Prvi indor

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
26.05.2014
79
25
8
Pozdrav ekipa!

Nakon uspješna 2 vanjska uzgoja, vrijeme je da se zbog novonastalih okolnosti premještam u indoor :)

Dakle, radio bi isključivo automatike kao i do sada što sam u vanjskom. Rastom nisu prelazile 1m od prilike i mislim da su zato idealni za indor, ispravite me ako griješim?

Druga stvar je da bi se trebao odlučiti da li da sam radim svoj "box" ili da kupim nešto gotovo (preferiram ovu opciju jer želim što manje griješiti na početku pogotovo), recimo vidim ovdje da ima gotov box sa kompletnim setom za relativno razumne novce:
https://www.hempatia.si/set-growbox-250w

Sadržaj kompleta je:

Set Growbox 250W sadrži:

1 kom Prigušnica Green Power 250W
1 kom Aluminijski reflektor Stucco ili Cool Tube 125mm
1 kom Pirate Box 80X80X160cm Growbox
1 kom Ventilator In-line TT100
1 kom Filter protiv mirisa Primaklima 100
1 kom Žarulja Sylvania HPS Agro Grolux 250W
1 mt Aluminijska cijev za prozračivanje 100mm

Dakle da li bih tu mogao paralelno staviti 4 automatica, svakog u posudu 40x40 cm (koliko litara zemlje bi bilo optimalno, oko 15ak-20)? Tj ako ne bi valjalo 4 komada koliko bi maksimalno moglo ići na ovih 250W i može li se u toj varijanti na tu površinu staviti jača lampa tipa 400 ili 600W ili je ipak potreban veći box?

Kako ide sa promjenama režima svijetla? Može li svijetlo raditi konstantno 0-24 te da ga po potrebi eventualno isključujem na par sati (recimo preko noći) ili bi ipak trebalo poštovati neki drugačiji princip? :)

Eto to je par nekakvih početničkih pitanja koja me zanimaju pa vas molim za pomoć :)
 

hazeri

.
Banovan
25.01.2016
7.664
34.463
2.598
  • Sviđa mi se
Reactions: kenit and WEEDetix
26.05.2014
79
25
8
Ma OK znam da su idealni za out, ali meni je trenutno bitno da dobijem jednu "brzu" seriju za cca. 60ak dana (da li je moguće to u indooru sa automaticima?), a onda ću nakon toga staviti možda nešto drugo.

Box ću ipak uzeti gotov i vjerovatno novi da izbjegnm sve eventualne poteškoće sa uzgojem pošto nemam nikakvog iskustva sa indoroom.

Kakav je najbolji režim rasvjete za automatice?
Našao sam negdje: "Preporuka za režim rasvjete u uzgoju takvog auto sjemena je 20/4 znaci 20 sati svjetla dnevno tokom cijelog growa, mada može i s manje svjetla al eto brendovi preporučuju takav režim rasvjete za automatike."
Znači na tom su režimu od početka do kraja?

P.S. mogu li ih kada proklijaju staviti vani na suncu prvih par dana pa onda nakon cca. 10ak dana od klijanja u box ili se to ne preporučuje?
 
Poslednja izmena:

hazeri

.
Banovan
25.01.2016
7.664
34.463
2.598
Nisam ti htio odgovoriti zbog ovog pitanja;
jednu "brzu" seriju za cca. 60ak dana
Vidi..opusteno proucis dnevnike,mentorski kutak..malo udi u dubinu foruma i nemoj ocekivati cudo od 60 dana.Koliko dugo ce rasti biljka ovisi o puno cimbenika.Da bi uspio to sve dovesti u red treba uciti,slusati,biti miran,stabilan i uporan.Tada ces shvatiti zasto ti nitko ne odgovara.Uzgoj zahtijeva korak po korak,praksa,slike..da osjetis growanje.Eto toliko od mene.Vidio sam da kupujes sator za 3,4 biljke..zato sam odgovorio.Ako mozes uzmi sator od 1m,600w i sve potrebno za grow,slozi sve ljepo,slikaj i posadi..U hodu ces dolaziti do odgovora.Nemoj sada da sam uzalud pisao;)
Ajd pomalo i uzdravlje:)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: tririjeke

1310

Aktivan Član
Banovan
14.04.2014
3.800
15.245
398
Svakako najprije razmisli o svojim potrebama, potom o uvjetima koje imaš, ventilacija je bučna a vutra se osjeti. Veći boks ima prednosti, lakše je mikroklimu kontrolirati, rasvjeta je vječna diskusija. Kreni pa ako najdes zadovoljstvo u uzgoju imat ćeš i rezultate.
 
26.05.2014
79
25
8
Sve 5, hvala na odgovorima, ali nije da nemam baš iskustva s growanjem, odradio sam zadnje 3 godine outdoor, od toga prvu godinu fotoperiodne, a zadnje dvije automatike. Poznat mi je proces od početka do kraja, nije da baš ne znam ništa, samo propitkujem razlike između outdoora i indoora (koje su vidim dosta velike) :) . Što se tiče opreme vjerovatno ću kupiti nešto skroz novo i u kompletu sa svim potrebnim, tako da se ne igram još s tim nekim stvarima gdje mogu puno grešaka raditi.
Uvjete imam idealne, posebnu sobu za te stvari, struju, vodu i sve ostalo što mi treba :)
Razmišljam trenutno o boxu 80x80x160 s 400W HPSom sa svim ostalim potrebnim stvarima (ventilatori, cooltube...).
Moje potrebe? Pa šta ja znam... do sada sam od 5 automatica imao dovoljno za cca. 7-8 mjseci, dakle plan je možda 2 puta godišnje imati po 4 automatika, a poslije toga ću vjerovatno probati sa fotoperiodnom nekom...

