Prvi outdoor by Me:)

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

skabo357

Aktivan Član
20.06.2012
85
6
0
35
Evo ovako u kratkim crtama o cemu se radi a slike sutra.

Seme od lokalnog dilera,extra sativa,svega dve biljke sada stare 23-24 dana,neka jedna bude sta treba i bice extra.
Sajt ne bas nesto narocito najvise zbog zemlje....nalazi se u nekom zbunju,prvih 10-15 cm je plodna zemlja,a dole je ilovaca tvrda kao kamen.
Nisam uradio skoro nikakvu pripremu samo sam gornji sloj zemlje malo uzriljao,nekih 20 cm dubine.Tad nisam ni bio na forumu tako da nisam ni znao nista.Zato sam danas naknadno nakopao sumske zemlje,oko biljaka iskopao kanal oko 20-25cm sirine i isto tako dubine posto onu ilovacu nema sanse da pipnem a da ne s***** biljku,toliko je tvtda.E sad kanal je skroz do biljke,ceprkao sam lagano prstima dok nisam video korenje,tj. male zilice.Nakopao sam sumske zemlje koja se sigurno plodnija stavio u te kanale.Posto koren biljke ne raste skroz vertikalno u zemlju vec se i siri pod nekim uglo,nadam se da ce zahvatiti i ovu sumsku zemlju,lakse ce rasti kroz nju,i ojacace a posle nea se bori sa ilovacom.
Evo i slike,ofrlje sam nacrtao kako to izgleda,da bude jasnije.
ImageShack® - Online Photo and Video Hosting

Zalio sam danas sa hidrogen peroksidom 10ml/4L vode i ostavio.
Sutra cu videti rezultate,nadam se da nista nisam sjebao.
Jos nisam gnojio,ali planiram za nekolio dana,cekam da budu stare bar 1 mesec,ali ih moram gnojiti,zato sto je zemlja losa.
I da pitam,jel postoji neko posebno gnojivo koje jaca koren?
Eto to je to,bacite neki kom za ove tripove sa zemljom,moze li to sta pomoci,a sutra stizu slike.
Uzdravlje,zivi bili!
 

Napušena Vjeverica

Napušen Čan
Banovan
24.12.2009
1.002
189
88
Aj napokon si uspio otvorit temu :)


Jedina ideja koja mi pada na pamet je da jos malo prokopas kanal pa stihacom komplet izvuces zemlju van bez da diras korijen (znaci trebao bi iskopati jedno 30-40cm ((jbg ovisno o korijenu)) zemlje i da stihacom zahvatis komplet zemlju bez da diras korijen i presadis). Makar je to sada rizik, mislim, cak i da polomis biljci korijen, ona ce se oporaviti nakon 2,3,4 tjedna ovisno kolko korijena zahvatis i dalje ce nasaviti s rastom nakon oporavka.

E sad kak hoces :)))


Evo i ja sam nacrtao xd:
http://ch-slike.com/images/2012/06/29/R9oWh.jpg

Znaci, nacrtao sam rad stihace, naravno ne radi se s 2 stihace nego jednom, samo sam ilustrirao rad stihace. Ukopas je ispod korijena sa svih strana biljke i onda podignes komplet s korijenom i zemljom. Samo pazi, moze imati tezinu i 20kg ta zemlja, ono cisto da znas :p da ne slomis stihacu ili da prevrnes biljku kad podignes :pPP


Mislim, kad vec objasnjavam, da objasnim u detalje, ne kazem da si glup il nesto. :)
 

skabo357

Aktivan Član
20.06.2012
85
6
0
35
Ili da se ne ukocim slucajno......Ma nema sanse da sada opet kopam i da se zajebavam,cupam pa vracam itd.Mada mi je to padalo na pamet.Kad se pognoji,i vremenom ce koren jacati,pa kako budem zalivao,meksace i zemlja,pa ce i koren ,valjda uspeti da se rasiri.Ima tu vec vazdan nekog rastinja....bice to sve dobro ja mislim.Bar znam sigurno da nece neka gamad napasti koren u zemlji,ako nista drugo:)))Ali hvala na savetu!!
E da,ovo za temu.....Vise nisam pred ban:))):bananallama:
 

skabo357

Aktivan Član
20.06.2012
85
6
0
35
Evo i slika,kao sto sam rekao,slikano pre 2-3 sata.
Mala #1-koja deluje bolje,naprednije

ImageShack® - Online Photo and Video Hosting
ImageShack® - Online Photo and Video Hosting
ImageShack® - Online Photo and Video Hosting

Mala #2 - malo losija,ne kasni mnogo.
ImageShack® - Online Photo and Video Hosting
ImageShack® - Online Photo and Video Hosting
ImageShack® - Online Photo and Video Hosting

I na ovoj drugoj,ova gornja liscica,deo se osusio,posto juce dok sam mucio sa onom zemljom,pala je na zemlju dok sam ceprkao oko nje,pa se valjda od vrele zemlje deo lista sasusio.

