Prvi grow

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Pocetnik_cro

Aktivan Član
12.10.2011
80
38
0
33
Pozdrav ljudi,

citam po forumu i vidim da vecina njih savjetuje kako treba staviti stedne zarulje vodoravno, ima li netko ideju kako da to ucinim ?
uglavnom evo slike kako to sada izgleda, svaki savjet je dobro dosao.

 

Mox

Aktivan Član
27.08.2010
81
20
8
36
trebat ćeš još žarulja, što više to bolje....

a vezano za (5.), prvi listovi znaju biti "retardirani" na sljedećoj internodi će se situacija popraviti, nije vent uzrok tome.
 

Pocetnik_cro

Aktivan Član
12.10.2011
80
38
0
33
Pozdrav svima,

biljkice ok napreduju, imam pitanje prije sutrasnjeg update-a, na tri najvece biljke su mi pozutili oni prvi mali okrugli listici, pa me zanima je li to normalno ?
postoji mogucnost da sam ih ja zeznuo jer mi se temp.na jedno 4 sata popela na 32 stupnjeva i vlaga je sigurno pala jer sva "aparatura"( tanjurici s maramicama, spuzva ...) su bili osusesni.

Za primjer sam uzeo slike od tudeg grow reporta, moje biljke su zasada manje tek im je negdje 12. dan ali kao sto vidim kod ovih slika su isto ti listici pozutjeli. Nadam se da je ok sto sam uzeo tudu sliku ali neznam kada cu sutra moc napraviti update sa slikama. Stoga:




Molim da mi netko odgovori da znam sutra odmah korake poduzeti.

Hvala.
 

Pocetnik_cro

Aktivan Član
12.10.2011
80
38
0
33
Update:

Pozdrav,

dan: 16

Četri biljkice napreduju ok, pozutili su im kotiledoni i na jednoj su prije par dana lagano pozutili listovi prve internode ali su stali na tome,
mislim da sam opet pretjerao sa zaljevanjem, čitao sam na forumu da čestim zaljevanjem moze doci do manjka dušika te zbog toga zute listovi,
slike:




tri biljkice su stale sa rastom prije cca 5 dana a prije 2 su im se osusili prvi listovi, vjerovatno isto zbog precestog zaljevanja
evo slika:




imam problema sa vlagom ili moj uredaj za vlagu ne radi,
izmjerio sam vlagu koja je bila oko 35%, nakon toga sam natrpao u box 2 čase koje stoje odmah pored neonke (najtoplije - najbrze isparavanje), 2 spuzve koje su postavljene ispred ventova za upuh te 2 tanjurica sa spuzvom i papirnatim ubrusima.
Nakon 45 minuta sam ponovno vršio mjerenje te je vlaga i dalje bila oko 35%. Popodne cu ici kupiti novi uredaj te ponoviti mjerenje.
slike:

 

oprez

Aktivan Član
02.06.2011
119
6
18
48
meni je vlaga jos uvjek na 0% :alien555:..ne vide se neke znacajnije poteskoce..samo furaj dalje i ne sekiraj se toliko oko vlage..35% nije savrseno, ali nije ni lose.
 

Che*

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
10.09.2008
633
104
63
u svakom dnevniku uzgoja svi se zamaraju sa tom vlagom kao da je to nesto najvaznije na svijetu... Sad da si robot ubih ti u program i izbrisao taj dio koda ..kao da vlaga ne postoji. Ne zamaraj se sa tim. Ni najmanje...

Ne rastu sve vrste trave u idealnim uvjetima u svijetu i tvoja sigurno nije dosla iz podneblja gdje je vlaga konstantna...bla bla bla.. ako ti ventilatori upuhuju zrak iz prostorije , vlaga je bar nekih 30-40% sto je ok i zaboravi na nju. Vjeruj mi, nemas HPS koji przi biljku na najjace i vlagom se ne zamaraj.. nikad vise...uzmi taj urejdaj i razbij ga cekicem... Kompliciras si jednostavno.

