Prvi growbox..

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

getoboys

Banned
Banovan
18.09.2010
14
0
0
34
E ovako, prvo pozdrav za sve sa foruma... Forum je veoma "edukativan"... :icon_lol:

Drugar i ja raesili smo da se bavimo uzgrajanjem, pa smo napravili omanji box...Dimenzije boxa su 60x60x100 (100 je visina)... Stavili smo 4 kulera od napajanja, 2 duvaju unutra 2 izduvavaju... Za sad imamo 2 stedljive sijalice od 26w (150w / daylight) ali planiramo da dokupimo jos 2... Evo neke slike box-a:

http://i51.tinypic.com/72x7qf.jpg
http://i55.tinypic.com/e9xnwj.jpg
http://i51.tinypic.com/2115v01.jpg
http://i53.tinypic.com/vnm5g9.jpg

Zelim da cujem vasa misljenja o boxu... Posto smo pocetnici dvoumimo se koju cemo vrstu gajiti... Mislili smo Lowrider AK 47 ili "Domaju"... Zelim da cujem sta vi preporucujete, neki drugi hibrid hibrid ili ipak domaju posto smo apsolutni pocetnici...
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Staklo na vratima?Zatvori,mirnije češ spavati i one,da ih niko ne ometa.Dokupite najmanje još 4 sijačice,ideala hps 70w+ na sve:)Ako imate priliku uzmite brandiranu provjerenu i nisku sortu.Nikad neznaš na kakvu domaju naiđeš.I dobro je biti sam u ovom.
 

getoboys

Banned
Banovan
18.09.2010
14
0
0
34
sto se tice domaje ona ce biti tu dok ne ocvrsne tj ne naraste nekih 50 cm pa ce mo je presaditi...a staklo smo stavili da mozemo da gledamo tj kad otvoris da ne gubi toplotu,preko stakla ce se spustati ploca od sper ploce..stavili smo ovu sijalicu od 150w obicnu radi grejanja sta mislis o tome? narano ako bude slabo grejalo stavicemo jos jednu od 100w i kuler iza njih da duva topao vazdih i ujedno hladi sijalice.\


P.S. sto se tice biljaka sta nam preporucujes domaju(proverenu) ili neki hibrid posto ce kasnije ici napolje tj presadicemo je!
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Ma kakve sijalice za grijanje.Kupi 10 od 26w da imaju koliko toliko svjetla,i eto ti grijanja.S onima "za grijanje" trošiš struju a ni najmanje iskorištavaš,jer NISU za grow.Mislin,ludost ne iskoristiti struju,šta više struje vvše hedova,uglavnom.
Krivo san gori napisa ali uzmi nešto s imenom(brandirano).Spomenija san ti za domaju,i taj recimo manji box,jek nikad neznaš koliko če uvis.Radije se kani presađivanja,izbječi češ puno problema,od sigurnosti do uništavanja biljki usljed samog presađivanja,poremečajem fotoperioda itd.Može se sve ako znaš šta radiš ali ako prvi put radiš nemoj komplicirati,ako želiš nešto zapaliti nakon završenog growa.
Nisan bezveze reka da je dobro biti sam u ovome,več 2 glave smišljaju ludosti i nemoguče,u prevodu desiče se da ugrozite jedan drugoga.Good luck
 

getoboys

Banned
Banovan
18.09.2010
14
0
0
34
Ok, sto se tice toga da je lose da dvojica budu u tom poslu, zavisi al ja i ortak smo bas bliski tj extra smo drugovi, i bolje da razmislimo dvojica sta i kako napraviti mozda on da bolji predlog za nesto mozda ja..nije bino..nego smo resili da uzmemo HPS 200w sijalicu i ove dve stedljive...


i po 3. put :) sta nam preporucujete za pocetak neki hibrid ( mislili smo lowrider neki ) ili domaju (dobru i proverenu )??
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Ja opet po treči put-neki hibrid koji tehničkim karakteristikama neče prerasti box kad oduzmeš saksiju i oduzmeš udaljenost zadnjeg stadija rasta i samog vrha biljke od blizine lampe i udaljenosti radi toplotnog isijavanja.Domaja je uvik "mačak u vreči" koliko god bila dobra za pušiti.2 štedljive pored hps je takožer bacanje struje.Iskoristi 50w radije za ventilaciju ili nešto drugo.Neču te više gnjaviti:)
 

getoboys

Banned
Banovan
18.09.2010
14
0
0
34
naprotiv, uopste me ne gnjavis :D svaki saveti su nam dobro dosli! a sto se tice struje ne placam je ja nego baba xD tako da ce pored HPS 250 biti jos 2x stedljive sijalice od po 100w(26w)‚nabavio sam takodje jos jedan kuler malo veci cini mi se da je F18 ili 20 koji ce duvati u biljke :D hvala ti u svakom slucaju :)
 

Che*

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
10.09.2008
633
104
63
izbaci stedne... pored 250hps one ti nisu potrebne. samo 250w hps + neki reflektor s gornje strane i obezbijedite dobru ventlilaciju jer hps grije.

i pocnite sa nekim provjerenim sjemenom jer bi vam se lako moglo dogoditi da vam preraste box. Dakle sve sto je vec Green napisao...
 

getoboys

Banned
Banovan
18.09.2010
14
0
0
34
Znaci za 250hps jel mi dovoljno 4kulera tj 2 vuku vazduh napolje a 2 uduvavaju? iposto kazes da jako greje, a ja sam bas iz tog razloga oblozio box stiroporom da ne gubi temperaturu, i kad bi ima hps jel bi trebalo da skinem stiropor jer hps oslobadja 250C temperaturu..?
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Kupi žarulju,provaj sistem prije sadnje tako da držiš lampu upaljenu bar 2 sata,provjeravaj temperaturu i onda je smanjuj po potrebi jer če po meni dosta grijati.Teško dok ne isprovaš neke stvari u praksi da ti neko govori ovako virtualno..Bitna je sobna temperatura di je box,i da bi neko uopče mogao nagađati kolika če temperatura biti u samom boxu.Isprovaj sistem,onda kreni s klijanjem.

Edit-možda je previše 250w za taj box.
 
20.06.2010
8
5
0
36
mislim da je ovdje jedini problem taj sto neznamo dali je ta prostorija u kojoj ce biti box grijana ili je to šupa. predpostavljam ukoliko si stavljao stiropor kao izolaciju da je prostorija hladna, prema tome mislim da ces preko zime imati gadne zaje***cije prije nego sto uspijes pronaci najbolje omjere jer toplina u boksu mora biti 20-30°Cmax 33-34 tako da ces stalno morati paliti i gasiti ventilatore tokom promjene dana noci i ulaska u hladnije vrijeme.
nadam se da se varam i da je ta soba grijna onda ti je puno lakse napraviti cooltube i miram si :D malo ti to zelis prebrzo a to je najveci problem kod pocetka sto bi svatko odmah sada a to u growanju nije bas tako.
PUNO SReCE