Prvi GroW,

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
10.07.2012
49
4
8
32
:konjo

Biljke su 21. maja bile oko 4-5 centimetara i tad sam ih presadio u kante...
1. Sjemenke nepoznate,pusi vutru i pokupio sjemenke,2-3 biljke su onako ,sa prosjecnim high-om,ali ostale 3-4 biljke su veoma jake, 0.6 grama koliko sam ja uzimo,odvali nas cetvoricu...
2. posijane u kante od 25L,to jest u kante od jupola,dvije biljke su visoke oko 70-ak centimetara,dok su ostale izmedju 20 do 40 -ak centimetara to je onako od oka nisam mjerio..
3.Zaljevane su svim i svacim (Izmet od krava,Izmet od Kokosi,Patki i Golubova, i zaljevao sam jos sa Zarom(kopriva) nekih 10-ak strukova na 20 L vode,)
Gnojivo nikakvo nisam koristio ni UREA-u ni NPK ni nikakvo tekuce gnojivo za cvijece ili ostale biljke...
4.Zemlja je obicna poljska zutulja sa malo primjesa sumske crne zemlje mozda nekih 1-2 kg na cijelu kantu....
5.Zaljevam ih svaki dan pred vece oko 20h sa ovim iznad pod broj 3 sto sam naveo(ma da nekad zalijem i obicnom vodom)
6. prve dvije biljke koje su najvece izmedju listova su pocele rasti grane koje su 10-ak centimetara duge..
To je sto se tice zemlje i zaljevanja i brige oko njih...
7.Posijao sam i par biljki u zemlju ,jer interesuje me kako ce koja rasti i kako je bolje da ubuduce znam sta je najbolje za njih..
Sto se tice rasta 1-2 centimetra dnevno narastu iz mog iskustva najbolje rastu kad ih zaljevam sa izmetom od krave...

Sad imam nekoliko pitanja:

1.Od kupovnog tecnog gnojiva sta bi bilo najbolje?
2.Od jednog prijatelja sam cuo da se trebaju sisati,da bi bolje rasle i da bi bilo vishe vrhova..Jeli to dobra informacija i ako netko moze da objasni sta se tu sijece i sisa a sta treba ostaviti da raste...
3.Trolist i petolist(prvi listovi koji narastu) njih sam pootkidao sa biljke jer su poceli zutit i lagano vehnuti dok je umjesto tih listova poceli izbijati novi(to su vjerovatno grane) da li je uredu sto sam te listove otkinuo ili sam ih trebao pustiti da otpadnu sami...(bilo je par i sasvim zdravih zelenih listova ali sami njih otkino..
4.Ako netko jos moze dodati sta bi bilo dobro uraditi da jos bolje rastu..
5.prica se isto da ih je dobro zaljevati sa raznim tableturinama i prskati listove,da li je to dobro za biljku i da li biljka bude jaca od toga..(ma da ja cu je uzgojiti na savim prirodan nacin bez hemije)??


Za sad nemam vise pitanja ali ce ih 100 % biti..
Kad postavim slike (jer ih sad trenutno nemam sa cega prebaciti)pitat cu za raspoznavanje muske i zenske jer to nikako sa ovih postova nemogu ukapirati..

PS.Bosanci koji su blizu Doboja ,Gracanice I Modrice cuvajte se i tko je poijao vani neka dobro paze jer nalijecu helikopteri snimaju i traze gdje se sta vidi...
 

Blade

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
11.07.2011
2.504
2.929
188
39
Negdje na Balkanu
1 Ja bi ti preporućio Plantellu list za vege fazu a plantellu cvijet za cvijetanje
2 Rijeć je o topiranju biljaka ne o šišanju,imaš na forumu temu kako se to radi
3 Listovi proizvode hranu za biljku i potrebni su,opća glupost je kidati ih
4 Moj prijedlog ti je da naućiš uzgajati cannabis pa se onda prihvatiš toga...isto preporući i prijatelju koji ti je rekao da biljke treba šišati
5 .........neznam šta ti odgovoim na to

Sretno i dobrodošao na forum....
 

skabo357

Aktivan Član
20.06.2012
85
6
0
35
Uzmi malo,procitaj forum i sve ce ti biti jasno......Sta kad i kako!!!!Sto se gnojiva tice Blade ti je napisao.Uzdravlje i uci!
 
10.07.2012
49
4
8
32
Citao sam to o topiranju biljke,sad sam bas bio kod njih i grane koje su izrasle,razmisljam da ih povezem i da ih savijem prema dole ,znaci vrhovi tih grana bi bili savijeni prema dole(da li bi bilo to korisno za biljku ili ne)

A sto se tice topiranja nemogu skontat nikako kako da to uradim citao sam teme,ali moze li netko ,sliku sa biljkom ubaciti i da je na biljci obiljezeno gdje treba odjseci i sta treba odsjeci

@skabo odavno sam ja na ovome forumu samo sto nisam nikad nista postao,i procitao sam vecinu vodica i temi.al neide mi u glavu nikako to topiranje...
 
