Prvi outdoor. ^_^

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
03.03.2012
8
1
0
29
Ovo je moj prvi uzgoj.

Citao sam i dan i noc razne teme po forumu ali i dalje nisam siguran da li mi je biljka muzjak ili zenka. Ima mozda mesec dana, nisam zapamtio kada je izbila.

Zamolio bih iskusnije da pogledaju, ako se vidi na slikama. One prve dve male liske su se osusile, pa sam ih uklonio. :)

Evo par slika.


http://www.zaslike.com/viewer.php?file=qiioxqvh0msanwt6pda.jpg
http://www.zaslike.com/viewer.php?file=u4fhx91kwbhwqh3oijou.jpg
http://www.zaslike.com/viewer.php?file=a9ic19q99progd24su81.jpg
http://www.zaslike.com/viewer.php?file=pc60dyfc1eenv09quc2n.jpg

Hvala unapred, i pozdrav. :snooze:
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.263
35.803
2.698
Weed California USA
Nitko ti nemoze reci dal je muska ili zenska dok ne pocne cvjetat. A tvoje jos nisu pocele.
Prepostavljam da je neko sjeme iz paketa.

https://vutra.org/topic/11015-prepoznavanje-muske-i-zenske-biljke/
prouci malo ovaj link tu i biti ce ti jasnije.
kolko vidim ove godine su pocele malo ranije cvjetat(moja jedna muska je vec likvidirana, a jedna od drugih je pokazala vec pistile)... samo polako.

bilo bi ok da stavis jos kojih informacija o zemlji, sadjenju, koje i koliko biljaka i tako to. i slike su ti van fokusa, daj to malo bolje drugi put slikaj :)

sretan grow ;)
 
03.03.2012
8
1
0
29
Hvala na savetima, Ovo mi je prvi post. Ova ima biljka oko 20 dana ne znam tacno. Posadio sam jednu, seme iz paketa. Razmisljao sam da je presadim u saksiju, isto da bude out, i imace vise sunca, i da je stavim u zemlju za cvece, posto je zasadjena u obicnu zemlju, jeste plodna, ali ne toliko.

Da li bi bila dovoljna saksija od 15 litara da biljka dostigne maksimum ? I posle koliko vremena da joj odsecem vrh, da ide u sirinu.

Prikupio sam jos semenja koji ce izbiti za koji dan, ne znam da li je kasno za grow, i koliko mogu narasti, ali nema veze. :)

Sledeci put bolje slike, hvala. :)
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.263
35.803
2.698
Weed California USA
Cini mi se ok za 20ak dana.
Nikad se ne sadi samo jedna iz paketa....kaj ak bu muska? Posadi jos 10ak ili kolko imas.
Topirat vrh mozes odmah.

Sto znaci maximum?! Mozes odradit grow u 15L ali nece bit isti kao u zemlji na sajtu. Ak si vec krenuo sadit van i imas mjesto, onda guraj sve tamo (moja preporuka).

Uzmi si malo vremena i pogledaj dnevnike vanjskog uzgoja....i obrati paznju na presadjivanje, kopanje rupe i koju ces zemlju koristit/mijesat. isto tako i na zastitu od gladnih gamadi.
ugl.....procitaj par dnevnika od pocetka pa ce ti sve biti jasno.
 
03.03.2012
8
1
0
29
Imam preko 40 semenki, nemam toliki sajt za vise od 5-8 biljki. Ako bude muska bacicu je, sta cu.

Pa mislio sam kolika bi trebala saksija biti da bih imao vise hedova. Posto je random seme, ne znam koliko mogu g dobiti od jedne biljke.

Pomesacu zemlju sa sajta i zemlju za cvece, malo stiropola. A tu gde mi je sajt, deda cesto kosi travu, i pokosice mi biljku, zato moram da je stavim na drugi sajt, mesto koje se nikad ne kosi, saksiju cu da zamaskiram u travu i to je to.

Vise mi odgovara da je stavim u saksiju, zato vas to pitam. Razmisljam da kupim i slavol, plantelu cvet, list, nije skupo.

A citam dnevnike svaki dan. :)

I jos jedno pitanje kako odseci vrh. Izvini sto te smaram, ne mogu bas sve da pronadjem na forumu.

Hvala.
 

Gagiba

Aktivan Član
Pol biljke možeš odrediti (ukoliko nemaš pristup aparaturi za DNK analizu ;) ) tek kada uđe u cvetanje. Ukoliko biljku gajiš napolju, znači negde sredinom 7 meseca. Sve imaš po temama i dnevnicima, koristi pretragu gore desno i samo čitanje...

Nego ja tu dedu vidim kao potencijalni problem broj jedan!!!
Vidiš, u vreme kada je tvoj deda imao godina koliko ti sada, gajenje konoplje je bilo legalno i skoro svaka kuća van grada je imala tkz, konopljišta u kojima se vutrica uzgajala, prerađivala i tako dalje. E sad, ukoliko dedu pamćenje nije napustilo, ukoliko je uz to i pušač i ukoliko deda ošacuje biljku ili još bolje namiriše istu...postoji realna opasnost da hedovi završe u dedinoj duvankesi!!! :lml_spam: :rasta1:
 
03.03.2012
8
1
0
29
HAHAHHAHAHAHA, deda okoreli smoker :D :smoke18: Vec zamisljam, dolazim u selo, deda sedi na klupici i pusi topa :D

Ok, stavicu za koji dan jos 4-5 biljaka, za svaki slucaj. :) :read: i samo citam. ;)

Hvala svima na savetima, valjda ce biti uspesan grow. :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Gagiba

Gagiba

Aktivan Član
Slobodno pobodi sve što imaš, jer kod regular semena se nikada ne zna. Može da te potera šara pa da budu sve hermići ili :balls: i tu na kraju ima malo kvalitetnog dima. Sa više biljki veća je mogućnost za više devojčica, a devojčice su ono što nas zanima!! I to ako budeš sadio ovo su ti zadnji momenti, mada je i sada prilično dockan ali isteraće već do oktobra...

A uostalom, sa više hedova ukoliko dođeš u situaciju da se tališ sa dedom, obojica ćete biti opušteniji kod podele!! ;) :D
 
  • Sviđa mi se
Reactions: iv0031
03.03.2012
8
1
0
29
Obavezno. :) Sve kao sto kazes. :)

Za koji dan cu da idem do sajta da vidim kako napreduje, da joj dam plantelu list, nisam joj nijednom davao nikakvo gnojivo.

A bice mozda jos 5-6 biljdzoka :D Ma ne moram da se talim, uvek cu se dedi otvoriti, ako se on otvori za sajt. :D :p
 

Gagiba

Aktivan Član
Ako joj nisi promenio zemlju (gore reče da si sadio u običnu zemlju) obavezno počni sa prihranom. Plantelu list forsiraj sve dok biljke ne počnu sa cvetanjem.
Ako sadiš napolju na tom sajtu, pogledaj malo na temi kako se priprema zemlja, da ih ne pobodeš baš direktno u nju.

Samo polako i biće tu hedovine i za tebe i za dedu i za dedine ortake iz sela... ;) :D
 
  • Sviđa mi se
Reactions: iv0031