Prvi InGrow - 2xAK48 Auto & HPS250

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
20.08.2016
65
187
33
44
@Mad Rabbit , hvala na odgovoru. :) Juce sam krenuo sa LST-om, razlog zasto sam oklevao je taj sto nikad to nisam radio pa sam se plasio da ih ne polomim ili tako nesto. :) Ipak, juce sam resio da probam i mogu ti reci da mi je bilo extra zanimljivo. :D Da imam vise biljaka verovatno bi se ceo dan muvao oko ormara i zatezao. :D Juce pre svetla sam im dao HESI dozu po tablici, za rast, jos nisam za cvetanje... Nisam ni siguran da pocinju, neiskustvo. :zvezda::

@hazeri , hvala druze! :) Mislim da ih nisam previse zategao, juce to odradio (jutros jos malo) i vec mi deluje da se grane sire i sve postaju priblizne visine. ;) Ima par nekih velikih listova koji smetaju novim pa cu mozda i njih malo povuci na neku stranu, ali u sustini necu preterivati jer kao sto kazes, imaju mesta da rastu navise. ;)

@Gaf , hvala prijatelju na pracenju! :) Ak48 sam uzeo jer ga mnogo malo ljudi gajilo pa me zanimalo na sta to lici, a i procitao da nije previse zahtevan. :) Kakvi su tebi bili rezultati u outu? Imam jos semenki pa da probam i ja kad dodje prolece. :) Ovi za sad idu dobro (po meni) ali videcemo, trudimo se. ;)

Evo par slicica, da vidite kako sam ih zategao (bakarnom zicom sa izolacijom, oko biljke sira "omca" da je ne bih stezao ili ostetio). Nadam se da se dobro vidi, manja biljka je Sladja, veca Tamara (naravno). :D Svaki komentar je dobrodosao, veliki pozdrav svima koji prate! :thumb:

LST-Sladja.jpg LST-Tamara.jpg LST-obe.jpg
 

Raconja

Aktivan Član
24.01.2016
465
1.918
143
Ne vidim dobro, ali ako nisi trebao bi "osigurati" stabljiku što niže tako da je skroz uz zemlju opasaš žicom kontra od smjera natezanja glavnog vrha da ti nebi korijen izletio. Ak jesi ostalo sve izgleda dobro.:thumb:
Ovako IMAG0385.jpg
 
20.08.2016
65
187
33
44
Hvala @Raconja , nisam to uradio. :( Sad cu vezati donji deo u kontra smeru. ;) Nisam mislio da moram jer su prilicno jake obe biljke i ne vidim da mrdaju previse iz korena ali bolje se osigurati. ;) Hvala jos jednom, odmah cu to da sredim. :thumb:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Raconja

Mad Rabbit

I am not stoned, I am herbally medicated ;)
Poznanik Foruma
17.11.2014
2.390
13.407
358
Slabo si ti to nesto zategao.. :confused:!!
Skoro pa se lst ni ne primjeti!! Zategni to malo "muski",glavnu granu u stranu a sporedne svaku na svoju.. :D :lol: :cool23:
 

Prilozi

  • image.jpeg
    image.jpeg
    196,5 KB · Pregleda: 43
  • image.jpeg
    image.jpeg
    186,7 KB · Pregleda: 42
  • image.jpeg
    image.jpeg
    234,4 KB · Pregleda: 42
  • Sviđa mi se
Reactions: mr.dr.Smok and L0oD
20.08.2016
65
187
33
44
Hvala na ilustraciji @Mad Rabbit :D

Prvi put ovo radim pa se plasim da im ne prebijem kicmu. :D Sad sam dodao zice da drze stabla u suprotnom smeru od LST-a i malo pritegao ovo sto sam vec kao "trenirao". :) Planiram da po malo pritezem svaki dan i pratim, a usput dodajem jos zica. ;) Necu nista extremno ovaj grow, ipak je prvenac, pa ako sve prodje kako treba i bude prilike, sledeci grow cu mnogo vise znati a i pokusavati jer je ipak lakse igrati se kad ima necega u tegli. :puuuh::
 

Mad Rabbit

I am not stoned, I am herbally medicated ;)
Poznanik Foruma
17.11.2014
2.390
13.407
358
Ma nemas se cega bojati.. :D!! One to vole.. Sto si veci "mazohist" sa njima to ce one bit bujnije i dat ce vise uroda.. Samo pritegni nemos pogrijesit ali pripazi tj moras nac granicu kad je dost da ne bi prebio granu.. U pocetku u vegetaciji su grane relativno mekane,a kasnije kako sve vise cvatu se krute.. Ma da ja sam na nekim biljkama radio i lst do samog kraja zivota.. :lol:. Eo ti ogledni primjer lst-a na blue dieselu u maltene zadnjoj fazi cvata.. Samo deri uci se polako.. :cool23::cool23:
 