P.S. čitam forum i prečešljao sam kompletan praktično, osim što u ovaj dio sa indooroom nisam nikada zalazio jer sam mislio da mi nikada neće trebati... ali odnio vrag šalu, nije mi za outdoor više dobra situacija kao što je bila zadnjih par god :)

P.S. 2 dogovrio sam mentorstvo pa ću malo mentoricu zagnjaviti s nekim stvarima :p
 
  • Sviđa mi se
Reactions: hazeri
26.05.2014
79
25
8
Da ne otvaram novu temu ovdje ću se nadovezati pa ako netko ima volje kratko odgovoriti na par pitanja :)

Uzeo sam gotovi box na kraju 80x80x180 250W HPS i sve lijepo sastavio i pospajao, sve radi kao vurica konačno.

Posadio sam 3 automatika u posude od 18L. Zemlja je biobizz light. Gnojivo sam uzeo biogrow i bionešto cvjiet :)

Biljke su proklijale prije 5-6 dana i trenutno držim režim 24/0.

Pitanja: :)
1. Koliko količine vode treba biljkama (cca) s obzirom na rad 24/0 i koliko često zaljevati. Da li je bolje svaki dan zaliti svaku teglu s cca 1L ili je bolje svaki treći dan po 3 Litre (i imate li neki savjet koliko joj je od prilike potrebno vode u takvom režimu?
Do sada sam ih kao male zalijevao samo sa prskalicom oko stabljike, a onda sam zalio svu zemlju sa cca. 4-5 litara. Primjetio sam da je zemlja bila suha za 2 dana i onda sam ponovio opet sa 4-5 litara za sve 3 posude.
2. Kada početi sa gnojidbom s Biogrowom i u kolikoj mjeri (koliko gnojiva na koliko vode?)
3. Da li je OK držati biljku non stop na 24/0 ili da ju ipak prebacim na 18/6 (koja je prednost jednog a koja drugog)?
4. Lampu 250W držim na cca. 30 cm od biljke, da li je tako OK od prilike?
5. Kada krenuti s LSTom?
6. Kada je režim 18/6 dali se u tih 6 sati mraka ostavi ventilator da izvlači zrak ili i njega ugasim?

P.S. temp i vlagu mjerim dolje na zemlji i gore pri vrhu boxa. Dolje na zemlji je temp oko 35 stupnjeva i vlaga oko 50%, dok je na vrhu boxa oko 20 stupnjeva i vlaga oko 40%. Koji od ova 2 načina je ispravniji? :)
 

Prilozi

  • biobizz_light_mix.jpg
    biobizz_light_mix.jpg
    43,6 KB · Pregleda: 2
  • biogrow-1l.jpg
    biogrow-1l.jpg
    25,2 KB · Pregleda: 2
Poslednja izmena:

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.595
2.598
smanji vodu na litra / svaki 3 dan u početku
za par dana (7-10) bio grow ... s njim do pred kraj (2-4 ml/l)
bloom kad procvatu (ista doza)
ja bih još nadodao kasnije i top max
visina lampe je ok ...al' budi oprezan (diži po potrebi)
18-6 do kraja a ako te bude zezala temperatura ... idu auto i na 12-12
lst ...čekaj da ih prvo vidimo :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: tririjeke
26.05.2014
79
25
8
Hvala na korisnim savjetima! :)

Kod režima 18-6, u ovih 6 sati mraka da li ventilator radi za ispuhivanje zraka ili se i on gasi?

Kako najispravnije mjeriti temp i vlagu u boxu, pri dnu ili vrhu boxa? Jer imam jedan mjerač na samoj zemlji (pred biljke) i taj pokazuje cca. 33 stupnja i 35% vlage, a pri vrhu boxa kaže da je 21 stupanj i cca 45% vlage?

P.S. trebam li kupiti još jedan ventilator da puše po biljkama ili to nije neophodno?
 

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.595
2.598
ispuh radi 24-0
a ovo ti je visoka temperatura direke ispod lampe
ili diži lampu ili dobar ventilator da puše između
 
  • Sviđa mi se
Reactions: tririjeke
26.05.2014
79
25
8
Evo ih nakon cca. 6-7 dana :)

Lampa na visini cca. 40-50 cm (treba li ju spostiti još i do koliko)?

Uvijeti u boxu su, temp oko 22 stupnja (u tegli malo vise), vlaga 55%.

Visina biljoza cca 4-5 cm. To je OK za biljke (automatike) stare tjedan dana?
 

Prilozi

  • 1.jpg
    1.jpg
    240,1 KB · Pregleda: 14
  • 2.jpg
    2.jpg
    157,8 KB · Pregleda: 15
  • 3.jpg
    3.jpg
    175,6 KB · Pregleda: 12
  • 4.jpg
    4.jpg
    176,8 KB · Pregleda: 11
  • 5.jpg
    5.jpg
    190,7 KB · Pregleda: 14
  • 6.jpg
    6.jpg
    228,8 KB · Pregleda: 16
  • Sviđa mi se
Reactions: 21 gram
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.