Prvi indoor mr.Dreser

Hesi Original Sjemenke Hempatia
Želite nešto više od socijalne mreže?
Društvo za legalizaciju marihuane, medicinu i uzgajanje kanabisa. Registrujte se za dodatne opcije foruma.
Registracija

Nixa86

Closer to the Sun
06.11.2011
683
1.242
163
Area 52 - Metal Mulisha Team
rekao sam ti najmanje 2x i neces fulati. hajde me poslusaj ,natoci danas vodu i pusti neka odstoji 24h pa nadalje da sav klor ishalpi bude se voda iz slavine sa 7.5 podigla na 8.. na 10 litara vode udari 1.5 limun dobro ga ocijedi i dobro promjesaj dobit ces ph vode 6.3 ! zali obilno i pusti nam slike za 2-3 dana otkako si ih zalio ! preporodit ce se,nemoj gnojiti nista ! zivio :) :D

OP
OP
Dreser

Dreser

Aktivan Član
29.04.2019
47
79
18
40
Srbija
Verovao ili ne pre 10min sam nalio 2 litra u flajku,nemam trenutno u sta 10l....Znaci na ta 2 litra bi trebalo oko 1/5 limuna ili 1/6 posle 24h,ako sam dobro razumeo,pa onda polivanje i da je ostavim.Taman sam sutra popodne i planirao da je zalijem.

Poslednja izmena od urednika:
  • Sviđa mi se
Reactions: gica-prasica

Herb Gardener

..neka bude sto biti ne moze..
Poznanik Foruma
17.02.2014
1.042
5.059
258
out of space & time
Ne treba se zayebavat sa rihtanjem pH napamet. Ako nemas nikakav mjerac, niti lakmus papir bar.Narocito ako ne znas ni koliki je tacno pH tvoje cesmovace.

Uostalom, kopriva je organsko gnojivo. Kod organskih gnojiva nije potrebno namjestanje pH.

Voda je dovoljno da odstoji pola sata prije zaljevanja.

Nixa86

Closer to the Sun
06.11.2011
683
1.242
163
nista nije napamet,napamet ti je ulet:) . napamet je nesta ako se ne testira ili eksperimentira :) . gnojivo od koprive je takodjer potrebno nastimati sa pH -citaj koristim ga 6 godina i jako dobro znam sta pricam, a najmanje sam 100 litara gnojiva napravio od koprive,nisam citao iz knjige vec na dijelu :) . nebitno bilo organsko ili mineralno . PH je PH ! . za posla sata nisam naucio,vidio niti procitao bilo gdje da iz 10l vode moze ispariti klor za rekordnih 30 minuta :) voda postaje druze meksa i to znatnije poslije 24h s toga i EC pada . .

• Sviđa mi se
Reactions: Dreser

Herb Gardener

..neka bude sto biti ne moze..
Poznanik Foruma
17.02.2014
1.042
5.059
258
out of space & time
Nisi ti jedini koji koristi koprivu. Koristio sam je i ja i jos mnogi.

Ti vec imas iskustva i mozes i odokativno sredit pH mozda, ali to se ne savjetuje pocetnicima na forumu.

Njegova cesmovaca je mozda drugacijih vrijednosti nego tvoja. Stoga je sigurnije da kupi pH mjerac, nego da steluje napamet.

O pH i organskom uzgoju mozemo nastavit u adekvatnim temama.

Ni ja bas ne uzgajam od juce.

Nixa86

Closer to the Sun
06.11.2011
683
1.242
163
bez daljnjega ph mjerac je nuzno potreban ako ne i najpotrebnija stavka u indooru . svi se fokusiraju na gnojiva ,nisam procitao u zadnjih mjesec dana da bilo tko prati ph vode ,nekada se to strogo pratilo .. cast izuzecima i iskusnijim clanovima ,ja sam se konzultirao sa momkom i obecao sam mu pomoci da izgura ovaj grow do kraja . nije sigurno razlika u pH zagreb-beograd ph 2 ili 3 gore dole ! manje vise je svima ph 7.odstajalae vode od 7-5 do 8! . vjeruj mi sa limunovim sokom nece sprziti biljku i nije isto da stavi od oka ph down-kemiju . limun je bogat i vitaminima sto korijenje hrani dodatno ! :) ako se limunom zalijava od pocetka do kraja recimo hesi super vit aka cedevita je nepotreban :)

OP
OP
Dreser

Dreser

Aktivan Član
29.04.2019
47
79
18
40
Srbija
Nisi ti jedini koji koristi koprivu. Koristio sam je i ja i jos mnogi.

Ti vec imas iskustva i mozes i odokativno sredit pH mozda, ali to se ne savjetuje pocetnicima na forumu.

Njegova cesmovaca je mozda drugacijih vrijednosti nego tvoja. Stoga je sigurnije da kupi pH mjerac, nego da steluje napamet.

O pH i organskom uzgoju mozemo nastavit u adekvatnim temama.

