Prvi Grow :)

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
15.04.2010
16
1
0
41
Pozdrav svima!

Odluchio sam da se bacim u homegrow... i ovako izgleda moj box
img7564j.jpg

dimenzija 68cm(visina)x46.5cm(shirina)x50cm(dubina)

2 shtedljive sijalice 23watt
photo0037h.jpg


Unutra su trenutno 4 veoma mlade biljchice (cca 2nedelje) koje su nikle napolju u bashti od pobacanih semenki (iz paketa :) ) sada sam ih presadio u ove minijaturne saksijice dok malo ne porastu (rezim svetla 22-2) pa idu u vetje (17,5 cm visina x 21cm prechnik, imam i neke manje 14cm visina x 17cm prechnik), zalivam prokuvanom chesmovachom. Razmishljam da li da stavim dve u jednu saksiju :signs053: poshto mi je box relativno mali...

Zemlja koja je trenutno u maleckim saksijama je:
photo0035.jpg


A kada ih budem prebacio u vetje bitje meshavina pomenute zemlje, ove zemlje
photo0036.jpg

, Perlita, HYDROTON 4-8mm i mrvljenog stiropora. Koliko sam chitao o pripremi zemlje od ovoga ne moze bolje :) (mozda mi chak stiropor i ne treba)

A sad nekoliko pitanja za iskusne :)
Koliko dugo da ih drzim u ovom rezimu svetlosti?
Kad (visina i vreme (po svetlosti ili u mraku)) da ih presadjujem iz ovih minijaturnih saksijica?
Kako dodatno da poboljsham chesmovachu (nemam PH-metar za vodu)?

Svaki dodatni savet je dobrodoshao i nadam se da tje uz ljubav i trud i Vashu pomotj moj prvi grow uspeti :)
 
15.04.2010
16
1
0
41
Pozdrav svima!

Odluchio sam da se bacim u homegrow... i ovako izgleda moj box
img7564j.jpg

dimenzija 68cm(visina)x46.5cm(shirina)x50cm(dubina)

2 shtedljive sijalice 23watt
photo0037h.jpg


Unutra su trenutno 4 veoma mlade biljchice (cca 2nedelje) koje su nikle napolju u bashti od pobacanih semenki (iz paketa :) ) sada sam ih presadio u ove minijaturne saksijice dok malo ne porastu (rezim svetla 22-2) pa idu u vetje (17,5 cm visina x 21cm prechnik, imam i neke manje 14cm visina x 17cm prechnik), zalivam prokuvanom chesmovachom. Razmishljam da li da stavim dve u jednu saksiju :signs053: poshto mi je box relativno mali...

Zemlja koja je trenutno u maleckim saksijama je:
photo0035.jpg


A kada ih budem prebacio u vetje bitje meshavina pomenute zemlje, ove zemlje
photo0036.jpg

, Perlita, HYDROTON 4-8mm i mrvljenog stiropora. Koliko sam chitao o pripremi zemlje od ovoga ne moze bolje :) (mozda mi chak stiropor i ne treba)

A sad nekoliko pitanja za iskusne :)
Koliko dugo da ih drzim u ovom rezimu svetlosti?
Kad (visina i vreme (po svetlosti ili u mraku)) da ih presadjujem iz ovih minijaturnih saksijica?
Kako dodatno da poboljsham chesmovachu (nemam PH-metar za vodu)?

Svaki dodatni savet je dobrodoshao i nadam se da tje uz ljubav i trud i Vashu pomotj moj prvi grow uspeti :)
 
03.07.2009
1.740
2.317
188
Napravija si sranje sta nisi odmah stavija biljke u terra magmu nego u ORGANSKO ĐUBRIVO. Druga stvar je da su ti sijalice predaleko, stavi ih na 5 cm od biljaka u vodoravni polozaj. Kupi jos 3-4 komada. Kolikih ti je dimenzija box i odakle si??
 
