Prvi pc grow box

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

txc

Aktivan Član
30.09.2012
57
3
8
31
Bok svima,ovo mi je prvi post i prva tema :) dosta cesto sam posjecivao forum pa sam se odlucio registrirat, uglavnom da ne duljim evo slika, potrudio sam se kolko sam mogo financijski a to i nije bilo bas puno, trenutno jos nemam para za lampe pa ce morat pricekat jos.Mislio sam danas do zaruljoteke ali nisam stigao, pa ako netko ima ideju kakve lampe da stavim unutra neka slobodno predlozi :)

Ova 2 prozirna ventilatora (plavi) su 12cm i spojeni na 2 punjaca :) isto kao i ispuh koji je na trecem punjacu (imao sam ih i previse) :p
Jos uvijek se nisam odlucio da iskoristim najeftiniju soluciju za menke ili da skupim i za njih pa ih narucim, citao sam dnevnik o onim blubery i svidja mi se to sta nemaju "prepoznatljiv miris" :)










03102012073.jpg


 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
txc je napisao(la):
... pa ako netko ima ideju kakve lampe da stavim unutra neka slobodno predlozi :) ...

o lampama imas posebne teme upravo u ovom podforumu (oprema za unutrasnji uzgoj)... e sad koja je funkcija ove teme, mislim da joj nije mesto u ovom podforumu, eventualno da prebacimo u "projektiranje..." ako ces nastaviti pricu

edit: prebaceno
 

loop

veteran spliffer
10.08.2012
773
527
0
43
paaa,mos' staviti ili CFL ili HID lampe,a ja bih ti ipak preporucio HID...
u stvari PC grow je idealan za automatike,tako da stavis jednu HPS,ne moras se cak ni otvarati za MH(ako uzmes automatik seme),samo pazi na temperaturu i sve kul...
a najbolje bi bilo da imas 2 kucista-jedan za vege(ili klonove) i jedan za cvetanje...time nadoknadjujes malu kolicinu na kraju,obzirom da pravis svojevrsni 'perpetual' grow,tako da sa pravilnim rasporedom skracujes vreme izmedju 2 berbe..
pozdrav i sretno!
 

txc

Aktivan Član
30.09.2012
57
3
8
31
Hvala svima na odg :)

zlo&naopako.. zasto da ubijem svijetla na ventu? iskreno, nije mise dalo cackat da ih ne s*****,pa sam najradje ostavio tako, ionak nece se ni kuzit kad stavim lampe unutra

loop, hvala na savijetima, napravicu drugi za mjesec-dva kad se skupi malo love, imas kakvu preporuku za marku i jacinu hps-ice unutra?
 

loop

veteran spliffer
10.08.2012
773
527
0
43
heh,to je nezahvalno za prognozu....lumena nikad dosta,al' logicno temperatura DRASTICNO raste sa wattima na malom prostooru,,,tako da....
ja bih probao 150w sigurno,mada,imas dosta PC grow dnevnika,prelistaj,mozda skontas neki setup koji ti odgovara...sto se tice marke,iskljucivo brendirano,nemoj stedeti na tim stvarima-dakle-philips,sylvana..itd.
mislim da je zlo mislio prvenstveno zbog 'nocnog ciklusa'(pogotovu u cvetanju)-mora biti sto veci/potpuniji mrak da bi ga biljke i percipirale kao 'mrak'
svetlosne oscilacije=stres=hermafroditi.nemoj zaboraviti to.
 

zlavjestica

Superstrpljiva neurotichna konsultantica
Poznanik Foruma
12.05.2012
1.026
1.565
188
dobro ti zlo&naopako kazhe...nekako deaktiviraj te plave LEDice na ventilatorima...mislish da to ne mozhe imati ne znam kako losh uchinak..ali eto-mozhe..+pc box je malen i sigurno che ti ventovi trebat raditi i kada je svijetlo ugasheno..tj. "nochu"..a to onda nebude potpuni mrak-ako budu plave LEDice radile.
+mislim da to i nebi trebao biti problem.ako ne uspijesh deaktivirati-unishti ih nekako..
kakogod..ukloni to plavo svjetlo..
 

txc

Aktivan Član
30.09.2012
57
3
8
31
oke, sad cu ih pocupat :D ma to sam si i mislio, al reko opet nije to nes jako svijetlo da bi joj smetalo, al sta je sigurno je sigurno :)
evo sad idem u zaruljoteku pogledat koju si lampu mogu priustit, pa veceras pucam slike i javljam sta sam promjenio i nadam se da zapocnem dnevnik sa domacicom :)

EDIT:
PowerSeed - jel dobra ventilacija? mislio sam si da sam glup sta sam ovaj mali stavio tak nisko da izvlaci topli zrak, razmisljao sam o tome da i njega okrenem da puse hladni unutra, a gore s desne strane pri vrhu da ubacim jos jedan mali koji ce to izvlacit, tako da sam siguran da se dobro ventilira :)
 

