Prvi indoor grow +Speed auto i northern lights auto

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

darth_furio

Aktivan Član
20.07.2022
106
392
63
37
Pozz ekipa,

Kao sto napisah kod predstavljanja dosta mi je vise raznih ulicarki sa upitnom kvalitetom te sam odlucio evo i ja uzgojiti svoj dim. Prvi puta Indoor u dva tenta, 80*80*200 i 80*80*180, LED Grenception GC - 9 u jednom satoru, u drugom Sylvania 400w HPS. Narucio sjeme sa hempatie Sweet seeds +Speed i Royal Northern lights. Speed vec nice, dok cekam jos dostavu Sjevernih svjetala. Nesto sam malo i proucio kod vas na forumu tako da u sve sadnice ide Terra Magma. Speed je u plasticnim kantama od 20 litara izubsenih sa svih strana za zrak, a za NL sam uzeo platnene posude od 19l. Sadi se na tavanu, pa mi temperatura varira od 24 preko noci do 33 preko dana. Vlaga mi se krece oko 40% bez biljaka. Od gnojiva sam spremio Green Garden za zelene biljke i cvijet, te imam Plantellu vrt. Postam kako napreduje, svi prijedlozi i kritike su dobro dosli/le. ::kauboj::
 

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.585
2.598
Kad bi mogao malo spustiti temperaturu, bilo bi ok.

Ovu led lampu još nisam vidio na forumu, oli mi je promakla.
Baš me interesira...
400WHPS mi je poznata udušu :) Pogotovo kad joj put utre 400MH :)
Što se tiče ne nicanja sjemena :) mora nekad i neniknuti :D
Zato, kad naručujes odma uračunas i rezervnu momčad :D

Uglavnom, želim ti sreću i da zrolas svoj cvjetak. Nema boljega :)
 

darth_furio

Aktivan Član
20.07.2022
106
392
63
37
Hvala na zeljama. A mislim si mozda im pase toplije dok ne isklijaju, pa palim ventilaciju. Pitanjce, koliko da cekam da isklijaju prije nego uvedem rezervu s klupe? :D
 

Wendigo

大麻鉴赏家
Poznanik Foruma
15.02.2021
1.287
9.623
256
Slobodno sliku neku, mi smo ti svi ovde vizuelni tipovi, ne volimo da nagađamo i zamišljamo :joint:
A i lakše se uoče potencijalni problemi, možda ti neko od kolega da praktičan savet za nešto što ne vidiš, ili se nisi setio još itd

Ajd' pa tako. Sretno :wave:
 

darth_furio

Aktivan Član
20.07.2022
106
392
63
37
Dupliranje. Koristi edit! https://www.vutra.org/threads/pravilnik.10131/
***** sam kameru na mobu tak da se unaprijed ispricavam na mutnim fotkama. Ovo mi je tentic sa +speed i GC - 9 LED od Greenceptiona i jedan krupni plan od bebe. I sorry na crnim noktima, jebiga poljoprivreda.
IMG_0740.JPG
IMG_0741.JPG IMG_0743.JPG

Poslje posla sadim u drugi sator. IMG_0745.JPG
 
Poslednja izmena od urednika:

darth_furio

Aktivan Član
20.07.2022
106
392
63
37
Update: Zagubljena sjemenka +speed je jutros isklijala :D tako da imam 4 od 4. Ubacena rezerva cream caramela je wasted sada :(
Lampa i ventilacija su u pogonu sada. Temperatura stabilnija, preko noci do podneva je oko 27C, poslje kad opici zega skoci do 31C top. Vlaga isto puno stabilnija 40-41%. NL posadjene jucer popodne u drugi tent, cekam da se nesto desi pa cem bacim koju fotku. E sad pitanjce za ekipu: vodu tocim sa pipe i dosta je tvrda, ostavim je da odstoji zbog klora. Ako je ne potrosim odmah, dali je ok da se koristi i sutra ili ph ode previse gore?


Note to myself: pricekaj tri dana prije nego ubacujes druge menke konju :D
 

Chilliman420

RIP
Banovan
07.02.2017
293
473
63
Ako sam dobro shvatio pitaš jel okej da voda iz pipe odstoji 24 sata prije korištenja, po meni da jer tek tad ispari sav klor, sad onom ko radi organic (živo tlo) to puno znači da bi mikrobiološki svijet preživio, a onome ko radi s mineralnim gnojivima to ne znači za ništa...
 

Chilliman420

RIP
Banovan
07.02.2017
293
473
63
Slušaj frend od dana kada sam kupio biotabs, bacio sam pH metar u smeće, totalno je nepotreban posto jer biotabs sam sebi štela pH , sve je u zemlji, dodajemo samo vodu ili compost tea, ništa više, a uskoro prelazim na Somin Sacred Soil i Compost Tea i mislim da je i s njim isto, sad ako tebe uzbuđuje radit s nekim mineralnim gnojivima kojima treba štelat pH i pravit dodatni trošak (pH metar, pH+,pH-) samo naprijed, ja guram organic i dobijem vrlo dobar urod, a okusi cvijeta su tako fini da nije za vjerovat dok ne probaš... :rasta:

@Badi nebi se složio ovo za klor ali neću se raspravljati, ja sam tu tehniku isprobao sa testovima za klor sa bazena i uvjerio se šta i kako a ti pričaj ako ćeš do sutra, a ja ću ti vjerovat oko toga tek kad uzmeš tester i provjeriš razine nakon 4-6-8-10-12 i 24h ili samo nakon 24 h ja provjerio sve šta i kako, i provjereno klor isparava.
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: darth_furio

Chilliman420

RIP
Banovan
07.02.2017
293
473
63
Zna se na šta se misli, prijatelju nije ovo agronomski ili neki drugi fakultet pa da raspravljamo što ubija mikrobiološki svijet što ne, odnosno šta je štetno a šta ne, boga mi ako odeš na bazen i pitaš onog tehničara koji to provjerava, i on će ti reći klor a ne kloramin, netreba ić u dubinu, svi znaju na šta se misli...
 

Badi

☼ »» 113 «« ☼
Grow Support
30.04.2016
5.102
44.014
2.598
Nevada, USA
Gle, ako već pričaš o kloru i odstajaloj vodi onda je itekako bitno.
Možeš ti vodu držati da odstoji koliko hoćeš, ali džaba ti...klor će ishlapiti ali kloramina (spoj klora i amonijaka) se nećeš riješiti tek tako.
Još jednom, informiraj se...da ne spamamo čovjeku dnevnik bezveze :).
 
Poslednja izmena:

darth_furio

Aktivan Član
20.07.2022
106
392
63
37
Sve pet. Meni je bitno da se nauci nesto, tako da zahvaljujem obojici na misljenjima. Ovaj grow sam poceo sa green garden kupljenim gnojivima, tako da cu se ovaj grow drzat ovog sto imam jer sam vec dosta love spicko. Next grow cu probati full organic. BTW upravo sam dodao mikorize oko mladica prije zalijevanja. Voda je odstajala par sati. Izgledaju prposno i bas sam sretan :D Jedino mi je temperatura danas za popizditi 35C na tavanu jer je bas gadan dan. Digao sam vrata od satora i napravio propuh na tavanu da malo to popusti.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Badi