Prvi outdoor - vutra.org education

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

SoStoned

Aktivan Član
01.05.2013
74
87
18
34
Pozdrav raja...

Evo prije 20 dana sam zabo 4 sjemenke (nepoznate vrste koje sam dobio u paketu,samo znam da me dobro udarila :) )
Sjemenke sam zabo u zemlju koju sam uzeo iz plastenika i koja je nadjubrena domacim stajskim djubrivom.Zabodene su u zemlju koju sam stavio u odrezanu flasu od 0.5L.Sve cetiri sjemenke su proklijale i dobro su napredovale u ormaru u koji sam smjestio 2x LED sijalice od 25W,2 ventilatora iz PC-a.Termometar nemam tako da nisam mogao odrediti tacnu temperaturu na kojoj su proklijale,ali mislim da se radilo o nekoh 20-25 stepeni.
Svako jutro sam ih iznosio na balkon na direktnu suncevu svjetlost gdje bi stojale sve do mraka (nekih 10h) i poslije toga bi ih obavezno zalio sa nekih 1dL vode iz slavine i tako svaki dan bez preskakanja.
Kada su biljke narasle nekih 3-4 cm presadio sam ih u nesto vecu plasticnu posudu od 1.5L i opet sve isto...ujutro balkon,navece zaljevanje i u ormar-box pod sijalice citavu noc.
Poslije nekih 15 dana od postavljanja sjemenki u zemlju biljke su dostigle visinu od 10-12cm.Pomislio sam da je to previse za tako malu posudu i 2 komada sam presadio na 2 provjerena steka (napravio rupu 20x20x20,koristio istu zemlju iz plastenika).
1 komad sam presadio u obicnu plasticnu casu dok ne nadjem i treci stek :p. Svaku biljku koju sam presadio,gurnuo sam u zemlju gotovo do prvih listova (1-2 cm do listova).
Eh sada...
Zadnja biljka koja je ostala u prvobitnoj kutiji od 1.5L ima najveci napredak.Raste u sirinu kako i u visinu.Problem se javlja u vidu zutih listova koji su prvo poceli odozdo.Trazeci rjesenje na forumu naletio sam na par savjeta koje cu probati
Kao prvo,mislim da sam previse natopio zemlju i sada sam jedan od ventilatora uperio direktno u zemlju da je sto prije isusi.
Kao drugo,pokusat cu uzeti ponovo djubriva i nahraniti biljke (ovo jos nisam uradio jer cekam konsultacije sa nekim iskusnijim.).
Evo i nekoliko slika od pocetka growa pa do danas.
dsc0068od.jpg
dsc0076ox.jpg
dsc0094af.jpg

DSC_0091.jpg
 

MornarPopaj

Aktivan Član
14.04.2013
110
55
28
ovo oko zutih listova to nije problem uopste, a za djubrenje ne znam, ja nebi jos stavljo jer su male, mada sam cito da stavljaju i kad su male samo malu dozu..
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.173
398
42
Tacna
...nemaš razlog za gnojenje dok su tako male, a i sam veliš da je zemlja pomiješana već sa gnojivom. biljke lijepo izgledaju i čemu onda gnojiti. Te žute listiće biljka odbacuje to je normalno i za to nemaš brige.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: SoStoned

SoStoned

Aktivan Član
01.05.2013
74
87
18
34
Hvala na savjetima,necu zaljevati par dana a niti djubriti jos neko vrijeme pa se onda javim da kazem kakva je situacija.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: usrname

SoStoned

Aktivan Član
01.05.2013
74
87
18
34
Pozdrav raja evo mene opet...
Samo mala dopuna dnevnika i par slika

1.Pokazuje znakove manjka sunca-zuti listovi.
dsc0147gj.jpg


2.Pokazuje najbolji napredak-zeleni listovi i ujednacen rast kako u visinu tako i u sirinu.
dsc0146xw.jpg


3.Tokom nevremena pala grana na nju i
slomila je ali ipak mislim da je bila muska jer se prebrzo razvijala u vis pa tako da i nije kakva steta.
dsc0142fy.jpg


