Prvi indoor mr.Dreser

Hesi Original Sjemenke Hempatia
Želite nešto više od socijalne mreže?
Društvo za legalizaciju marihuane, medicinu i uzgajanje kanabisa. Registrujte se za dodatne opcije foruma.
Registracija
29.04.2019
10
9
3
40
Srbija
Ime vašeg dnevnika: Prvi indoor mr.Dreser

Datum nicanja sjemenke: 18.04.2019

Početak vegetacije: 24.04.2019

Breeder: mr.Dreser

Strain: Domaja/Domacica

Vrsta uzgoja: Zemlja

Tehnika uzgoja: Low Stress Training, Topping

Rasvjeta u vegetaciji: LED

Snaga svijetla u vegetaciji (W): jos nisam siguran,jer sam rasvetu sam napravio.Nabavicu merac jacine,pa u sledecem logu cu obznaniti

Rasvjeta u cvjetanju:

Snaga svijetla u cvjetanju (W):

Nutrijenti: organsko djubrivo/gnojivo

Ostala oprema:

Dodatne informacije: Prvi put radim indoor.Nazalost nisam se pripremio sto se tice semenka tako da sam imao samo tri komada od kojih jedna nije pustila koren u prvoj fazi(mokar ubrus),pa sam je prebacio u saksiju sa ostale dve koje su regularno pustile koren posle 4 dana.Imam 3 saksije.Jedna biljka je za sada odlicna,jedna se bori(ne znam zasto),a trecu i dalje cekam da se pojavi iz zemlje.SVE sto sam napravio za uzgoj je napravljeno rucno,zato ne osudjujte,jer sam nov u indoor gajenju,do sada sam gajio napolju i to ne cesto.

Slike boxa:

24.01.2019
98
192
33
114
:wave:Dopuni informacije o svemu.Vrsta zemlje,posude,ventilacija,prihrana(gnojiva).Za rasvjetu si rekao da budeš dok izmjeriš ali i o tome nam reci što više kao i boxu,veličina,materijal itd.Slike su jako bitne a bar ja ih za sada ne vidim.Sretno i dobrodošao:vutra:

• Like
Reactions: jopezg

Mad Rabbit

I am not stoned, I am herbally medicated ;)
Poznanik Foruma
17.11.2014
1.636
6.252
258
Pozz dečko! Tako se ne otvara dnevnik,jako ti je loš uvod,daj to malo složi da liči na nešt,ak već nemaš iskustva sa indorom,malo više truda si daj. Koja fotka ne bi bila loša i više info o cijelom setupu i ostalim uvjetima.. I najbolje si uzmi mentora pa ispočetka sigurno... ::nono:::cool:

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
1.822
4.107
188
sretan grow,ovo sto ti kolega Rabbit trebao bih da poslusas.Semena su ti domacica kazes,daj koju sliku,na koji rezim su ti curke,velicina boxa,temp.Mozda nebih bilo lose da ih pustis da malo ojacaju pa da prebacis na 12/12 da pokazu spol ili koji su ti vec planovi.Ja bih te isto savetovao da uzmes mentora i to polako da prodjes sa mentorom.:popcorn::

OP
OP
Dreser
29.04.2019
10
9
3
40
Srbija
sretan grow,ovo sto ti kolega Rabbit trebao bih da poslusas.Semena su ti domacica kazes,daj koju sliku,na koji rezim su ti curke,velicina boxa,temp.Mozda nebih bilo lose da ih pustis da malo ojacaju pa da prebacis na 12/12 da pokazu spol ili koji su ti vec planovi.Ja bih te isto savetovao da uzmes mentora i to polako da prodjes sa mentorom.:popcorn::
Pre svega hvala na dobrodoslici.Verovao ili ne tek danas mi je stigao mail sa verifikacijom da bih mogao da vam odgovaram,postujem slike,itd.Upravo sinoc mi se jedna curica u roku od 2 sata presavila iz cista mira,nista nisam radio,a koliko sam video nista je nije ni napalo_Ostala mi je druga za koju se nadam da cu da je izvedem do kraja.Sto se tice mentora,ako imas nekoga da mi preporucis bilo bi dobro,jer mi je ovo prvi indoor grow,ranije je sve bilo vani.Za sada toliko.Sve najbolje

OP
OP
Dreser
29.04.2019
10
9
3
40
Srbija
Pozz dečko! Tako se ne otvara dnevnik,jako ti je loš uvod,daj to malo složi da liči na nešt,ak već nemaš iskustva sa indorom,malo više truda si daj. Koja fotka ne bi bila loša i više info o cijelom setupu i ostalim uvjetima.. I najbolje si uzmi mentora pa ispočetka sigurno... ::nono:::cool:
Tek danas sam dobio verifikaciju naloga na mail,ne znam zasto je trebalo 20 dana.Popravicu dnevnik,u pravu si,nego sam nov ovde,pa nisam ni znao sta i kako dok mi vi niste sugerisali,ali posle vasih sugestija nisam nista mogao da dodam ili izmen im jer mi nalog nije bio verifikovan,pa sam se obratio na "Pomoc i Kontakt"mail-om i danas mi je stigla verifikacija naloga.

