Prvi GrowBox. HELP!?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
29.03.2020
60
104
33
Ako pod propaljivacem mislis na starter to je unutra u ovoj prigusnici, ovo na slici bi trebala bit “plug n play” prigusnica ali je magnetska ako se ne varam, ja bi zagrizo metak i otiso na digitalnu ako lova nije problem, makar ce i ova odradit posao ::listomahanje::
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Cokoladica
19.04.2020
10
11
3
27
ali je magnetska ako se ne varam, ja bi zagrizo metak i otiso na digitalnu ako lova nije problem, makar ce i ova odradit posao ::listomahanje::
Jel bi možda bio bolji uzgoj sa LED? Inače Growbox planiram da bude za auto, 4 biljke.. 120x120x200.. jel bi bilo možda bolje da idem na hps? I ti filteri, idu li u box ili izvan na kraj? Još nisam pohvatao sve. Ako može savjet na temu lampe, reflektora.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Međed Vulgaris
29.03.2020
60
104
33
Led je isto ok al je dosta skuplji, HID rasvjeta ce te ipak ispast jeftinije, e sad sta je bolje obadvoje je dobro, neki se kunu u led a neki u hid, jedino sta ces s ledom ustedit nesto na struji i manje se grije, za led panel ti netreba reflektor dok za hid treba reflektor i to najbolje kupit cooltube s reflektorom radi lakse kontrole uvjeta u boxu, karbonski filter ide unutar boxa spojen na ventilator kao ispuh, ako ides i na cooltube onda se i ona spoji na filter i vent, za ove dimenzije sto si naveo trebat ce ti malo jaca oprema..
 
  • Sviđa mi se
Reactions: serviser
19.04.2020
10
11
3
27
Kolika je ušteda? Gledao sam da bi me u HR struja izašla 30€ mjesec na 600w 12/12, jel mi valja matematika? I jel bolje da uzmem neki skuplji vent, tipa kontrole brzine, jer ne vjerujem da mi mora raditi stalno bar u početku, pa da ga mogu i smanjiti? Koliko su djelotvorni ti filteri, ublažuju ili uklanjaju miris? Šta je sa reflektorom, koja je razlika između onog od 60€ i onog od 15?
 
29.03.2020
60
104
33
Gle sve zavisi, kod svakoga je drugacije, tebe mozda struje ispadne manje nego mene a imamo isti setup, usteda za led ti je odprilike 40-50%, na duge staze ces itekako primjetit razliku na racunu, sto se venta tice ako pod skuplji spadaju ventovi iznad 300 kuna onda da, jer ovi od 100-200 kn koji su aksijalni tj za upuh zraka nisu bas najbolji za izvlacenje zraka, tako da ulozi u nesto tipa Vents TT 100 ili TT 125 imas i modela koji dolaze sa ugrađenim kontrolerom za brzinu a mozes kupit i pojedinacno kontroler nekih cca 10€, za reflektore neznam nisam ih nikad koristio, ali mislim da ovi skuplji reflektori su malo vecih dimenzija, ja bi ti svakako preporucio da odes na cooltube ako ti to budget dopusta..

I moj savjet ako ces ic na led da ga kupis negdje u europi (imas dosta shopova) jer na našim prostorima su nabijene cijene do neba, ako iz trecih zemalja ce ti jos zaljepit i pdv i carinu tako da ces opet skuplje proc..
 
30.06.2020
4
2
3
32
Dobar dan svima, ja sam takodje pocetnik i hocu da napravim svoj prvi box, dosta stvari sam ukapirao citajuci ovde na forumu, ali trebace mi dosta pomoci svakako. Box planiram da napravim od stare drvene police, dimenzije su 90cm duzina,40cm sirina i visina 80cm, s tim sto ima mogucnost da se visina produzi?
Unapred zahvalan za odgovore.
1. Zanima me koju vrstu biljke posaditi,i koliko semenki staviti u box?
2.koja sijalica bi odgovarala, jacina i model?
3.koliko ventilatora, i koje jacine?
 

Сјај

Oбаока оkа око
Poznanik Foruma
27.11.2015
935
5.967
233
Шчбћа
Prvo pravilnik pa sve ostalo...
 
