prvi ''ozbiljniji'' grow

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

miricil-palmitat

Aktivan Član
26.01.2012
122
5
0
37
hehe, thx bob. nekak mi se cini da se protok zraka manje ''koci'' tj opterecuje kad je filter pa vent pa ispuh. dobro si razumio, bit ce u boksu. bacit cu oko na dnevnik :)
 

miricil-palmitat

Aktivan Član
26.01.2012
122
5
0
37
posudio pH mjerac pa iso ispitat one formule, ph vode iz pipe mi je 7,4 a ne 7,0 kak sam ja racunao pa se i razlikuju rezultati malo. na 1dcl vode iz pipe treba 0,6-0,7ml limunovog soka da se pH spusti na 6,0. znaci 1l vode 6,5ml lim soka :) mozda nekom bude od koristi.
biljka dobro napreduje, malo sporo ali raste, razvija se dosta novih vrhova iz pazušaca. temp je super, oko 24-25C, stavio i 2 puta gnojivo, manje od pola doze, između ta dva zaljevanja jedno zaljevanje vodom i limunom. gnojivo je substralovo tekuće 6-6-7. nebi htio pretjerat gnojenjem pa me zanima kolko cesto preporucate? i kakva je šema s medom, naiso sam u ostalim dnevnicima, ak se ne varam u fazi cvjetanja?
 

dinosaur

Aktivan Član
14.02.2011
422
66
28
44
Prati biljku, ako pokaze na listovima, onda smanjuj gnojenje, ali u biti ne vise od dva puta tjedno po pola doze, pa ako joj prija, pojacaj na jedno normalno, a druga pola.
Med, tek na kraju, na cvijetanju
samo nastavi tako
 

DEDE

Aktivan Član
04.08.2005
444
38
0
51
Pozz

Meni se desio jednom takav slucaj. Box 1200 x 600 x 2000 stavljao sam prije 6 biljki a sad 5. Na mestu 6 biljke je sada veliki ventilator. Dok nisam stavio veliki vent unutra sam imao 2 x 20 za komp. I kod 6 biljaka zadnje dve do kojih je slabo dolazio svez vazduh su izgledale rahiticno ( slicno tvojima ). Sledecu turu islo je 5 sa novim ventilatorom i od tada mi se neponavljaju takve stvari.
Koliko sam ja svatio moguca su dva razloga ( moje misljenje )
slaba cirkulacija vazduha
ili genetika
 

miricil-palmitat

Aktivan Član
26.01.2012
122
5
0
37
znam da na fenotip utjece i okolina ali neznam bas da u tolkoj mjeri da je odmah promjeni. ne kazem da je nemoguce al to je moje misljenje, prije bi reko genetika jer i dalje se pojavljuju cudni listovi a ventilacija je super. nego htio pitat dal da prakticiram lst i na novonastalim vrhovima koji se penju u visinu ili da ih pustam jednostavno?
 

dinosaur

Aktivan Član
14.02.2011
422
66
28
44
LST , ali je mozda jos rano, prati je kako se krece pa je tako spustaj i teraj u krug
 

miricil-palmitat

Aktivan Član
26.01.2012
122
5
0
37
nisam mislio na sve, 2-3 su krenuli dosta u visinu, radi njih bi trebao spustat cijelu teglu, pa bi radije njih prizemljio :)
 

miricil-palmitat

Aktivan Član
26.01.2012
122
5
0
37
mali update, biljka je dobro, napreduje polako ali sigurno :). gnojim u malim dozama svako drugo zalijevanje, između voda + sok od limuna. razmisljem o presađivanju u vecu teglu jer bas i nema mjesta za lst za nove vrhove. da ukombiniram i scrog?

par fotki od danas:


kaj se tice gnojenja, dal treba kaj mijenjat, pojacat dozu mozda? (stavljam malo vise od pola preporucene doze) da ponovim, gnojivo je substral 6-6-7 s B, Cu, Fe, Mn, Mo, Zn i guanom
i jos jedno pitanje, dal je za P. haze norm da sporije raste? pretpostavljam da sporosti doprinose i fluo cijevi.
 

matia

Aktivan Član
13.04.2011
590
260
83
45
Lagano kreni pojačavat dozu gnojiva da dođeš na punu dozu, ali obavezno prati znakove da nebi došlo do pregnojavanja.
 

dinosaur

Aktivan Član
14.02.2011
422
66
28
44
mislmim da sam ti vec rekal, da slobodno mozes sa biljkama raditi svasta, samo posle svake raskrsnice obrati paznju na njenu rekaciju. dan, dva
recimo, ja moje, sam samo dva puta zalivao sa po pola doze gnojiva, od onda svako zalivanje i ne bune se, cak traze i jos
 

Creative

Grow support
Poznanik Foruma
04.02.2012
1.504
2.273
188
45
Tomorrowland
ajde probaj politi par puta sa ph 6.5 ili cak .6.7 .....nisam siguran da je bas 6.0 najbolji izbor ......a malo mi je i ta vlaga cudna prevelika je razlika po noci i po danu 85% i 30 %....vidio sam grow na 90 %vlage sve se rosilo ujutro..curila je voda niz stranice boxa ujutro...pa je uspjesno doslo do kraja....itekako uspjesno...temp.razlika noc, dan... ako mozes to korigirati....da nema vecu razliku do 6 stupnjeva...malo si rano poceo gnojiti...strpljenja malo...pusti je da malo dise ...sretno.....
 

miricil-palmitat

Aktivan Član
26.01.2012
122
5
0
37
creative, stavljam svakak, kad gnojim ne stavljam limun, kad ide limun neda mi se svaki put mjerit pa stavim odokativno, al ne pretjerujem. tak da je ph pretpostavljam u najmanjem slucaju 6. kolko da je ostavim jos u vege? u planu mi je da napravi krug oko tegle pa tad. razlika u dan noc je sad: dan 24-26, noc 19-21, ovisi o temp u sobi.
 

miricil-palmitat

Aktivan Član
26.01.2012
122
5
0
37
planiram prebacit na cvjetanje uskoro, pa me zanima prelazak na 12/12 dal se moze naglo prebacit ili treba par dana postupno smanjivat svjetlo? i jos jednom dal prebacit na cvjetanje ili jos sacekat? :)

današnje stanje
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
lepo izgleda, skroz se sredila, ako imas prostora u boxu ostavi jos do kraja nedelje pa presaltaj na 12/12, ne mora nista postupno, samo prebaci
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.