Prvi InGrow - 2xAK48 Auto & HPS250

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
20.08.2016
65
187
33
44
@Gaf , bas tako, prelep prizor. :thumb:

@Gerber(N)Radič , taman posla, bez favorizovanja. :D Vec sam im davao HESI, sad cu par slika i reci o tome. :thumb:

Dakle, danas je 29. dan od kad su se Tamara i Sladja "rodile", stanje u boxu je redovno, zbog hladnijeg vremena je i temp u boxu manja (25-26 dan, 19-21 noc) a vlaznost oko 45-55 dok radi lampa (65-70 kad ne radi). Po preporuci @Himalaya Gold , proslog cetvrtka je skinuta super grow a ubacena super bloom (HPS) sijalica. Prilikom te zamene su obe biljke dobile po dozu (malo manje od preporucene) HESI djubriva po tablici za cvetanje (u po 0.75l vode) i mislim da su dobro reagovale. Par dana zatim (subota) dao sam im po dozu ciste vode (0.75l) jer su mi se saksije cinile previse lake a i zemlja jako suva, prosto praskasta pri vrhu a onaj merac koji ima sondu je pokazao da je jako suva. Od nedelje mi se desavaju neke cudne stvari. :) Prvo, listovi obe biljke lepo izgledaju i stoje kako treba ali se posle 12-13h od paljenja lampe nekako "obese" na dole. :bocni:: Sutra kad se upali lampa sve je OK i izgleda extra ali se ista situacija opet desi posle 12-13h rada. To mi nije jasno. I druga stvar koja me brine (opravdano, koliko mi se cini) je ta sto se kod Sladje (uglavnom, na jednom mestu i kod Tamare) na novim listovima na samim krajevima pojavljuje neka svetlo zuta boja. Kod Sladje je prilicno izrazeno i skoro svaki od manjih listova na vrhu ima to zutilo, dok veci i uopste listovi odozdo nemaju taj problem. Da li neko ima ideju? :zvezda:: Mislim da nije do djubrenja jer su za 6 dana dobile po 1.5l vode sa djubrivom (po tablici) plus jos 0.75l ciste vode. Mozda je HPS bio preblizu, za svaki slucaj sam ga podigao pa je sad na nekih 25cm od najviseg vrha. Evo i slike pa ako neko zna neka javi sta bi to moglo da bude. :thumb: Inace, sve OK, rastu jako dobro - Tamara je visoka & siroka oko 50-55cm dok je Sladja visoka oko 40cm a siroka oko 50cm.

sladjj (1).jpg obe.jpg
 

Gaf

07.01.2016
343
225
43
46
25 cm za sijalicu od 250 je realna udaljenost, tako i ostavi pa ces vidjet, a svijetlija boja na vrhovima listova kolko vidim je samo na mladim listovima sto je normalno, furaj dalje kako ti je kolega Himalaja napisao :thumb:

Edit:a sto se tice zemlje i zaljevanja ispravno si napravio i tako uvijek radi, netrebaju ti nikakvi uredaji, podignes posudu kad ju zalijes i vidis kolko je teska, kada mislis da je treba zaliti, opet podignes posudu i kada je puno laksa vrijeme je za zalit.Bolje manje vode nego da je stalno zemlja natopljena vodom, sve si dobro napravio, samo sam ti htio sugerirat da tako i dalje radis ;)
 
Poslednja izmena od urednika:
  • Sviđa mi se
Reactions: 1310
20.08.2016
65
187
33
44
@Gaf , da, samo na novim i listovima koji su skroz gore. ;) Kupio sam taj mearc posto sam nov u celoj prici ali ipak kad se podigne saksija kad je "dobra" i kad je "suva" - oseti se razlika, i to bas. :) Sa zalivanjem se trudim da ne preteram, po meni je oko 2l vode po saksiji u nedelju dana skroz OK i pratim to dok ne zaserem (jednom voda, dva puta HESI po tablici ali malo manje). :D Hvala puno mister @Gaf , postujem sve savete i sugestije i nadam se da ce sve biti OK. :thumb:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: 1310

Gaf

07.01.2016
343
225
43
46
Nemoj radit po nekoj shemi(2 litre vode tj.dana), biljku zaljevas po potrebi, odnosno po zemlji kao sto smo i prokomentirali, zasto, zato jel biljka sto je veca, starija zahtijeva vise vode, pa se tako i ti ponasaj, kad je posuda lagana zali i to je sva mudrost sto se tice zaljevanja.A sto se tice tvog straha dal ces uspijeti odgojiti kako treba, vidis i sam, ide ti odlicno, biljka je vec velika i sad bi trebao jebheno zajebhati da ih ujebhes, a uz pomoci kolega i samog sebe to se nece desiti :thumb:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: michael10
20.08.2016
65
187
33
44
Pozdrav drugarice i drugovi. :)

Pre par dana sam pisao kako se listovi "obese" posle 12-13h od paljenja lampe a kad krene novi "dan" - sve bude OK. Shvatio sam iz vasih odgovora da je to normalno (i biljke u basti "obese" listove kad sunce bude najjace) ali sam i malo citao okolo i nasao nesto zanimljivo. :) Naime, ja nikad (od starta ni jednom) nisam zalivao biljke folijarno (preko listova), ni vodom ni djubrivom. I nasao sam podatak da je zalivanje vodom folijarno dobro jer cisti listove od prasine i slicnih stvari i otvara im pore, pa ih samim tim osvezava. Nisam bio lenj pa sam kupio prskalicu koja bas bas rasprsuje vodu i danas (jedno 2h pre paljenja lampe) ih poprskao, oko 0.3l vode potrosio na obe biljke. Sad je period kad biljke uvek klonu inace ali - to se nije desilo danas. :D I mozda se tripujem, ali izgledaju nekako zivahnije i srecnije. :) Dakle, razlika je definitivno vidljiva i mislim da je folijarno zalivanje pun pogodak! :thumb: Evo slika - prva slika je kad su listovi klonuli (pre 3 dana u isto vreme) na jednoj biljci (nisam slikao obe, ali obe su isto izgledale) i druga slika danas, oko 13h posle prvog folijarnog zalivanja. ;)

down.jpg up.jpg
 
  • Sviđa mi se
Reactions: mr.dr.Smok

Mad Rabbit

I am not stoned, I am herbally medicated ;)
Poznanik Foruma
17.11.2014
2.390
13.407
358
Naravno da nije lose to folijarno prskanje.. Ali iskreno nisam fan toga jedino sam znao nekad u fazi vegetacije osvjezit!! :banana_rasta:.
Naime izbjegavam to radit dok su biljke u cvatu jer samim time mogu navuc plijesanj na cvjetove.. Inace ako budes nastavio pripazi da ne spricas po cvjetovima nego samo fan listove.. :spliff:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: michael10
20.08.2016
65
187
33
44
Pozdrav dame i gospodjo. :D

Danas je 15 dana od pojave prvih pistila a 38. dan od kad su Tamara i Sladja ugledale svetla velikoga grada. :D Sladja napreduje prilicno super, ne znam sta da ocekujem ali ona je jako, jako gusta i ima dosta cvetova. Sa druge strane, Tamara pokazuje neke probleme - donji listovi zute. :( Ne znam do cega je, obe dobijaju iste kolicine i HESI i vode... :( Sve u svemu, imam utisak da se presporo razvijaju cvetovi pa sam malo "unapredio" sistem - od nekog bezimenog kompleta sam presao na SunMaster 250W. Citao da kao valja. :) Dakle, balast je SunMaster i sijalica je Grow+Photonic. Usput sam dodao i novi reflektor, pre je bio neki obican a sad je hammer. Ne znam da li im to znaci ali ajd da probam. :) Inace, stanje u boxu redovno - Tamara visoka oko 80cm (siroka 50), Sladja visoka 70cm (siroka 60), temperatura 24-26 danju dok je nocu 18-22, vlaznost danju 35-45 a nocu 50-60. Ako neko moze da mi kaze - na koliko sad da drzim vlagu? I dalje mi radi ovlazivac a ako ga ugasim vlaga padne na 30. Evo par slicica pa kazite kako vam se cine. :)

