prvi outdoor-nepoznata vrsta

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

delboy

Prijatelj Foruma
Vutra Veteran
04.06.2006
523
553
113
balkan
Što se tiče sušenja, nevjerujem da bi bilo pogodno.
Jer kako stoji i kaže suho i tamno mjesto sa protokom zraka...
Sredi im plastenik, a što se tiče sušenja pa valjda se možeš snaći negdje u zatvoreno!?
Neka šupa, potkrovlje, podrum, ormar, ispod kreveta, bilo gdje, samo da eto bude daleko od pogleda, iskoristi maštu... hehe
A za ovaj Skank, nebi znao, slobodno ga opiči u sredinom 4, ili početkom 5og,
što više vremena imaš to bolje, prije će biti gotovo, samo ako su one autoflowering pa se ušaltaju u cvjetanje prije vremenske promjene sunca...ak si me skontao što sam htjeo reći...
kako god, isprobaj nećeš ništa izgubiti, ako imaš sigurno mjesto i mogućnosti svakako se poigraj s njima :)
 

zuz1

Aktivan Član
12.07.2010
274
54
28
36
ja ne znam da li je ovo autoflowering sorta kao sto je LR...evo pogledaj mozda ces ti znati (http://www.growshopalien.com/onlineshop/contents/en-uk/d212.html) evo ja ti misli na ovog Sensi Seeds Early Skunk Female (5 seeds)...jer bilo bi pogodnije da je autoflowering ali ako nije neznam sto ce biljka raditi 3 mjeseca u vegetaciji i da li to uopce ona moze dok ne procvjeta jer dan se skrati tek pocetkom 7. mjeseca. Jel sad vidis jel autoflowering ili ne?I olim ako netko zna nesto vise o ovom skunku neka se javi :)

za susenje neznam...pokusat cu napraviti box za susenje da sto vise odgovara mracnoj i suhoj prostoriji,mislio sam kada napravim kutiju tu probusiti rupu sa svake strane da se napravi propuh u kutiji tako da cirkulira zrak (oponasanje ventilatora) i u tu kutiju staviti 2 sakupljaca vlage od Raida il neke firme koja proizvodi ova sredstva za protiv komaraca nezna izgleda mi dobra ideja a krov prikrijem nepromocivim najlonom i sve to stavim u nagib pod 10-ak stupnjeva da se voda ne skuplja na krovu boksa nego da se slijeva dolje u slucaju da pada kisa..malo cu se zabaviti s time pa cu staviti par slika od tog mog boxa kad bude gotov,inace to mi je alternativa ako se ne uspijem snaci sa nekom prostorijom..
 

Sulundar

Ready to grow!
19.08.2010
582
194
63
109
Early zavrsava sedmicu,dve ranije od ostalih vrsta...ostalo je sve isto!
 

zuz1

Aktivan Član
12.07.2010
274
54
28
36
Znaci u kojem mjesecu najbolje da posadim ovaj skunk s obzirom da zivim u Dalmaciji i uvjeti nisu bas losi?
 

Svetilist

Aktivan Član
17.12.2009
362
67
0
34
pa zasadiš isto početkom 4mj tak da ima dobru vegetaciju, s tim če biti bolji urod :) a to se traži
 

zuz1

Aktivan Član
12.07.2010
274
54
28
36
evo improvizirani plastenik je gotov,slike cu staviti veceras pa mi recite jel moze proc i hoce li biljka uvenuti u njemu..nadam se da ce mi sluziti za zastitu od bura i kisa sto slijede.Inace biljka je visoka 45 cm,a samo 10cm je narasla u 3 dana od kad sam je prvi put zagnojio,a to je bilo prije 3 dana.Skoro 30% svoje visine je dostigla u 3 dana,a mjesec i pol joj je trebalo da naraste do 35 cm..gnojivo djeluje!! Inace gnojena je s Plantellom list,a uskoro bi se trebali poceti formirati headovi.Slike plastenika veceras :)

Samo mi recite,trebam li napraviti flash zemlje prije nego pocnem gnojiti sa plantellom cvijet?
 

zuz1

Aktivan Član
12.07.2010
274
54
28
36
evo slike,dakle hoce li biljcicama biti dobri uvjeti u ovom improviziranom plasteniku sto mislite?Molim vas dajte komentar,misljenje..
ps: ova dva dijela zaokruzena crnom olovkom su otvori za protok zraka,i naravno ovaj veliki otvor dolje je isto za zrak...

http://yfrog.com/n4img0132qej
 

euforija

Aktivan Član
24.05.2008
358
54
0
35
haha ovaj plastenik ti je kaos.. ne vidim uopce ni potrebu za njim.. bolje da ju maknes iz tog zatvora
 

delboy

Prijatelj Foruma
Vutra Veteran
04.06.2006
523
553
113
balkan
ajme šta si ti naklepao i sklepao!?!? čini mi se /nevidim/ ko da fali mjesta unutra, ako nefali protok zraka sredi ...
i zasto sto puta omotaš najlon, ako mozes jednostruko (al da je onaj deblji najlon...uzmeš prozirni najlon i fino ga klamericama pricvrstis...
daj malo to profesionalnije odradi, nebi ni ja cvjeto da imam ovaki šljem na glavi !

- a ideja uopće nije loša ako je bilja dovoljno malena da stane pod takav staklenik,
samo da kazem da sam od klice do 10 cm uzgojio upravo ispod jednog nisko šatora od najlona, koji je štitio od kiše i prejakog sunca jer malim biljkicama i tek proklijalim sjemenkama nepaše baš toliko jako sunce...
 

zuz1

Aktivan Član
12.07.2010
274
54
28
36
Ma ne mislim ja nju drzati unutra dok sunse sija :)
Ovo je u slucaju kiše i jakog vjetra da je ne slomi,istina nisam imao bas vremena da sve napravim kako treba mislim da cu malo prepraviti taj staklenik plastenik sto li je vec.Inace ovo je samo u slucaju jakog nevrijemena.

Razumite me bojim se jake bure i kiše jer san je posadio tek pocetkom 8. mjeseca i tek je spol pokazala prije 5 dana da je ona sada 2 metra ja bih bio miran ali ovako cu biti sretan ako ona uopce zavrsi cvjetanje na vrijeme.Kad ovo malo prepravim stavit cu novu sliku.Ali uzmite u obzir da biljka uopce nije u ovome za vrijeme normalnog dana ;)

Jedno pitanje...moze li moja biljka izgurati do kraja ovaj grow ako recimo ona tek pocne pravo cvjetanje u sredini 9. mjeseca?
 

slobodan

Aktivan Član
16.08.2010
329
70
0
74
mislim da na tu drvenu konstrukciju koju si napravio uzmes i stavis okastu pletenu zicu sa malim okcima. zatim na nju stavis samo jedan sloj najlona zbog sto boljeg propustanja svetlosti. zicu koju si predhodno stavio ce ti biti ojacanje najlona od vetra... ako sam dobro razumeo sliku, najlon ti ne ide do dole?u tom slucaju ti treba samo jedan otvor za izlaz vazduh u gornjem delu konstrukcije. a taj otvor mozes da ojacas sa istim letvama kojima si napravio konstrukciju i na njega prikucas najlon. (letva,najlon,letva poput sendvica :) )
 

zuz1

Aktivan Član
12.07.2010
274
54
28
36
znaci s tom tvojom idejom biljka bi tu stajala cijelo vrijeme i kad je sunce i kad je kisa jel?Mogao bi nesto tako napraviti.Da najlon mi ne ide sve do dolje,a na vrhu sam napravio dva otvora za bolju cirkulaciju zraka jer bojim se da se ne bi temperatura u tom boxu previse digla a i zbog kisika i vlage..ajd pokusat cu malo preurediti ovaj plastenik pa stavim slike
 

Odin_of_Asgard

Aktivan Član
23.03.2010
185
40
0
51
konstrukcija je ok....
disi našo baš ovu foliju, ajde fino poslušaj i nađi kakav bjeli, tj prozirniji najlon i tu finu biljčicu staviš u taj plasteniče i vjeruj biče nešto
ja inače sam za plastenik pošto evo 10, 11 mjesec dolazi i zima se bliži a biljka neče uspije odradit svoje zbog, hladnoče, magle jutarnje itd. pa nebi bilo loše da nešto skemijaš

evo to tio da kažem i puno sreče s growom:)
inače ovde Sveti..
 

zuz1

Aktivan Član
12.07.2010
274
54
28
36
Hvala na lijepim željama i ja se nadam da ce sve proci kako treba :)
Update sa slikama sutra-prekosutra,a plastenik radim u subotu pa cu i nabaciti koju sliku plastenika u subotu-nedjelju
 

zuz1

Aktivan Član
12.07.2010
274
54
28
36
UPDATE:

___________________________________________________________________

1. BILJKA:

starost: ukupno: 48. dan,6. tjedan
cvjetanje: 9. dan,2. tjedan

danas:

-prignojena prvi put s plantellom cvet pola doze
-visina 52cm i mislim da vise nece bas puno rasti
-slike:

http://img807.imageshack.us/i/img0143k.jpg/

http://img705.imageshack.us/i/img0145b.jpg/

http://img525.imageshack.us/i/img0147gj.jpg/

http://img821.imageshack.us/i/img0148ss.jpg/

http://img822.imageshack.us/i/img0144mj.jpg/


Evo biljka lijepo cvijeta i nadam se da ce izdrzati do berbe.U nju polazem najvise nade :)

2. BILJKA:

starost: ukupno: 35. dan,napunjeno 5 tjedana
cvjetanje: još spol nije pokazan


danas: prvi put prignojena s Plantellom List pola doze
visina 22cm
slike:

http://img185.imageshack.us/i/img0146s.jpg/

http://img843.imageshack.us/i/img0149p.jpg/

______________________________________________________________________

eto to je to sto se tice danasnjeg updatea,vrijeme kod mene u zadnjih 5 dana nije bas nesto same kise,ali evo danas sunce sija i najavili su da ce ovo poboljsanje vremena ostati jos najmanje 4 dana :sun2: A to je najvaznije mojim biljcicama a pogotovo ovoj koja cvjeta..

Mišljenja,komentari,savjeti su dobrodošli radujem se svakom komentaru :icon_lol:
 

aost100

Aktivan Član
15.03.2010
111
8
0
35
napuni tu zemlju do vrha :D do čepa, nek ispada vana prijatelju..ako nemoze rasti korijen nemoze ni biljka !
 

zuz1

Aktivan Član
12.07.2010
274
54
28
36
Ali sad kad bih ja isao puniti tu zemlju onda bih prekrio pola biljke sa zemljom,ili mozda mislis da izvadim biljku iz zemlje pa onda napunim pitar pa je vratim?
 

4herbs

BANOVAN
Banovan
03.06.2008
468
96
0
34
nemoj vaditi biljku nego nadosipaj do vrha zemlje koliko stane,nemoj zemlju stiskat rukom nego samo lagano sipaj koliko stane,biljka če ti još minialno duplo otići u visinu tu me drži za riječ,plantellom hrani do 6 tjedna a 6 tjedan prekini dodavat dušik,najbolje da si nabaviš od hesi-a fosfor plus pa sa time prihranjuješ i to ti je u biti to,ćeka te još dug put prijatelju,gnoji pametno i nemoj brzat i na kraju sezone češ bit prezadovoljan vjerojatno!pozz i sretno
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.