Ni ja bas ne uzgajam od juce.
Slazem se,ali kada nisi u prilici odmah da ga kupis onda mora da se improvizuje

• Sviđa mi se
Reactions: Nixa86
OP
OP
Dreser

Dreser

Aktivan Član
29.04.2019
47
79
18
40
Srbija
bez daljnjega ph mjerac je nuzno potreban ako ne i najpotrebnija stavka u indooru . svi se fokusiraju na gnojiva ,nisam procitao u zadnjih mjesec dana da bilo tko prati ph vode ,nekada se to strogo pratilo .. cast izuzecima i iskusnijim clanovima ,ja sam se konzultirao sa momkom i obecao sam mu pomoci da izgura ovaj grow do kraja . nije sigurno razlika u pH zagreb-beograd ph 2 ili 3 gore dole ! manje vise je svima ph 7.odstajalae vode od 7-5 do 8! . vjeruj mi sa limunovim sokom nece sprziti biljku i nije isto da stavi od oka ph down-kemiju . limun je bogat i vitaminima sto korijenje hrani dodatno ! :) ako se limunom zalijava od pocetka do kraja recimo hesi super vit aka cedevita je nepotreban :)
Sada sam upravo proverio koliki je PH cesmovace kod mene,proverio na netu i kaze PH 7.56
Evo i tablice PH vrednosti po Srbiji.Tako da si bio u pravu za PH sa cesme +/- 0.2-0.5
285228

Stanaccc

Aktivan Član
03.10.2018
712
4.303
163
Voda iz pipe, ph joj mora biti oko 7.! Kod mene je uvijek 7.1ph, 0.350 EC. Tako, da stavim 5L vode u bocu i pustim 24h. Ph se digne na 7.5-7.7. Kada si siguran u početni ph vode iz pipe, onda možeš limunskom kiselinom, lagano spustit.
Hesi ima ph down bloom(fosforna kiselina) i kapaljkom na 2l vode, stavim 3,4 kapi i nemoram mjerit, jer ispod 6.5 nejde! S time, da je dobar za biljke, jer sadrži fosfor.
Isto tako, neki kažu, da ne valja previše spuštat ph. Kada sam koristio limusku, samo bi prstohvat stavio u 2l i nikada nisam imao problema! Uglavnom, ako sadim u zemlji,ne zamaram se ph om. Jedino, kada voda stoji dan, dva!
Eto, možda ti pomogne, sretno do kraja :thumb:

• Sviđa mi se
Reactions: Dreser
OP
OP
Dreser

Dreser

Aktivan Član
29.04.2019
47
79
18
40
Srbija
Voda iz pipe, ph joj mora biti oko 7.! Kod mene je uvijek 7.1ph, 0.350 EC. Tako, da stavim 5L vode u bocu i pustim 24h. Ph se digne na 7.5-7.7. Kada si siguran u početni ph vode iz pipe, onda možeš limunskom kiselinom, lagano spustit.
Hesi ima ph down bloom(fosforna kiselina) i kapaljkom na 2l vode, stavim 3,4 kapi i nemoram mjerit, jer ispod 6.5 nejde! S time, da je dobar za biljke, jer sadrži fosfor.
Isto tako, neki kažu, da ne valja previše spuštat ph. Kada sam koristio limusku, samo bi prstohvat stavio u 2l i nikada nisam imao problema! Uglavnom, ako sadim u zemlji,ne zamaram se ph om. Jedino, kada voda stoji dan, dva!
Eto, možda ti pomogne, sretno do kraja :thumb:
Hvala Stanac.Znam za Hesi-jev ph down,ali nisam bio u prilici da uzmem jos,a ako radi ova metoda sa limunom sto bih davao pare,bolje na neku prehranu...videcu.

• Sviđa mi se
Reactions: Stanaccc
OP
OP
Dreser

Dreser

Aktivan Član
29.04.2019
47
79
18
40
Srbija
Ima li ko iskustva sa SWEET SKUNK-om,dobio sam 3 semena,proklijale za 24 casa i posle 4-5 dana su skoro po 10cm,pa bi mi dobro dosao svaki savet u vezi njih i kako da ih growam.Hvala unapred.
286783
286792
286793
Malo su losije slike,ali jbg....izbacicu ovih dana bolje
Svaka sugestija tipa koji rezim svetla,zalevanja,kada da krenem sa prehranom,itd je dobrodosao
Pozdrav svima

Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: Nixa86
OP
OP
Dreser

Dreser

Aktivan Član
29.04.2019
47
79
18
40
Srbija
Evo mali update o ove dve biljcice Skunk-a,jer mi je biljka za koju sam otvorio dnevnik bila klonula,pa sam je skroz osisao i evo posle dva hranjenja je pocela da se oporavlja
287214
To je ranjenik xD
287215
Skunk br.1 .... 8.dan u potu...svetlo LED COB 200w +/- 10w
287216
Ceo box....idu u veliki za par dana
287217
Skunk br.2....6.dan u potu
Za sada je "da kucnem u drvo"...neka samo tako i ostane.
Pozdrav do sledeceg update-a. ::grupnjak:: :respect:
EDIT:Na potu Skunk-a br2 pise greskom datum 10.06 umesto 10.7....dan kada sam seme stavio na klicanje.

• Sviđa mi se
Reactions: gica-prasica