19.05.2009
37
129
33
Evo kada sam gledo da si kupi grow box moras samo jednu stvar znati koja ovdije nije dobra treba ti karbon flitrer uvijek mora imat malo veci protok zraka od ventilatora. sa obzirom da se radi od boxu
120x120x2
nejgov volumen je 2.8*60(jer treba u sat)=168 na sat
pošto koristiš led svijetla ajmo reci da ti treba 4 puta vise značin 168*4=672
znači sa ovim ventilatorom si na granici samo ti karbon treba veci.
to su idealni ventilatori i da flter ti mora barem za 100 veci.
To je moje mišljenje ako nisam upravu ispravi te me
 
29.03.2020
60
104
33
Nebi se bas slozio sa teorijom 4 puta vise jer su led svijetla, led svijetla najmanje griju (iznimka mozda neki jeftiniji led paneli) i to sta griju u tako velikom prostoru nece se ni osjetit, tako da po meni netreba toliko jaka ventilacija (nepotrebni veći trošak i buka) makar nije loše imat, za ovaj prostor dovoljan je i vent od 400-500m3/h, filter je uvijek bolje imat veci jer ce duze trajat i nesto bolje odklanjat jace mirise, nemora nuzno biti veci za 100 jer se jacina ventilatora ionako smanjuje zbog aluflex cijevi (sto krace to bolje od filtera do venta a od venta do izlaza bolje duze jer se tako smanjuje buka) znaci filter moze biti i istog protoka kao vent samo nikako slabiji jer se vent muci i moze vrisnut brze nego inace, eto toliko od moje malenkosti nadam se da sam pomogao barem malo :)
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: bubinho

Rum

12.03.2021
13
2
3
46
Mislila sam stavit dva, svaki je protok zraka 210m3/h, i ipak ide ispravak filtera kupit ću filter sa 600m3/h
Na njihovoj stranici možeš naručiti wwww.acinfinity.com nudi mi opciju shippinga za HR
Pozdrav Ivypeach,
Ako bi se mogao nadovezat sa par pitanja o AC Infinity Cloudline T6. Sam vent je prihvatljiv sa cijenom no kad se na to dodaju troskovi dostave i uvoz (za koje nemam ni okvirnu ideju) dolazimo do poprilično paprenog iznosa. No i to bi mogao probaviti ako je zaista tih. Zato sam htio pitati jesi li isla u narudžbu te ako jesi koliki su bili uvozni toškovi i kakva su ti iskustva? Puno hvala!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Međed Vulgaris
29.03.2020
60
104
33
Ja sam uzeo Cloudline S4 sa sluzbene stranice, shipping me izasao skoro ko i ventilator i na to jos 35% (carina+pdv) za HR, tako da me na kraju sve ispalo oko 1300-1500 kn, sto se po meni itekako isplati jer je vent stvarno tih skoro necujan i dosta je jak, tako da ustedi si lovu i nemoj kupovat to po Europi one neke "soundproof" ventove koji kostaju po 300€ jer su i dalje puno glasniji nego AC ventovi, eto to ti je moje iskustvo sa tim ventom nadam se da sam barem malo pomogao :)

P.S. Vent je napravljen od nekog specijalnog hrapavog materijala ugl cvrst je a lagan i kolko vidim nema nigdje plastike.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: gica-prasica

Rum

12.03.2021
13
2
3
46
Ja sam uzeo Cloudline S4 sa sluzbene stranice, shipping me izasao skoro ko i ventilator i na to jos 35% (carina+pdv) za HR, tako da me na kraju sve ispalo oko 1300-1500 kn, sto se po meni itekako isplati jer je vent stvarno tih skoro necujan i dosta je jak, tako da ustedi si lovu i nemoj kupovat to po Europi one neke "soundproof" ventove koji kostaju po 300€ jer su i dalje puno glasniji nego AC ventovi, eto to ti je moje iskustvo sa tim ventom nadam se da sam barem malo pomogao :)

P.S. Vent je napravljen od nekog specijalnog hrapavog materijala ugl cvrst je a lagan i kolko vidim nema nigdje plastike.
Agramedo, hvala na odgovoru. Tišina rada ventilatora mi je presudna jer zapravo mijenjam postojeci VK Vents 125 obzirom da proizvodi zujanje koje nije glasno ali je konstantno prisutno po većem dijelu stana i posebno zamjetno u noćne sate. Stavio sam regulator i držim ga na niskim okretajima no zujanje je jednolicno bez obzira na broj okretaja el.motora. S4 je model koji i mene zanima no kako je ovo prvi spomen Infinity Cloudline-a na forumu htio sam dobiti potvrdu od nekoga tko ima iskustva sa njima. S4 je i prevelik za moje potrebe no to ne bi trebao biti problem obzirom na 8 brzina. . Misliš li da ima smisla razmisljati o Duct Fan Silenceru kad već naručujem? Ukupna dužina bila bi ispod 70cm pa ako ga smjestim dijagonalno u moj 80x80x160 trebao bi imati jos dovoljno prostora za manevar sa cijevima. Znam da pretjerujem ali zaista zelim biti, koliko je god to moguće, u stealth modu. Hvala puno jos jednom.
 