Kako vam se cini,stare su 25 dana?
 

skabo357

Aktivan Član
20.06.2012
85
6
0
35
Imam problem kod ove druge biljke,na jos dva lista se pojavilo ovo na vrhu ,kao da je spaljena....pogledajte slike u predhodnim postovima,biljka #2,pa cete znati o cemu se radi.Jel se to nekom desavalo i sta to moze biti?
 

Smokey McPuff

Aktivan Član
04.03.2012
469
432
63
39
Vrućina frende. Premale su za ovako kasno doba godine i ovako jako sunce. Moje imaju već mjesec dana, isto sative, znaći malo sporije idu, i isto imam problema sa suncem. Pali listove i dehidriraju brzo
 

skabo357

Aktivan Član
20.06.2012
85
6
0
35
Jbg.onda sta je tu je,a i malo je obesila listove kad sam isao malopre da zalijem,znaci to je to.....Ne pada mi napamet da prskam nekim hemikalijam za zastitu od plamenjace.Prezivece valjda,nece je celu osusiti,zalivacu svaki dan dok su ovakve vrucine.
 

skabo357

Aktivan Član
20.06.2012
85
6
0
35
Moze neki savet,malopre sam kupio djubrivo Harvest ili tako nesto NPK 30-10-10,sa aditivima nekih vitamina,gvozdjamagnezijuma itd.Rekli su mi da stavim 2 velike kasike na 10L vode,Posto ja imam 2. biljke stavicu jednu kasiku na 5L i sa tim da zalijem predvece.Ovo im je prvo gnojenje.

Danas im je 27,zato sam i uzeo jako djubrivo da im malo poteram vegetaciju a i zamlja na sajtu je losija.

E sad ako moze neki savet,dal nije to djubrivo monogo jako,ja sam namerno uzeo sto jace da bi im poterao vegetaciju posto kasnim sa outdoor-om.

Hvala unapred!!!
 

Napušena Vjeverica

Napušen Čan
Banovan
24.12.2009
1.002
189
88
Nemam iskustva s tim gnojem ali definitivno je jako.
Gle, udari prvo pola doze ili cetvrtinu doze, nemoj odmah punu dozu. Jos su one male za to a i ne znas kako ce reagirati.

Znaci prvo pola ili cetvrtinu pa vidi kako im pase.

Ili jednoj lupi cetvrtinu, drugoj pola a trecoj punu i gledaj razliku.
 

skabo357

Aktivan Član
20.06.2012
85
6
0
35
Upravu si.....nesto cu izmiksovati,pa cu da propratim,sta se desava.Uglavnom moraju malo ojacati,jer im sunce pali liske,mlade su,a sunce je prejako.
Hvala ti,valjda ce se jos neko javiti sa nekom sugestijom.
 

Napušena Vjeverica

Napušen Čan
Banovan
24.12.2009
1.002
189
88
Pa ako ti je sunce problem, neces ih ojacati pregnojavanjem, samo ce im naskoditi. :)

Ako si u mogucnosti, postavi onu mrezicu za hlad, znas ono kak koriste protiv tuce... to smanjuje kolicinu svijetlosti, ne jako ali smanjuje. Odnosno, stvara lagani hlad.
A biljke kad zalijes, oko njih postavi neko granje ili daske ili lisce, bilo sto samo da sto manje vlage isparava iz zemlje.
 

skabo357

Aktivan Član
20.06.2012
85
6
0
35
E ta ti je pametna,nista danas kad odem,videcu da li je jos neka liscica pocela da gori,posto sam ih zalivao 3 dana zaredom upravo zbog toga,a to da prekrijem zemlju necim,mi uopste nije palo na pamet,iako sam video ovde na forumu slike iz dnevnika gde su ljudi to radili.

