Prvi grow

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Pocetnik_cro

Aktivan Član
12.10.2011
80
38
0
33
Lijep pozdrav svima,
evo krenuo sam sa svojim prvim growom i nadam se vašoj pomoci i podrsci :
D

Specifikacije:
Sjeme: dobra domaćica
Dimenzije boxa: 80 cm visina * 40 cm dubina * 1 m širina
Zemlja: kupovna, ph 6,5 - mješana 30% stiropor, 70% zemlja
Svjetlo: 2 neonke svaka 1500 lm + 3 stedne phillipsove daylight (765 ja mislim, ugl najvise K moguce), 1450 lm
Ventilacija: trenutno je ne koristim jer je temperatura u boxu do maksimalno 29, a obicno je oko 26, stavljam unutra navlazene maramice na tanjuric te tako dobivam vlažnost
imam 2 manja pc venta za ulaz i 2 izlazna od 120, moguce ih je regulirati potenciometrom
- box je napravljen od bijele iverice dakle refleksija je u redu
- biljcice su prva dva dana bile udaljene na oko 15 cm, te su po meni u dva dana previse narasle sada sam tu udaljenost smanjio na 5 cm, zarulje su stedne stoga se ne zagrijavaju previse
- zalijevam ih jos uvijek destiliranom vodom
- u intervalima su 16/8, timer radi svoj posao i svaki dan od 7 navecer do 11 ujutro je upaljeno svjetlo

Imam problema sa uploudom slika, ne radi mi ni jedna stranica kako treba pa sam sve uploudao na jumbo mail link traje 25 dana i ima 20 downloada ...
slike su od danas 02.11 , znaci 48 sati nakon sto su stavljene u box i odradile 2 dana ...
LINK: JUMBO mail

probat cu kasnije jos sa stranicama za uploud.

sjemenke sam stavio klijati u posude sa zemljom prekrivene viseslojnim maramicama i prekriveno sa alu folijom, te sam jednom u 36 sati zalijevao destiliranom vodom,
- 31.10 ( 5 dana nakon sto je sjeme stavljeno na klijanje) sam sve premjestio u box, neke sjemenke su se vec uhvatile u zemlju neke sam presadio...
 

GreenRyder

.....always green.....
Poznanik Foruma
17.12.2010
1.067
1.322
188
....za taj prostor min 20000l a ti imas oko 7500l.......malo je to svjetla prijatelju......jedan HPS 150W bi ti lego ko budali samar:icon_lol:.....sretno....
 

Pocetnik_cro

Aktivan Član
12.10.2011
80
38
0
33
Ivach je napisao(la):
....za taj prostor min 20000l a ti imas oko 7500l.......malo je to svjetla prijatelju......jedan HPS 150W bi ti lego ko budali samar:icon_lol:.....sretno....

unutra ce i ici hps 250w nakon sto prodje vegetacija, posto sada jos nisam u financijskoj situaciji za kupnju te lampe, morao sam sa slabijim zaruljama poceti...
 

GreenRyder

.....always green.....
Poznanik Foruma
17.12.2010
1.067
1.322
188
.....ok, super onda......al racunaj da ces morat pojacat ventilaciju jer ti ovi ventovi na metar visine uz 250W nece bit dovoljni......
 

Pocetnik_cro

Aktivan Član
12.10.2011
80
38
0
33
Naravno, mislio sam osmisliti neki cool tube sa staklom od pećnice ili nesto slicno ... kada dode vrijeme ce se napraviti nesto :D

evo sad ce slike ... mislim da sam ih uspio uploudat

ako hocete slikat cu box cijeli pa da mi kazete greske i nedostatke ... :D
 

GreenRyder

.....always green.....
Poznanik Foruma
17.12.2010
1.067
1.322
188
......a boze pa kakva je to zemlja, i te grude zemlje.......pa mogao si ju bar rukama malo rastrest i taj stiropor malo finije izdrobit a ne ovi komadi stiropora, di ce korijen kad dode do tog dijela stiropora, kaj ce iz njega vuc hranu?.......malo izdrobi tu zemlju i stiropor za pocetak......

.....zasto vise biljaka u istu posudu? svaka biljka bi trebala imat vlastitu posudu........ne vjerujem da nemas casica od jogurta ili slicno sto moze posluzit.....biljke ti se izduzuju sto znaci da ti je svjetlo predaleko, priblici lampe sto blize biljci, na 5-10cm......
 

Pocetnik_cro

Aktivan Član
12.10.2011
80
38
0
33
Ti komadi zemlje i komadi stiropora su samo na vrhu posude unutra je sve izdrobljeno do najstisnijeg moguceg ... mogu to gore izbaciti ali mislim da ne smeta ...

vise biljka je u jednoj posudi jer kako sam stavio klijati sjeme u posude pa preko toga viseslojne maramice i alu foliju neko sjeme je samo proklijalo te sam takvo sjeme posadio zasebno u posude a ove tri zajedno su se same vec uhvatile za zemlju, stoga sam ih mislio malo pustiti da ojacaju pa za koji dan ih presaditi u posebne case

za svjetlo sam i ja shvatio da prebrzo rastu sada sam spustio na najnize moguce oko 4-5 cm je svjetlo od biljke


update... dobro si me izgrdio za ovu zemlju, to je bila neka kupovna zemlja koju sam nasao doma sa vrijednosti ph 6,5 (pitanje koliko je dugo ta zemlja stajala, bila je grudasta, osusena ja sam je namrvio i navlazio te takvu koristio
) ...
al eto sad idem se zaletit sada do bauhausa po usitnjenu novu zemlju i naribat stiropora, navecer cu ih sve stavit u posebne posude ...
 

