Prvi InGrow - 2xAK48 Auto & HPS250

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
20.08.2016
65
187
33
44
@Gaf , hvala na komplimentima, prenecu im. :D Mislim da se i one dve razlikuju jedna od druge, miris im nije isti... Videcemo, jos malo. :)

@Corleonev , hvala na savetima. :thumb:Zalivam ih sa po 0.75l (i to jako sporo, tih 0.75 nalijem u saksiju za nekih 10-15 minuta) jer i ta kolicina brzo pocne da curi ispod a verujem da bi sa 1.5l sve proslo kroz saksiju... :( Moguce da sam ih malo zeznuo djubrivom ali mi stalno izgledale gladne i bukvalno uvek posle djubrenja pocnu da se malo "goje". Ali ipak cu smanjiti. ;)

@Nesta99 , hvala. :) Experimentisem sa lampom, cas je podignem, cas spustim, pokusavam da nadjem najbolju udaljenost. :) A isto i ventilator - experimentisanje na max. :D Ali dobro, prvi grow je za ucenje a krajnji rezultat ma kakav bio - bice mi mio. :D
 
20.08.2016
65
187
33
44
Pozdrav lejdis end dzentlmen. :)

Danas je 55. dan zivota dragih nam Sladje i Tamare. Stanje u boksu je manje-vise redovno, Tamara ima dosta zutih listova (odozdo) dok je Sladja bez problema. :) Obe lepotice su visoke oko 80cm a siroke 55-65cm, jednom nedeljno dobijaju HESI i jednom cistu vodu. Temperatura u boxu dok radi svetlo je 24-25 (vlaznost 25%), kad ne radi 15-19 (35-45% vlaznost). Nisam expert ali na sajtu Nirvane stoji da je seed to harvest za AK48 Auto 7-9 nedelja tako da mislim da ce uskoro biti berba. :) Trihome pratim nekim bezveze mikroskopom (dzepnim) i za sad je 50/50 odsnos providnih i mlecnih, bez amber. Mislim da ce Tamara prva pod noz (zbog zutih listova i mnogo braon pistila, kod Sladje su svi i dalje beli). Evo slicica pa kazite sta mislite. :thumb: 20161210_110226.jpg 20161210_110232.jpg

20161210_110208.jpg 20161210_110159.jpg
 
20.08.2016
65
187
33
44
Pozdrav dame i gospodjo. :D

Danas je 59. dan od kad su Tamara i Sladja rodjene. :) Posto mi je prvi grow, ne znam iz licnog iskustva da li im se blizi kraj ali po podacima sa sajta Nirvane & po iskustvima iskusnih nam growera - smese im se makaze. :D Od zadnjeg update-a, Tamari je lisce nastavilo da zuti i susi se (kad se dodirne - lomi se) pa sam skinuo bar 50% lisca dok je s druge strane Sladja jos uvek mlada i zelena. :D Pre par dana su dobile dozu HESI-a i mislim da je to-to sto se djubrenja tice. Kao sto sam vec rekao, trihome pratim neki scheiss dzepnim mikroskopom i kod Tamare su (koliko mogu da vidim) 90% mlecni + 10% prozirni dok je kod Sladje taj odnos 60-40 u korist mlecnih, bez amber.

Evo slika pa bih vas zamolio za misljenje jer su makaze nestrpljive (do sad nisam skinuo ni jedan head). :thumb: Na prve cetiri slike je Tamara, na ostalim Sladja. ;)

Tamara 1.jpg Tamara 2.jpg Tamara 3.jpg Tamara 4.jpg Sladja (1).jpg Sladja (2).jpg Sladja (3).jpg
 

Mad Rabbit

I am not stoned, I am herbally medicated ;)
Poznanik Foruma
17.11.2014
2.390
13.407
358
Prekrasne su.. :thumb: :banana_rasta:. Po ovome prilozenom se vidi da je auto verzija od ovog straina fantasticna.. Bravo samo deri do kraja imas jos malo!! :razvaljen:: :D:D
 
  • Sviđa mi se
Reactions: 1310 and michael10

Gaf

07.01.2016
343
225
43
46
Samo poslusaj kolegu Hazera, ima tu jos debljanja hedova, puno ti znaci tjedan dana, a kamoli dva tjedna, tak su i moje ove godine u autu(isti strein)zadnja dva tjedna koda da su poludile, samo su htjele dosta hrane :thumb:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: michael10
20.08.2016
65
187
33
44
Dobro vece growerke & groweri. :)

Danas je 66. dan zivota Tamare i Sladje. Pren edelju dana ste mi rekli da ih pustim jos ali ja iskreno ne vidim da se bilo sta desava, narocito sto se Tamare tice. Lisce zuti, susi se, uvija... I svo lisce sam skinuo (veliku vecinu). Kod Sladje je bolja situacija, kod nje je mnogo lisca koje je zelenkasto i kao deluje da se i dalje goji. Tamara - not so much, cak izgleda da headovi postaju nekako mekani. Stanje u boxu redovno, dnevna oko 24-25, u toku noci 19-20, vlaznost 25-45%... Trihome pratim bezveznim mikroskopom i deluje da su svi (ili bar 90%) mlecni, amber ne vidim mada mozda ih i ima... Razmisljam da recnem Tamaru a Sladju ostavim jos 10-15 dana, mislim da Tamara bez listova ne moze nista vise da doprinese... Evo slika pa recite sta mislite. ;) Prve 4 slicice Tamara, ostale Sladja. ;)

