Prvi indoor mr.Dreser

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

jopezg

Aktivan Član
06.05.2017
852
5.554
233
Zemlja za uzgoj"
evo ja isto to ukucao u trazilicu i nasao :D
 

Dreser

Aktivan Član
29.04.2019
77
146
33
45
Srbija
evo ja isto to ukucao u trazilicu i nasao :D
eto vidis......ti si 20ti covek koji hvali Terramagmu,a isto toliko njih je reko da ne valja....tj. da nije bas najbolja.
Ja sam jutros uzeo Substral univerzalnu....na oko i dodir deluje JAKO JAKO dobro,a sastav je:Crni i beli treset,vapnenac,tj.krecnjak i "hranjiva".....pa sad dalje:Sadrzaj hranjivih sastojaka:50-300mg/l dusika,tj.azota....60-250mg/l Fosfora,80-400mg/l Kalijum oksid.E sad...ovo su BAS proizvolje brojke,jako veliki raspon.Nije isto 50,150 ili 300mg azota na na litar,kao ni 80,180,300 ili 400mg na litar Kalijuma,sto je opseg na deklaraciji ove zemlje....PH vrednost pise da je 4-7 :crazyd: dosta neodredjeno,slozices se,ali imam lakmus papir za merenje PH vrednosti i on mi je pokazao 6 do 6.3...znam da nije idealno,ali nije ni lose.Eto,to je zemlja,a i obavestavacu kako biljka reaguje na nju.
Evo i par slika: 282713
282714
 

Dreser

Aktivan Član
29.04.2019
77
146
33
45
Srbija
Evo i par slicica moje curice...Inace,dao sam joj ima Patuljcica AKA Palcica hahahahaha,jer je negde usput nesto ranilo i zaostala je jako u rastu,ali mirise kao dusa i dobro napreduje posle TOP-inga.
282717
282722
282723
Ima li neko savet sta da radim sa ovim listicima u dnu biljke?Tu su bila 3 para listova koje sam skinuo,jer su krenula i pozutela(50-60%)E sad,da ih ostavim ili......?Hvala unapred
282726
Rezultat TOPINGA posle 4-5 dana.Mislim da je zadovoljavajuce.
282728
Vasi komentari bi mi mnogo znacili,pa izvolite da izbacite svoje misljenje kakvo god ono bilo.
Inace,...svestan sam da je biljku nesto gusilo i da je EXTRA mala s`obzirom da ce za dan-dva da napuni 2 meseca.
HVALA UNAPRED:respect:
 

jopezg

Aktivan Član
06.05.2017
852
5.554
233
20ti covek koji hvali Terramagmu
Nisam jel ju nisam koristio,ono sto sam htio rec je da sam na tvoj nacin pretrage od jutra :D nasao to u 3 minute. Da si se vratio na prvu stranu tvog dnevnika nasao bi i odgovor jel ti je PowerSeed vec jednom okacio temu zemlja:)
Zemlju koristim Biobizz i samo Biobizz,a ako cu nesto i mijenjat prvi izbor bude potgrond h
Topirao si ,presadio si ,pusti ju na miru malo ,ne treba čeprkat svaki dan po njoj...
 

Dreser

Aktivan Član
29.04.2019
77
146
33
45
Srbija
Nisam jel ju nisam koristio,ono sto sam htio rec je da sam na tvoj nacin pretrage od jutra :D nasao to u 3 minute. Da si se vratio na prvu stranu tvog dnevnika nasao bi i odgovor jel ti je PowerSeed vec jednom okacio temu zemlja:)
Zemlju koristim Biobizz i samo Biobizz,a ako cu nesto i mijenjat prvi izbor bude potgrond h
Topirao si ,presadio si ,pusti ju na miru malo ,ne treba čeprkat svaki dan po njoj...
e,a nisi me razumeo za pretragu o vrsti zemlje.Mislim da mi je
Nisam jel ju nisam koristio,ono sto sam htio rec je da sam na tvoj nacin pretrage od jutra :D nasao to u 3 minute. Da si se vratio na prvu stranu tvog dnevnika nasao bi i odgovor jel ti je PowerSeed vec jednom okacio temu zemlja:)
Zemlju koristim Biobizz i samo Biobizz,a ako cu nesto i mijenjat prvi izbor bude potgrond h
Topirao si ,presadio si ,pusti ju na miru malo ,ne treba čeprkat svaki dan po njoj...
koji sam ja tenkre :fuck:...sad sam skapirao da mi je linkkoji mi je power poslao na prvoj strani dnevnika :crazyd:
 

