prvi indoor

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

slap-jack

Aktivan Član
30.05.2010
144
12
0
32
pozz svima, evo da vam "predstavim" svoju biljkicu....

posađena u 5.mj, evo slike kad je izašla(30.05.2010):









posađena je u običnu zemlju za cvijeće....

malo novije slike:
(15.07.2010.)




i evo friških slika(12.08.2010):

pojavio mi se problem s žutim lišćem :S







nadam se da će se oporavit....

problem je što nemam box jer ga nisam u mogućnosti napraviti, pa je držim na dnevnom svjetlu samo, zato nije previše narasla u tih nešto više od 2mj.
 

aost100

Aktivan Član
15.03.2010
111
8
0
35
dali ima svijetla barem 12 h ?..zuti listovi to je jos oke, odi u biljnu apoteku i reci tamo teti da su ti doma na balkonu ruze oslabile..kupi gnojivo sa povecanom količinom dušika, (N-P-K -> N najveci ), to su pretezito gnojiva za vegetativni rast. onda procitaj uputu. onda procitaj uputu. onda procitaj uputu. zatim stavi pola nego sto pise u uputi i lagano zalij biljku. kad ti je zemlja suha nastavis zaljevati OBIČNOM vodom, nakon deset dana zalij onim opet. pošto ti je na danjem svjetlu, kad dosegne dovoljnu visinu i snagu vec ce ti trebati gnoj za cvjetanje.
uloži makar u štedne lampe ulozi 300kn *****u miša, kako mozes tako gledat malu kako se muči. ili je izvadi vani i nađi najbolju poziciju gdje ima najviše svijetla, izvadi je iz te male posude nece ti rasti kad korjen nema gdje....sve u svemu, bila bi lijepa, večinskim djelom sativa :D
 

slap-jack

Aktivan Član
30.05.2010
144
12
0
32
aost100 je napisao(la):
dali ima svijetla barem 12 h ?..zuti listovi to je jos oke, odi u biljnu apoteku i reci tamo teti da su ti doma na balkonu ruze oslabile..kupi gnojivo sa povecanom količinom dušika, (N-P-K -> N najveci ), to su pretezito gnojiva za vegetativni rast. onda procitaj uputu. onda procitaj uputu. onda procitaj uputu. zatim stavi pola nego sto pise u uputi i lagano zalij biljku. kad ti je zemlja suha nastavis zaljevati OBIČNOM vodom, nakon deset dana zalij onim opet. pošto ti je na danjem svjetlu, kad dosegne dovoljnu visinu i snagu vec ce ti trebati gnoj za cvjetanje.
uloži makar u štedne lampe ulozi 300kn *****u miša, kako mozes tako gledat malu kako se muči. ili je izvadi vani i nađi najbolju poziciju gdje ima najviše svijetla, izvadi je iz te male posude nece ti rasti kad korjen nema gdje....sve u svemu, bila bi lijepa, večinskim djelom sativa :D
a svjetla ima od kad ujutro sunce izađe znači cca 5sati pa sve do 20,21h dok se sunce ne sakrije.
gnojivo sam namjeravao kupit.
ma drage volje bi ja kupio i rasvjetu i sve, al nemam kam stavit, to držim u sobi na prozoru, a živim sa starcima....već je ovak čudno kakva je to biljka XD
pa nedavno sam ju presadio u ovu posudu i čini mi se dosta velika.....
a žao mi ju je sad van negdje presadit da ju kaj ne uništi do kraja....


@ andrijaj: jesam, gnojio sam, rastopio sam umjetno gnojivo u vodi, i zalijao je s tim 4 puta sve skupa u 4 tjedna, i bojim se da joj je to naškodilo......sad je zalijevam kišnicom samo.... kad primjetim da je zemlja suha ju zalijem, al joj nalijem dolje u posudicu da si sama uzme vode koliko joj treba.
 