Vise se usredotoci na to da ti zemlja nije natopljena stalno, svi to vole raditi na pocetku... zalij i pusti da se susi par dana....

ps. danas stavljam slike svog novog uzgoja , kao i uvijek bez vlage, ph metra, sveg moguceg..iako sve to imam.. i biljke mi izgledaju kako nekima nece nikad a ni tad...



ako ti je vlaga na 0 onda ti je uredjaj neispravan osim ako ne zivis usred Sahare a itamo bi bar imao 5% vlage :)
 

huana.meri

Banned
Banovan
30.11.2010
1.110
7.467
258
a jesi luđak Che, razbi čekićem, najradije se ni ja nebi zamaro s tim što još moram kupiti...:thewave:

Meni ove biljoze izgledaju super, daj bože da i moje ovako krenu....
 

oprez

Aktivan Član
02.06.2011
119
6
18
48
Che* je napisao(la):
ako ti je vlaga na 0 onda ti je uredjaj neispravan osim ako ne zivis usred Sahare a itamo bi bar imao 5% vlage :)

i ja sam mislio da ne radi, ali kada je svjetlo ugaseno, ide i na 50%..nije bitno, ja se ne sekiram dok biljke izgledaju dobro..tako sam i pocetnik_cro-u savjetovao :p
 

camelonus9

Aktivan Član
07.10.2011
173
18
0
43
I mene smara vlaga.Nikako da predje 30% ,nema lisca da popuni prostor,ali poceo sam da zanemarujem taj detalj.Mozda je Che u pravu!?
 

iSensation

iSensation
Poznanik Foruma
24.08.2009
1.815
1.808
188
@Che - ajde konacno neko s istim misljenjem... Do sad nisam iamo nista od "metara" i bolio me ***** za sve. Nisam znao ni temp. ni vlagu ni nista i zavrsio grow-ove uspjesno. sad kad to sve imam me samo jebe zasto i borim se s tim kak mladi majmun, a zakaj?!?!
 

Che*

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
10.09.2008
633
104
63
...mogu samo reci... tko ne vjeruje u moje rijeci, moji dnevnici su dokaz... Ne zelim spamati tudji dnevnik, ali to je biljka , i uvijek kazem , ako joj das vode i svjetla, dao si 70% od sebe... dobra zemlja.. jos 25%.. ovih 5 posto je ljudski faktor koji samo mora doslovno otvoriti, zaliti svakih 3-5 dana i pustiti da priroda radi svoje.

Kaj joj fali..kad se sjetim prvih uzgoja, trud, dnevno otvaranje po 10 puta, pa zaljevaj , pa gledaj vlagu pa si jeb** mat*** . Nema potrebe za tim.. Ako se box nalazi u kuci, stanu, bilo kojoj prostoriji , vlaga je sigurno izmedju 30-50% , znaci dovoljna...

Recimo meni je pH negdje oko 8-8.2.. to sam isto snizavao, kupio pH metar, tekucine... i kazem sam sebi,...ajmo mi to isprobati..

Uzmem i stavim u box dvije identicne vrste, jednu naravno pazim, savrsena zemlja, kuhaj vodu, spustaj ph, zaljevaj pazljivo.. a za drugu biljku, ono zemlja, ne neki srot , ali malo jeftinija, voda iz pipe, kamenac brate ko' kuca :), gnojivo neko iz bauhausa.. cijelo vrijeme isto...

I kraj? zakljucac? Ma obje biljke iste. Razlika nikakva.. dapace, vise mi je pasala ova druga jer je rijedje bila zaljevana sa gnojivom...vise sam je puta samo sa obicnom vodom jer sam bio lijen napraviti mjesavinu.

Ljudi se previse zamaraju. Citam , pricaju dusik, ovo , ono...ma daj. Kupi jeb** gnojivo, zaljevaj normalno i to je to. Ja koristim HESI gnojiva, volim ih, ali nista losije nije gnojivo koje kupis u Bauhausu i koristis isto od pocetka do kraja...

Hocu reci, ako netko uspjesno izvuce iz autoflowering biljke u malom boxu kao ja,ponekad preko 35gr. po BILJCI. Ogromni budovi na sistemu 24/0 , upotreba pH metra i ostalih stvari su samo male finese za koje ja nemam zivaca. Otvorim , zalijem, zatvorim i ajmo dalje...
 

Pocetnik_cro

Aktivan Član
12.10.2011
80
38
0
33
Moze te zatvoriti ovaj thread, propao je grow ... mojim neznanjem svijetlo je bilo ugaseno 8 dana ...
nista idemo iz pocetka, pc grow sa 5 stednih od 1500 lm svaka ... otvorit cu za koji dan ..