Dreser

Aktivan Član
29.04.2019
77
146
33
45
Srbija
e,a nisi me razumeo za pretragu o vrsti zemlje.Mislim da mi je

koji sam ja tenkre :fuck:...sad sam skapirao da mi je linkkoji mi je power poslao na prvoj strani dnevnika :crazyd:
da,da....sad je "na miru"....nego UPGRADE-ovao sam boxic u medjuvremenu,pa evo par fotki,a i evo jedne od moje Patuljcice od pre 10 minuta.....izgleda da joj nova zemlja vec prija.
282765
Mali je.....Kroz nedelju dana prebacujem je sa ove dve koje su tek proklijale u pravi,pristojan box.
282766
Evo biljke sa listovima na gotovs...u fazonu"POZDRAV SUNCU" xD.
Izgleda da joj prija zemlja,a nije proslo ni 6-7 sati.
282767
 

Dreser

Aktivan Član
29.04.2019
77
146
33
45
Srbija
Kupio Substral Univerzalni u cetvrtak 20.6. i presadio u vecu saksiju iz manje gde je bila Florabellaali mi je slabi islo,kao da to nije bila prava Florabella.Uradio TOP pre 2 nedelje i za ovih 5 dana u vecoj saksiji sa Substralom je poludela bukvalno.
Evo par slika od 20.6.
283435
283436
283437
A EVO JE POSLE NEPUNIH 5 DANA
283438
283439
Bas je krenula kao luda.Evo i par slika boxa,malo sam ga upgrejdovao xD
283441
283442
 

Nixa86

Closer to the Sun
06.11.2011
758
1.617
163
Area 51 - Metal Mulisha Team
sve 5 ..necu ti spamati dnevnik ,hajde odradi to da čin dobijes:D. ali zaista koprive ako imas uberi ,moze se kao pesticid korisiti ili kao najjace N gnojivo koje postoji ! mora ti fermentirati najmanje 3 tjedna dok ne dobijes gustu smedju smrdljivu kaljugu onda znas da je to prava stvar ! kao pesticid se koristi cca izmedju 12 ili 24h natopljenoj u vodi dok zar ispusti ! kao gnojivo u omjeru 1:10 ili folijarno 1:50 .. znaci na 1 litru stavis 1 dcl i to je majka svih majki :)
 

Dreser

Aktivan Član
29.04.2019
77
146
33
45
Srbija
sve 5 ..necu ti spamati dnevnik ,hajde odradi to da čin dobijes:D. ali zaista koprive ako imas uberi ,moze se kao pesticid korisiti ili kao najjace N gnojivo koje postoji ! mora ti fermentirati najmanje 3 tjedna dok ne dobijes gustu smedju smrdljivu kaljugu onda znas da je to prava stvar ! kao pesticid se koristi cca izmedju 12 ili 24h natopljenoj u vodi dok zar ispusti ! kao gnojivo u omjeru 1:10 ili folijarno 1:50 .. znaci na 1 litru stavis 1 dcl i to je majka svih majki :)
jbt,pa ja sam to uzeo od komsije koji profi gaji povrce.Uzeo jednu kofu od 2 litra,ubacio mi on,ali mi je delovalo prejako.Malo se sasusilo sada,jer je vec 20 dana napolju pokriveno,ali kontam ako sipam vodu rehidrirace,pa ce biti ok.On to inace pravi za povrce,a ja sam bio u fazonu da ce mi izgoreti biljka od toga.Hvala matori
 
Poslednja izmena od urednika:
  • Sviđa mi se
Reactions: Badi and Nixa86

Dreser

Aktivan Član
29.04.2019
77
146
33
45
Srbija
stavio sam juce jednu,ne punu,saku djubriva u koficu od 2litra,polio vodom,dodao ljuske od par jaja(procitao da je odlicno za biljke generalno zbog kalcijuma)i stavio poklopac.Jedva sam odradio to,jer smrdi na kanalizaciju/mrcinu.Dana,tj. veceras cu politi sa jedno 2-3 decilitara,pa cemo videti.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Badi and Nixa86