Pocetnik_cro

Aktivan Član
12.10.2011
80
38
0
33
Samo brzo pitanje, sutra ujutro cu imati uredaj za mjerenje vlaznosti zraka, koliko sam uspio naci na forumu vlaznost bi trebala biti oko 60% ?

ps. sutra slikam biljcice,
veceras sam obavio presadivanje, 15 minuta prije nego sto je trebao krenuti interval svjetlosti, svih biljcica u posebne posude, uzeo sam tanak sarafciger i polako prokopavao zemlju uz korijen i tako dokle nebi iskopao cijeli korijen, mislim da ce biti ok, sada su pod svjetlom sutra ujutro cu ih slikati pa ce te mi moci reci kako je proslo presadivanje ...
 

Pocetnik_cro

Aktivan Član
12.10.2011
80
38
0
33
Update:

Dobro jutro svima,

dan: 4

Dakle jucer sam ih presadio sve u posebne posude i danas
15 minuta prije nego sto se svijetlo gasilo sam ih poslikao sve,
pa mi mozete reci je li presadivanje bilo uspjesno, koliko vidim sve se dobro drze,

evo fotki :





imam i jednu zabrinjavajucu biljkicu,nju nisam presadivao,
jos prije 48 sati ovaj joj je listic pozutio ali je stao na ovome,
mislim da sam malo pretjerao sa zalijevanjem, koje sam činio svakih cca 36h, sada cu staviti na 48h ako je mozda zbog toga,
mislim da lampe nisu preblizu jer su neonke na jedno 15 cm sa strane boxa a tri stedne su iznad na nekih 7cm od biljki

uglavnom evo slika pa recite sto mislite da radim krivo :




ps.
- danas sam mjerio vlagu u boxu, nakon 15 sati rada lampi, bila je oko 56% a temperatura 29 stupnjeva
- stavio sam jedan ventilator od PC napajanja da puše prema biljkama, mislim da ce im to goditi ...
 

SiD

bože petra!!!
Vutra Veteran
15.01.2008
1.091
648
138
36
1. biljke su premale još za tako redovno zalijevanje... nemoraš ih puno utapati.. pazi za ubuduće..

2. a to što je požutilo, moguće da je od zalijevanja prevelikog, ili možda od temperature, makar cfl nebi trebao grijati jako,.. gdje mjeriš temp? na kojem mjestu u boksu? izmjeri temp. na mjesu na kojem stoji ta biljka.. (ispod lampe) - što bi značilo da sam htio reći da možda ipak digneš lampe malo...

nemoj zalijevat..

bit će sve u redu.. vlaga 56% ako je sada, vidjet ćeš kakva će tek bit kad dobiješ listne mase.. temp od 29°C je također kolko tolko ok.. makar bilo bi najidealnije da ju spustiš na 24-26°... makar i tih 29 nije strašno..
 

Pocetnik_cro

Aktivan Član
12.10.2011
80
38
0
33
Ok necu toliko zalijevati,

temperatura se mjeri izmedu biljki dakle ispod lampi ... to je bila temperatura 29 nakon 15 sati rada lampi, inace u prvih 10 sati je temperatura oko 27 stupnjeva, vlaga je i po meni malo visoka ali unutra je casa vode, dva tanjurica sa navlazenim maramicama i namocena spuzva, mislim da cu danas izbaciti nesto
javit cu se za koji dan sa updateom .

hvala
 

Pocetnik_cro

Aktivan Član
12.10.2011
80
38
0
33
Pozdrav svima,

brzo pitanje prije updatea sutra, kada sam biljke stavio pod svjetlo rezim je bio 16/8 od prvog dana, citao sam po forumu jedni kazu 18/6 jedni 16/8 jedni 20/4 pa sam neodlucan, ugl biljkice lijepo napreduju ovako pa neznam bi li mjenjao to.
Je to ok, bi trebao staviti 18/6 ?
 

Monk

Aktivan Član
26.09.2011
137
19
0
35
Ja osobno bi ih stavio na 18/6 ako su cfl u pitanju mislim da je 16/8 premalo svjetla. Ali najbolje bi ti bilo da sam odlucis tj. promjeni na 18/6 na jedno tjedan dana pa vidi kako biljke reagiraju, ako rastu brze..super..ostavi 18/6, a ako ne vrati na 16/8..velim ti, najbolje je odlucit sam takve stvari :)
 

mr.dr.Smok

Prijatelj Foruma
13.03.2010
1.495
3.538
188
57
18/6 vegetacija a 12/12 cvjetanje bez puno filozofije!
Inače canabis počinje sa cvatnjom kad svjetlosni režim počne padati ispod 14 sati dnevnog svjetla.
 

Pocetnik_cro

Aktivan Član
12.10.2011
80
38
0
33
Update:

Pozdrav dobri ljudi,

dan: 8

Biljkice su vidno porasle stoga evo update-a, a imam i par pitanja jer sam na tri biljke stavio ventilator da im puse na ostale nisam i vidna je razlika.
Da ne duljim pitanja cu postaviti uz slike: 1.jedna grupna slika



2. slika biljki koje nisu bile ispod ventilatora, meni se cine kao da su naborane i da su im listovi neravniji



3. ovo je slika biljki koje su bile pod ventilatorom



4.par sliki biljki od gore :



5. imam pitanje u vezi ove biljke, nekako cudno raste neznam je li to od ventilatora ?? jer se uvija u suprotnom smjeru,
ali druge koje su na istoj udaljenosti su ok i ne uvijaju se: