Prvi outdoor grow - dnevnik

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

mega monk

Aktivan Član
25.03.2012
199
42
28
Sve mi se čini po prognozama da če kod nas nevrijeme neko bit a nebi ponovil istu grešku ko prije kad mi je tuča potukla par sati poslje presađivanja.:thumbsdown:. Do utorka mi nije teško box palit i gasit a ako če padat u pon drugi dan če zemlja biti još mokra malo.:thumb:. jedino mislim iči danas ili sutra pripremit sajt za još dvije biljoze. Znači iskopat rupu, rastrest i očistit zemlju, koprive i još par sitnica okolo sajta popravit , provjerit ,zakamuflirat.
..a sad malo:cool44:
 

mega monk

Aktivan Član
25.03.2012
199
42
28
... Rasvjeta mi u boxu radi od 23:00 do 15:00 jer mi je tako bilo najsigurnije da je upaljeno kad sam ja doma a sad idem presadit na sajt a stvar je u tome da sunce izlazi u 20:00h a to je 5h više sunca nego do sad... E tu imam nedoumicu, dal če biti dodatni stres ta promjena svjetlosnog režima ili ne? Znači sve če se pomaknut za kojih 5-6 sati od izlaska sunca u 5:27 do zalaska u 20:14 a do sad bilo od 23:00 do 15:00..:dunce: nadam se da neče..

edit: odlučio sam još danas ostavit u boxu i produžit svijetlosni s 16 na 18h pa nakon 8h mraka ponovno upalit i ujutro rano presadit.. mislim da ču malo biljkama olakšat prelazak jer nebi htio povečavat vrijeme mraka, 8h je sasvim dovoljno..nadam se da dobro radim.. ujutro update sa slikama
 

mega monk

Aktivan Član
25.03.2012
199
42
28
Ujutro sam primjetio izrast između lista i stabiljke..sad dali je to rast novih grana,preflowera ako nemogu odredit dal bi bilo muških ili ženskih a radio sam lst i kao što vidite počelo je rasti tu negdje gdje je savijeno ,znači s te strane dobiva svijetla dole biljka.. :icon_mad: .. evo slikica pa ako neko ima ideju.... sorry za malo lošije fotke nikako mi nije htio fotič fokusirat danas.


Hvala...
p.s. ovi malo požutjeli listovi su tako večneko vijeme.desilo se prije presađivanja u veče tegle s novom zeljom pošto sam na početku lošu zemlju koristio a od kad je bilo presađeno u kvalitetniju zemlju ništa se nije proširilo i neki listovi su se oporavili skroz..
- za kojih sat vremena idu na sajt outdoor pa mogu krenut sa sljedečim vege projektom u boxu
 

mega monk

Aktivan Član
25.03.2012
199
42
28
Presađene dvije biljke.. Za tjedan dana idem pogledat kaj se s njima događa.. Zemlja pomješana s humusom i malo kupljene zemlje 5l kolko mi je ostalo, na dnu rupe sasječene sviježe koprive i okolo posipana piljevina.. malo sam se namučio pronači pripremljeni sajt al mislim da je to dobro ako ga je teže nađem onda ga neče ni slučajni prolaznik mada na tom mjestu nema prolaznika tj. sajt je pored njive i svaki korak se vidi ako dobro ne paziš..hehe a ja pazim..
PRVA:

I DRUGA:

Slike su malo lošije kvlitete jer je mobitelom slikano i sunce me baš zezalo..

inače na sajtu direktnog sunca ima od izlaska do 18h sigurno..
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Casper Hero

mega monk

Aktivan Član
25.03.2012
199
42
28
:maryjane:18.05.2012. - 8-mi dan od presađivanja outdoor.:maryjane:
S obzirom da je prethodnih nekoliko dana bilo loše vrijeme sa malo sunca mogu reči da sam zadovoljan jer su se biljke ljepo uhvatile i prihvatile presađivanje u zemlju. Vegetacija okolo biljki se počela oporavljat tako da je prilaz sajtu sad nevidljiv i ako neznaš da je nešto tamo nebi ni u ludilu zakoračio u taj dio ograđen koprivama i svakakvim drugim ludim biljem. Direktnog sunca ima cijeli dan a to znam jer sam jučer bio na sajtu slučajno oko 19h i biljčice su se još lagano sunčale a danas ujutro isto..:hippy:
Evo par slikica prve

i druge

Usput sam nabrao punu vreču sviježih kopriva da napravim soluciju i pošpricam sutra malo.
 

mega monk

Aktivan Član
25.03.2012
199
42
28
Mala pomoć ako ko zna kad je nabolje špricat koprivama ili bilo kakvim sredstvom? Dal ujutro ili navečer sat prije mraka?
Hvala
 

mega monk

Aktivan Član
25.03.2012
199
42
28
:maryjane:Update prvog posta i prvih biljki koje sam posadio outdoor.. :maryjane:
Jučer smo nešto išli kosit i radit malo pa sam usput išao vidjet na prvi sajt kaj se događa.Mislio sam da je to gotova priča jer kad sam zadnji put bio tamo okolna vegetacija je previše izrasla i nije bilo dovoljno sunca za normalni rast biljoza tj. hladovina totalna.. Točno kak mi je neko i rekao da će biti.. Uglavnom prošli put sam onako samo provirio i vidio da su od 4 sjemena koje sam posadio 2 iznikle a sad sam se iznenadio jer sam očekivao veliko ništa. Te dvije biljkice su izdržale svo ovo oblačno/kišno vrijeme i hladovinu tako da su obje bile oko 20-25cm, totalno izdužene zbog manjka sunca.Jedna je bila prelomljena malo iznad zemlje i samo što sam je taknuo pukla je. a peh... Druga se držala nekako i odlučio sam ju presadit malo dalje na livadicu do koje sam se probijao kroz opake koprive.Idem ja sa srpom u jednoj ruci, motikom u drugoj i probijam se kroz đunglu kopriva. Na sredini te čistinice sam iskopao rupu oko 40-tak cm duboku nešto manju u širinu. Uglavnom mislio sam sredit zemlju da malo uživa marica pa sam doteglio kupovne zemlje i napunio rupu mješavinom kupovne i zemlje sa sajta i oprezno presadio biljku. Za par sati, oko 19h išao sam provjerit kak se drži i evo slikice pa vidite sami : posađene su 27.03 i vidi da nije imala dovoljno sunca.
Kak se i vidi malo je slim ali namjeravam ju ljepo sad ostavit da si raste s tim da ču kroz ljeto svaki vikend nešto radit u blizini sajta pa ču i povremeno zalijat pošpricat , uglavno kaj god bude trebalo, pa možda i bude nešto na kraju iz ove zaboravljene biljke.
Napravit ću update za koji tjedan jer me živo zanima dal če prihvatit presađivanje i novi sajt sa puno sunca.
Pozdrav..:wave:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Casper Hero

mega monk

Aktivan Član
25.03.2012
199
42
28
nešto sam bio u blizini sajta sad pa reko ajde da provjerim svoje biljoze.. Situacija je sljedeća: Stabiljke su ojačale totalno, čim taknem miris se širi i još uvijek mi prsti mirišu, narasle su,izdužile se 30-40cm, donji listovi su malo izgrickani,valjda puževi al kaj ču sad.Jedna je Žena kolko mi se čini,jedva vidljive bijele pistile.Jednu sam topirao a drugu sam slučajno supercropao. Baš sam bio zaboravio mobitel doma pa nisam mogao fotkat al ovih sljedečih par dana kad ih malo prođe ovaj stres koji sam im priuštio ču riskirat i otič slikat do sajta i moram malo okolnu šikaru pošišat jer je več oko metar i pol te šikare okolo biljaka. Sad sam počupao korov okolo i ipak malo šikare skratio rukama kolko sam mogao. Ekipa opet nisam mogao sajt nači..hehe sve mi se čini da sam dobro odabrao a sunca je sad pri kraju dana još bilo po biljozama...
Pozdrav do slika za par dana... :ludak
 

mega monk

Aktivan Član
25.03.2012
199
42
28
nisu sigurno počele cvijetat. Kolko sam skužil da preflowere mogu izbacit u 4tom tjednu vegetacije a sad bile su indoor do prije par tjedana i ako nisam sljep vidim prozirno bijele pistile..možda se varam al evo poslikat ču za koji dan pa čemo vidjet..ono više glava pametnije od jedne..
 

mega monk

Aktivan Član
25.03.2012
199
42
28
DA Tnx rockerboy. imam sličnu slikicu za usporedbu.. znam da ove iglice nisu pistile .. onako se vidi da su izbile dlačice točno na tom mjestu gdje bi trebale bit i treba dobro gledat da vidiš točno. prozirno bijele su male. a niš vidjet ču za par dana i fotkat, našo sam neko povečalo i mikroskop nekakvi x10 i 20x pa ču tako pokušat fotkat.. Imaju još mjesec i pol vremena za rast i ko zna kaj če tu još svega bit, evo sutra stavljam na klijanje nove tri sjemenke domačice da povečam postotak ženskog spola..
 

mega monk

Aktivan Član
25.03.2012
199
42
28
6.06.2012. provjera biljki prva prihrana organskim gnoivom od koprive

Napravio sam litru otopine gnojiva od koprive i krenuo do sajta. Prvi plus je teško uočljivo mjesto samog rasta biljke i sada vidim da mi se isplatilo čupanje korjenja i svega ostalog drača oko biljki jer skoro da korova nije ni bilo. Naravno opet sam malo pošišao šikaru da sunce što više dopire do biljkica.
da počnemo sa slikicama:
Prva je bila supercropana i vidjet ćete ljepo koljeno(zadebljanje) tamo gdje sam cropao i čini mi se da je nekako punija i potvrdio sam da je cura po pistilama kod 4-5 interlode.male su i nisam mogao fokusirat ali golim okom se vidi bijela dlačica po čemu sam siguran da je curka..EVO SLIKICE
PRVA:
ovo je zadebljanje tj koljeno gdje sam supercropao
na zadnjoj fotki sam pistile pokušao sliknut
DRUGA:nju sam topirao što čete i vidjet. Izrasla su dva vrha


eto to je to.Pognojene i provjerene,nekako idu s obzirom na vrijeme a sad ide par dana sunca da se malo razbahate..
POZZ


 

mega monk

Aktivan Član
25.03.2012
199
42
28
7.06.'12. - UPDATE PREŽIVJELA BILJKE IZ PRVOG POSTA POSAĐENE U 3mj

Kako sam i prije u nedavnom postu napisao ova biljka je sa četri prijateljice posađena krajem 3mj i to na malom prostoru i na mjestu gdje sam mislio da če biti sunca , međutim prije nekoliko tjedana sam provjeravao taj sajt i naišao na biljku visoku 30-40cm, izduženu, bila je totalno zaklonjena od sunca drvečem i granjem pa sam ju presadio na sunčano mjesto. ovo je prvi update nakon tog dana. Uglavnom biljka se uhvatila i počela se razvijat.
Na tom sajtu sam također jučer posadio 5 sjemenki da malo uravnotežim omjer spolova...
EVO FOTKE TE IZDRŽLJIVE BILJKICE:


EVO to je sve za sad... Sretno svima:samoja
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Casper Hero
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.