prvi ''ozbiljniji'' grow

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

gbyte

Aktivan Član
08.11.2011
74
17
8
33
nasao na ebayu za par dolara..

140.jpg


dobra ideja..kradem:) posto imam velikih problema s vlagom..
 
10.11.2011
23
2
3
38
stvarno dobra ideja, ovo je cak za objavit negdje ako nema na forumu... nisam trazio - lijen sam :S
 

Pocetnik_cro

Aktivan Član
12.10.2011
80
38
0
33
Nisam siguran ali je netko bio napisao da se biljka tako brani od topline, uvija listove prema unutra kako bi primila sto manje svjetlosti a s time i topline,

jedna moja je isto tako uvila prve listove (dok je u boxu bila visa temperatura), ali se kasnije vratila na svoje sa sljedecim listovima a i oni uvijeni kao da su se malo izravnali ...

evo slika pa usporedi sam :
 

Pocetnik_cro

Aktivan Član
12.10.2011
80
38
0
33
Koliko kosta taj ultrazvucni ovlazivac, kako izgleda ta posuda u kojoj je to element, mislim reci koji je to artikl.
 

miricil-palmitat

Aktivan Član
26.01.2012
122
5
0
37
izgleda ko neka siroka staklena zdjela s malim staklenim poklopcem da ne prsce voda. kao za uređenje prostora plus ovlazivac. to je kostalo 100-150kn. na ebayu sam ovlazivac bez te posude koja ti ni netreba kosta oko 5 dolara ak se ne varam
 

DEDE

Aktivan Član
04.08.2005
444
38
0
51
miricil-palmitat je napisao(la):
vjerojatno su one podigle vlagu, skemijo ovlazivac s vent, jer solo nije bio od neke koristi.




evo samo da napisem da je vlaga presla 50% :)

Pozz

I ja sam pre par g. gledao tako nesto al na kraju nisam kupio. Imas neko uputstvo sa njim. Zbog toga pitam jer ti je malo vode i mala je posuda. Ako se dobro secam ima odredjeno u koliko vode treba staviti i kolika da bude visina posude. I koliko potrosi vode na sat vremena.
 

miricil-palmitat

Aktivan Član
26.01.2012
122
5
0
37
pogledaj sliku na pocetku stranice s ebaya, pa pokraj kabela za napajanje je mala crna ''cjevcica'' (u obliku naopacke U), e do vrha tog treba bit voda da radi kak treba, makar radi i kad je ispod i iznad toga
 

miricil-palmitat

Aktivan Član
26.01.2012
122
5
0
37
evo mali update, porezao prije koji dan ove uvijene listove i dao joj folijarno malo gnojiva. bila je vec i uvenula krenula prema zemlji :( sad se nekako drzi, stavio i nove cijevi fluo 6,5k



5.2.


9.2.
 

Big L

B.I.G.
Poznanik Foruma
11.09.2009
1.841
2.187
188
Brooklyn NY
A zasto gnojit tako rano??

Nije mi jasno, pa pogle na sta lici jadna...

Nisi nista trebao rezat a pogotovo ne gnojit na ovako maloj biljki, osjetljivoj....

Ja bi na tvom mjestu poceo isponova jer je jos rano, kupi terra magmu ili composanu, novo sjeme, lijepo posadi kako svi rade i ne diraj nikakve listove ni gnojiva dok ne bude vrijeme za to...


Moje mišljenje samo... ;)
 

miricil-palmitat

Aktivan Član
26.01.2012
122
5
0
37
pogledaj listove na slikama prije, znam da se ne smije gnojiti tak rano, ali vec je bila objesila glavu prema zemlji, a nakon rezanja oboljelih listova i blage doze gnojiva pocela se oporavljat. tak da mislim da joj nije smetalo :)
 

Big L

B.I.G.
Poznanik Foruma
11.09.2009
1.841
2.187
188
Brooklyn NY
Razumijem ja to, to je trenutno, ali razmisli, ako ti zadaje ovolke muke ovako mala, kako ce onda cijeli grow izgledat, što ti se stvarno da svaki dan čekat kad ce se objesit da joj mozes pomoc?

A i pitanje kolko ces na kraju izvuc iz svega toga... Ne kazem da je nemoguce ali što je sigurno, sigurno je....
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
ne bih da te obeshrabrim, al neki konstantan problem imas, neces dobiti puno od te biljke ako to ne resis, jako slabo izgleda za skoro 20 dana od klijanja, promeni zemlju i nemoj gnojiti, ako mozes utvrdi ph vode(zemlje), kolika je vlaga i temp. listovi se obicno uvijaju na gore kod transpiracije, moguce da gubi vise tecnosti nego sto moze da nadoknadi, probaj nesto menjati i otkriti ste je muci... i trebao si uzeti neki jednostavniji za uzgoj strain a ne bas p.haze ;)
 

miricil-palmitat

Aktivan Član
26.01.2012
122
5
0
37
mislim da je problem bila temp i los termometar koji sam stavio unutra. znam da je kilava, i ak rikne rikne, ak ne izgurat cu je do kraja. bar za iskustvo za iducu :)
 

Creative

Grow support
Poznanik Foruma
04.02.2012
1.504
2.273
188
45
Tomorrowland
slijedeci puta kad budes sadio ili ove presadiavo moje skromno iskustvo kaze....koposana za ruze...mali je skuplja ali i jako zahvalna ...sretno
 
06.12.2011
13
0
1
42
ta je zemlja za vegetaciju katastrofa,bar sto se mog iskustva tice,ima duplo manje dusika od fosfora i kalija,a za vegetaciju je najvazniji dusik,lisce je jako brzo pocelo zutit,bar se to kod mene desilo
 

GreenRyder

.....always green.....
Poznanik Foruma
17.12.2010
1.067
1.322
188
....nije composana losa zemlja......svaki grow do sad sam odradio u njoj i u vegetaciji nisam nista gnojio nit je ista pocelo zutit.......jel znas kolki je bio PH vode kojom si zaljevao......iz procitanog cini mi se da si imao problema sa PH......
 

miricil-palmitat

Aktivan Član
26.01.2012
122
5
0
37
thx na savjetima. biljka je dobro i polako raste, fotke sutra/preksutra. sad sam ziher da je bed bila temperatura za koju sam mislio da je ok jer je termometar pokazivao max 29'C pod lampama, ocito ni blizu :)

jedno pitanje, posto nemam ph metar bacio sam se na istrazivanje kako izracunati na papiru kolko ml kiseline dodati u određen volumen vode da bi dobio konacnu otopinu zeljenog ph :) ovu formulu sam dobio od neke cure koja kuzi kemiju poprilicno:
V(kiselina) = c(H+ u konačnoj otopini)*V(voda) / [c(H+ u kiselini) - c(H+ u konačnoj otopini)]
uzeo sam da 5l vode koja je pH 7,0 zakiseljavam s octom koji je pH 3,0 a konačna otopina da bude 5,5pH
V(kis)=0,00000316*(5000/0,000997)
V(kis)=16ml cca

ako netko radi to u praksi, kolko se poklapa rezultat?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.