23.02.2008
1.048
1.455
188
kod topiranja se samo isece glavni vrh i to je cela tehnika, postoji i FIM metoda al ona je komplikovanija,
znaci iseci samo vrh biljke al nikad ne topiraj pre 4-5 internode...
 

DJFlyHigh

Aktivan Član
18.05.2010
768
459
83
50
to "savijanje" je svakako dobro i to se zove LST, ja prakticiram to, i to je za pocetnike i za iskusne uzgajivace metoda, povecavas si urod s tim i zato je dobro :dada
a za topping dovoljno je samo da googlas ili u jutub upises topping, bit ces preliven informacijama i slikama tako da neces moc ne znat sta treba :) ali strah je uvijek tu.
ja kad sam i naucio sve o topping i super croppingu i fim-u opet se nisam odlucio to radit na svom bilju iz straha da nebi nesto sje*o , ali s vremenom i iskustvom ce doci i to na svoje.
preporucujem ti da pocnes sa LST-om za pocetak, a sto budes vise napredovao u growanju i druge tehnike ces pocet koristit :)

peace out !
 
09.05.2012
10
2
0
44
Ukratko, uzmi vrh biljke koji je najmeksi izmedju dva prsta i zakreni.
Ono sto ti je ostalo izmedju prstiju je top.
Upravo si prvi puta topirao. :D

ps. Sretno sa helićima... :)
 
10.07.2012
49
4
8
32
Uskoro cu postavit slike od svoje dvije ljepotice a mozda i neki video clip na youtube...

A dvije biljke koje su najvece,(60-70 cm) je li prekoasno za topiranje ili ne...

https://forums.vutra.org/dnevnik-uzgoja/10748-prvi-grow.html#post218586

Na ovome forumu sam nasao nesto prve dvije slike je li to topiranje i moze li se svaka grana tako uraditi koja je izbila i moze li se topiranje raditi vise puta na istoj biljci npr. sad je prvi put topiram i kad izrastu dva nova vrha iz nje da i njih topiram i tako tri cetiri puta,je li to moguce...
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
rayden je napisao(la):
A dvije biljke koje su najvece,(60-70 cm) je li prekoasno za topiranje ili ne...

Nije kasno :)
rayden je napisao(la):
moze li se svaka grana tako uraditi koja je izbila i moze li se topiranje raditi vise puta na istoj biljci npr. sad je prvi put topiram i kad izrastu dva nova vrha iz nje da i njih topiram i tako tri cetiri puta,je li to moguce...

Može :)

https://forums.vutra.org/uzgoj-faq/8083-treniranje-kanabisa-scrog-sog-fim-lst-hst-data-sid.html
 
10.07.2012
49
4
8
32
Hvala Zlo ,ewo upravo sam samo vrhove otkinuo prstima,na te dvije najvece i posavijao sam grane u jedne biljke ,i povezao ih a glavno sablo nisam dirao..uskori cu i ovu drugu biljku posavijati ,samo sto su mi male grane u te druge,pa nebi jos da ih nepokidam..
Pa vidjet ce mo sta ce biti i moze li mi netko ako je vec vezivao grane prema tlu ubaciti slike da vidim kako izgleda kad grane pocnu rast te koje su privezane...

i kako bi se ovo moglo napravit

https://www.icmag.com/gallery/data/500/57386training17-thumb.JPG
 
10.07.2012
49
4
8
32
@skabo ma procitao sam ja to sve ,al nema slika koje ti pokazuju sta trebas uraditi,i kako da je nacrtano jer takvu teoriju je jako tesko sprovest u praksu,i pitaj bilo kojeg clana kome je prvi groe da nece skonhtati kako i sta od samog teksta..
 

Napušena Vjeverica

Napušen Čan
Banovan
24.12.2009
1.002
189
88
Prije par mjeseci sam upozorio da ta tema ne sluzi nicemu kad nema slika pa su me ismijali da samo ja ne vidim slike. Ja sam tehnike treninga naucio na drugim stranicama a forum jos uvijek "pati". Pozabavite se malo time.


Nego Rayden, kad ce slikice?
 