Prilozi

  • image.jpeg
    image.jpeg
    279,5 KB · Pregleda: 39
  • image.jpeg
    image.jpeg
    239,4 KB · Pregleda: 40

Gaf

07.01.2016
343
225
43
46
Prijatelju ja sam ih topirao(posto je aut)i dobio sam od svake biljke po 3,4 grane, od vrha pa skoro do zemlj svaka grana je bila jedan veliki bad, lisca takoreci nije ni bilo(vecih listova)i bile su pune calixa, ali badovi tvrdi, kompaktni, i po biljci sam dobio izmedu 80 i 100gr suhog, sve su bile podjednake velicine :thumb:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: michael10
20.08.2016
65
187
33
44
@Mad Rabbit , hvala na informacijama i slikama. :) Nadam se da cu i ja uspeti da ih tako razgranam, mislim da sam na dobrom putu. ;) Kod Sladje ima jos prostora za zatezanje glavne grane a kod Tamare uopste, pokusao malopre jos malo da je povucem i nece, da je jace povucem pukla bi tako da cu pratiti pa kad bude moglo nastavljam. ;) A usput se igram sa ostalim grancicama i pokusavam da ih izvucem do svetla. :)

@Gaf , hvala za info. ;) Ti si to profesionalno odradio. :thumb: Videcemo kako ce se pokazati u indooru, za sad su super, ali prvi grow... Mada, uz pomoc odlicnih saveta koje dobijam od svih vas - bice bar solidno, siguran sam. :)

Znam da smaram, ali evo par slika cisto da se vidi kako izgledaju posle 2 dana LST-a, kasnije nastavljam sa sirenjem grancica pa se cujemo uskoro. :thumb: I naravno, hvala svima na savetima i sugestijama! :thumb:

sla1.jpg tam1.jpg obe1.jpg
 

Raconja

Aktivan Član
24.01.2016
465
1.918
143
Ide to i gledaj samo da ti je što više vrhova u ravnini sa najvišim. Onaj koji je najviši i najbrže se razvija pa ti je u cilju da ih imaš što više "najviših". Nadam se da sam dobro objasnio, čini mi se da još nije spomenuto;).
Ma bit će to bombona.:thumb:
I ja se još učim;) 1478619081625-1778555303.jpg
 

Gaf

07.01.2016
343
225
43
46
Prijatelju nemas se cega bojati, sta neznas pitas, a vidis i sam da kolegama nije problem objasniti nesto sto te muci, ko ni meni :thumb: vrijeme prolazi, nema straha, super ce to ispast ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: michael10
20.08.2016
65
187
33
44
@hazeri , @Himalaya Gold , @Gaf , hvala puno! :) Uz ovakvu podrsku i pomoc, ako ne uspem nista da uradim stvarno sam retard. :D

Danas sam jos malo pritezao grancice, Tamara mnogo bolje prihvata LST od Sladje, mnogo se brze i bolje razvija... Kod obe su poceli masovno da se pojavljuju pistili, izgleda da krece cvetanje polako... Jutros su dobile HESI za grow (po tablici) i planiram da od sledece nedelje krenem sa bloom-om. :thumb:
 
20.08.2016
65
187
33
44
Pozdrav koleginice i kolege. :)

Mislim da je krenulo cvetanje (danas je 24. dan ok kad su izasle iz zemlje) jer ima mnogo pistila po grancicama a na vrhovima ima necega sto lici na cvet. :D Ne bih mnogo da davim, samo da se konsultujem - da li da skinem MH grow i ubacim HPS bloom? I da li da od sledeceg zalivanja krenem sa HESI bloom programom? Evo slicica pa javite sta mi je ciniti. :thumb:

c1.jpg c2.jpg c3.jpg c.jpg
 
  • Sviđa mi se
Reactions: hazeri

Gaf

07.01.2016
343
225
43
46
Evo prijatelju sad si i u zivo vidio pocetak cvijetanja, vjerujem da tu sliku nikad neces zaboraviti, idemo dalje :thumb: upute si dobio.
 
16.07.2011
197
180
43
Kume, nemoj da se zameramo i favorizujemo Tamaru... ček još samo malo da počne da jede hehe...
ne bi bilo loše možda za početak da im daš samo pola doze, da vidiš kako će odreagovati... ako se ne buni, onda sledeće gnojenje puna doza... :banana_rasta: