Prvi LST u zivotu

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Vu ing.

Aktivan Član
09.03.2012
191
229
43
Evo danas prvi put u zivotu sam uradio LST. Prvo sam mislio da ne diram biljku nego da je pustim da raste prirodno ali posto je ovo prvi grow i indor gde se LST (i drugi t) primenjuje reko da vezbam malo.
Evo slika

fotografija0018n.jpg

Jednostavno sam savio biljku i bakarnom zicom (koja ima pvc izolaciju) zakacio biljku za stranu saksije. Ako nista drugo dobio sam na visini neki cm tj. biljka je sad niza.
Kad se ovaj vrh ispravi i poraste mislim da ga isto privezem samo na drugi kraj saksije.
Svi komentari, saveti, sugestije, tipa nisi trebao tako trebao si ovako, su pozeljni.
 

ZOKI

Aktivan Član
21.01.2008
1.257
42
73
16
cak i te grane koje rastu iz glavne grane mozes da vezes isto kao sada sto radis uvek, svi vrhovi da ti budu u istoj visini samo pici ok je samo da je cura....
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.539
298
Pa ono...to je to, samo mi se ćini da si ipak malo stresirao više od potrebnog. Vidim da si ju samo prikačio, a nisi na suprotnu stranu prvo privezao doljnji dio stabljike. LST je kratica za Low Stress Training pa je stoga potrebno izbjegavati bilo kakvu vrstu većeg "naprezanja" stabljike, a tvoja je dobrano napeta dole, iznad zemlje. Neće joj biti ništa, ali ipak trebaš obratiti pažnju na takve sitnice, ako već ideš koristiti ovu tehniku.
Ako već otvaraš ovakvu temu, trebaš promisliti gdje joj je mjesto. Kako si u nedoumici i očito je da tražiš savjet i drugo mišljenje, trebalo je otvoriti u FAQ forumu. Premještam tamo, jer ne vidim slićnu temu, izuzev dnevnika i tutorijala, pa neće i ova u groblje :)
 

Vu ing.

Aktivan Član
09.03.2012
191
229
43
Fala prijatelji na podrsci. Sad sledeca slika: evo kako sam uspeo da biljku uvezem u cvor :)))

zlo&naopako je napisao(la):
Pa ono...to je to, samo mi se ćini da si ipak malo stresirao više od potrebnog. Vidim da si ju samo prikačio, a nisi na suprotnu stranu prvo privezao doljnji dio stabljike. LST je kratica za Low Stress Training pa je stoga potrebno izbjegavati bilo kakvu vrstu većeg "naprezanja" stabljike, a tvoja je dobrano napeta dole, iznad zemlje. Neće joj biti ništa, ali ipak trebaš obratiti pažnju na takve sitnice, ako već ideš koristiti ovu tehniku.

Razmisljao sam o tome ali je stabiljka dosta debela pa sam mislio da joj ne treba...kako da kazem...kontra veza u drugu stranu i da ce moci da izdrzi. A i naso sam neki snimak na YouTube gde lik samo lepljivom trakom zalepi vrh lista za stranicu saksije.

zlo&naopako je napisao(la):
Ako već otvaraš ovakvu temu, trebaš promisliti gdje joj je mjesto. Kako si u nedoumici i očito je da tražiš savjet i drugo mišljenje, trebalo je otvoriti u FAQ forumu. Premještam tamo, jer ne vidim slićnu temu, izuzev dnevnika i tutorijala, pa neće i ova u groblje :)

Pa sad sam stvarno promislio za razliku od prosli put i mislio da ide u:

Unutrašnje Uzgajanje


Saveti, pitanja, iskustva i informacije vezane za unutrašnje uzgajanje.

Valjda ce da bude treca sreca :)
 

MarcoPolo

People Can Fly
Poznanik Foruma
09.02.2010
617
1.294
163
poanta je u tome da uz smanjivanje visine same biljke, vezivanjem grana i listova osuncas i one skrivene pupoljke koje se nalaze u sjeni...i kako zlo kaze...obavezno ucvrsti stabljiku da ne smrdas korjen

lijepo ti to ide...sretno dalje
 
09.02.2011
40
12
8
41
Meni je isto prvi LST ali ja sam svoje biljčice od malena počeo privezivat u stranu tako da su odmalena istrenirane.dali je to uredu ili sam trebao čekati da narastu bar nekih 30,40cm?
 