03.07.2009
1.740
2.317
188
Napravija si sranje sta nisi odmah stavija biljke u terra magmu nego u ORGANSKO ĐUBRIVO. Druga stvar je da su ti sijalice predaleko, stavi ih na 5 cm od biljaka u vodoravni polozaj. Kupi jos 3-4 komada. Kolikih ti je dimenzija box i odakle si??
 
15.04.2010
16
1
0
41
Hvala na ukazanim greshkama...
Napisao sam koje su dimenzije pishe ispod slike box-a samo treba pogledati ;).
vutros je napisao(la):
dimenzija 68cm(visina)x46.5cm(shirina)x50cm(dubina)


I shta sad... da ih presadjujem ponovo? Hotje ih ova zemlja unishtiti?
Potruditju se da nabudzim josh sijalica.
 
15.04.2010
16
1
0
41
Hvala na ukazanim greshkama...
Napisao sam koje su dimenzije pishe ispod slike box-a samo treba pogledati ;).
vutros je napisao(la):
dimenzija 68cm(visina)x46.5cm(shirina)x50cm(dubina)


I shta sad... da ih presadjujem ponovo? Hotje ih ova zemlja unishtiti?
Potruditju se da nabudzim josh sijalica.
 
03.07.2009
1.740
2.317
188
Sry nisan vidija...
Box mi se svida. Neznan sta je pametno dal da sad presadujes ili ne...bojim se da ih ne ostetis....gle ako im se nista ne dogodi, tj. da ih zemlja ne sprzi samo deri pa kad dode potreba za presadivanje tj. kad se posude ispune korjenjem presadi u terra magmu, definitivno jedna od najboljih zemlji uz composanu....i ne trebas je mjesat nikakvim dodatnim supstratima sve do cvjetanja kad ces nadam se poceti gnjoiti....
 
03.07.2009
1.740
2.317
188
Sry nisan vidija...
Box mi se svida. Neznan sta je pametno dal da sad presadujes ili ne...bojim se da ih ne ostetis....gle ako im se nista ne dogodi, tj. da ih zemlja ne sprzi samo deri pa kad dode potreba za presadivanje tj. kad se posude ispune korjenjem presadi u terra magmu, definitivno jedna od najboljih zemlji uz composanu....i ne trebas je mjesat nikakvim dodatnim supstratima sve do cvjetanja kad ces nadam se poceti gnjoiti....
 
15.04.2010
16
1
0
41
Svakako tju ih presaditi u pomenuti mix kada dostignu makar 15 cm (ako se ne sprze) ... a planiram ili da ih savijam (LST) ili da ih rezem (shta je bolje?)...

Imam ovo djubrivo:
img7588hk.jpg

8% azot (N)
4% fosfor (P2O5)
4% kalijum (K2O)
Mikroelementi: gvozdje, bor, bakar, mangan i cink

I pochetju da ga koristim chim presadim u vetje saksije.

Evo malo close up slika :)


Kako deluju? ... :D
 
15.04.2010
16
1
0
41
Svakako tju ih presaditi u pomenuti mix kada dostignu makar 15 cm (ako se ne sprze) ... a planiram ili da ih savijam (LST) ili da ih rezem (shta je bolje?)...

Imam ovo djubrivo:
img7588hk.jpg

8% azot (N)
4% fosfor (P2O5)
4% kalijum (K2O)
Mikroelementi: gvozdje, bor, bakar, mangan i cink

I pochetju da ga koristim chim presadim u vetje saksije.

Evo malo close up slika :)


Kako deluju? ... :D
 
03.07.2009
1.740
2.317
188
A zasto bi poceja koristiti to gnjoivo kad ih presadis u vece saksije??? NEMA POTREBE, jer presadivanjem u vece saksije dobijas novu zemlju koja ima sve potrebne elemente za daljni rast biljke bez dodavanja gnjoiva neko vrijeme....Kako su mnogi do sad rekli....Nemoj previse voliti svoje biljke, voli ih ali ne previse ;D

Inace biljcice ljepo izgledaju. Jesi poslusa par onih savjeta sta sam ti napisa??
 
