LED Prvi kolacici se u vodu ne bacaju

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

satarush

Aktivan Član
11.07.2019
215
767
93
Danas cupkam ove zute i suhe listove, kad skuzim da ima nekoliko budova koji su pali ispod i tamo su otkako sam imao ono sranje s mijenjanjem mreze, a kako je dolje manje svjetla, ti budovi su manje "zreli" od ovih koji su bili gore, sad za kraj sam ih uspravio kad sam vidio da su tako ispod... Valjda nece bit problem sto su tako neujednaceni tj sto su ovi koji su inali svketla praktički gotovi, a par tih koje sam izvukao danas su i dalje "zeleni"
 

truare

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
28.09.2015
968
3.828
163
Opali par slika tih i postavi da vidimo.
Neki skidaju i u fazama, odrežu gornje pa čekaju da se donji zdebljaju s tim da se biljka treba nekoliko dana oporavit od stresa, jesam i ja tako al iz mog iskustva mi tako ti donji znaju dosta izgubit na potenciji, pogotovo što si ju već cijelu izgladnio i pripremio za berbu.
I dalje će ti bit donji potentni ako ih skineš sve zajedno, osim što budu mršaviji i prozračniji.
Ja bi sve skinuo u komadu a za drugi put ćeš znat gdje treba pripazit kad treniraš i koje ćeš lolipopat tokom preflowera.
 

satarush

Aktivan Član
11.07.2019
215
767
93
Hvala @truare, ma mislim skidat cijelu biljku u komadu, nije bilo puno, al tek kad sam vidio da su krenuli jednako dobro koni ovi glavni, malo mi bilo krivo sto to nisam ranije skuzio da ih izvucem prema svjetlu... Haze ide za vikend dolje, s cookies kushom mozda bih pricekao jos koji dan, mada bih najradije volio obe skinut u isto vrijeme jer bi i susenje odradivao u boxu, gdje je mrak bitan.
 

Prilozi

  • IMG_20201022_234918_Xiaomi Mi 8.jpg
    IMG_20201022_234918_Xiaomi Mi 8.jpg
    327,6 KB · Pregleda: 79

satarush

Aktivan Član
11.07.2019
215
767
93
Uzgoj priveden kraju, ostaje jos susenje i curing.
  • Skinuto nakon 10. tjedana cvjetanja, 70 punih dana i 150 dana od ubacivanja klice u zemlju
Skinuto u subotu, trimano cijelo popodne i noc, bome najveca muka, pogotovo kad radis sam i picajzlis kao ja.
Cak bih rekao da razmisljam ubuduce o bowl trimmeru radi ustede vremena.
Rasporedeno u mrezu, objeseno nazad u box u nedjelju ujutro, nije bilo spavanja dok se ne odradi posao...

Trenutna situacija u boxu je mracna, sa sljedecim uvjetima:
  • Temperatura: 17-24 °C
  • Vlaga: 45-55 %
  • Radi ventilacija, clip fan za mijesanje zraka u boxu i cak odvlazivac zraka koji radi sastrane, da ne puse po njima
Na dodir mi se cini vec to dosta suho, ne znam je li potrebno to nesto jos dulje susiti radi rjesavanja klorofila, ali velim, imam osjecaj da su vec sad spremne za pakiranje u tegle s bovedom (62%).
Cini mi se da je Cookies kush (Barney's Farm) donio vise popcorna i ovih prozracnih "airy" budova, ne znam jel to dobro ili lose, al od popcorna bi se mogli radit derivati tipa hash ili maslac. Nadam se da ce okus i dim bit dobar.
Critical Super Silver Haze (Delicious Seeds) se cini odlican, kompaktan tvrd.

Toliko, javim se za kraj kada budem pakirao u tegle, a kroz par tjedana curinga javim i smoke report te tako zakljuciti dnevnik.
slika situacije za kraj.
 

