Prvi grow

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
20.04.2009
6
0
0
31
Zdravo! Newcomer here :)

Dakle, biljke su stare 6 dana. U posudama su od 6l, imam 2 žarulje specifične za biljke (neke plave) i jedna obična radi CO2. Zanima me koliko često i u kojim količinama bi ih trebao zalijevat. Također, interesira me i samo gnojenje. Koliko često ih trebam gnojiti? Zalijevam ih destiliranom vodom iz Bauhausa i ne piše ph. Za gnojenje koristim COMPO za zelene biljke. Biljke su se malo objesile, ali rastu prema svijetlu. Znači, stabiljka je preslaba. Da li je to zbog previše vode ili zbog preudaljenog svijetla. Svjetlo je udaljeno 40cm.

Svaka ova plava lampa ima 60w, isto kao i ova obična.
Rastu pod režimom 20/4.
Koristim AGRO zemlju za cvatuće biljke.
Što se tiće temperature, dnevna temperatura kreće se od 28-30 stupnjeva, a noćna 21-24 stupnjeva CCA!

Fala :):costumed-smiley-027
 

stardust

Aktivan Član
28.02.2009
279
427
63
moze bit i jedno i drugo..zaliejavs kad su bilkje zapravo vec suhe..po tezini osjetis dali i koloko ima vode..
mlade biljke jos podnose velike kolicine vlage ali starijene...a niti njihiv korijen..treba im i zraka i vode, i nutrijenata
a i svjetlo mi se cini nekako perslabo..kolko je to wata sveukupno?gal su flourescentne ili compaktne fllourescentne?
dosta toga vec imas na portalu odgovoreno
jedna od najvecih pogresaka je kad ljudi prezaljevaju biljke i zatvore im dovod kisika i co2 u korijen
 
20.04.2009
6
0
0
31
dsc02411i.jpg

Evo boxića za vegu ^^


Na kutiji od lampi piše Lamp for Plants i plave su boje, evo i fotka:
dsc02421h.jpg


Sve tri lampe zajedno su 180w.
Danas sam stavila tekuće gnojivo prvi put a biljke su stare 6 dana, jel to bed?
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Jedno je sigurno,ti uopče nemaš svijetlo,moglo bi se reči.Hranu također zaboravi prvih 20-30 dana.Malo na čitanje,vrlo loša priprema.Voda iz česme je ok kad reguliraš PH.Kako?-ima dovoljno o tome.
To šta imaš 180w rekao bi ugrubo da imaš efektivnih 20w a pod tim ništa pravo ne raste,još na tu daljinu.Nemožeš nači žarulje "neke plave" več moraš nači svijetlo koje se preporuča.Požuri ispraviti pogreške.
 

bobach79

Aktivan Član
19.11.2009
244
53
28
44
Uuuuuu, pa ti stvarno moraš još dosta čitati. Nemoj odma da se uvrediš, ali šta jest jest. Najbolje od toga svega je da si krenuo, volja je tu a sad će sve dolazit samo od sebe, no dobro i malo više ČITANJA:icon_lol: Pozdrav i sretno

p.s kad malo to rješiš, započneš dnevnik uzgoja i mi ti pomažemo:icon_lol:, al moraš nešto i sam, search opcija, dnevnici, neke osnovne upute, google itd.... GROW:sun2:
 

stardust

Aktivan Član
28.02.2009
279
427
63
daj bash pročitaj kakve su to točno žarulje...jesu halogene ili flourescentne?jel ima žarnu nit ili plin?
daj napiši ime proizvodaca i specifikacije svjetla pa ako je jeno 60W i daje dobro svjetlo a nije ti steta struje
akopise da su bas za rast mozda bi i raslo..bas me zanima kakve su to zarulje?
ali trebalo bi ti minimalno 5-10 takvih zarulja...tj. izmedu 250W-600w "dobrog" svjetla
i da daje dostatno lumena..probaj nac kolko ti žarulja ima lumena al najbitnije kakva je?
takoder te saksije koje imas su ti dovoljne za prvih par tjedana..
gledaj da ti saksije za svjetanje
pokrivaaju cijelu donju povrsinu tj, da budu te velicine kad ih stavis jednu uz drugu
bilo ih 6 manjih ili 4 vece..svejedno ,
iako sumnjam da ces u tom ormaru moc vise od 4 odrasle hranit do kraja cvjetanja
 
20.04.2009
6
0
0
31
Hm, hm. Pod tzim svijetlom biljčice su jako zelene i velike (cca 10-15cm). već im raste drugi kat nakon 7 dana. HPS mislim grunut za 2 tjedna. na kutiji je pisalo samo lamps for plants. Kupljeno u Bauhausu.