Jojoman

Banned
Banovan
08.02.2011
2.276
11.277
358
Pozdrav ekipa, trebao bi mi savjet vezan za moju biljčicu auto ww.
Stara je 22 dana,odradio sam joj toping iznad druge interiode, zatim moj prvi LST u životu, dobro se razvija mislim,LST je odrađen 18 ti dan, na slikama mi možete reći koliko je to dobro napravljeno i koliko se razvila u iduća 4 dana. Mislim da dobro napreduje, međutim baš zbog tog divljeg rasta imam odjednom dosta velikih listova koji zaklanjaju sporedne grane pa me zanima da li ću jako usporit razvoj biljke ukoliko otkinem te listove i da li je to uopće pametno radit ili postoji drugi način s manje stresa. Također na posljedoj slici možete primjetit nekakvu tekućinu koja se pojavljuje po listovima, s tim se susrećem prvi put, pokupio sam sve salvetom ali dva sata nakon slikanja opet se pojavilo ovo što se vidi na slici, a prije brisanja bilo je toga dosta više, kao da plače, o čemu je rječ?
Zaista bi mi savjet dobro došao jer imam još jednu auto bublle gum 10 dana mlađu u posudi od 1l koju tek trebam presadit a prostor mi je 0.6×0.5, s tim da je ww u posudi od 15l, i ovim tempom imam osjećaj mi neće ostat mjesta za bublle gum.Znam da sam to morao planirat prije ali do sada sam samo jednu ww izgurao indoor ali bez topiranja i po tome sam se ravnao i mislio da imam mjesta za dva autosa
Isprike ako sam postavio pitanje na pogrešno mjesto, zaista ne znam gdje je mjesto ovoj temi
 

Prilozi

  • IMG_20170305_063648_863.jpg
    IMG_20170305_063648_863.jpg
    90,7 KB · Pregleda: 96
  • IMG_20170305_063719_134.jpg
    IMG_20170305_063719_134.jpg
    58,1 KB · Pregleda: 103
  • IMG_20170305_063736_684.jpg
    IMG_20170305_063736_684.jpg
    51,3 KB · Pregleda: 96
Poslednja izmena od urednika:

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.585
2.598
Ne kidaj ništa,početak je tek :) Đe je 100-ti dan :D
Za drugu nemaš mjesta.
Ili seli u veći box.
WW izgleda :thumb: ,mada si trebao pustiti bar još jedan nod.
 

Barbarossa

tata brada
Poznanik Foruma
20.12.2014
2.688
26.638
1.058
Jugoistočno odavde
Super je to. Samo piči. :) pošto je autos nemoj više ništa reckati, samo savijaj po želji.
Umesto ove teme mogao si dnevnik da otvoriš i uzmeš mentora u Mentorskom kutku pa tamo pitaš ovakva pitanja i slično.
Srećno dalje.:razvaljen::
 

Jojoman

Banned
Banovan
08.02.2011
2.276
11.277
358
VenloNL može li 250w CLF(100w 6400kv+ 150w 2700kv) odgojit 2 autosa ako prebacim u veći prostor?
Barbarossa nekako mi je nezgodno otvarat dnevnik, ne osjecam se baš sigurno, mada bi volio i dosta sam razmišljao o tome. Imam iza sebe 1 indoor, također ww, iskustvo iz kojeg sam dosta naučio i bolje se pripremio u smislu zemlje, svjetla, prehrane..svega u biti. Imam inače veliko iskustvo u outdooru s domajom, a i ovdje sam dugogodišnji član,Zato mi mentor nije pao na pamet.Samo što mi je prosla tura bila bez LST I topiranja, prehrane i ostalog, pa mi se čini da će ova biti duplo veća a na to nisam računao.
Ako mi netko jos samo moze rec kakva je ovo vlaga koja se pojavljiva po listovima jer doslovno sam već 3-4 puta na par listova našao velike kapi neke tekućine, nisu to male kapljice.
Oprostite što gnjavim i hvala vam svima na ljepim željama.
 

Pantagan

Form
Poznanik Foruma
11.05.2015
3.361
17.038
398
To je transpiracija, dogodi se kad se nasloni list na list. Ako vidiš da je mokro, obriši da lampa ne sprži to mjesto kad se upali.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Igorče