Prvi outdoor grow - dnevnik

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

mega monk

Aktivan Član
25.03.2012
199
42
28
PRVI OUTDOOR GROW - TOTALNO PRIRODNIM PROCESOM
Petak 23.03 stavio pet sjemenki da proklije. Koristio sam kutijicu Fisherman's Friend , podložio sa 3 sloja celuloze, stavio sjeme i prekrio još jednim slojem celuloze. Dobro sam sve navlažio mlakom vodom (najbolje sobna temperatura) i stavio u vrečicu za zamrzavanje s time da sam u vrečicu pored kutijice FF stavio namočenu maramicu. Napuhao sam vrečicu zrakom i zatvorio tako da sva vlaga ostane unutra. Sve skupa sam stavio u ormar na tamno i toplo mjesto.

Ponedjeljak 26.03 otvorio sam vrečicu i odmah vidio da je sjeme proklijalo, tako da sam odma pun veselja maknuo list celuloze koji je prekrivao sjemenke i vidio da su četiri sjemena proklijala na 3-4cm.
VESELJE:hehe:
Sajt sam pripremio tjedan dana prije. Prekopao sam zemlju oko 40cm u dubinu i pomješao zemlju sa kupljenim humusom i prirodnim gnojivom.
Na sajtu je trebalo još malo dorade tj. rasčistio sam okolno raslinje tako da mi lokacija ima što više sunčeve svijetlosti tokom dana:sun2:, tim istim granama sam sakrio sajt od znatiželjnih pogleda i ko zna koga.
Malo sam prekopao , dodao još humusa , zalio vodom i posadio klice u pripremljene rupice od oko 1.5cm, narahlo ih zatrpao i postavio tank vode 5 litara da kaplje neko vrijeme.
To je to za sad. nadam se da če moj sljedeči post biti dobra fotka mladih biljčica.
Inače ovo sam napravio tako da majka priroda obavi svoje i neču se pretjerano miješat u proces, jedino ako če biti problema i da odstranim napaljene mužjake..hehe

Pogledajte prilog 350
Iskoristio sam zelenilo okolo sajta da prikrijem sve tragove kopanja i bilo kakvog poremečaja prirode, tako da je za sada nemoguče primjetit nešto čudno na tom djelu terena.
Pozdrav za sad
 

makisplit

Aktivan Član
07.03.2012
501
132
0
44
:watchplant: javi nakon koliko su proklijale i pazi da ne odlete u nebo:abducted:

+1
 

mega monk

Aktivan Član
25.03.2012
199
42
28
Yep... proklijale sjemenke 4 od 5. u 4 dana. sutra idem gore u planine da vidim dal je izbacilo šta van pa javim.ako koga zanima...

---------- Post added at 20:10 ---------- Previous post was at 20:07 ----------

Gedza je napisao(la):
Malo si komplikovao. Jel su proklijale?

Nisam fotkao cijeli proces pa sam malo krenuo u opisivanje.. lol :ludaci_lol:
 
20.03.2012
30
1
0
31
Ovo sa tankom mi se sviđa...To bi se moglo koristit da biljka konstantno dobiva male količine vode ili se varam ? pogotovo ako je nekom npr. sajt udaljen ?
I sretno sa biljkama, nego koje je sjeme ?
 

beštija

Prijatelj Foruma
16.03.2012
4.376
27.699
1.098
Trøndelag
pretpostavljam da si posadio 4 komada,u svaki kvadratic po jednu (mozda 40x40 cm),da nije to malo pre blizu u slucaju da budu sve zenske?
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
mali ti je to razmak izmedju biljaka (taj raskrceni prostor ti je za jednu biljku u sred srede), i sticem utisak da ce tu da bude debeli lad kad krene vegetacija, sretno
 

mega monk

Aktivan Član
25.03.2012
199
42
28
Decko je napisao(la):
Ovo sa tankom mi se sviđa...To bi se moglo koristit da biljka konstantno dobiva male količine vode ili se varam ? pogotovo ako je nekom npr. sajt udaljen ?
I sretno sa biljkama, nego koje je sjeme ?
Sjeme je skunka koji je kružio po okolici. kaže jack herrer

---------- Post added at 22:28 ---------- Previous post was at 22:25 ----------

bestija je napisao(la):
pretpostavljam da si posadio 4 komada,u svaki kvadratic po jednu (mozda 40x40 cm),da nije to malo pre blizu u slucaju da budu sve zenske?