• Like
Reactions: bigeskalibur
OP
OP
Dreser
29.04.2019
10
9
3
40
Srbija
:wave:Dopuni informacije o svemu.Vrsta zemlje,posude,ventilacija,prihrana(gnojiva).Za rasvjetu si rekao da budeš dok izmjeriš ali i o tome nam reci što više kao i boxu,veličina,materijal itd.Slike su jako bitne a bar ja ih za sada ne vidim.Sretno i dobrodošao:vutra:
Druze,imam problem da dopunim info,kako i gde da to odradim,ne mogu da nadjem nista kao"EDIT" ili "MODIFY"....Hvala unapred

OP
OP
Dreser
29.04.2019
10
9
3
40
Srbija
Pre svega hvala na dobrodoslici.Verovao ili ne tek danas mi je stigao mail sa verifikacijom da bih mogao da vam odgovaram,postujem slike,itd.Upravo sinoc mi se jedna curica u roku od 2 sata presavila iz cista mira,nista nisam radio,a koliko sam video nista je nije ni napalo_Ostala mi je druga za koju se nadam da cu da je izvedem do kraja.Sto se tice mentora,ako imas nekoga da mi preporucis bilo bi dobro,jer mi je ovo prvi indoor grow,ranije je sve bilo vani.Za sada toliko.Sve najbolje
viber_image_2019-05-16_19-08-03.jpg viber_image_2019-05-16_19-08-01.jpg

OP
OP
Dreser
29.04.2019
10
9
3
40
Srbija
Imam problem da dopunim informacije,nemam tu opciju uopste,a ni slike tu u dnu ispod informacija ne mogu da postavim

OP
OP
Dreser
29.04.2019
10
9
3
40
Srbija
daj sliku da vidimo da ti nije damp off,ako je tako kao sto pricas,to je zeznuta stvar onda.
Sto se tice mentora mozes kod mene ako zelis ja sam raspolozen uvek za saradnju i druzenje.
[/QUOTE
daj sliku da vidimo da ti nije damp off,ako je tako kao sto pricas,to je zeznuta stvar onda.
Sto se tice mentora mozes kod mene ako zelis ja sam raspolozen uvek za saradnju i druzenje.
ne,bukvalno se sasusila za 2-3 sata,nema nista od nje,a bila je mala,kao ova na fotki viber_image_2019-05-16_19-08-04.jpg ....Otpisao sam je,presavila se i prepolovila se debljina stabla.Sto se tice pomoci,svakako mi treba par saveta.

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
1.822
4.107
188
Otpisao sam je,presavila se i prepolovila se debljina stabla.Sto se tice pomoci,svakako mi treba par saveta.
trebao si da uslikas sve to i onda da si negde pitao na forum.Ne znam sta bi ti rekao bez slika.
Stavi neki vent da puse po njima da ih ojaca malo,sto ne napuni te potove do vrha zemlje,jesi gledao bake nase,majke kako sade cvece nepune saksije do pola.Jesi prebacio na 12-12,daj neki ihfo.malo o stanju,koliko imas ti sad piknutih nisam shvatio.

OP
OP
Dreser
29.04.2019
10
9
3
40
Srbija
Ime vašeg dnevnika: Prvi indoor mr.Dreser

Datum nicanja sjemenke: 18.04.2019

Početak vegetacije: 24.04.2019

Breeder: mr.Dreser

Strain: Domaja/Domacica

Vrsta uzgoja: Humusna zemlja

Tehnika uzgoja: Low Stress Training, Topping

Rasvjeta u vegetaciji: RGB LED(crvena + plava}5/1 35w i Full spectrum grow jedna LED COB 50w

Snaga svijetla u vegetaciji (W): 85watti

Rasvjeta u cvjetanju:....Pogledajte prilog 276394Pogledajte prilog 276394Pogledajte prilog 276395Pogledajte prilog 276395

Snaga svijetla u cvetanju(W):

Nutrijenti:
organsko djubrivo/gnojivo

Ostala oprema:

Dodatne informacije:
Prvi put radim indoor.Nazalost nisam se pripremio sto se tice semenka tako da sam imao samo tri komada od kojih jedna nije pustila koren u prvoj fazi(mokar ubrus),pa sam je prebacio u saksiju sa ostale dve koje su regularno pustile koren posle 4 dana.Imam 3 saksije.Jedna biljka je za sada odlicna,jedna se bori(ne znam zasto),a trecu i dalje cekam da se pojavi iz zemlje.SVE sto sam napravio za uzgoj je napravljeno rucno,zato ne osudjujte,jer sam nov u indoor gajenju,do sada sam gajio napolju i to ne cesto.

