Prvi outdoor - no name sjeme [ulicno]

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
09.07.2019
6
21
3
Biljcica zasadjena prije 4-5 sedmica.
No name sjeme, ulicno.
Rasla prve dvije sedmice pod 30W obicnom LED sijalicom 24/0, ostatak vani.
Pokazala pol u trecoj sedmici, meni malo cudno.
Ovako mlada zenka a vec se osjeti zemljenkast/pine miris.
Nisam siguran sta i kako radim, bukvalno je zaljevam i gledam kako napreduje.
Zasadjena u 10L posudu, zemlja kvalitetna, sumska (iz panja) dobro propusna.
Koristim neko ''Green Garden tecno gnojivo za zelene biljke'' N-P-K omjera 7/3.5/5

Evo par slicica u prilogu i ako neko ima neki savjet, ako neko primijeti nesto sto nije dobro, a da ja nisam primijetio svakako neka kaze.
Svaki savjet je dobrodosao. :D

IMG_20190722_193317_HDR.jpg IMG_20190722_193405.jpg
 
09.07.2019
6
21
3
Imaš li spremno i gnojivo za fazu cvjetanja, sa većim omjerom P-K, a sa manje N?:)
nisam jos uzeo, jos zaljevam sa onim obicnim... ne znam jel bas toliko krenula u cvat da mijenjam gnojivo

ako je automatik nista nije cudno nego normalno ;) ima li potrebe za tom mrezom uopste
mrezu sam stavio radi komsija jer je biljcica na garazi :)
a to da li je automatik, pojma nemam.. znam da je ova nasa ulicna, e sad dal je nju koji automatik oprasio il kako to vec ide nisam upucen bas, da je samo srece da izgura do kraja pa neka bude sta hoce haha
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Badi
09.07.2019
6
21
3
Evo, na savjet @Badi-ja, kupio sam tecno gnojivo za fazu cvjetanja... samo ne znam da li sam pretjerao sa omjerom :)
Proizvodi ga Alkaloid Skopje, vjerovatno teska hemija ali vidjet cemo kako radi!
IMG_20190723_152404.jpg
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: Badi
03.05.2019
76
71
18
Ako sadiš vani i ako je automat što nisi ziher, ja bi na tvom mjestu presadio u vecu teglu. Može i kanta od jupola npr samo provrtaj na dnu rupa borerom. Imat ces bolji rezultat ako das korjenu vise mjesta za širenje. A što se gnojiva tiće neznam, nisam imao prilike sa njime raditi do sada

Ali naravno neznam dali ti je vise to pametno raditi posto je usla u cvat...
 
Poslednja izmena od urednika:
  • Sviđa mi se
Reactions: Badi and st0n3rsfc

Badi

☼ »» 113 «« ☼
Grow Support
30.04.2016
5.102
44.014
2.598
Nevada, USA
Posuda od 10 l je dovoljna za automat, a i ako nije auto u tvom slučaju bi trebala biti dovoljna od 10 l jer ti je biljka ionako mala.:thumb:Naravno, možeš ti ako hoćeš presaditi i u veću, neće joj ništa biti nema veze što cvijeta...ali neka bude kvalitetan supstrat/zemlja u koju misliš presađivati. Samo onda ne gnojiš ništa još sljedećih cca. 3 - 4 tjedna, jer ako je zemlja kvalitetna u njoj već ima sve što biljci treba. Tek poslije, po potrebi prihranjuješ sa tim mineralnim gnojivom koje si kupio.;)
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: st0n3rsfc