Prilozi

  • IMG_20201027_073829_Xiaomi Mi 8.jpg
    IMG_20201027_073829_Xiaomi Mi 8.jpg
    273,1 KB · Pregleda: 71
  • IMG_20201027_073816_Xiaomi Mi 8.jpg
    IMG_20201027_073816_Xiaomi Mi 8.jpg
    368,9 KB · Pregleda: 70

truare

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
28.09.2015
968
3.828
163
Samo pazi da ti se ne presuši, možda ti je taj odvlaživač samo višak a i dodatno grije box. Što sporije to bolje. Ja obično volim ostavit sve hedove skupa sa granama, pa ako mi nije nakon 4-5 dana rad zadovoljavajući onda ide na polugodišnji curing skupa sa granama. Ako sam zadovoljan radom, grane mičem, posušim još malo u papirnatim vrećicama i u tegle. Naravno pratiš svakodnevno tegle, otvaraš, promiješaš, ako je opet previše vlažno izvadiš itd.
Baš me zanima kakav ti bude haze.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: 0Marac0

satarush

Aktivan Član
11.07.2019
215
767
93
ja sam grane maknuo kao sto vidis, tako da se suse bez grana, radio sam wet triming, i mislim da se suse dobro i da bi to mogo privest kraju.
imas pravo za odvlazivac, sigurno da 2 stupnja gore u boxu, a nisam znao za ovo "sto sporije to bolje". Maknut cu ga, al velim, vec sad se to cini dosta suho...
Takoder, ocekujem i od bovede da radi posao oko odrzavanja vlage optimalnim...
i kolega @Jednomsemora je relativno nedavno radio susenje svega 3 dana pa onda curing, veli da je ispalo dobro.
Mene samo buni to sto ne mogu prepoznat kada je to to... al ocito cu morat probat...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Jednomsemora

Jednomsemora

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
19.06.2018
1.990
18.969
358
Sve zavisi od strejna koliko će sušenje trajati ali svakako najbolji uvid imaš sam. Meni je prošli put LSD skoro direktno sa grane mogao na kjuranje a neki strejnovi su trebali 4 dana, a neki i 5. Zadnji grow Amnesia Lemon 4 dana trebala za teglu a Amnesia Haze nakon 3 bila spremna. Ali obavezno luftanje tegli prvu sedmicu do 10-ak dana, a onda mogu na probu i ako je ok, ostaje dalje u tegli bez otvaranja :thumb:
 

truare

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
28.09.2015
968
3.828
163
Ako ti je na dodir suho slobodno prebaci u tegle, otvori teglu nakon sat, dva i provjeri da li se previše ovlažilo, ako je, izvadi van, ako nije, nastavi sa periodičnim luftanjem kako je kolega gore naveo, zapravo nema tu puno filozofije, osim straha u kostima jer ti je prvi put :)
I da, ja bi već jednog zamotuljka složio, ubi me znatiželja :D
 

satarush

Aktivan Član
11.07.2019
215
767
93
Nakon 4 i po' dana susenja, spakirao u tegle sa Bovedom od 62%.

Cookies kush (Barney's Farm) ↓
IMG_20201029_231244_Xiaomi Mi 8.jpg
Nesto veci udio prozracnih cvjetova, vise popcorna, manjih i manje kompaktnih budova, takvih je 20%.
Takoder, od cookies kusha ostalo je vise materijala od trima te nesto manji urod u odnosu na...

Critical Super Silver Haze (Delicious Seeds) ↓
IMG_20201029_231038_Xiaomi Mi 8.jpg

Djeluje odlicno, nadam se da ce se i iscurati kako treba, urodom veci nego cookies kush, cvjetovi kompaktni, tvrdi.

  • Yield: 1.21 g/W (vjerojatno ce se smanjit jos malo za vrijeme curinga, ne znam)
  • Odnos: 42% Cookies kush - 58% Critical SSH
Slijedi curing, nadam se da cu odraditi i to kako je red.
Naravno, i tu imam pitanje :D
obavezno luftanje tegli prvu sedmicu do 10-ak dana, a onda mogu na probu
@Jednomsemora
Kad velimo "luftanje", jel trebam prazniti tegle tj budove vaditi van pa ponovno vracati nakon nekog perioda ili je dovoljno otvoriti ih na 15-20 minuta?