03.07.2009
1.740
2.317
188
A zasto bi poceja koristiti to gnjoivo kad ih presadis u vece saksije??? NEMA POTREBE, jer presadivanjem u vece saksije dobijas novu zemlju koja ima sve potrebne elemente za daljni rast biljke bez dodavanja gnjoiva neko vrijeme....Kako su mnogi do sad rekli....Nemoj previse voliti svoje biljke, voli ih ali ne previse ;D

Inace biljcice ljepo izgledaju. Jesi poslusa par onih savjeta sta sam ti napisa??
 
15.04.2010
16
1
0
41
Podigao sam saksije ka svetlu jer su mi sijalice fiksirane ... a shto se tiche dodavanja svetla... mislim da tju sachekati da skupim kinte za hps od bar 250w ... ne isplati mi se ovako. A da ih postavim vodoravno... nemam ideju kako to da izvedem ebeno mi je skuchen prostor u box-u :icon_mad: ... ako imash ideju kako da ih stavim vodoravno kazi :) evo slike kablova



Chitao sam o preterivanju sa voljenjem :) ... zato i ne mislim da preteram.

Slusham ja sve savete koje prochitam ali meni niko da odgovori ni na jedno pitanje koje sam postavio u predhodnim postovima :p
 
15.04.2010
16
1
0
41
Podigao sam saksije ka svetlu jer su mi sijalice fiksirane ... a shto se tiche dodavanja svetla... mislim da tju sachekati da skupim kinte za hps od bar 250w ... ne isplati mi se ovako. A da ih postavim vodoravno... nemam ideju kako to da izvedem ebeno mi je skuchen prostor u box-u :icon_mad: ... ako imash ideju kako da ih stavim vodoravno kazi :) evo slike kablova



Chitao sam o preterivanju sa voljenjem :) ... zato i ne mislim da preteram.

Slusham ja sve savete koje prochitam ali meni niko da odgovori ni na jedno pitanje koje sam postavio u predhodnim postovima :p
 
15.04.2010
16
1
0
41
Bilo je malo izmena u box-u ... jedna biljka nije prezivela presadjivanje iz bashte pa sam je uklonio...

a dodao sam josh :) potpuno drugachije seme shto se vidi

Bash je "chupava" ... :D

Evo i malo slika onih starih koje chini mi se lepo napreduju...


Mislim da tju danas presaditi u vetje saksije.

*slike su u punoj rezoluciji (obavezno zoom! :D)
 
15.04.2010
16
1
0
41
Bilo je malo izmena u box-u ... jedna biljka nije prezivela presadjivanje iz bashte pa sam je uklonio...

a dodao sam josh :) potpuno drugachije seme shto se vidi

Bash je "chupava" ... :D

Evo i malo slika onih starih koje chini mi se lepo napreduju...


Mislim da tju danas presaditi u vetje saksije.

*slike su u punoj rezoluciji (obavezno zoom! :D)
 

upitnik???

Aktivan Član
27.04.2009
496
67
48
45
Ne forsiraj bezveze nemaš potrebe za đubrom kao ni presađivanjem još....
Prvo jeste da su te sad posude male ali daj popuni ih zemljom do vrha...
Sijalica dodaj još i ako je moguće HPS....
Pošto ti je Box poprilično mal onda prebaci odma na 12/12 i vidi šta je Žensko pa onda presadi u veće posude.
Ovako samo radiš stres par puta nepotrebno....
Sijalica opet kažem i neđubri prije pokazivanja spola i presađivanja....
I Sretno !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 

upitnik???

Aktivan Član
27.04.2009
496
67
48
45
Ne forsiraj bezveze nemaš potrebe za đubrom kao ni presađivanjem još....
Prvo jeste da su te sad posude male ali daj popuni ih zemljom do vrha...
Sijalica dodaj još i ako je moguće HPS....
Pošto ti je Box poprilično mal onda prebaci odma na 12/12 i vidi šta je Žensko pa onda presadi u veće posude.
Ovako samo radiš stres par puta nepotrebno....
Sijalica opet kažem i neđubri prije pokazivanja spola i presađivanja....
I Sretno !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!