4.Bilo losih znakova kao sto su zuti i nagrizeni listovi ali se izvukla i oporavila.
dsc0141rh.jpg


Slika 1. i 2. su presadjene prije 5 dana,a slike 3. i 4. prije 20 dana.Nista nije obradjivano osim sto sam na 3. i 4. dodao pepela sa ognjista (kazu da filtrira sumpor iz kiselih kisa).
Eto toliko za sada,cujemo se ubrzo opet.
 

s0va

Aktivan Član
17.01.2013
332
315
63
32
Ako imas regular seme nemozes da znas da li je biljka muska ili zenska dok ne krene cvetanje. Tako da mozda i jeste steta sto je pala grana na nju.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: MornarPopaj

SoStoned

Aktivan Član
01.05.2013
74
87
18
34
kovac je napisao(la):
Ako imas regular seme nemozes da znas da li je biljka muska ili zenska dok ne krene cvetanje. Tako da mozda i jeste steta sto je pala grana na nju.

Eto nesto novo sam naucio ;)
A fakaj ga sada bilo-proslo,svu snagu ulazem u ostale 3.
 
25.05.2013
21
3
3
29
josh im ova kisa prijala :p sad kad sunec upekne milina ;) joj kad VEJSILA zaČadimo :D :maryjane: :maryjane: :maryjane: :spliff: :maryjane: :maryjane: :maryjane:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: SoStoned

SoStoned

Aktivan Član
01.05.2013
74
87
18
34
Evo mene opet svrljam po svom dnevniku ovako iznerviran jer sam jedva upload slike na imageshack.

Sa pocetne 4 biljke sam spao na 3.Od te 3 biljke,2 su zaostale u rastu kako cete vidjeti i na slikama,dok je 1 fantasticna.Nisam ni slutio da se biljka moze toliko zavoliti da sam im cak imena dao-Mary,Jane i Marijana.Obilazim ih svako 4-5 dana,a nekada i ucestalije.Do sada nista na njima nisam radio pa cak ni zaljevao jer nije bilo potrebe,kise u izobilju.

Na predhodnom postu sam ih oznacio kao 1.2.3.4.;ali na ovom postu idemo po imenima ;) :

1.) Marijana
Danas sam ponovo bio na steku ali kuda ce sreca ostavio mob u autu pa nisam frisko uslikao_Ove slike su od prije 4-5 dana.
Izrazito zelena i zdravog izgleda,brzog rasta,debelog stabla i velikih listova.U predhonom postu sam napisao da sam jedinu razliku (u odnosu na ostale 2) napravio sa pepelom koji sam posuo po povrsini zemlje oko nje.Postoji mogucnost da je bas taj mali poduhvat rezultirao ovako obilnim i brzim rastom.Bilo je puno kisa i mislim da je pepeo odigrao svoju ulogu u filtriranju sumpora. Biljka je trenutno visoka tacno 60cm i po mom zakljucku rasla je nekih 2cm dnevno,dok je u zadnjih 3-4 suncana dana,narasla 15cm.Najvise nade polazem upravo u nju.Ima velike predispozicije da bude zenska,barem po sudjenju mog novajlijskog oka i amaterskog obrazovanja.Ipak evo slike:



2.) Mary
Mary i Jane su udaljene 2-3 metra jedna od druge.Pokazuju zute,nagrizene listove.Nedostatak sunca i obilne padavine su izgleda uzele svoj danak.Ocekujem savjete od iskusnijih,a naravno i ja nastavljam studirati po forumu.Evo slike:


3. Jane
Ista situacija kao i sa Mary-zuti,nagrizeni listovi,neprimjetan napredak (jos slabije u sirinu nego u visinu).Pored nje pocela rasti jos jedna biljka koju sam vjerovatno nekada bacio u saksiju prije nego sam ih presadio,samo sto me cudi sto na toj novoj,neplaniranoj biljci ima 3 prva lista.Koliko se razumijem,trebalo bi da pocne od 2,molim nekoga da mi objasni.Slike stare 4-5 dana-visina 15-20cm.Slike:



Eto toliko za sada,sljedece javljanje kada pocnu da cvjetaju i kada zavrse demonstracije u Sarajevu :p,osim naravno ako bude nekih neocekivanih promjena ;).
Peace !
 