Ako će sve bit ženske bit ču sretan.. da možda je malo preblizu ali imam pored još jedan pripremljen sajt pa ču vidjet hoće li se sve 4 ulovit ili ne. :D
 

mega monk

Aktivan Član
25.03.2012
199
42
28
PowerSeed je napisao(la):
mali ti je to razmak izmedju biljaka (taj raskrceni prostor ti je za jednu biljku u sred srede), i sticem utisak da ce tu da bude debeli lad kad krene vegetacija, sretno

Godinama pratim to mjesto i mislim da sam napravio dobar izbor. sajt malo vuče na istočnu stranu pa sunca neče nedostajat a za prostor si u pravu. vidjet ću hoće li se uhvatit koja i razmjestit ću one koje budu odmah u startu jače po desetak metara dalje.

---------- Post added at 22:37 ---------- Previous post was at 22:33 ----------

pita me za sjeme Decko . Sjeme je ostalo od prošle sezone kad su kolege radili i naručili par vrsti, pa kaže frend da su ovih 5 koje mi je dao jack herrer.
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
sad je jasno, tamo si spominjao skunk pa je ispalo nejasno... a ako je sajt usmeren na istocnu stranu racunaj da ces sunca najmanje imati kada ga bude najvise trebalo, u cvetanju... no dobro je ako imas alternativna mesta sto se tice prostora, 4 komada u to ne idu
 

mega monk

Aktivan Član
25.03.2012
199
42
28
PowerSeed je napisao(la):
sad je jasno, tamo si spominjao skunk pa je ispalo nejasno... a ako je sajt usmeren na istocnu stranu racunaj da ces sunca najmanje imati kada ga bude najvise trebalo, u cvetanju... no dobro je ako imas alternativna mesta sto se tice prostora, 4 komada u to ne idu

Tnx PowerSeed !!! Kužim šta kažeš za sunce u vrijeme cvijetanja. ispravit ču to.
dobro ipak kažem da malo vuče na istočnu stranu, stvar je u tome da je to vrh jednog manjeg brda pa imam opcija.razmjestit ću sigurno, evo iskreno sam mislio da če biti dovoljno mjesta barem za dvije biljke ali savjet prihvačam, po jednu u ovakav kvadrat terena.. :thewave:
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
mega monk je napisao(la):
Sjeme je skunka koji je kružio po okolici. kaže jack herrer
Dajte mi nešto da se samoozljedim:eek:hno:
Skunk je vrsta, jack herer je druga vrsta. Reci ima da su budale i balavci koji neznaju šta pričaju.
 

mega monk

Aktivan Član
25.03.2012
199
42
28
Greenpower1 je napisao(la):
Dajte mi nešto da se samoozljedim:eek:hno:
Skunk je vrsta, jack herer je druga vrsta. Reci ima da su budale i balavci koji neznaju šta pričaju.

Jack Herer


Sativa / Indica
Origins - Secret Haze x Red Skunk
Flowering - 60-70 days
Harvest - Mid October
This variety's long-fingered leaves and dense, grape-cluster bud formations appear light green due to the frosty resin coating. The few hairs on the buds turn brick red as the plant matures. The smell is fresh with a signature Haze accent and a pleasin hint of skunkiness


 

mega monk

Aktivan Član
25.03.2012
199
42
28
DObio još jednu sjemenku ..hehe :181: . Nadam se da će proklijat jer ide indoor. sklepat ču pcbox.. :notnice:
 

mega monk

Aktivan Član
25.03.2012
199
42
28
01.04.2012. Dvije biljke su se uhvatile, izašle van oko 5cm. nisam imao priliku fotkat ali izgleda dobro zasad.. Fotka za par dana
 

Napušena Vjeverica

Napušen Čan
Banovan
24.12.2009
1.002
189
88
Stari moj, zeznuo si 50% uroda. Sad po noci temperatura pada oko 0 i to ti scima biljke jako. I ja sam se poveselio toplom vremenu al nis jos od tog... :sick:
 
28.03.2012
5
0
0
59
imam pet biljaka u indoru u cvijetanju su ,drugi tjedan -problem na cvitove su mi napale sitne crne bube koje ne vidis bez povecala ako neko zna kako ih rijesit bio bi zahvalan
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.