Pročito sam sve threadove na ovom forumu zato i jesam tak oprezan kaj se tiče svega.
 

leš

Aktivan Član
06.10.2010
80
11
8
40
sretno sa growom ,ps,kakve su ti to smijesne lampe,pukni odma hps ,ili spusti te lampe kako drugovi gore kažu.
box ti je ok super si ga sklepo SRETNO
 
20.04.2009
6
0
0
31
sto se tice boxa ovo je za pocetak dok se slaze pravi.a sto se tice citanja dosta sam citala,samo nas je vise pa se nemozemo dogovorit:)
uglavnom, sad sam spustila svijetlo na 30 cm kroz par dana idem po hps, zanima me kad stavim hps u ovaj pocetni box dali su za pocetak dovoljni pc ventrici od 12v?
nazalost sam bacila kutiju od zarulja pa neznam proizvodaca..
hvala na savijetima :))
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Čitala ili čitao pitanje je sad.Dogovorite se tko je lady D pod prvo,da nekažem da je suludo da dvoje ili više ljudi stoji iza jednog nicka,ili se bar potrudi/te da vješto prikrijete to jer to nije baš pametno,i logično je da se nemožete dogovoriti kad svatko radi po svom,možda.Svašta:)
 
20.04.2009
6
0
0
31
ja sam zensko,profil je moj.dok mene nema drugi imaju pitanja pa pisu... nekuzim kaj bi trebali napravit svi po jedan profil pa isto pisat?!
evo nece se ponavljat odsad samo u zenskom rodu :)
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Upravo si rekla da je profil svačiji.Savjetujem ti da promjeniš lozinku i da si samo ti pod tim nickom,nedaj nikom da ti petlja po nalogu,jer ga riskiraš.Ženi sam dao samo jednom prilikom chat,i tipkala je s nekim kog smo osobno upoznali.Al da mi žena piše postove,jok,možda surovo ali istinito:)
I mjenjaj žarulje dok nije kasno.
 

bobach79

Aktivan Član
19.11.2009
244
53
28
44
ajde, ajde samo teraj i prebaci to pod hps što prije jer su ti gubici i troškovi preveliki. nikom ne daj da ti prčka po ovom zbog sebe same. da, ja i žena smo u ovom i ne mislimo isto svaki imat svoj profil, jer mi tu i tamo super dođe da malo piše, a i ima smisla!! dobro, nije to isto, al kužiš šta ti želimo reći!? složi to kako treba i naravno svaki novi grower izmami nam osmjeh na lice:icon_lol:
 

He-Man

√-1 <3 π
Urednik
Moderator
31.05.2009
1.569
1.432
188
Eternia
hmm .... a kako da mi sada vjerujemo tko sto i kada pise :eek:hno:

Za dokaz recimo s rukom ono pokazes rogove, znas ko sta na rock/metal koncertima pokazuju,
pa onda slikas slikicu i okacis :notnice:

E ali ustvari heh ... mozda si ti decko s zenskastim rucicama pa nas samo varas ?

Ili da se slikas s ledja recimo u tangama i s rukom pokazes vulkanski pozdrav ?
vulcan.jpg
Like this, ali okrenuta u drugu stranu da se lice nevidi, zastite identititeta radi ninja.gif

Onda bi valjda mogli sa sigurnoscu zakljuciti da si stvarno cura :costumed-smiley-027

Ovako gradimo buducnost koja pociva na lazima i obmani :eek:hno:
 

