Prvi GrowBox

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
05.10.2010
16
8
0
32
vutraorgpic.jpg



Ocekujte orginalne slike boxa uskoro...Cim dobijem odgovarajuce odgovore na pitanja koja sam postavio i zavrsim box.
 

slap-jack

Aktivan Član
30.05.2010
144
12
0
32
nisam stručnjak al 1 štedna ti nije dovoljno, uglavnom ljudi stavljaju 4 i više(sve ovisi o snazi žarulje)
i predlažem ti da zamjeniš ventilatore, tj da ovaj gornji bude za ispuh jer se topli zrak diže u zrak
i s obzirom da nemaš previše mjesta predlažem da radiš lst na biljci.
iznutra bi mogo box obložit reflektivnom folijom

sretno, pozz
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Z&N and Avantura

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.539
298
Sve si krivo napravio...
Kao što kolega reče,gore ispuh,dole upuh.Posudu za podizanje vlage stavi ispred venta koji upuhuje.Jedna štedna ti je pre pre malo i nadam se da ćeš naručit feminizirano sjeme ako misliš samo jednu biljku.
Inaće za tu površinu trebaš 8500 lumena iliti 6 štednih od 23W (uzmi philips ili osram,3x daylight i 3x warm white).
 

XxFiAdRoxX

Aktivan Član
04.11.2009
152
9
0
36
box je mali....... na koji nacin ces uzgajat?...vjerojatno LST....ali da sam na tvom mjestu napravijo bi veci box....bar za 2 biljke....i dodao bi puno jace zarulje....stedne su jako slabe....nemam previse iskustva sto se tice indoora....ali jesam vec jednom uzgajao in....i da kazem...moras imat odlicnu ventilaciju i dobro svjetlo....sretno
 

slobodan

Aktivan Član
16.08.2010
329
70
0
74
pozreav smito

ne treba ti debela iverica pa jos i stiropor... dovoljno ti je i lesonit.
iznutra ga ofarbaj u belo,a najbolje bi ti bilo mylar folija za refleksiju svetlosti.
kao sto drugari rekose ispuh ide u gornjem delu boxa a upuh u donjem. bilo bi dobro da ti ispuh bude veci od upuha.(ja recimo imam dva mala fi 10cm za ubacivanje vazduha i fi 23cm za izvlacenje,na box 80cmx80cmx100cm)
vrata boxa gledaj da ti budu sa strane, a ne odgore.. ne prakticno je dizati stalno poklopac sa svim sijalicama. mozes da uzmes one magnete sto koriste za komarnike da privuku vrata,pa ih postavis u 4 coska,tako da kad skidas vrata bukvalno ih skines i stavis sa strane, a mozes i da stavis najobicnije sarke za drvo pa da ti se otvaraju sa satrane..
termometar ti stoji na sredini izmedju lampi i vrha biljke na zidu boxa.
posudu za vlagu postavi ispod ventilatora koji ubacuje vazduh,a u njih glinene kuglice ili prokuvaj obican sljunak..
i sijalice zarotiraj da budu polozene kako bi ih max iskoristio. kao sto rece kolega zlo najbolje od tih stednih su ti da ubacis philipsove 7,8 kom od 23w svaka daje 1450lu, ili da ubacis jednu od 200w stednu ona daje 13000lu. trebalo bi da tako napravis da sijalice mogu da idu gore dole.
na tu velicinu mozes dve biljke ali povecaj visinu boxa,kad odbijes visinu saksija i sijalica sta ce ti ostati za biljku...
prvo ti ide klijanje semena recimo u fati 2,3 dana, zatim cekas da seme izadje iz zemlje jos 2,3 dana,pa onda ide vegetacija obicno se drzi do 30 dana, a zatim cvetanje koje traje u zavisnosti od same vrste biljke. ali nije pravilo sa tom visinom boxa tebi treba sto manja vegetacija. da me nesaseku odma klijanje i sam pocetak rasta mogu da traju i duze i krace. sve zavisi kakve uslove imaju,kolko je seme dobro....
 
05.10.2010
16
8
0
32
slobodan je napisao(la):
prvo ti ide klijanje semena recimo u fati 2,3 dana, zatim cekas da seme izadje iz zemlje jos 2,3 dana,pa onda ide vegetacija obicno se drzi do 30 dana, a zatim cvetanje koje traje u zavisnosti od same vrste biljke.


Hvala puno na svemu sto si mi reko... PUNO si mi pomogao !
Eh sad imam jos jedno pitanje...


Koje rezime koristim u kojoj fazi (npr. 12/12 ...)... koliko je svijetlo upaljeno/ugaseno u pocetku , koliko u vegetaciji , koliko u cvijetanju .. ?

Hvala !
 

slobodan

Aktivan Član
16.08.2010
329
70
0
74
bilo je dosta diskusije na forumu za rezim svetlosti u vegetaciji... ja licno sam krenuo sa 24h svetla i oh mraka. kasnije sam postepeno prebacio na 18/6 i bolje se pokazalo... po logici stvari a i u prirodi biljke treba da odmaraju... tako da ti je po meni najbolje da im das 18h svetla i 6h mraka u vegetaciji (a i ustedeces malo struje) i 12h svetla i 12h mraka u cvetanju i zadnja dva dana kad treba da seces biljku 48h mraka. napomena,kada je mrak mora biti totalni mrak i nesme ga nista remetiti...
i jos,ako uzimas klonove od biljka,onda im dajes konstantno svetlo tj rezim rada svetlosti je 24/0 dok ih ne presadis...
moj savet ti je da izdvojis par sati i procitas nekoliko dnevnika i vidis kako ljudi rade,pa shodno tome ti uradis kako tebi odgovara...
 

getoboys

Banned
Banovan
18.09.2010
14
0
0
34
au sine, 40 cm ne da je malo nego je premalo..min 1 metar..za osveljtenje treba ti 5 stednioh od 26 w da bi to liclilo na box..ili za taj box uzmi HPS 150w..
 

SiD

bože petra!!!
Vutra Veteran
15.01.2008
1.091
648
138
36
a da uzmeš HPS 250w i napraviš veči boks...

neznam, ja bih tako... ovo ti je zbilja pre malo!
inače svaka čast na trudu!
 

Data

Aktivan Član
13.05.2010
226
265
43
44
kako meni niko nije rekao da imam premali box:rofl: ,
kolega boxovi su nam slični
po dimenzijama,mogu stati dvije biljke ali stim da paziš na genetiku tj.uzmeš neki niski strain jer ako uzmeš nepoznato sjeme može biti neka visočija pa ćeš se mučit sa savijanjem.Ukoliko želiš nešto više uroda obavezno radi LST.
Ja sam uspio ugurat 9 sijalica ali da ti odmah kažem ako ikako možeš uzmi hps,što zbog cijene što zbog efekta jer osobno mi je žao što nisam uzeo hps,čak izađe jeftinije kad izračunaš...

uglavnom samo čitaj naći ćeš sve potrebne info i daj da vidimo kako to izgleda,sretno.

live long and prosper