Gewind

Aktivan Član
23.04.2012
125
26
0
39
Činjenica jeste da slike puno pomažu, ali kad ti netko da 'ime i prezime' problema, skupa sa 'adresom stanovanja' i ostalim stvarima, onda nije teško malo zaguglati i zajutubati... Jbt. ljudi su na mjesec sletili prije 50 godina bez 'slika' (A ti se Janja zoveš! -ima onaj vic :D )... Mora se čovjek malo potruditi razmišljati, pri tome udarati u barijere (moždane) i opet se truditi doći do riješenja problema... Nije lako, ali nitko nije ni rekao da jeste.

Ali opaska da bi svaka tema trebala biti popraćena sa mnoštvom slika stoji... U brzom isčitavanju mora (većinom novih) informacija lako se pogrešno shvati, a slika otklanja tu opciju. Ali opet, vidi se samo koliko puta netko pita o spolu biljke i pored bar 50 slika na forumu :D ... Sve je relativno :D

Ugl. dok se tema ne sredi ja bi ti (rayden) preporučio da se se opustiš, shvatiš da si na dugom putu učenja (ključna stvar!) i sve nepoznate stvari potražiš po googlu i YT, jer sve danas postoji video tutorijal... Ja ti ovo govorim iz osobog iskustva, nije nikakav govor sa visine ;)

Uživaj i nastavi se truditi :)
 
10.07.2012
49
4
8
32
@Creative i ja sam tako isto uradio golim prstima otkinuo nisam slikao sa vrha al ewo ide par slika mojih ljepotica kasnije cu ubaciti jos

xd1082.jpg

Shot at 2012-07-11

xd1081.jpg

Shot at 2012-07-11

ovajezaupload.jpg

Shot at 2012-07-11

iovazaapload.jpg

Shot at 2012-07-11

Nadam se da sam postavio dobro slike

za koji dan idu jos bolje slike i mozda koji video klip...a mozda veceras dodju nove slike oko pola deset

Ineka mi netko kaze sta je to sto je pocelo susiti listove samo na tackama a ostalo je ok sve..
 

Gewind

Aktivan Član
23.04.2012
125
26
0
39
Creative je napisao(la):
...topiranje u slikama ;)

Odlične slike. Možda još dodatak o materijalu s kojim se radi, i kako se poslje tretira ne bi bio loš, ali ovo su super slike, a ostalo ide s forumom, godinama, experitemntima...
 
10.07.2012
49
4
8
32
Veceras jos ide slika kako sam ovu ljepoticu povezao i kako sam grane stavio a stavit cu i slike od ostalih koje su manje,biljke...
 
10.07.2012
49
4
8
32
Ewo i slika nisam mogao cekati do weceras morao sam se pohvalit...

ovo je jedna od mladjih biljaka kod kojih nisam imao problema
xd1114.jpg

Shot at 2012-07-11

Ovo je druga biljka isto tako mladja stara kao i ova gornja isto nisam imao problema sa njom
xd1113.jpg

Shot at 2012-07-11

i ova je stara kao i ove gore dvije ali ova je malo zakrzljala skroz je mala ali polako se oporavlja

xd1112.jpg

Shot at 2012-07-11

Ovo je slika kako sam topirao samo otkinuo vrh i osatavio tako to je jedna koja je stara kao i ove gornje na najvecoj nisam mogao slikati kako sam to uradi bila je previsoka i nisam mogao dokuciti i slike su bile mutne posto slikam sa nekim sraanjem od mobitela..

xd1111.jpg

Shot at 2012-07-11

Ova je jedna stara kao i ove gornje koju sam zasadio u zemlju pa da vidim kakva ce biti i koliko ce rasti

xd1110.jpg

Shot at 2012-07-11

ova je isto stara kao ove gore ali i ona je bila zakrzljala nije htjela rasti ali oporavlja se

xd1108.jpg

Shot at 2012-07-11

Ovo sam slikao list koji je izrastao skoro pri vrhu u najvece i ima 9 listica na njemu jeli to normalno jer ja sam samo vidjao po sedam listova

xd1106.jpg

Shot at 2012-07-11

ovo je slika najvece kojoj sam podvezao grane i savio ih prema dole kao sto vidite pocela se ponovno ispravljati prema suncu to sam uradio jucer..

xd1105.jpg

Shot at 2012-07-11

Najveca grana koju sam podvezao na ovoj gore biljki

xd1104.jpg

Shot at 2012-07-11

na kraju ewo jedan video klip koji sam snimio i da pokaze kako sam je ja privezao i posavijao grane

ImageShack® - Online Photo and Video Hosting

Dobro dosle su sve kritike i pohvale i komentirajte za ovo privezivanje jeli donekle dobro i hoce li biti kakve koristi od toga...

PS zaboravio sam slikati velike biljke ali imate klip iznad i od te koju sam podvezao ona je najveca i druga za 10 ak cm manja od nje ,sledeci put idu samo slike od najvecih pa se cujemo do tad