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.023
2.718
twitch.tv
Topli zrak ti je laksi od hladnog zraka, znaci on ce ti se nalaziti gore. Tako da bi bilo dobro da je gore ispuh iz boksa i to po mogucnosti jači nego sto je upuh. Upuh mozes ostaviti pasivan a ispuh staviti jedan vent. On ce si sam štimati situaciju.
 

loop

veteran spliffer
10.08.2012
773
527
0
43
topao vazduh se skuplja GORE a hladan DOLE
dakle,vent za ubacivanje vazduha sto nize, a vent za izbacivanje sto vise-idealno bi bilo dijagonalno jedan u odnosu na drugi(npr. jedan dole levo,drugi gore desno)
taj treci(imas 3 ako sam dobro video jel?) namesti da ti hladi lampu,bilo da duva malkice ispod nje,ili da isto izvlaci vazduh napolje(ja preporucujem prvu opciju)
i to ti je to,spreman si !
ne vidim samo merac vlaznosti vazduha-a ne mogu ti ni objasniti koliko je to bitno.pod hitno probaj da nadjes,pogotovu sto na malom prostoru(dok biljke ne porastu dovoljno da same ispustaju vlagu,mada cak I TAD !) ces sigurno imati problema sa odrzavanjem vlage iznad 50%,HPS greje jako-samim tim susi vazduh jako,a verujem da neces imati mnogo mesta za posudu sa vodom koja isparava(odnosno moraces se zadovoljiti nekom,malo vecom casom),zato ce ti trebati merac-da ne nagadjas.a,inace,neki breederi kazu da kolicina vlage DIREKTNO UTICE na nastanak muzjaka(manjak vlage,velike temperature-iznad 30c)...evo u stvari pun citat,ako znas engleski-





  1. a higher nitrogen concentration will give more females.
  2. a higher potassium concentration will give more males.
  3. a higher humidity will give more females.
  4. a lower temperature will give more females.
  5. more blue light will give more females.
  6. Fewer hours of light will give more females. It is important to start these changes at the three-pairs-of-leaves stage and continue for two or three weeks, before reverting to standard conditions.

    edit- pretece me oprah,brz k'o munja xD
 

txc

Aktivan Član
30.09.2012
57
3
8
31
ufff, taman sam mislio da sam sve dobro napravio hhh.... a sta mislis da ostavim ova 2 plava da pusu hladni i ovaj mali da ostavim da upuhuje isto, a da u gornji desni dio stavim jos jedan od 10-12cm da izvlaci topli zrak? kontam da bi ovaj mali taman puhao ispod hps-ice :)

ledice nemrem odspojit jer ce mi crknut ventilatori, tako da cu ih obljepit crnom izolirkom da ne pustaju svijetlo :)

hvala jos jednom svima na odgovorima, a sad stvarno idem u ducan da vidimo sta se nudi :)
 

loop

veteran spliffer
10.08.2012
773
527
0
43
ma bice ti dosta 3..
jedan za ubacivanje,i sa ova 2 malo experimentisi,probaj da nadjes 'sweetspot',nek' radi malo PC box na 'suvo' bez biljaka...da testiras temperaturu,vlagu,itd.
bice to super !
 

txc

Aktivan Član
30.09.2012
57
3
8
31
hvala na motivaciji :)
evo uzeo sam sad starter prigusnicu i hps-icu od 70W
sad cu stavit jos unutra digitalni hidromer i jos ventilator gore da izvlaci topli zrak, pa cemo vidit kako ce planovi ic dalje :)
slike stizu uskoro :)
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
txc je napisao(la):
... EDIT: PowerSeed - jel dobra ventilacija? mislio sam si da sam glup sta sam ovaj mali stavio tak nisko da izvlaci topli zrak, razmisljao sam o tome da i njega okrenem da puse hladni unutra, a gore s desne strane pri vrhu da ubacim jos jedan mali koji ce to izvlacit, tako da sam siguran da se dobro ventilira :)

napisao sam:
PowerSeed je napisao(la):
... uz ventilaciju koju vidim da ima
a ne i da je dobro postavljena, al vec su ti objasnili pa da ne ponavljam, pratim u svakom slucaju, sretno
 

txc

Aktivan Član
30.09.2012
57
3
8
31
ehh... nije mi jasno, ugasena svijetla, sva 3 venta pusu unutra zrak, a toplina ne pada ispod 25, ispuh sam ostavio u gornjem desnom dijelu da sam izlazi
 

loop

veteran spliffer
10.08.2012
773
527
0
43
25c je super!:thumb:
a stavi jaci vent na izbacivanje,obavezno!(kad biljke porastu,taj ce ti sluziti da izvlaci toplotu sa lampe,pa ga bolje montiraj sad,nego da se smaras posle)