Trim cu ostaviti jos malo nek se susi a onda spremiti u papirnati skarnicl dok ne smislim sto da radim s njim, vjerojatno maslac.
Okusao bih se u pravljenju hasha, ali mislim da je premalo materijala za to.
Za prvi grow sam jako zadovoljan, sad malo odmorit pa cu vjerojatno napast za zimu i krenut u nove avamture.

Hvala mentoru @Zelenko63 na svim odgovorima i vođenju kroz prvi grow, hvala vama sto ste pratili i uletavali sa dobronamjernim savjetima.
Kada dobijem odgovore i savjete jos o curingu, sto se mene tice, dnevnik moze u "zavrsene", bilo mi je zadovoljstvo.
:rolleyes::respect:
 
Poslednja izmena:

Jednomsemora

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
19.06.2018
1.990
18.969
358
Kontrola prvih desetak dana je dovoljna da se nešto pogrešno ne desi :thumb:
1. Na dnevnoj bazi otvoriš dva tri puta po 15-20 minuta i ponovo zatvoriš;
2. Bez obzira na redovno otvaranje, povremeno hedove iz tegle izvaditi i malo ih pregledati i "presložiti" da budeš siguran
3. Već poslije prvog iskustva, razumljivo da je na početku kao i sve što čovjek radi neobično, ćeš da to rutinski odradiš a što je najbitnije vidjet ćeš da se mi biljci, kao i kroz cijeli grow, moramo prilagođavati jer različiti strejnovi - različiti periodi sušenja :)
Čestitke na završenom, svaka čast na urednosti vođenja dnevnika i za tvoj trud, te zajedno sa našim mentorom @Zelenko63 ima da budeš odličan grower a sve predispozicije imaš :respect:
 
Poslednja izmena:
09.09.2020
20
30
13
Pozdrav, Satarush!
Čestitke na growu, baš fino izgleda. :)
Nego, htio sam te nešto pitati; mislim da ne spamam, vezano je uz tvoj grow.
Negdje još u vegetaciji imao si na kushu, čini mi se, neke probleme s lišćem, nazvao si ih "oštećenjima": fale komadi lista, neke rupice sa svjetlozelenim rubovima, svjetlozelene mrlje po nekim listovima...
Pitao si za savjet ali nitko se nije osvrnuo, niti si ti to više spominjao, a mene baš zanima jesi li uspio detektirati u čemu je bila stvar.
Pitao bih te u privatnoj poruci ovo ali još uvijek nemam tu opciju.
Naravno, zanimala bi me i tuđa mišljenja o tome, samo ne znam smije li se u dnevniku voditi rasprava o tome. :)
 

satarush

Aktivan Član
11.07.2019
215
767
93
pogledaj ispod lista da nisu tripsi ili nesto. ako nije, zanemari, i nastavi dalje meni je mozda bilo od fimanja.
 

Slavol Žižek

od dzabe do max 100 eura na ebay klajnezajningen
Poznanik Foruma
28.11.2018
1.170
3.912
188
Kod mene usljed malo grubljeg LST-a dolazi do oštećenja, ali sve to bude ok čim se skloni žica s lista. Kao što kaže kolega uvjeri se da nemaš nametnike, i pripazi da ne ostane kapi po listovima nakon zalijevanja.
 
09.09.2020
20
30
13
Nisu nametnici, gledao sam. To se događa od najranije dobi, nije bilo ni vremena za njih.
Malo toga, tih oštećenja, ima. Ali je prisutno. Pomišljao sam i ja da je zbog LST-a, jer sam je razvlačio od najranije dobi, no mislim da ipak nije. Jer, recimo, zna se pojaviti na ful mladom, malom listu pri vrhu. U vidu male blijedozelene rupe na bočnoj strani lista. Fali dio ruba. I na mutacije sam pomišljao.
Zbunjuje me malo jer je biljka, osim tih povremenih oštećenja, vrlo zdrava i snažna. Sumnjam na prejako svjetlo, iako se držim uputa proizvođača. Danas sam skužio da su pistile u prvom tjednu cvjetanja počele poprimati neku sivkastu boju na svojoj prvoj polovici. I to samo na samom vrhu. Tako da mislim da je svjetlo. No, tko zna... Trebao sam otvoriti dnevnik, ili bar naći mentora... :)
Hvala vam na odgovorima!