Nixa86

Closer to the Sun
06.11.2011
758
1.617
163
Area 51 - Metal Mulisha Team
smrdi opasno .. znam sve ja samo urticu rokam druze .ali budes vidio show kroz dan dva ! nemoj pretjerati daj 1:20 za poectak to ti je 0.5dcl kaljugarke na 1l vode.. stavi na 1l vode cca 50-60 kapi limuna i zavrsio si pricu :) lp i sretno

P.S. ljuska se ne stavlja ,vec voda prokuhana od jajeta ili ljuskica onda se zalije sa time,pripazi na pH vrlo bitan cimbenik ,da joj otvoris usta,zatvarash ih sve sta je iznad 7 ! :D zivio
 

Dreser

Aktivan Član
29.04.2019
77
146
33
45
Srbija
smrdi opasno .. znam sve ja samo urticu rokam druze .ali budes vidio show kroz dan dva ! nemoj pretjerati daj 1:20 za poectak to ti je 0.5dcl kaljugarke na 1l vode.. stavi na 1l vode cca 50-60 kapi limuna i zavrsio si pricu :) lp i sretno


da,da..tako nekako sam i stavio,pola kila one kaljuge,gliba onog xD na koficu od 1000ml.Uradio joj posle 1 dan opet TOPing sa dva vrha koja su od prvog TOP-a...evo treci dan i odlicno ide.Moracu je opet u vecu saksiju.Malo krenula da mi zuti vrh jednog lista koji je bio na 2-3cm od LED panela koji sam ja pravio,ne emituje nikakvu temperaturu,jer je panel napravljen od LED trake,ne znam zasto su 2 od 5 vrhova na listu krenula da zute malo.i da,krenuo sam sa LST iako je mala,tj.niska...lagano,nista ono da sam savio puno grancice,samo lagano

Ubacujem nove fotke sutra :vutra:
 

Dreser

Aktivan Član
29.04.2019
77
146
33
45
Srbija
284994 Moze li ko da mi kaze sta im je ovo zuto na listovima,nema puno na dva,tri mesta ali me JAKO muci.Hvala unapred
284995 284996
284997 evo i ovde
284998 i ovde
284999
Inace sam posle odradjenog multi TOPinga pre par dana uradio LST iako je mozda jos mala,nema veze."Sta nas ne ubije ,cini nas jacim" :thumb:
Ako neko moze da mi kaze nesto vise u vezi zutih fleka bilo bi odlicno.
Pozdrav ekipa.::grupnjak:::respect:
 

Nixa86

Closer to the Sun
06.11.2011
758
1.617
163
Area 51 - Metal Mulisha Team
smanji dozivljaj sa zaljevanjem . vidis kako ti je buknula od koprive! samo je opet pitanje koliko ti je juice jak od urtice,koliki ti je ph vode i koliko cesto zaljevas,nemoj se drzati teorije svaki drugi dan zaljevam sa 1l vode i te fore. nije isto zaljevanje pod hps 1000w i cfl od 100w! prstom probijes zemlju ako je suha na otprilike cm dva onda sipas vodu ,korigiraj ph i na konju si:D,kada zaljevas gledaj da propisa bar 2dcl vode :D . lp i sretno
 

Dreser

Aktivan Član
29.04.2019
77
146
33
45
Srbija
smanji dozivljaj sa zaljevanjem . vidis kako ti je buknula od koprive! samo je opet pitanje koliko ti je juice jak od urtice,koliki ti je ph vode i koliko cesto zaljevas,nemoj se drzati teorije svaki drugi dan zaljevam sa 1l vode i te fore. nije isto zaljevanje pod hps 1000w i cfl od 100w! prstom probijes zemlju ako je suha na otprilike cm dva onda sipas vodu ,korigiraj ph i na konju si:D,kada zaljevas gledaj da propisa bar 2dcl vode :D . lp i sretno
Zalivam je ne po nekom rasporedu nego vise na svoju ruku,bas to ,po izgledu zemlje.Nekada prodje i po 3 dana,a ne zalijem ,tako da me buni bas sta je.PH nisam siguran,jer nemam jos merac,a voda je cesmovaca,pa kontam da je ok posto mi odstoji bar dan pre zalivanja.Nadam se da ce biti ok.Odmah skidam listove koji zute,tj,skinuo sam 2 do sada i to ne cela nego 2-3 kraka sa petokrakog lista.I da,ja do sada nisam zalio sa vise od 0.5Litara nikada,jer je jos u saksiji koja je 10-12litara,nisam siguran.Hvala ti druze.Ziv bio i dugo dimio :respect: