Prvi outdoor grow

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

rockerboy

Aktivan Član
23.11.2010
183
56
0
31
Evo mene nakon dugo vremena. Sve biljke su zdrave, jos sam posadio dvije prije mjesec dana odprilike. Jednu sam uslikao izgleda jako sretno. :rasta1:

Onemogucen sam da slikam sve jer uvijek dodjem na jakokratko do sajta i picim doma.

Evo slike ove jedne pa komentirajte. :sun2:



Puno pozdrava svima i sretno :rasta1:http://imageshack.us
 

LucidDream

Miran dečak
26.02.2007
1.239
110
88
43
Lepo izgleda. Izgleda da joj nešto zaklanja svetlost. Probaj da rešiš taj problem,ubrzaće rast. I da,ono što uvek savetujem je - reži velike listove! Samo poneki ostavi. I radi LST,priveži vrh za zemlju...čitaj malo ;)

Srecćno!
 

rockerboy

Aktivan Član
23.11.2010
183
56
0
31
Ako odrezem listove onda nece moc primat dosta svjetlosti, radje nebi nista rezo. To je u kuruzi, treba pocupat par kuruzi okolo da ima vise svjetla, samo se bojim da ce onda bit vidljivo iz zraka :eek:hno:

Vec fino mirisi biljcica :costumed-smiley-027 A i mislim da je ženka :icon_lol:

Zasto bi radio LST ako nisam ogranicen prostorom?
 

LucidDream

Miran dečak
26.02.2007
1.239
110
88
43
Prvo da se nasmejem : :D

A sad objašnjenje... LST se ne radi samo kada si ograničen prostorom,već i kada grower ima želju da poveća količinu uroda. Biljka upija svetlost i u delovima do kojih direktna svetlost inače ne dopire. Cvetovi se povećavaju brže,a i broj novih vrhova raste.
Drugo,seča listova. Neće primati dosta svetlosti? Smešno. Naprotiv,svetlost će dopirati upravo do vrhova koje veliki listovi inače zaklanjaju,te će rast biti intenzivniji.
Treće,ne moraš da veruješ u ništa od ovoga. Probaj,videćeš. Pitaj,čućeš. U svakom slučaj ništa ne gubiš. To može bilo ko da ti potvrdi.
Četvrto,uzmi čitaj malo po forumu. Tudja iskustva umeju puno da pomognu. Srećno!
 

xxrobixx

Aktivan Član
18.09.2009
384
317
63
Underground
LucidDream ti je sve lijepo objasnio. Kada napraviš LST, biljka će se početi razgranavati i na kraju će urod biti nešto veći. Ne znači da očerupaš biljku, skineš samo par fan listova. Koliko vidim imaš više biljki, pa probaj eksperimentirati malo. ;) Keep up the good work ;)
 

euforija

Aktivan Član
24.05.2008
358
54
0
35
Cini mi se da su male biljke, ak su ko ova na slici onda je skroz nepotrebno listove kidat-samo nastetit moze
 

He-Man

√-1 <3 π
Urednik
Moderator
31.05.2009
1.569
1.432
188
Eternia
Lucid smanji malo s preporukama za rezanje listova, posebno ovih veliki.
Skoro svakom si rekao da siječe listove :icon_lol:, smiley_nono.gif ne to raditi.
Posebno ako ne znaš koja je uloga i funkcija listova na biljci.

@rocker
Poslušaj što ti kažu za LST i ako možeš odradi ga lagano.
Pročitaj ovo - III. DIO: Low Stress Training
 

LucidDream

Miran dečak
26.02.2007
1.239
110
88
43
He-Man je napisao(la):
Lucid smanji malo s preporukama za rezanje listova, posebno ovih veliki.
Skoro svakom si rekao da siječe listove :icon_lol: ne to raditi.
Posebno ako ne znaš koja je uloga i funkcija listova na biljci.

Odlično znam i ulogu i funkciju,a tako isto znam kako deluje na mojim biljkama. Zato,opušteno.
Biljke su mu male jer su zakržljale,ali dovoljno zrele(vremenski) za malo stresa. Da me cela internet priča nije napravila paranoičnim,pokazao bih poneki žbun. A ovako,ko hoće može da posluša,a ko ne-ne mora. Nije sve u naučenom štivu. Praksa ponekad pokaže drugačije,a pogotovo je tako u vutra priči.
 

rockerboy

Aktivan Član
23.11.2010
183
56
0
31
Danas sam isao zaliti biljku posto nije kisa padala vec 3 dana, zalio sam ujutro kad jos sunce nije tak jako i napravio sam LST na nacin kako sam ja shvatio da treba raditi LST. Trebat cu pocupat par kukuruza sto prije da dopire vise sunca :sun2:

Evo slike:





Jel dobro to tako?
 

LucidDream

Miran dečak
26.02.2007
1.239
110
88
43
Dobro je. Mada mogao si dva kanapa da upotrebiš. Jedan da vuče vrh u jednu stranu,a drugi na sredinu da vuče u suprotnu. Ima slika na forumu. Bukvalno rastezanje.
 

rockerboy

Aktivan Član
23.11.2010
183
56
0
31
Znao sam da moram pazit, al sam budala, napukla mi je biljcica dok sam LST radio :icon_evil:
Puknula je unutar grane nema vanjskih ostecenja, hoce se uspjet izvuc? :watchplant:
Zavezao sam grancicu da joj poravna tu napuklu granu.

Tako izgleda moja verzija LST-a:


A ovako napuknuce:


Jel bi pomoglo da uzmem cackalicu i onda ju prislonim uz napuknuce i tanku špagicu oko toga omotam?


Sad mi je tak zao kaj sam ju zajebo :balls:
 

He-Man

√-1 <3 π
Urednik
Moderator
31.05.2009
1.569
1.432
188
Eternia
Nemaš brige, od toga se ona oporavi bez problema i na tom mjestu stabljika očvrsne.
 

rockerboy

Aktivan Član
23.11.2010
183
56
0
31
Bio sam na sajtu, ucvrstio sam onaj napuknuti dio, proslo je 3 dana od napuknuca i ne vide se neke promjene na gore. :b_jump:

Evo slika:


 

rockerboy

Aktivan Član
23.11.2010
183
56
0
31
Odlicno se oporavila od preloma :costumed-smiley-027

Evo jedna slikica tek toliko.
Uskoro dolaze islike ostalih 6 :icon_lol:


 

Tarki

Aktivan Član
11.01.2008
1.184
139
0
37
Nisi LST trebao raditi u ovoj situaciji, bilo bi bolje bez, ali šta je tu je.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.