serviser

mumijev drug
Poznanik Foruma
05.09.2019
712
4.467
163
Jel ti taj postojeci vent sto zuji visi na necemu ili dodiruje nesto? Jesi probao promijeniti mu polozaj?
 
29.03.2020
60
104
33
Nema potrebe da kupujes silencere, ako bas bas hoces bit ziher kupi onda S6 pa ga smanjis na 2-3 crtice (brzine) to stvarno neces cut nimalo a opet ce ti vuc dovoljno zraka van, ali kazem i S4 je super ako nemas bas neki preveliki prostor, sto se tice vents ja sam imao dva komada jedan Vents 125 i jedan Black Orchid Hybrid Flo 125, kako god da ih stavis opet huce i proizvode dovoljno iritantan zvuk, predpostavljam da je to do toga sta je sve plasticno i pitanje kakvi su im lageri na ventilatoru, ali opet i to je sve tiho naspram onih turbina i ostalih "jacih" ventova...
 

Alien OG

Poznanik Foruma
13.09.2019
1.308
9.457
258
Tišina rada ventilatora mi je presudna jer zapravo mijenjam postojeci VK Vents 125 obzirom da proizvodi zujanje koje nije glasno ali je konstantno prisutno po većem dijelu stana i posebno zamjetno u noćne sate.
Ne znam dali imas ovu prigusnu cijev? ali meni je ona doslovno 90% zvuka smanjila, a imam tt150
 
29.03.2020
60
104
33
Ja sam imao te cijevi ali sam poludio zbog one staklene vune unutra, tako da sam na kraju to sve zamjenio sa onim Phonic trap cijevima (slicno izgledaju ko ove ali su izvana crne i unutra je neka bijela spuzva koja nije staklena vuna) ima je u growmartu za cca 10€ metar ...
 

Rum

12.03.2021
13
2
3
46
Jel ti taj postojeci vent sto zuji visi na necemu ili dodiruje nesto? Jesi probao promijeniti mu polozaj?
Visi na konopcicima ali ne dodiruje nista. Trenutno je okrenut vertikalno tako da nema ni lomljenja cijevi prvih 60ak cm sve dok se ne spusti do cool tuba-a (10ti dan vegetacije tako da sam nisko). Zvuk je identican kako god da ga okrenem. Probat cu zamijeniti postojece cijevi sa prigusnim kao sta predlazu Alien i Agramedo no bojim se da je to jednostavno kombinacija plastike i kvalitete el.motora kao sta Agramedo kaze. Prvi mi je grow pa se, pretpostavljam kao i svi, susrecem sa situacijama na koje nisam racunao tako da evo zahvaljujem svima jos jednom na savjetima.
 

Rum

12.03.2021
13
2
3
46
Nema potrebe da kupujes silencere, ako bas bas hoces bit ziher kupi onda S6 pa ga smanjis na 2-3 crtice (brzine) to stvarno neces cut nimalo a opet ce ti vuc dovoljno zraka van, ali kazem i S4 je super ako nemas bas neki preveliki prostor, sto se tice vents ja sam imao dva komada jedan Vents 125 i jedan Black Orchid Hybrid Flo 125, kako god da ih stavis opet huce i proizvode dovoljno iritantan zvuk, predpostavljam da je to do toga sta je sve plasticno i pitanje kakvi su im lageri na ventilatoru, ali opet i to je sve tiho naspram onih turbina i ostalih "jacih" ventova...
Odradit cu ovaj grow do kraja sa Vent 125, dodati prigusne cijevi čim prije ali svakako idem na Infinity. Za moju velicinu od 80x80x160 S4 je i previse.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: HARD SOLUTION

HARD SOLUTION

BIO research and support
25.01.2021
243
1.013
93
Vuna je najbolja, cak i od aukusticne pjene, od nje samo pracim silencere, i iza ormara postavim 2 kvadrata posto su steanice izbijene, box viri 2 centa