Prvi indoor CFL

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
17.10.2012
8
32
13
42
Pozdrav svima!

E ovako, godinama sam konzument svima nam drage biljke, pa sam se napokon odlucio i imati svoju.
Sklepao sam box od komada starog namjestaja dimezija v90xd40xš60.
Rasjeta su trenutno 4x23w cfl svaka 1550lm 6500K, a za koji dan stizu jos 3 od 2700K.
Imam 2 ventilatora za ispuh i jedan ubacuje zrak.
Sjeme nepoznato.

Evo i slike od prvih 10 dana odkad su nikle tj otkad su presadjene u saksije.

ImageShack® - Online Photo and Video Hosting

onda sam ih razdvojio i sad izgledaju ovako nakon 12 dana

ImageShack® - Online Photo and Video Hosting
ImageShack® - Online Photo and Video Hosting
ImageShack® - Online Photo and Video Hosting
ImageShack® - Online Photo and Video Hosting

Sad me zanima sto mi je dalje ciniti. Cito sam dosta pa neki kazu da treba gnojiti, paziti na pH, vlagu, a za sad se cini da im ovo sve pase, samo ih zaljevam vodom starom 2 dana i na rezimu su 24/0.
Zemlja je Green Vital na deklaraciji pise da je za biljke sa povecanom potrebom za hranjivim tvarima.
Svaki savjet je dobro dosao a za koji dan idu nove slike i izvjestaj.
 

Blade

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
11.07.2011
2.504
2.929
188
39
Negdje na Balkanu
Pozdrav Ak-47S i dobrodošao na forum,pohvale za biljice izgledaju dobro...sta i kako ciniti najbolje ti je citati dnevnike uzgoja pa kad zapneš tu smo da pomognemo.

Ono sto bi ti ja savjetovao,stavi rasvijetu 18/6 biljkama kao i svijetlo treba i mrak...i dodaj još bar 2 žarulje u box....sretno ti pratim.
 

DJFlyHigh

Aktivan Član
18.05.2010
768
459
83
50
priprema je tu, a rezultati ce s vremenom ...
pazit na vlagu naravno, i ph vode normalno, i temp....
za gnojivo ne brini dok ne pocne cvjetanje... a do onda nauci o gnojivima i npk elementima pa ce ti bit barem malo jasnije, ako ne... tu pitas sve sta te zanima...
za svijetlo i rezim blade ti je objasnio... sada samo strpljivo !! sretno ak !!!

peace out !
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
da, podesi to svetlo i nemoj bas drzati vodu dva dana, dovoljno je da odlezi koji sat (zbog hlora), ako se biljke ne bune teraj samo dalje, rano je za gnojiti, ostavi ih bar mesec dana i nek sledeci grow bude sa ak-47 ;)
jel ova zemlja u igri
2s006eb.jpg
 
17.10.2012
8
32
13
42
Da je to je ta zemlja Power.
Idu jos 3 CFL-a unutra tak da si kontam da ce imat dosta svjetla.
Za gnojenje si jedino kontam kada krene cvjetanje a dotle ima jos vremena.
Eh da, iduce sjeme cu bas uzeti fem, sam moram skontat s legom kako i gdje jer on vec ima u tome iskustva. Konto sam lowridera uzeti ili neku drugu vrstu koja nisko raste.
 

usrname

Banned
Banovan
14.04.2012
501
676
0
11
Pozdrav i dobrodošao, ekipa je sve već rekla a ja bi dodao da bi ih trebao uskoro i presadit u finalne tegle. Negdje sam čitao da je vrijeme za presađivanje otprilike kad fan listovi prelaze rub posude. Za zapreminu finalne posude savjetuju 4litre za svakih 30cm projicirane visine biljke - u tvom slučaju to bi bilo od 8 do 12 litara. Jačanju stabljike će pomoći jedan vent koji pirka po boxu, neka biljke "plešu". Toliko od mene, sretno do kraja. :)