Prvi Hrvatski simpozij Medicinskog Kanabisa

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Da li ćete prisustvovati simpoziju ?

  • Da.

    Votes: 0 0,0%
  • Ne.

    Votes: 3 50,0%
  • Možda.

    Votes: 3 50,0%

  • Total voters
    6

He-Man

√-1 <3 π
Urednik
Moderator
31.05.2009
1.569
1.432
188
Eternia






Poštovani,

Udruga za medicinsko i pravno informiranje - "Zeleni svijet" organizira međunarodnu znanstveno-edukativnu konferenciju naziva
„Prva hrvatska konferencija o medicinskom kanabisu“. Ista će se održati u dvorani D7 Filozofskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu
koju nam je omogućio Klub studenata Filozofskog fakulteta (KSFF) Sveučilišta u Zagrebu. Konferencija će se održati u nedjelju
23. listopada 2011. od 13.00 do 19.30 sati.

Na organizaciju iste smo se odlučili zbog konstantnog medijskog, ali i znanstvenog ignoriranja ove teme, a po uzoru na mnogobrojne svjetske
manifestacije iste tematike. Posljednja slična se održala u njemačkom Bonnu od 8. do 10. rujna ove godine (Cannabinoid Conference 2011).

Pristup temi je s bioetičke pozicije koja zagovara pluriperspekstivnost i integrativnost stavova. Pluriperspektivnost podrazumiijeva i interdisciplinarnost,
pa je želja organizatora da se osim usko stručno medicinskih pozicija čuju i mišljenja pacijenata, psihijatara, psihologa, sociologa, pravnika, agronoma i
ostalih čiji su stavovi od važnosti za pristup ovoj temi.

Stoga pozivamo sve zainteresirane: pacijente, članove obitelji pacijenata, znanstvenike, novinare i ostale da nam se pridruže u otvorenoj raspravi o
dobrobiti i štetnosti medicinskog kanabisa, u nedjelju 23. listopada 2011 u dvorani D7 Filozofskog fakultata u Zagrebu u 13.00 sati.
Srdačno!



UVODNA PERDAVANJA: UVOD U KANABIS SA KULTUROLOŠKO SOCIOLOŠKOG ASPEKTA



  • 13.00–13.20 ☼ M. Gold: Sociološki i bioetički aspekti uporabe konoplje (HR)
  • 13.20–13.40 N. Dubreta: Konoplja – osporavana upotrebljiva biljka
  • 13.40–14.00 B. Mamula: Medicinski kanabis u Republici Hrvatskoj na rubu ulaska u Europsku Uniju – perspektiva pacijenta – (HR)
  • 14.00–14.20 T. Koren: Politika do konoplje vu Republiki Sloveniji (SLO)
  • 14.20–14.40 RASPRAVA
  • 14.40–15.00 PAUZA
bedrocan2.jpg



MEDICINSKI KANABIS: PROIZVODNJA MED. KANABISA S DRŽAVNIM I ZNANSTVENIM PRISTUPOM


  • 15.00–15.20 T. Erkelens: Herbal cannabis as a legal pharmaceutical raw material – The Dutch example – (NL)
  • 15.20–15.40 A. Hazekamp: Cannabis on its way to modern medicine (NL)
  • 15.40–16.00 D. Klarić: Ured za suzbijanje zlouporabe opojnih droga
  • 16.00–16.20 RASPRAVA
  • 16.20–16.40 PAUZA
  • 17.00–17.20 M. Dujmović: Kanabis u životu pacijenta (HR)
  • 17.20–17.40 S. Sakoman: Temeljito kliničko istraživanje o dobrobiti i zamkama korištenja cannabis sative
  • 17.40–18.00 RASPRAVA
  • 18.00–18.20 PAUZA


ZAVRŠNO IZLAGANJE: LJEKOVITE I ETNOBOTANIČKE BILJKE



  • 18.20 – 18.40 Ivana Keller: Etnobotanička svojstva nekih biljnih vrsta
  • 18.40 – 19.30 ZAVRŠNA RASPRAVA


 
24.05.2011
229
111
0
napokon da se i kod nas netko sjeti da napravi nešto ovakvo,he-man lijepo si ti to okačio ovdje na forum;)
ja sam gotovo sigurna da ću da odem na ovaj simpozij;)))))
 

mazar

šaman
Poznanik Foruma
28.07.2011
1.551
2.971
188
Neću stići, ali baš me zanima šta će Slovenci reći, načuo sam nešto o tome da tamo neka stvari idu u legalu.
 

ajde

Aktivan Član
07.09.2011
100
9
0
110
ja bi samo htio dati svoj utisak o ovom simpoziju.
stvarno je super da se ovako nešto oragniziralo i mogu reći da je prilično dobro ispalo. različiti predavači - svaki sa svojom pričom.
u početku je bilo više općenito o kanabisu - povijest, za koje stvari se koristi i više kao uvod neki. malo je bilo riječi kako je u sloveniji (zakon je naravno bolji nego u hrvatskoj), nakon toga su nizozemci pričali o svojoj tvrtki koja se bavi proizvodnjom medicinskog kanabisa. objasnili su da treba biti kvalitetan uzgoj i nakon toga laboratorijska provjera plodova kako bi se zadovoljili medicinske uslovi. malo je bilo riječi na koje sve bolesti utječe kanabis, malo je bilo i priče sa polazišta jednog konzumenta (u medicinske svrhe naravno), pa čak i priča jednog hrvatskog uzgajivača industrijske konoplje (koji je iz mađarske uveo u hr sjemenke za industrijsku konoplju pa su mu na granici to oduzeli kao drogu, imao je problema sa sudom - ali je sve uspio riješiti i dobio je svoje sjeme natrag :)).
također je bio i jedan čiča iz policije - inspektor za narkotike (poznata njuška) koji je srao o nekim statistikama bezveze i niš pametno nije rekao niti je išta pametno znao odgovorit (ko političar neki); tijekom njegovog izlaganja je najviše ljudi izašlo iz predavaonice i on je jedini koji nije zaradio aplauz na kraju B). u jednom trenutku je spomenui da je (ove ili prošle god - nisam siguran) umrla jedna osoba od konzumacije. ali se kasnije uspostavilo da je umrla od konzumacije sintetičkog kanabisa (spice), pa je to bila još jedna stvar u nizu o kojoj je pričao nepotrebno... čak su bili i spomenuli (neki drugi predavači) da se zna dogoditi da uzgajivači prskaju nekim metalima grow-da bi dobili na masi - pa da se od toga otrovali neki ljudi u inozemstvu i umrli - ali to je opet zbog metala -> pouka: nikad neznaš kaj dobiš na ulici.
sakoman nije dšao kao ni b. mamula, ali zato su sa tv-a došli malo posnimit simpozij.
nemrem se sad sjetiti drugih nekih stvar, ali ako je neko bio neka ispriča svoje viđenje :) i neku snimku nabaci.
ja sam snimio prva 2 sata i još malo onog inspektora dok se trudio reći nešto pametno (ali mi se kamera sama cenzurirala i nije htijela više snimat ništa)
okačit ću snimke uskoro.
pozz
 
01.06.2014
4
1
0
Zvuči zanimljivo
valjda će i Hrvatska polako zahvaljujući tom simpoziju za 100 godina biti ko Kanada

https://www.youtube.com/watch?v=SefJ6iEJ7XY