Prvi indoor grow

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
18.10.2017
25
66
13
29
Pozz drustvo ! Novi sam clan foruma, unaprijed isprika ako na pogresno mjesto otvaram temu.
Veliki respect za mentore i ostale clanove,zbog vaseg strpljenja i objasnjavanja. Literatura u zadnji detalj objasnjena.Ne znam kako doc do PM da dogovorim mentora sebi da me savjetuje u greskama pa bih vas molio da me uputite dalje.
Radi se o sljedecem:

Box: 70cm visina 60 cm sirina 50cm dubina (oblozeno alu folijom mat strana)
Menka: dobra domaja (nepoznata sorta)
Sijalica: 3x osram stedna 20w warm white ( 3510 lumena )
1x (nepoznata) stedna 40w cool white (2500) lumena
Upuh:pasivan
Ispuh: pc vent + jos jedan pc sto cirkulise zrak izmedju 2 biljke
Posuda: 3-4 l
Zemlja : florabela
Zalijevanje: kad je zemlja 2 cm u dubinu suha i kad se odvoji malo od posude (svaka 3-4 dana ) kad boda odstoji 20min
Gnjojenje jos nisam radio kao ni ph jer sam u potrazi za tim (plantela list i cvijet)
Tratincice su nikle iz zemlje 14.10 (nemam trenutno slike ) polako ali lijepo napreduju ono sto me muci je gnjojenje jer ne bih prebacivao u vece posude pa ne znam omjer na 3-4 l posude. Nemam puno pitanja a uostalom sve od a do z pise ovde tako da ne zelim da vas smaram. Zamolio bih vas da mi ukazete na greske u ovome sto sam opisao i da ako ima neko raspolozen da me savjetuje ponekad kao mentor.

Jos jedno izvinjenje i veliki pozzz najjaci ste !
 
18.10.2017
25
66
13
29
Hvala vam ali ja ne mogu da se snadjem kako da se nekom javim ili da u nastavku teme se nadovezem ?
A potrudim se do vcrs za slike
 

h0nda

"easy skanking"
Prijatelj Foruma
02.03.2016
2.639
13.727
358
Odes u mentorski kutak, vidis koji su mentori, fino otvoris temu mentora koji ti se svida i pitas za mentorstvo ;) sretno!
 
18.10.2017
25
66
13
29
Pozz raja evo i mene i mog napredovanja koliko toliko
Nakon 6 dana rezima 18/6
I 11 dana 12/12 rezima moja tratincica jos ne pokazuje spol i u neku ruku sam zadovoljan time jer se nadam zenki..po mom misljenju izgleda zdravo a za ostale informacije ste mi vi tu..danas sam kupio plantela cvijet ali ne mislim jos hranit jer je rano..
Temp 29-31 dan 20-22 noc
Zaljevanje svaki 3-4 dan
Svako savjet je dobro dosao :D image.jpg image.jpg image.jpg image.jpg
 
18.10.2017
25
66
13
29
Pozz ljudi... Nazalost jucer dolaskom s posla imam sta da vidim hh postolje na kojem su bile sijalice iz nepoznatog razloga se otkacilo i sve je spalo na dragu Tratincici polomilo je i sprzilo maximalno od huje sam sve slupao i razvalio..stavljene su nove menke a danas se pravi novi box tako da se sve ide iz pocetka teska srca ali vise znanja..tako da pozelite mi srecu ovaj put jer ne zelim odustat pa makar na kraju dobio i 1 gr samo da iza sebe ostavim iskustvo i zavrsen grow..pozz ;)
 

dexor

Banned
Banovan
06.10.2017
89
438
63
43
ja sam imao noćne more od toga. u prvim boxovima, sve je to bilo urađeno "Grunf" metododom. Sad je na lancu kad nije moja krava se otela sa tog pripona neće ni sijalica :rasta: Drug ja growam od prošle godine, nema šta me nije mučilo, mene je mučilo i ono što nikog nikog u vezi growa nije :zvezda::
al svaki put idem dalje. Mene i da zatvore ja bi na zatvorskom krugu posadio :p.
 
18.10.2017
25
66
13
29
image.jpg Veliki pozz drustvo, imao sam problema sa logovanjem na forum tako da nisam bio aktivan..
Kao sto sam ranije napisao nema odustajanja, tako sam opet krenuo u grow sa istom sortom domaje, sve je isto sem pota koji sad ima 5l i
rezim svjetla od pocetka je na 12/12
Izgleda da imam problem s pamcenjem pa ne mogu sigurno reci da li je nikla iz zemlje 15.10/15.11 ali iskusni ce po slikama procijeniti.
Danas je prvi put dobila hranu 15 ml plantele cvijet na 2 l vode
Svi savjeti ili kritike su dobro dosli ;)
 

Prilozi

  • image.jpg
    image.jpg
    314,6 KB · Pregleda: 16
  • image.jpg
    image.jpg
    291,4 KB · Pregleda: 17
  • image.jpg
    image.jpg
    403,4 KB · Pregleda: 19
  • image.jpg
    image.jpg
    365,1 KB · Pregleda: 20
  • image.jpg
    image.jpg
    400,4 KB · Pregleda: 20
  • image.jpg
    image.jpg
    343,2 KB · Pregleda: 18