Remus

Banned
Banovan
31.01.2009
116
8
18
41
Simptomi su razni..deluje strasno lose..

prvenstveno losa voda i problemi sa ph vrednoscu pa sve ostalo.. predjubrena..bez direktnih suncevih zraka..samo svetlost?!

Treba flushovati svezom kisnicom,bunarskom ili recnom vodom,zameniti zemlju(kvalitetnu) i cekati sedmicu da se oporavi. Bez djubriva i bilo cega.. tek kasnije po potrebi i uputstvu doziranja sa foruma!

to je recovery recept univerzala!

steta bi bilo da propadne! odose zivci i sve u Q..
 

slap-jack

Aktivan Član
30.05.2010
144
12
0
32
u nedelju prošlu sam ju presadio u ovu veću teglu i stavio novu zemlju koja u sebi ima minerale neke i već dodano đubre, stvarno mi se čini kvalitetna zemlja....pa ćemo vidit kaj će bit još malo pa bude tjedan dana.....nadam se da će živnut.
 

Remus

Banned
Banovan
31.01.2009
116
8
18
41
kako mislis vec dodato djubre..naknadno u zemlju? to je onda mnogo.. nju verovatno zeza PH lock,a ti si je vec predjubrio..

ali,bitno je da si joj promenio uslove gajenja, trebala bi da se oporavi..
 

slap-jack

Aktivan Član
30.05.2010
144
12
0
32
piše na vreći od zemlje da ima dodano đubre, i kad pomiriš zemlju osjeti se neki drugačiji miris..
ma kad sam je izvadio iz manje teglice, korenje se vidlo, skroz je prebilo zemlju....tu sam pogriješio isto....trebao sam je ranije presaditi....
al eto, prvi put mi je, znat ću za ubuduće....
 

4herbs

BANOVAN
Banovan
03.06.2008
468
96
0
34
Jako glupi odgovori što se tiče tvojih biljaka,majstore ti nemaš žute listove zbog manjka hrane nego tzv interveinal chlorosis,fali ti mikroelemenata i iz osobnog iskustva mogu reći da ti fali Fe tojest željezo,moj savjet je da ispereš tu zemlju s podešen vodom ph 6,5 točno i to dobrano isperi dok god izlazi voda u boji iz saksije samo doljevaj,presadi te biljke u jednu od ove dvije zemlje,compo sannu ili terra magmu jer znam tačno zbog čega ti biljke tako izgledaju a to ti je vjerojatno jer si ih posadio u neku zemlju tipa humokompovit - čitaj u prijevodu "Največe smeče koje smo mogli baciti i to nazvati zemlja za biljke,fucking crno blato koje nema ni ph a ni sastav koje naše biljke vole,čim to popraviš garantiram ti da če ti biljke zazelenit i nastavit rast u malo boljem obliku nego do sada!A ako se baš želiš patit s lošom zemljom onda ti želim sreću i dubok novčanik da popraviš sve te greške pošto vjerujem da nemaš uz sebe digitalni ph metar i malo veču i skuplju kolekciju specijaliziranih gnojiva s kojima bi mogao popraviti svoje trenutno stanje!
Puno sreće ti želim ali nemogu ti dati rep+ jer nisi dobro odradio poso za sada!
pozz i pazi se!
 

zuz1

Aktivan Član
12.07.2010
274
54
28
36
kasno kasno,al cini mi se kao hermic nemoj me drzati za rijec posto ti slike nisu bas najbolje :p
 

slap-jack

Aktivan Član
30.05.2010
144
12
0
32
trebam stručno mišljenje....kolko bi ovoj biljci još trebalo do berbe?



u cvjetanju je nekih 40 dana....

i kaj bi recimo bilo da ju prerano uberem?
 

Sulundar

Ready to grow!
19.08.2010
582
194
63
109
jos3-4sedmice,najbolje da postas nove slike...
Sve pre toga bi poranio sa branjem.
Rezultat preranog branja bi bio smanjen urod,grebane dima u grlu,losiji miris i ukus i ne doradjen rad. kao kad bi jeo zeleno, nezrelo voce npr...