Prvi indor grow

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
26.09.2013
3
0
0
Pozdrav svima
Evo nakon par tjedana premisljanja odlucio sam se na 1. indor grow :) dosadasnje iskusto u growu je samo mali outdor nakon kojeg sam se zaljubio u biljku. Neznam koja je to bila sorta ali znam da je bila najbolja trava koju sam ikada pusio :) te sam se zapitao sta ja inace pusim kad sam ja ovako neiskusan uspio uzgoit dvije male biljke koje nisu zajedno imale 10g haha
Puno toga sam naucio i procitao na ovom forumu ali ipak mi je potrebna mala pomoc, pa se nadam da ce mi netko sa vise znanja i iskustva pomoci

Buđet-3200kn
Dimenzije- 100X60X80 (najveci problem :( ) trenutno nisam u mogucnosti nista poduzeti sta se tice velicine boksa.
Lampe- zbog visine boksa sam u nedoumici.Citao sam na stranim forumima da znaju stavit i 250w hps lampu u toliki prostor sa cooltubom naravno, ali vi me ispravite ako grijesim a cfl mi se cini preskup. 2 lampe od 250w jedna za cvjetanje a jedna za vegetaciju+ reflektor je oko 1500kn :O
Ventilacija- vinflex vko 100mm jedan za upuh i jedan za ispuh kapaciteta 105 m3/h sa karbonskim filterom Can filter 1500 100 m3/h te jedan ventilator koji ce puhat po biljkama
Zemlja- guanokalong soil mix
Gnojivo- takoder guanokalong
Sjeme- Automazar. 6 komada bi zasadio u posudama od 6.5L u SoG metodi
Boks bih oblozio dijamantnom folijom i mislim da je to to
Hvala i pozdrav
 

GrowByLudak

Aktivan Član
26.09.2013
82
20
0
Pozdrav nemoj okljevat, uzni 250W HPS cool tube neces pozalit to je bas ono sto im treba :D i ovak imas dvjeopcije da kupis jos jedan vent za cool tubu i spojis ju tako da vuce zrak izvana prolazi kroz cool tubu i vrace ga van ili da kupis jaci vent i da spojis filter pa cool tube pa vent...al jeftinija ti je opcija malo crijeva onog srebrnog i vent neki...mislim da je 250W s cool tubom nekih 500 kunica i komad crijeva malo trake i vent i to je to ;) :) rijesio si sve probleme i lagano gledas film dok se magija desava :spcartman: ;) :)
sto se tice boksa napravi to sve sto si reko i dodaj jos ovo sto sam ti napiso vjerujem da ce se i ostali slozit samnom
a cfl nikad nemoze napravit sto moze hps :ridinghorse:
ovo ostalo nek ostali strucnjaci te usmjere :) :read: peace out :smoke18:
 

zlavjestica

Superstrpljiva neurotichna konsultantica
Poznanik Foruma
12.05.2012
1.026
1.566
188
gledaj uzeti barem maaalo vece posude...nekakav minimum bi bio 7 litara..a sto je vise zemlje...na veci prinosmozes racunati-iako je automatik u pitanju-jer..6,5 je stvarno onak na knap..
sirina 100 X dubina 60 x visina 80 ? jel ?
 
26.09.2013
3
0
0
Hvala na odgovoru, da te su dimenzije boksa.Vidio sam da sa cooltubeom uopce nije problem ako se stavi biljku i na 10cm udaljenosti, jel je to stvarno moguce? Ok stavit cu i vece posude
 

GrowByLudak

Aktivan Član
26.09.2013
82
20
0
s cool tube HPS nemoras metat tako blizu biljke dosta je 30-40cm jer hps ima moc nije to CFL da ponovo naglasim, nepotrebno spustat tako nisko,vidi kod ostalih pa ces se sam uvjerit HPS je moc ;) :respect:
 

olidoboli

Trapavi
Poznanik Foruma
16.10.2012
352
812
93
Udaljenost HPS-a metodom " vruće, vruće, vruće".....Najbolji i njalakši način utvrđivanja udaljenosti HPS-a od biljke je: stavi na 20 cm HPS-icu i onda ruku na vrh biljke. Ako te ruka peće pržit će ti biljku, znači digni gore....i tako diži sve dok ne budeš mogao držati ruku na biljci a da ti ne prži ruku. Ako je tvojoj ruci ugodno toplo, onda je i biljki ok. Znači, nemoj ništa napamet raditi nego uvijek radi logično :). Prva stvar koju moraš napraviti prilikom 1. growa je upoznati se sa svojim prostorom.
 
26.09.2013
3
0
0
Ok znaci moram pazit sta se tice blizine lampe, ali trenutno me muci boks. Boks treba biti metalni, znaci mora izgledati kao veliki server. Sad me muci gdje da nabavim materijal. Mislio sam da odem u bauhaus?