Prvi indoor mr.Dreser

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Dreser

Aktivan Član
29.04.2019
77
146
33
45
Srbija
Ime vašeg dnevnika: Prvi indoor mr.Dreser

Datum nicanja sjemenke: 17. 04. 2019 a 21.4 su prebace u potove

Početak vegetacije: 08.05.2019

Breeder:Dreser aka Herb Wendor

Strain:
Nisam siguran,par semenki je bilo u nekoj vuji koju sam dobio....dosta je fina,"lagana",ne bih rekao da je domacica,ali posto ne znam poreklo,neka bude RANDOM

Vrsta uzgoja: Zemlja

Tehnika uzgoja: Low Stress Training, Topping

Rasvjeta u vegetaciji: LED i RGB

Snaga svijetla u vegetaciji (W): Trenutno je 35wati RGB prespojene plava i crvena da bi dobio priblizno i 50Wati Full Sprectrum COD LED jedna dioda.

Rasvjeta u cvjetanju: LED

Snaga svijetla u cvjetanju (W): To cu tek videti,konsultovati se,pa onda odluciti,jer moram i novi box da pravim

Nutrijenti: bez ikakvog za sada,SAMO kupljena zemlja,tj humus.

Ostala oprema:Termometar sonda za zemljui vazduh,dva venta od kulera sa kompa...mislim daje to dovoljno za sada i jedan zvucnik povezan za tablet,jer pustam muziku 24h curicama,provereno utice na prinos,tj.povecava gai do 60%,a vegetaciju od 35 do 70%.

Dodatne informacije:Box je trenutno manje dimenzije...90cm visok,40cm sirok i oko 35-40cm je dubina box-a.Pravim veci

Slike boxa: wu3.jpg wu9.jpg wu8.jpg wu7.jpg wu6.jpg wu4.jpg
 
Poslednja izmena od urednika:

Dreser

Aktivan Član
29.04.2019
77
146
33
45
Srbija
278322 278323 278324 278325 Nije nova biljka....Ovo je jedna od tri cije je seme stavljeno da izbaci klicu/da klija 17.4 a 21.4 su prebace u potove. Jedna je pre 2 nedelje misteriozno propala u roku od 3 sata,a ove dve su jako dobre,osim visine....Kao sto rekoh od pre dan-dva ispustaju i miris.Inace,osvetljenje mi je 85wati LED full spectrum grown....satnica je 18-6 zalivanje na 3.-4.dan itd
 
Poslednja izmena od urednika:

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
Strain: Nisam siguran,par semenki je bilo u nekoj vuji koju sam dobio...
satnica je 18-6
frend, ja ti lepo napisao kako se radi sa "random" nepoznatim semenom. ako nisi siguran da je fem, a mala je sansa ako si seme nasao u hedu koji si pusio, onda radis 12/12 a ne 18/6 dok ne vidis pol. posle prebacis na revegetaciju sa 18/6 i tako furas dok ne formiras biljku, pa opet prebacis na 12/12 i drzis je u cvetanju naredna 2 meseca. ovako gubis vreme i struju a mogu ti na kraju izaci 2 muske biljke. sad ti kako hoces, ja se vise necu mesati u ovom dnevniku, i tako posla na forumu uvek preko glave :)
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
zato sto sam pre 7~8 godina u jednom dnevniku prikazao istu sortu vutre uzgajanu u humusu, mesavini humusa i teramagme i cistoj teramagmi. najvise je kilavila i najmanja biljka bila u cistom humusu. da je ta "mesavina" koja se kod nas uglavnom prodaje u zutim kesama tako dobra pola foruma bi uzgajalo u njoj. pogledaj zavrsene dnevnike uzgoja pa vidi u koliko njih je radjeno sa "humusom" :) al kao sto sam vec napisao:
sad ti kako hoces, ja se vise necu mesati u ovom dnevniku, i tako posla na forumu uvek preko glave
usput, baci pogled na temu https://www.vutra.org/threads/zemlja.9972/ :)
kao i na ovu https://www.vutra.org/threads/zemlja-koju-ne-smijemo-koristiti.15754/
 