T1.jpg
T2.jpg
T3.jpg
T4.jpg
S1 (1).jpg
S1 (2).jpg
S1 (3).jpg
S1 (4).jpg
 
20.08.2016
65
187
33
44
@1310 , hahahaha, taj rad. :D

Juce sam "slucajno" skinuo jedan vrh prilikom skidanja lisca sa Tamare i evo ga - susi se. :) Prvi put da budem nestrpljiv. :) Pa probam kad se ubrzano osusi ovih dana, ako je bar solidno - ode Tamara pod noz. A Sladja nek se siri i goji sama u boxu. :thumb:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: 1310

1310

Aktivan Član
Banovan
14.04.2014
3.800
15.245
398
Skidaj pomalo, sazrijeva, možda jedno lagano ispiranje s pola količine vode i taman amber koji naiđe dok se zemlja i biljka osuši.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: michael10
16.07.2011
197
180
43
Lepo kažem da če Slađa da bude bolja riba od Tamare :)
Kolega, ne žuri ljubi te gerber jer par dana može sve promeniti... jednom sam bio nestrpljiv i skoro cela ode u đubre...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: michael10
20.08.2016
65
187
33
44
Pozdrav drugarice i drugovi.

Pre svega da se zahvalim @1310 , @hazeri , @Gaf , @nostromo - hvala na savetima i komplimentima! A Sladjinog kuma @Gerber(N)Radič moram posebno da pomenem - svaka cast, kume! Jesi vala pogodio! :clap:: I jesam pozurio, ali procitajte ovo pisanije ispod da vidite o cemu se radi...

Dakle, Tamaru sam skinuo 25.12.2016. :makaze: Ali evo sta je dovelo da skidanja. Kao sto mozete da vidite par postova iznad, skinuo sam head sa Tamare da vidim gde smo i sta smo. Kromanjonci su verovatno bili suptilniji sto se susenja tice - ja sam prvo ispred ventilatora a onda na radijatoru susio, i tako oko 72h. Onda sam juce oko 22:15 izmerio taj head (0.8g), smrvio i pomesao sa Pall Mall 100's (cela). Promesani sadrzaj podelio na dva i smotao 2 joxa. Zapalio prvi (u toaletu, sa laptop-om na kolenima) i poceo da pisem post o berbi. Napisao dve recenice i kazem sebi - ovo AK48 gov** ne radi, cimao se bezveze. I nastavljam da pusim, stizem do 1/2... I onda ne mogu da pogodim pikslu da otresem pepeo. Ubodem nekako i kazem da valja, i nastavljam da pisem post na vutra.org .... Odjednom, nemam pojma sta pisem a tek gde pisem, ne vidim sta pisem... Istripujem se zestoko i ustanem polako (sva sreca nije bilo akcije), komp drzim u ruci ali vidim da nema sanse da ga odnesem do sobe (3-4m udaljena) pa ga ostavljam na podu. Ulazim u sobu, pici The X-Files (epizoda Nothing Important Happened Today), lezem u krevet i gledam TV ali ne vidim nista i ne cujem nista, sve izmesano... Okrenem se na stranu - pocnu da mi trnu ruke, grcim se... U jednom trenutku osecam da mi srce probija telo i polako se oprastam od zivota - u sledecem, savrseno mi je jasno sve i pricam glasno sam sa sobom i to traje minut-dva a onda ne znam gde sam... I tako od 22:30 do 02:30, rollercoaster. Apsolutni. I shvatim ja da je Tamara prejaka za moja seljacka pluca i skinem je. :) Ima gadan ukus kad se pusi, kao zemlja, prasina... Bas gadan. Ali nije flushovana. Zato sam poceo da dajem "Bud Candy" Sladji, da ukus bude lepsi ako je moguce. :) Imam par slika pre skidanja i par kako se susi Tamara (u kartonskoj kutiji, nakacene grancice na strunu) ali trenutno nisam u stanju da izvedem upload na sajt - spalio sam preostalih 0.4g... Ocena rada - 10/10. Ako uporedim ovo sa onim sto sam nabavljao - kao majcinu dusicu da sam do sad pusio. Ovo je prejako, i to nije ni sazreo AK48 do kraja. :D U jednom trenutku vrh sveta, u drugom imas popa na speed-dial. Ukus i miris - 5/10, ali to ce se (nadam se) popraviti curingom.
 
Poslednja izmena:

Gaf

07.01.2016
343
225
43
46
Prijatelju, takav zemljani okus kad pusis ce biti uvijek, nakon curinga ce to malo doc na svoje, ali to je takav strein, puno indica ima, kak se veli zemljani okus, ma glavno da si mi ti zadovoljan prijatelju :wave: