Prvi indoor-PC box

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

iSensation

iSensation
Poznanik Foruma
24.08.2009
1.815
1.808
188
Postovanje grow-eri.

Pc box: 40duzina x 17dubina x 40visina, 3x CFL 23W oznaka:827, 3x ventilatori (1 upuh, 2 ispuh), tegle 3L (2 komada mi stanu u box.)

Sad su mi biljoze (neka domacica) stare 19 dana. Prvih 7 dana su bile na 18/6, a od onda na 12/12. Zalijevam ih samo s vodom svakih 4 dana (zemlja je mokra pa ne treba cesce).

Ovako, mene zanima da li sam sjebo s velicinom tegli posto nakon presadnjivanja iz plasticnih casica nisu bas puno razvile na zelenilu?! Kad sam gledao slike drugih u ovom stadiju rasta, puno su vece i obilnije! Da li sam sjebo s rezimom svjetlosti??
I jos nesto, na jednoj biljcici su mi se pojavile smedje fleke, ali samo na jednom listu. Sto bi to bilo?

Evo slika:

biljoza s smedjim flekama!
P1200109.jpg


1. biljoza
P1200108.jpg


2.biljoza
P1200107.jpg
 
09.02.2011
5
0
0
33
mislim da nisi sjebao s presadjivanjem nish..i ja sam imao slican problem a ja sam zbog svijetla(stavio 4 cfl 23 w) i skroz se slabije razvijale nego kod dugih..KADA SAM PREBACIO NA JACE SVJETLO BILO JE BOLJE
a sto se tice smedje flekice na listu,i mene to zanima pa neka neko "obrazovaniji"odgovori!

SRETNO!
 

iSensation

iSensation
Poznanik Foruma
24.08.2009
1.815
1.808
188
Ispravak, bile su samo dvije CLf-ke, jucer sam stavio trecu. Valjda ce se sad malo ispuniti...

Hvala ti na dobrim zeljama.

Sretno i tebi!
 
25.09.2010
21
3
0
36
auuu prijatelju ti si se malo zajebao. ne mozes koristit 827 (Warm white) u fazi vegetacije! trebaju ti sijalice sa bijelim/plavim spektrom, i opet tri sijalice ti nisu dovoljne. minimalno pet komada ti je potrebno! ne znam sta ces dalje, nisam pameta, al samo znam da ti to nece nista uspijet
 

iSensation

iSensation
Poznanik Foruma
24.08.2009
1.815
1.808
188
auuu prijatelju ti si se malo zajebao. ne mozes koristit 827 (Warm white) u fazi vegetacije! trebaju ti sijalice sa bijelim/plavim spektrom, i opet tri sijalice ti nisu dovoljne. minimalno pet komada ti je potrebno! ne znam sta ces dalje, nisam pameta, al samo znam da ti to nece nista uspijet

5 nemam ni gdje nagurati u tako malom boxu. I ovako mi se gornji lim kucista grije dosta! Neznam, mislim da jesam sjebo s vegetacijom, ali ce zato vecinu vremena biti na 12/12. A, vidjet cu da li ce uspjeti ili ne. Hvala na odgovoru.
P.S.-stavio bih ja i jos dvije, ali trenutno nema para za dodatnu opremu.
 

ZOKI

Aktivan Član
21.01.2008
1.257
42
73
16
nisi se sjebo ja sam radio sa tim sijalicama od pocetka do kraja ,, nego kolko imas ti svetla sad tamo ako imas tri to je malo ,, sledeci put moras posaditi bar cetiri biljke drzati malo vise u vege i onda kad pokaze pol ostaviti samo jednu.. nakako mi je ta tvoja biljka jadna i bedna. al sta je tuje sad guraj pa sledeci put ce biti bolje
 

iSensation

iSensation
Poznanik Foruma
24.08.2009
1.815
1.808
188
thx Zoki!
Znam da se s tim sijalicama moze odraditi od pocetka do kraja jer sam to pokupio od jednog dnevnika uzgoja....
Imam sad oko 4000 lumena. a box je 0,3m x 0,17m! Malo izgledaju lose, ali cu vidjet kako ce ispasti na kraju. Ipak mi je ovo prvi indoor i nemam iskustva. Ovo je samo da naucim di sam sjebo i sto bi moglo bolje.

Hm, kud da cetri komada naguram? Jedino ako ce bit u jogurt casicama 20 dana u vegetaciji.

P.S.-nemam bas puno prostora za manevre jer nitko osim mene ne zna sta ja imam u sobi (zato i je u ormaru)
 

ZOKI

Aktivan Član
21.01.2008
1.257
42
73
16
ja sam to sadio u flase od dve litre sasekao vrh napunio flajke zemljom i vegetirao tri nedelje pa onda prebacio na 12/12 al ostavi sto duze mozes mislim na visinu flase.. prvo sam misleo da cu izgurati do kraja sa tim al to nije bilo moguce pa sam prasadio a lst sam radio odmach dok su bile u tim flasama... da bich dobio na prostoru.
 

iSensation

iSensation
Poznanik Foruma
24.08.2009
1.815
1.808
188
Dobra ideja.
Ja sam lst napravio dok se pokazao 3 red listova, ali se jos nisu razvili....
Inace, biljke odlicno napraduju i cim budem imao fotic, stavit cu slike!
Od petka su se fino razlistale i iznenadio sam se danas kakva je razlika! :))