kao što sam reko....
LST nije loša ideja ali za početnika kompl...
Svjetla isto opet kažem kao i svak ovde što sam pročito....
Pogledaj spol presadi onda u veće te ženke koje budu i nastavi sa 12/12.
Dobro si učinio sa nadopunom zemlje....

( CEO KOMPLET za 250W HPS je 78 eura a 400W je 91 euro ( 13 eura razlike, a duplo jaca svetlost ), tako da ako budes kupovao bolje ti je kupi od 400W, imaces ga i za sledeci grow, a imaces duplo jacu svetlost, a za 400W ces imati oko 9 eura mesecno struje na 12/12 ).
Dobra info... E brale ako ovo nemožeš da imaš novaca onda idi kopaj 3 dana kanale,mješaj beton pa zaradi i kupi šta da kažem...

Čitaj što više ljudi su te samo na tvojoj temi informirali dosta već i da si bar malo čitao onda bi imao neko rješenje ako ne i par rješenja...
 

Svetilist

Aktivan Član
17.12.2009
362
67
0
34
jeli ti ovo obična folija ili..
nisi nigdi naglasio a ako jesi pa nisam vidio ispričavam se
ja sam jedno vreme držao foliju pa zapnem zanju i sve se smrljavi pa poludio i uzeo fino boju za unutarnje zidove kuče pa rešio problem i odma je svetlosti bilo mnogo više nego dok je folija bila
ovo ti samo kažem da je puno bolje da je box u bjelo obojen nego obična folija
 

Svetilist

Aktivan Član
17.12.2009
362
67
0
34
jeli ti ovo obična folija ili..
nisi nigdi naglasio a ako jesi pa nisam vidio ispričavam se
ja sam jedno vreme držao foliju pa zapnem zanju i sve se smrljavi pa poludio i uzeo fino boju za unutarnje zidove kuče pa rešio problem i odma je svetlosti bilo mnogo više nego dok je folija bila
ovo ti samo kažem da je puno bolje da je box u bjelo obojen nego obična folija
 
15.04.2010
16
1
0
41
Box unapredjen sa josh 4 sijalice (ukupno 8000 lm) :D ... na zidovima Mylar ...



A ova je koliko se ja razumem... devojchurak :banana_dred:

LST napreduje...

I tamo gde je nekad bio mudonja (staru zemlju sam pomeshao sa malo nove) sada kretju nove nade :)
 
15.04.2010
16
1
0
41
da bi povadio mushke i na kraju imao samo po jednu zenku u jednoj saksiji... rezim je 12/12 uvek ...

A jel mozesh da mi malo objasnish to pravilo 1 saksija 1 biljka ... zbog chega je tako?
 

nitro_grow

Aktivan Član
22.03.2010
93
10
0
34
1. Jedna saksija ima malo "hrane" za dve biljke...
2. Ukoliko ti zatreba prostor neces ih moci razmaci...
3. Ukoliko budes hteo da ih razdvajas, da ih presadjujes, neces moci jer ce se korenje zamrsiti...
4. Kada porastu malo bice previse blizu jedna drugoj i nece dolaziti svetlo do donjih grana...
Bolje je imati 2 manje saksije pa u njih posaditi 2 biljke, nego jednu veliku i posaditi u nju obe... ;)

"staru zemlju sam pomeshao sa malo nove"
Stara zemlja ti je neupotrebljiva... Nemoj koristiti jednu zemlju dva puta...
50kg zemlje je 4 eura ( ne znam koliko je ona kesa od 5kg )...
Zar nemas za jednu saksiju da bude nova zemlja sve?

Dalje... Bolje je da okrenes vodoravno ove sijalice, daju bolju svetlost nego ovako uspravno... ;)

Zar nije mozda malo prerano za LST? :/

Nego... Bas ti zdravo izgledaju biljke... Svidjaju mi se... Drzim palceve da bude sto vise curica :)
 

upitnik???

Aktivan Član
27.04.2009
496
67
48
46
Zoki brale ti vječiti pesimist hehehehe upravu si jednim djlom a drugim djelom :
Ja kažem da može u jednu saksiju i dvi biljke nema problema ali ovisi na koji sistem ideš itd...
Moje iskustvo je dosta dobro na foru 2 biljke u saksiji ali se treba uštimat...
Evo tu su 2 biljke u toj saksiji i još je velika saksija dosta ima nekih 8 Lit..

Jedino šta je nezgodno kod takvog sistema da uskladiš hranu,zalivanje,ispiranje kod obadve kao i Harvest na kraju....
Može i duplo manja saksija za obadve ako se ide na sistem 12/12 iz starta...

Ali brale moj ti je svajt da ti jedno 2-3 Grow-a odradiš onako klasično bez neki filozofija pa onda se igraš kako te volja i šta ti se svidi u cjeloj praksi koju imaš već iza sebe...


:icon_question::icon_question::icon_question:
 
15.04.2010
16
1
0
41
Svako svoju prichu i iskustvo ima ... ja nisam iskusan shto se tiche prakse u growanju i svaki vash savet kada izmesham u glavi na kraju nadjem neko svoje reshenje koje je kombinacija svih mishljenja :)

@nitro najvetji razlog zashto su u saksijama vishe od jedne je zato shto jurim da imam zenke :), jasno mi je da vishe biljaka vishe "jede" tako da tju po tome i dodavati djubriva kada za to dodje vreme (ako se desi da u istoj saksiji budu dve devojchice). Box mi je bash malen i ja bih najvishe voleo da mogu da natrpam vishe saksija sa po jednom biljkom... ali jbg. Shto se tiche stare zemlje... pomeshao sam je sa ovom i ovom zemljom... pola bacio pa dodao :), za to vodoravno postavljanje sijalica su mi vetj prichali... ali ja prosto ne umem da izmislim kako da to uradim... muchio sam se ko konj da ih i ovako zakachim (malo sam smotan) ... sve u svemu imam manjka uslova za grow pa sam i ovim zadovoljan. Hvala za lepe zelje i savete ;)

@upitnik??? postoji li "klasichno" u growanju :) mesham ja sve shto prochitam pa shta bude bitje :D nigde ne zurim vreme tje pokazati sve... Hvala na savetima ;)
 

ZOKI

Aktivan Član
21.01.2008
1.257
42
73
16
ma imam i ja dve biljke u sksiji al ne deset ja sam ove godine onako samo ubacio dve semenke u saksiju i obe nikle ( nisam imo zemlje pa sam ubaci dve u jednu i jos jednu samu posadio u drugu saksiju ) al on ima tamo deset biljka pa kad se koren od tih pomrsi samo ce gusiti koren od te sto ostavi :) al evo nek proba ne greskama se uci a i imace ostale biljke tako da nije frka :)
 
15.04.2010
16
1
0
41
zezno si matematiku :) ... 5 tek niklih ... od kojih tje najverovatnije ostati samo jedna koja tje itji do kraja ;)

gde nadje 10 hehe
 

ZOKI

Aktivan Član
21.01.2008
1.257
42
73
16
nisam ja nista zeznuo sa matematikom jeste da sam preuvelicao al to samo iz nekog mog razloga da ti pokazem da tako netreba da radis radi kako znas i umes :)

samo da te napomenem kako god da ostavio jednu biljku od tih koje poseces ce koren ostati unutra u zemlji jesi razmisljao na to znaci do kraja ces imati koren unutra od biljki koje si posekao

a tak kooren ce da truli mozda i eto opet nista nisi uradio:) ..al nema veze kazem imas ostale biljke :)