Slike boxa:

• Like
Reactions: bigeskalibur
OP
OP
Dreser
29.04.2019
10
9
3
40
Srbija
trebao si da uslikas sve to i onda da si negde pitao na forum.Ne znam sta bi ti rekao bez slika.
Stavi neki vent da puse po njima da ih ojaca malo,sto ne napuni te potove do vrha zemlje,jesi gledao bake nase,majke kako sade cvece nepune saksije do pola.Jesi prebacio na 12-12,daj neki ihfo.malo o stanju,koliko imas ti sad piknutih nisam shvatio.
Bili su puni,ali se slegla zemlja.Sutra cu ih dopuniti.Imam vent mali od kulera,smatram da je dovoljan za sada,jer su male(imam ih dve sada,veca i jedna mala bas,vidi se).Nije mi na 12/12,na 18/6 su,jel mnogo to s`obzirom da je ukupna snaga 85w?

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
1.822
4.107
188
Imam vent mali od kulera,smatram da je dovoljan za sada
jeste samo nek pici po njima slobodno.
,jel mnogo to s`obzirom da je ukupna snaga 85w?
mnogo je brate samo kad biju a sto se tice svetla za nas hobi nikad dosta.Salim se malo naravno,ok je za sada a ako mislis da isteras dve bioze trebace ti oko 200w a za jednu mozes lepo da dignes i odradis cvetanje sa 135w recimo,tolko je kod mene u mali box kad se zezam tako uz put.

• Like
Reactions: Dreser
OP
OP
Dreser
29.04.2019
10
9
3
40
Srbija
jeste samo nek pici po njima slobodno.

mnogo je brate samo kad biju a sto se tice svetla za nas hobi nikad dosta.Salim se malo naravno,ok je za sada a ako mislis da isteras dve bioze trebace ti oko 200w a za jednu mozes lepo da dignes i odradis cvetanje sa 135w recimo,tolko je kod mene u mali box kad se zezam tako uz put.
porucio sam jos jednu LED COB od 50w,tako da mislim da ce to biti to,tacno kako si napisao 135-140w.Zanima me voda,zalivanje.Ne vodim nesto racuna o PH.Kod mene PH vode sa cesme je 7-7,2...znam do bi bilo idealno 6.5 do 6.8,ali sta sad...neka se snadju malo same:zvizd: .Sta mislis generalno o boxu,konkretno o ovoj rasveti koju sam nabudzio sa strane,vertikalno...to je 35w,a odozgo na 30cm je COB od 50w...I zanima me koja je temperatura optimalna u ovom periodu vegetacije?Hvala i izvini na ovoliko pitanja,nikada nisam gajio indoor,20god samo priroda,napolju bez ikakvih preparata,osim dobre zemlje i bilo je dobro uvek....slabija kolicina hedova na kraju,ali zadovoljavajuce.

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
1.822
4.107
188
.znam do bi bilo idealno 6.5 do 6.8,ali sta sad.
pa da tako generalno,mada ja uvek savetujem malo nizi ph recimo 6,2-6,5 ali ok je i ovo sto ti kazes kad navines bioze na dobar ph posle to ide znas kad konstatno drzis jednu vrednost.
.Sta mislis generalno o boxu,
nista pravo da ti kazem nisam ni video,soru,ja ti kazem skoci do mentorskog,napravi neki mini updejt da ja ima uvid u sve pa da growamo,ti ovde vodis svoj dnevnik normalno a ja tamo ti korigujem stvari i ti uklapaj onda.
,konkretno o ovoj rasveti koju sam nabudzio sa strane,vertikalno...to je 35w,a odozgo na 30cm je COB od 50w.
Pa nisam ti detaljisao dnevnik eto cisto sam se javio na ono sto sam video kroz objave pa svratio cisto ti prekomentarisao malo neko moje zapazanje.
.I zanima me koja je temperatura optimalna u ovom periodu vegetacije?
pa tu od 25-28c eto da kazemo kroz ceo grov,bitno ti je isto da grejes i koren odnosno podnozje pota pogotovo kad spavaju cure.Imas dosta stvari znas koje jos trebas da proucis malo.

• Like
Reactions: Dreser