15.04.2017
364
1.060
143
Druze ako mislis da sta bude od growa moras slušati savjete posebno od Powera. Njegov svaki savjet sam uvazavao i uvijek mi bilo drago sto mi odgovori kvalitetno i riješi moje tad probleme :)
Ako ti kaze da zemlja nije uredu onda ako zelis da bude dobra na kraju i trud se isplati onda kupi neku zemlju sto ti je stavio u linku.
Jer ako je ostavis u ovoj zemlji ona raste i napreduje al u kasnijem razvoju biljke il cvjetanju mogu ti nastat problemi a tad moze biti kasno.. jer velika biljka teze presadit a posebno u cvjetanju jer se tad ne presadjuje i nije preporucljivo.
Ja ti vec vidim jedan list koji pocinje biti nezdrav a ona mala mora biti zdrava. Nije strašno nista sad na pocetku.. al sto rizikovati kad mozes uzet lijepu zemlju i onda si rijesio pola briga i problema. Najbitnije je da je u zemlji lijepo korijenu i onda biljka brze raste i dobijes bolji urod i sve... Ti kako hoces. Sretno ::volimj::
 

Dreser

Aktivan Član
29.04.2019
77
146
33
45
Srbija
Ovdje si napravio premutaciju ili ti zamijenio datume:)Neka je sa srecom i slusaj savjete iskusnijih, dobro dodju jer znaju znanje ;)
da,zeznuo sam datume 17.4 je datum klijanja ,a u potove su otisle 21.4,bad type....a jbg,desava se.Meni je prvi indoor,bacio par semenki daprobam,bile sa vujom,e sad jesu li iz heda ili ne,ne znam,mada kako rece Power,ne verujem ni ja da su iz hedova...ali eto,bile su tu,pa reko` da probam.

frend, ja ti lepo napisao kako se radi sa "random" nepoznatim semenom. ako nisi siguran da je fem, a mala je sansa ako si seme nasao u hedu koji si pusio, onda radis 12/12 a ne 18/6 dok ne vidis pol. posle prebacis na revegetaciju sa 18/6 i tako furas dok ne formiras biljku, pa opet prebacis na 12/12 i drzis je u cvetanju naredna 2 meseca. ovako gubis vreme i struju a mogu ti na kraju izaci 2 muske biljke. sad ti kako hoces, ja se vise necu mesati u ovom dnevniku, i tako posla na forumu uvek preko glave :)
Hvala ti na savetu...prebacicu na 12/12...promaklo mi je to oko satnice sto si napisao.Hvala ti na savetu.Bile su te tri semenke u ketu koji sam dobio,ne u hedu...e sad...odakle u ketu,ne znam...uglavnom resih da probam indoor ,jer imam uslova ove god,do sada je sve bilo napolju,old school,pa sta bude-bude.

Hvala druze

zato sto sam pre 7~8 godina u jednom dnevniku prikazao istu sortu vutre uzgajanu u humusu, mesavini humusa i teramagme i cistoj teramagmi. najvise je kilavila i najmanja biljka bila u cistom humusu. da je ta "mesavina" koja se kod nas uglavnom prodaje u zutim kesama tako dobra pola foruma bi uzgajalo u njoj. pogledaj zavrsene dnevnike uzgoja pa vidi u koliko njih je radjeno sa "humusom" :) al kao sto sam vec napisao:

usput, baci pogled na temu https://www.vutra.org/threads/zemlja.9972/ :)
kao i na ovu https://www.vutra.org/threads/zemlja-koju-ne-smijemo-koristiti.15754/
Ne moras da se mesas brate,ja ti postavio par pitanja i iskljucio se,nisam odmah video odgovore i zato sam mozda ponovio neko pitanje ili preskocio da procitam odgovor.....ne znam cemu taj fazon "Necu da se mesam u ovaj dnevik vise"?!!Ne moras,nije problem...Izvini na uznemiravanju i hvala ti za savete.Sve najbolje

Lijepo je krenulo!
Druze ako mislis da sta bude od growa moras slušati savjete posebno od Powera. Njegov svaki savjet sam uvazavao i uvijek mi bilo drago sto mi odgovori kvalitetno i riješi moje tad probleme :)
Ako ti kaze da zemlja nije uredu onda ako zelis da bude dobra na kraju i trud se isplati onda kupi neku zemlju sto ti je stavio u linku.
Jer ako je ostavis u ovoj zemlji ona raste i napreduje al u kasnijem razvoju biljke il cvjetanju mogu ti nastat problemi a tad moze biti kasno.. jer velika biljka teze presadit a posebno u cvjetanju jer se tad ne presadjuje i nije preporucljivo.
Ja ti vec vidim jedan list koji pocinje biti nezdrav a ona mala mora biti zdrava. Nije strašno nista sad na pocetku.. al sto rizikovati kad mozes uzet lijepu zemlju i onda si rijesio pola briga i problema. Najbitnije je da je u zemlji lijepo korijenu i onda biljka brze raste i dobijes bolji urod i sve... Ti kako hoces. Sretno ::volimj::
Sve sam ja to razumeo.Nastao je nesporazum,jer sam ja juce postavio ta pitanja za humus i pre toga za rasvetu,ostao par minuta i morao da odem i tek sad pre 10 minuta vidim odgovor Power-a....jer nisam mogao da udjem sinoc.Ja da znam sve,ja ne bih ni pitao..tako da je neupitno njegovo iskustvo.

Koju im to glazbicu pustas?
Pustam im trenutno neki lagani jazz,ambient,reagge....Uglavnom,ne talasam mnogo,za sada deluje da im odgovara.

zato sto sam pre 7~8 godina u jednom dnevniku prikazao istu sortu vutre uzgajanu u humusu, mesavini humusa i teramagme i cistoj teramagmi. najvise je kilavila i najmanja biljka bila u cistom humusu. da je ta "mesavina" koja se kod nas uglavnom prodaje u zutim kesama tako dobra pola foruma bi uzgajalo u njoj. pogledaj zavrsene dnevnike uzgoja pa vidi u koliko njih je radjeno sa "humusom" :) al kao sto sam vec napisao:

usput, baci pogled na temu https://www.vutra.org/threads/zemlja.9972/ :)
kao i na ovu https://www.vutra.org/threads/zemlja-koju-ne-smijemo-koristiti.15754/
EDIT:Sad sam pogledao ovaj link koji si mi postovao za no-go zemlju...Problem je sto ovde u Srbiji nisam video ni jednu od ovih brendova....ali svakako cu da batalim cist humus...hvala ti.
 
Poslednja izmena od urednika:

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
ne znam cemu taj fazon
nije to nikakav fazon drug nego ja nisam grow support nego moderator tj. admin tako da imam drugih poslova po temama na forumu kao npr. ovde kod tebe. evo, sredio sam datume koje si pobrkao i povezao sve tvoje pojedinacne odgovore u jednu celinu kako je to sugerisano u pravilniku :)
Nemojte pisati post za postom, probajte prvo da editujete postojeći (opcija Urediti (Edit), dole levo u vašem postu)
tako da, najbolje je kad svako radi svoja "posao", savete oko growanja cu prepustiti drugim clanovima, ima ovde odlicne ekipe

Problem je sto ovde u Srbiji nisam video ni jednu od ovih brendova
florabella pa i plantela a i neke druge bolje se mogu nacu u bolje opremljenim poljoapotekama kao i u supermarketima tipa tempo, metro... a moguce je poruciti i preko neta, pogledaj malo linkove, sve se odnosi na RS https://www.google.com/search?clien.....0.0..0.0.0.......0......gws-wiz.vuYhjN9yor8
p.s. ja sam 10l florabelle uzeo juce na jednoj od pijaca u ns, tako da nije da je nema, koristim je vec godinama, samo se treba malo promuvati :)
 

Dreser

Aktivan Član
29.04.2019
77
146
33
45
Srbija
Pozdrav grow-eri i ostali.Evo mene posle nekog vremena,nisam bio u mogucnosti da se ranije javim.Naime,i dalje sam na one dve biljke,jednu sam prebacio outdoor u selo i raste odlicno,a ova ovde nista,ne znam sta se desava.Presadio sam pre 15ak dana u pot od 5 litara,presadjivacu jos jednom ako bude potrebe.Zemlja je zeleno-zuta Florabella,imao sam i neke kapi na bazi kaliuma za vegetaciju,curica je definitivno,ali kao da je midget hahahahah,mala je jako,20ak cm svega plus imamproblem sa listovima,donji krenu da zute sa krajeva i polako pozute celi,vec sam 3 reda po 2 lista skinuo i sada su krenuli da zute,mada nije jos alarmantno ovi sto su sada prvi,tj.pri dnu.Ne znam sta da radim,ako ima neka pametna glava,a znam da ima,bio bih zahvalan za savet.DA,umalo da zaboravim da kazem da sam uradio TOP-ing pre par dana.Unapred hvala svima na savetima,ako iko bude imao uopste.POZ :respect:
 

Prilozi

  • 0-02-04-23f845f604933af983841f25f8f392a602b071ff6c351b571ac1eca76d820794_e7ae71ab.jpg
    0-02-04-23f845f604933af983841f25f8f392a602b071ff6c351b571ac1eca76d820794_e7ae71ab.jpg
    175,7 KB · Pregleda: 52
  • 0-02-04-9b3845ad92d61a034f211b066d7bf6ae70a9af7e89c71906477313e5ebd3a044_f58f3f16.jpg
    0-02-04-9b3845ad92d61a034f211b066d7bf6ae70a9af7e89c71906477313e5ebd3a044_f58f3f16.jpg
    215,4 KB · Pregleda: 50
  • 0-02-04-22948d99ed99098d7194ab2b98aa5d7f53e6b7c018280a9e0245c47fe3d9d35a_fe7a8873.jpg
    0-02-04-22948d99ed99098d7194ab2b98aa5d7f53e6b7c018280a9e0245c47fe3d9d35a_fe7a8873.jpg
    239,2 KB · Pregleda: 48
  • 0-02-04-2b558d79a7518a17eb4da198f6b8d1fa7fc3943a7040a89a8ba18d07343f5cfa_7e4e58d5.jpg
    0-02-04-2b558d79a7518a17eb4da198f6b8d1fa7fc3943a7040a89a8ba18d07343f5cfa_7e4e58d5.jpg
    64,8 KB · Pregleda: 46
  • Sviđa mi se
Reactions: Stanaccc

Mad Rabbit

I am not stoned, I am herbally medicated ;)
Poznanik Foruma
17.11.2014
2.390
13.407
358
Blagi užas bez ljutnje iskreno! Po izgledu zemlje ne bih rekao da je u pitanju florabela jer je ona fina rahla mekana ali na slici se to baš i ne vidi.. Neznam što krivo radiš s njome,al ovo izgleda ko mučenje same biljke. S kojom količinom vode polijevaš biljku i u kojim periodima? :(:fuck::watch:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Stanaccc

Dreser

Aktivan Član
29.04.2019
77
146
33
45
Srbija
Blagi užas bez ljutnje iskreno! Po izgledu zemlje ne bih rekao da je u pitanju florabela jer je ona fina rahla mekana ali na slici se to baš i ne vidi.. Neznam što krivo radiš s njome,al ovo izgleda ko mučenje same biljke. S kojom količinom vode polijevaš biljku i u kojim periodima? :(:fuck::watch:
Florabella 1 kroz 1,a sto se tice vode,tj.zalivanja..zalijem otprilike na 2 i po do 3 dana po pola litra vode.Mucenje jeste,to vidim i ja,ali zasto je tako to mi nije jasno.Tako je od pocetka,zao mi je sto je tako,ali jbg.:plac:Apropo zemlje,kupio sam je u poljoprivrednoj apoteci ovde kod nas u 2 kese od po 5l,nije imalo od 10....Bila je ona zuto-zelena Florabella.Jednostavno zute i propadaju listovi koji su prvi dole do zemlje,Ja sam vec 3 para skinuo.Ne znam sta cu,otavicu je ,pa kako bude.Ovih dana cu da stavim novu turu od 5-6 komada,samo cekam semenke...uzeo sam Chocolate Kush,Bubble Gum i Northern Lights ,pa cemo videti.To je to u sustini.:respect:
 

Lesi

... se vraca kuci
03.05.2018
188
940
93
Ako mozes sljedeci put kad si planirao zalijevanje probaj nekako provjerit zemlju na dnu posude.

Moguce da nemas drenazu dobru i da samo namaces odnosno konsantno vlazis donju trecinu pota. dva tri dana, 5l pot,florabela drzi vlagu dobro,tako mala biljka ... cisto sumnjam da se komplet osusi.. ni na temp od 27C koliko vidim da imas iz prvog posta.
Jesu li poceli izlazit korijencici kroz donje rupe ?

Kao i kolega Rabbit reko bih da je owerwater i drenaza . Imas LED to slabo susi zemlju,odasilje toplinu na totalno razlicit nacin od HPS-a. Ako sam dobro skuzio i u nekim kantama si,moguce da si drenazu lose odradio a i sama konstrukcija kante nije ideal... tako je i meni bilo ..

Mozda svijetlo preblizu.. jel si odmico kako je raslo?
Mozda samo mjuzu ne lajkaju :p

Kako god dobrodosao i nek je sa srecom!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Badi and Dreser

Dreser

Aktivan Član
29.04.2019
77
146
33
45
Srbija
Ako mozes sljedeci put kad si planirao zalijevanje probaj nekako provjerit zemlju na dnu posude.

Moguce da nemas drenazu dobru i da samo namaces odnosno konsantno vlazis donju trecinu pota. dva tri dana, 5l pot,florabela drzi vlagu dobro,tako mala biljka ... cisto sumnjam da se komplet osusi.. ni na temp od 27C koliko vidim da imas iz prvog posta.
Jesu li poceli izlazit korijencici kroz donje rupe ?

Kao i kolega Rabbit reko bih da je owerwater i drenaza . Imas LED to slabo susi zemlju,odasilje toplinu na totalno razlicit nacin od HPS-a. Ako sam dobro skuzio i u nekim kantama si,moguce da si drenazu lose odradio a i sama konstrukcija kante nije ideal... tako je i meni bilo ..

Mozda svijetlo preblizu.. jel si odmico kako je raslo?
Mozda samo mjuzu ne lajkaju :p

Kako god dobrodosao i nek je sa srecom!
Nije drenaza,dno posude,tj. zadnja trecina zemlje je ok....Nesto se desilo sa biljkom sto nmg da objasnim.Ona ima preko 2 meseca za par dana verovao ili ne...Ima miru kao iz bukvara,cela soba se oseca...Resio sam da malo eksperimentisem na njoj,pa sam odradio toping pre par dana i cini se da odlicno ide.Postavicu nove slike u petak,a mislim i da sam joj nasao pravu prehranu,listovi su joj na gotovs,pod uglom od 45 stepeni u vis,kao na najvecem suncu....svidja mi se.Bice malo,ali ce biti kvalitetno.Hvala na podrsci.P.S.Sto se muzike tice,sad je na east coast-u....old school xD:mario::
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Badi

Dreser

Aktivan Član
29.04.2019
77
146
33
45
Srbija
Imam jednu molbu za one koji znaju tacno gde je stranica sa fotkama pakovanja zemlje koja je dobra i losa za uzgoj?Video sam to na pocetku kada sam postao clan foruma pre 3 meseca,ali evo trazim sad od lutros i ne mogu da nadjem u pretrazi,apokusao sam sve varijante tipa"Zemlja za uzgoj","Fotke pakovanja dobre i lose zemlje za grow",itd,ali nista,pa ako neko zna tacno ja molim da mi posaljelink,jer nesto hocu da izeksperimentisem sa jednim semenom koje mi je proklijalo juce.HVALA OD SRCA unapred svima.