1.jpg 2.jpg 3.jpg 4.jpg 5.jpg 6.jpg
 
20.08.2016
65
187
33
44
Hvala @hazeri na odgovoru i savetu. :thumb: Sutra ovlazivac izlazi iz boxa, bice vlaga oko 30% u toku dana. ;) Nego, kako mislis da cropam? Da secem ovaj najveci vrh? Sorry sto pitanje mozda zvuci debilno. :confused:
 

Mad Rabbit

I am not stoned, I am herbally medicated ;)
Poznanik Foruma
17.11.2014
2.390
13.407
358
Supercropping je vrsta treninga. Kad to biljke podivljaju u vis i neznas kud bi sa granama koje su se izduzile,onda primjenis cropp! :cool:.
Napravis tako da granu koju croppas uhvatis sa dva prsta na visinu koju zelis da bude.. Nakon toga lagano vrsis tlak sa prstima na stabiljku odnosno granu,te ju savijes u kojem zelis smjeru pod 90'.. Ako ti nije jasno ukucaj na youtube supercropping canabis plant i vidi tocnije.. :puuuh::. Naravno ovo sto sam ti ja objasnio to je jedan nacin koji je recimo najjednostavniji.. Iako neko zna i uspiralizirat granu ( u torziju ) pa ju savine.. :confused:!! :D. Sretno dalje cropaj dok jos imas vremena jer ce uskoro bit kasno!! :popcorn::
 
20.08.2016
65
187
33
44
Hvala puno @Mad Rabbit :thumb:

Mislio sam da joj nece smetati jer ima jos vise od metra prostora da ide navise ali sam ih sad "croppovao" ili kako vec. Ustinuo prstima i pritiskao dok nije omeksala stabljika i onda je savio pod uglom od 90 stepeni. To sam uradio i sa jos dve grane da bi sve bile na priblizno istom nivou. Nadam se da sam dobro odradio inace ode mast u propast. :) Hvala jos jednom @hazeri & @Mad Rabbit :thumb:

c1.jpg c2.jpg c3.jpg
 

Saša443

Izmedju planina i mora..
13.03.2013
2.378
8.618
258
nesto mi tu nije jasno...otkad se to automatici cropaju,pogotovo u cvetanju.a da nije preka potreba...
 

hazeri

.
Banovan
25.01.2016
7.664
34.461
2.598
Ja ih redovito cropam i ne vidim problem...veci prinos,vise budova u ravnini sa svijetlom..Ne razumijem sta nije jasno..trening ko trening..
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Corleonev
20.08.2016
65
187
33
44
Pozdrav drustvo.

Danas je 45. dan od kad su Sladja i Tamara izvirile iz zemlje, a 22. dan od kad je pocelo cvetanje (+-1 dan, malo sam lost in space & time). Stanje prilicno dobro, donji listovi intenzivno zute ali mislim da je to normalno. ;) Obe biljke cvetaju, obe dobijaju po 0.75l vode & 0.75l HESI svaka dva dana... Evo slicica pa procenite kako napreduju. :thumb:

20161130_121112.jpg 20161130_121118.jpg 20161130_121124.jpg 20161130_121130.jpg
 

Gaf

07.01.2016
343
225
43
46
Prijatelju odlicno ti ide, nema neke slicnosti sa mojima u autu, u rasporedu grana, jer sam ih ja topirao, ali su dvije ljepotice, demoi ljeda ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: michael10

Corleonev

Aktivan Član
03.09.2016
511
1.637
163
Sicily
Super ti ide i biljke su lijepe al malo pazi sa gnojenjem ,slobodno malo smanji :) Vidis po ovim vrhovima listova tak obicno izgleda kad ih pecneš s hesijem..Probaj zalit s vise od 1.5litre da ih ne moras bas zaljevat svakih 2 dana..A ako ih zaljevas toliko radi razmak izmedu gnojenja, to je i mene zezalo..Sretno do kraja bit ce to super ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: michael10
28.04.2015
104
198
43
27
Lijepo te je ekipa uputila u grow world. Ljepotice fino napreduju :) Samo budi strpljiv. Ja imam istu lampu kao i ti pa mi je zanimljivo pratiti. Mozes slobodno lampu spustiti na 15 cm visine od vrha biljoza i vent namjest da puse u njih ;) bit ce to masno, sretno :gled:
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: michael10