Blade

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
11.07.2011
2.504
2.929
188
39
Negdje na Balkanu
Za žute biljke smuckaj tekuće željezo zajedno sa gnjojivom za vegetaciju i s tim zali biljke....Marijana je ljepa biljka ali može bit i mudonja tako da nemoj još odustat od ostalih...

Kako ovo može bit "ormar" grow...kad su biljke u out-u?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: grow_man_

SoStoned

Aktivan Član
01.05.2013
74
87
18
34
Aha,hvala na savjetu...
A sto se tice imena teme "Ormar grow",to je zato sto su prvenstveno bile planirane za uzgoj u kontrolisanim uslovima-u ormaru pod svjetiljkama i ventilatorima gdje su i bile prvih 15-20 dana.
Edit: a to za zeljezo...cuo sam da mozes koprivu staviti u flashu sa vodom i ostaviti par dana na suncu i tom smjesom poslije zaljevati.Da li je to tacno ?
 

Blade

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
11.07.2011
2.504
2.929
188
39
Negdje na Balkanu
Toćno je...al ja bih ipak dodao tekuće željezo u kombinaciji sa Vege gnjojivom....pa kad se biljke oporave onda se zahebavaj koprivama.
Razmisli da ti promjenimo naslov....nema smisla da bude ormar a out grow je.
 

SoStoned

Aktivan Član
01.05.2013
74
87
18
34
Poz ljudi...
Nisam mogao odoliti a da ne postavim nekoliko slika od moje Marijane...Slikao sam je u 9 sati ujutro i sjeb'o se kada sam vidio sliku.Nije Photoshop ;).
Kao sto vidite na slici,visoka je 70 cm i pravo dobro izgleda.





A sto se tice imena teme,mislim da je ovaj pirat sa kariba upravu.
Molim promjenu imena teme u "Prvi outdoor-vutra.org education"
 

Samuraj u čizmama

Aktivan Član
03.10.2012
302
465
63
meni su pričali stariji groveri,da su ih,male,biljke znale iznenaditi na kraju,a velike da znaju stagnirati,o spolu da te izbace iz takta ,počnu cvjetat par dana prođe,a ono jaja,ako su sreče onda je hermić to je tako kad je sjeme upitno,u konačnici želim da ti budu curke a da ti budem iskren sada mi je i bed,imaš pozd. :respect:
 

SoStoned

Aktivan Član
01.05.2013
74
87
18
34
Eo da malo apdejtujem dnevnik i jedno pitanje za iskusne...
Marijana-28.06-95 cm pocela sazrijevati.



Eh sada jedna zanimljivost:
Sjecate se ovoga : http://img22.imageshack.us/img22/4920/dsc0142fy.jpg (grana pala na nju dok je jos mala bila.Danas u prolazu beze pogledam i imam sta vidjeti.Onaj dio gdje se prepolovila biljka se osusio,a pocela nova grana sa strane.Visoka je nekih 20 cm.Mozda mi i ne bi bilo toliko cudo jer kako ono kazu "Zivot uvijek nadje nacin",ali zacudilo me kada sam na tob prelomljenom stablu vidio neke nepoznate liske koje uposte ne podsjecaju na dragu nam biljku.Eo par slika (jbg znam da je kvaliteta losa-slikano sa nokijom 3310 :) )


Objasnjenje pls :D
 

pocetnicki

Aktivan Član
31.12.2012
298
220
43
35
ssh tunneling
sretno, ovu veliku ne cackaj puno, mogla bi biti vrlo lijep i zgodan i plodan picic :) a ove 2 male su nekako krzljave i kilave, ali nema veze, bitno da ti ova od 70 centi nastavi ovako...

pricekaj iskusnije za spol. neznam mislim da ce iskusniji na prvoj slici vidjeti spol, ja nemogu nista reci kad se ne kuzim, uvijek sam isao sa fem seed ;)