Falcon

Aktivan Član
09.09.2010
229
29
0
45
Ja sam da se vide i stikle!..duge gole noge naravno:)(ma moze i neke mrezaste capare i haltere:))...Ok,dosta zahebancije..ipak je ovo ozbiljan poso....a kaj da sad kazem nego opet...daj da vidimo i stikle i tange:D..ne.ne ovako...sve su ti decki rekli,sto se tice lampi.(HPS je daleeekoo bolji od ovog sta imas sad,makar ak velis da rast..za vege za pocetak neko krace vrijeme mozda bi i bile ok)...boxa itd...a u viselicnosti u jednom nicku,ne ulazim:)...sretno i malo citanja,evo ovakvog informiranja kao sto si dobila od njih gore(u vezi growa)..i sve ce doci na svoje..pozz;)
 

He-Man

√-1 <3 π
Urednik
Moderator
31.05.2009
1.569
1.432
188
Eternia
disi lady ... hoće biti kakav update :sun2:

Nisi se valjda mene prepala ? :icon_lol: taj dan sam bio udimljen ko pršut :bong7bp:
nhf za malo zajebancije :punch:
 

Falcon

Aktivan Član
09.09.2010
229
29
0
45
Lejdi ceka maskare...i doletit ce preobucena u skeletora...a onda pa-pa hi-men:D
P.S.vrati se lejdi...daj malo updejta,nadam se da ni moju zafrkanciju nisi preozbiljno shvatila..ako je tako,ispricavam se:)
 

GreenRyder

.....always green.....
Poznanik Foruma
17.12.2010
1.067
1.322
188
.....pozdrav ekipa, novi sam pa pisem tu da ne otvaram novu temu posto znam da ne volite zatrpavanje foruma glupim pocetnickim pitanjima......

.....ovako......posadio sjemenke od neke domacice koju sam pusio i kroz par dana niknula biljcica i dala mi povoda za daljnje informiranje i izradu boxa.....biljke su sad stare 7 dana, rastu u boxu 30x30x50 pod 3 philips stedne spiralne zarulje 865(sto mislim da je duplo manje od svjetlosti koju bi za taj prostor trebale ima, cca 12000-15000 lumena a ja imam 4500), 2 ventilatora od komp. napajanja na 12V, jedan ispod lampi upuhuje zrak i jedan pri dnu s kontra strane koji izbacuje topli zrak, biljke su presadene iz case od jogurta u vecu teglicu tad kad sam ih presadivao kupio sam terramagmu za zeleno bilje tako da sad rastu u toj zemlji, naravno pomijesanoj sa stiroporom zbog bolje drenaze, imam i digitalni tajmer tako da ih drzim na 18/6 svjetlosti.....

.....problem je sto ce taj box za max 2 tjedna bit premali tako da se bacam na izradu veceg boxa.....e pa kad je u pitanju veci box mislim da bi koji savjet bio dobrodosao........

.....box ce bit 50x50x100 i to ce bit max jer veci prostor od tog si nemogu priustit.....u ponedjeljak idem po HPS 250W pa ce glavni izvor svjetlosti bit taj HPS iako uz njega namjeravam stavit u svaki kut po jednu neonku 36W 865, smatram da bi ta kombinacija svjetla bila dobra za vegu a i jacina jer za taj prostor mi treba oko 25000 lumena a po mojim izracunima HPS 250W+4 neonke 36W=cca 30000 lumena, drzim do onog da lumena nikad dosta a i treba mi nesto plavog spektra u vegi uz taj HPS, MH u startu ne mislim uzimat najvise radi temperature.....u cvjetanju bi samo od te 4 neonke 2 zamijenio sa 827 a dvije ostavio 865.....

.....e sad trazim savjet u vezi ventilaciije......sta, kako i po kojoj cijeni i na koji nacin.....mislim da zbog HPS-a komp ventilatori ne igraju ulogu a sve vise od komp ventilatora me zabrinjava zbog tog kolko ce bit glasni, potrosnja struje a i financije su u pitanju, cooltube sam izostavio zato sto sam pocetnik i mislim da je to sad trenutno previse za mene....

.....nadam se da vas nisam previse zagnjavio i postavio glupa pitanja......samo me zanima neka ideja za ventilaciju i dal ovo sto zasad imam u planu je ok ili treba nesto izmjenit.....

.....unaprijed hvala.....respect forumu i ekipi.....najjaci forum za informacije i uzgoj drage nam biljke na balkanu....pozz=)