Prvi grow

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
31.05.2010
19
0
0
37
Pozz groweri iskusni i oni malo manje,ja sam jedan od onih malo manje.Naime ovo mi je prvo uzgajanje i odlucio sam se da to bude napolju.




E sad ovako: Seme sam nabavio na ulici(od dilera) stavio sam ih na klijanje u aprilu,stavio sam dosta semenki i sve su mi uglavnom proklijale imao sam oko 25 komada.Sve su posadjene u saksijice one od 10 cm s tim sto sam stavljao u jednu saksiju po 2-3 biljke misleci da kako rastu i kako budu pokazivale pol muske samo odstranim.Prvih mesec dana biljke su mi bile u kuci napravio sam im inkubator kako sam ja to zvao sa non stop svetla prvih 15 dana posle tih petnestak dana danonocnog svetla,prebacio sam na 16H svetla 8h mraka.Biljke super napreduju i posle mesec dana narasle su oko 20 cm.Nikakvo djubrivo u tom periodu nisam koristio.Nazalost nisam nista slikao dok su bile male.

Drugi korak:
Stiglo je vreme da biljke prebacim napolje,odlucio sam se da ih odnesem na selo posto sam ja iz BG selo mi je nekih 150 km od mene.Odneo sam biljke tamo i sa drugarom ih presadio u stek.Stek je na brdu tj. biljke su pod uglom od 45stepeni.Inace u tom delu je zemlja crvenica i nije toliko losa tako da smo mi samo iskopali rupe iskopanu semlju izmesali sa stajskim djubrivom i biljke iz saksija samo stavili odozgo i jos malo to ucvrstili.Biljke nisu stagnirale posto sam citao da prvih nekoliko dana se nista ne desava moje su odma pocele da izbacuju neke listice.Sve je islo super,to je bila sredina maja.Prskali smo ih napitkom od kopriva kao sto se preporucuje na forumu radi stetocina medjutim iako smo ih preskali desavalo se da na svakoj neki listic bude grickan od kojekakvih stetocina.To nije bilo toliko strasno kao sto zvuci biljke su napredovale i pred kraj maja one su imale oko 35-40 cmm.Medjutim kao sto i znate onda pocinje ono sranje od vremena kisa i samo kisa,sunce ni da proviri kroz oblake i biljke su mi bukvalno stale da rastu,po neki listic tek je izlazio.Posle 3 nedelje konstante kise poce i sunce kao nesto malo da sija i biljke se obradovase pocese da rastu opet :))) Pocetkom maja smo im bacili malo vestackog djubriva tek po koji gram da im se nadje.E sad odlazim ja jedan dan na stek kad imam i sta da zateknem 3 biljke su bile pojedene svi listovi samo je stablo ostalo,sumnjali smo na zeca ili srnu,nismo nista dirali ostavili smo to tako pa sta mu bude.Nisam pomenu da od 25 komada kolko ih je bilo na pocetku je ostalo 16komada,i sad sa ove 3 pojedene ostalo je 13 :)) moj srecan broj :)) nista vratio sam se kuci u bg a kise su nastavile da padaju i padaju.Drugar me je obavestavao o situaciji sa bilcicama i sve je bilo ok cak su i one pojedene pocele opet da izbacuju listice i rastu.Nisam isao da ih obilazim oko mesec dana i dosao je dan da odem da vidim kako napreduju moje biljke.Citao sam po forumu da bi sredinom jula trebalo da pokazu pol i da znam na cemu sam,uzeo sam im neko vodo rastvorljivo djubrivo sa mikro elementima i krenuo put njima,ne mogu tacno da se setim sta sam im uzeo al mislim da je sastav bio 11-24-40 tako nesto a mozda i gresim. Stugao sam na stek kad imao sam i sta da vidim to je bilo pre nekih 5--6 dana ,sve biljke su super napredovale imale su negde oko 50-60 cmm,cak su i one tri sto su bile pojedene se obovile i super napreduje jedna od njih je izbacila 3 vrha i to mi je bilo najzanimljivije.E sad moram da se pohvalim posto mi je ovo prvi grow i valjda pra sreca SVE SU ZENKE znaci svih 16 komada su pustile po dve dlacice na pocetku grancice na kojoj je list imam neki snjimak ali nije nesto moracu da uzmem pravu kameru ovo sam snjimao sa tel. Sad cu to staviti pa bih voleo neki komentar i savet,i imam jedno pitanje:sad kad su pokazale pol sta se desava kad krecu hedovi i to,koje djubrivo mi sad preporucujete.Inace ovo sto sam snjimi to su te tri biljke koje su bile pojedene i jedna od njih je najveca od svu decu :))))))))))))[video]http://img717.imageshack.us/i/sva0009i.mp4/[/video] ja se izvijnavam sto je ovako los video ali obecavam da sl put kad budem isao da cu postaviti odlicne fotke...POZZZ GROWERI
 

Remus

Banned
Banovan
31.01.2009
116
8
18
41
roman..

vidim samo da fali azota N .. a djubrivo koje pominjes je za kraj avgusta

daleko je sajt,mozda te sreca posluzi
srecno;)
 
31.05.2010
19
0
0
37
jeste roman ali ukratko :)))) kako ti se cini biljka,koje mi sad preporucjujes djubrivo i dali treba sad uopste nesto,i reci mi nesto o hedovima kad bi trebali da krenu...sto se tice sajta jeste daloeko ali tamo mi drugar to odrzava... HVALA unapred
 

Remus

Banned
Banovan
31.01.2009
116
8
18
41
trazi za vegetaciju ili neko stajsko pospi okolo biljke pa ce ga kisa lagano rastapati.

hedovi pocinju da se pune pocetkom 8. meseca.. cekam slike bice kvalitetnijih komentara.

i sa drugarom lagano..ocas moze da se naljuti:icon_lol::icon_lol:
 
31.05.2010
19
0
0
37
Hvala remus :)) sta mislis da im dam malo kokosijeg ili goljubljeg djubriva pomesanog sa vodom?? a sto se tice drugara opusteno to je moja desna ruka :))) vise me brine vreme nego on :))
 

Remus

Banned
Banovan
31.01.2009
116
8
18
41
vreme pokosi skoro sve.. golubije je bolje..pomesaj ga sa vodom u neku posudu da bude kasasto i stavi u krug oko biljke na 20ak cm . Zalij ih dobro..

pazi da ne stavis mnogo,za pocetak deci dva tri..zavisno od velicine biljke. dok su male moze zajebano da bude..ali ja nisam imao nikad problem.

ima i neko ulje ili tako nesto koje se pomesa sa vestackim djubrivom i folijarno se tretira,a kisa ga ne ispira.. to je bogom dato za ovo vreme.
U Agro apoteci imaju po400kinti litar..i traje godinama..neko stavi punomasno mleko ili trunku deterdzenta