Poceo sam da zaboravljam stvari....smanjujem duvanje definitivno:ludaci_lol:
 

CATFISH

Aktivan Član
12.04.2012
93
15
8
48
Vidi, ti brojevi ti samo govore o omjeru između elemenata tako da to 30-10-10 bi ti bilo jednako kao i 15-5-5 ili 60-20-20,nije ono ništa jače ako su brojevi veći ili slabije ako su manji.Oni samo govore u sva ova tri slućaja da gnjoivo sadrži 3puta više N u odnosu na PiK.Ali svakako kreni prvo sa bar polovićnom dozom pa postepeno pojaćaj na punu.
 

skabo357

Aktivan Član
20.06.2012
85
6
0
35
Danas prvi put djubreno sa Harvest djubrivo NPK 30-10-10.

Veverice hvala na savetima,ali sam im sasuo celu dozu,pa da vidim sta ce da bude ili sto bi rekli "Kud puklo da puklo".

Javljam rezultate,ako se djubrivo dobro pokaze,sta znam isprobajte ga.
 

milutin

Aktivan Član
14.01.2012
168
41
28
82
Ne izgleda to lose ali za takvu kasnu sadnju si mogao bacit jos koju sjemenku, ovako tesko da ces bit zadovoljan, pogotovo ako bude muskih ...

Gnojivo koje ti je dobro za korijen je BioBizz Root Juice ali ne isplati ti se sad kupovati, on se daje od samog starta.

Puno vecu uslugu ces korijenu napravit ako mu prokopas jos 30 cm ispod, jer nece ti ta zemlja ispod omeksat, a korijen ne moze kroz zid. Ako imas veliku lopatu fino mozes izvadit biljku bez da je ostetis.
 

Blade

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
11.07.2011
2.504
2.929
188
39
Negdje na Balkanu
Što se gnjojiva tiće Plantella i Valentin odlićno obavljaju posao...jeftina su....mislim ako je outdoor u pitanju da skupa gnjojiva su bacanje novaca
 

skabo357

Aktivan Član
20.06.2012
85
6
0
35
Videcu to,da prokopam ispod,ako sad ne pokazu neki bolji napredak,onda cu morati.Ali ne znam da li ne stresiram biljku tako,nece nikad porasti.Sto se gnojiva tice platio sam pola kilograma 100 dinara,sto mu dodje oko 0.9 evra,posto moze da se uzme celo pakovanje, a moze i na meru,pa uzmes koliko ti treba.
To nije skupo.

Sta bude bice,ako vec budem prokopavao,uradicu to kad budem radio LST,kad je vec stresiram,bar da ubijem 2 muve jednim udarcem.

Hvala na savetima.
 

skabo357

Aktivan Član
20.06.2012
85
6
0
35
  • Evo ovako,par pitanja i informacija ako nije problem:)), a sutra slike..


  • Dans je mojim bebama 38 dan vege faze,kao sto smo ranije utvrdili kasno su posejane,djubrio sam ih pre 11 dana sa djubrivom Harvest,Vidi se da ima pomaka,postale su bujnije,napredovale su i lisce im je mnogo zelenije nego sto je bilo.


  • Mislio sam da ih danas ili sutra ponovo nadjubrim i da odradim trening,e sad ne mogu da se odlucim dali da uradim LST ili topiranje.Topiranje mi deluje mnogo lakse od LST metode,ali me brine koliko ce Toping usporiti biljke posto znamo da je to HST,da li ce prestati da rastu na nekoliko dana ili ce im samo malo usporiti rast,pa ce onda krenuti normalno.
  • I mozete li mi jos reci kolika je prosecna visina biljke za ovo vreme vege faze,sa ne bas nekim posebnim ranijim pripremama,o cemu vec pise gore u dnevniku.


Hvala u napred!
 

Blade

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
11.07.2011
2.504
2.929
188
39
Negdje na Balkanu
Prvo cestitke što više nisi predban....:hehe:

Što se tice gnjojenja...može...samo peglaj...u outdooru je gotovo nemoguce pretjerati s gnjojenjem i zaljevanjem..

Što se tiće treninga...po meni...taj vlak je otišao....ako sad lupiš HST...biljka ce se oporavljati i stagnirati 2-3 tjedna (više ceš izgubiti nego dobiti)....nebi ni LST radio na tvom mjestu...pustio bih biljke da bez ikakvog stresa sto više izrastu u ovom vegetaciskom vremenu što je ostalo....

Hm što se prosjećne visine tiče...to ti niko nemože odgovoriti mogu biti kepeci a mogu biti đungla...sve ovisi ou kakvim je uvjetima biljka rasla i pocela život....

Eto tako bi ja napravio...a biljke su tvoje i kako odluciš tako ce ti biti....SRETNO FREND