Prvi pc grow box

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

thc boss

Aktivan Član
29.12.2011
275
216
43
43
evo kako sam ja to riješio, (bile su dvije rupe na starom kućištu iza od 80mm)

pcgajba.png

sve je obloženo mjlarom, a na ventove sam stavio iz kućne radinosti nešto kao poklopac za kupaonske ventilatore, obložen mylarom jer svjetlo će izlazit van kroz otvore.
Gornja stranica se kompjutera grije, pa povremeno stavim da brže odvode toplinu dva aluminjska rebrasta hladnjaka šta se stavljaju na procesor (to sam uzeo sa starog kompa)

Dolje nema smisla ništa stavljat jer bi bila velika gužva, a temperatura se ionako diže gore, ventilator od 120 mm služi da dovodi zraka i da puše po lampama i djelomično po biljkama.
Posuda je dosta velika, duboka, četvratasta i zauzima cijelu površinu (jbg-a jednostavno marijuana je sort akoja voli pružati korjenje, ako toga nema slab je rast)
Jednostavno pc box je umijeće da se isprojektira i umijeće je u njemu proizvodit, ali je i fora i zadovoljstvo.

Po meni je higrometar nepotreban, isto kao i ph metar Zaljevam s kišnicom.
 

txc

Aktivan Član
30.09.2012
57
3
8
31
jos par dana do place pa cu onda stavjat vent za ispuh i hidromer i narucit X - Line Tropical Ice
evo fotke :) za sada je domaja unutra, cisto da malo isprobam prije nego dodje prava stvar :)

rGAmP.jpg

zeg2m.jpg

BJFwL.jpg
 

thc boss

Aktivan Član
29.12.2011
275
216
43
43
Evo i ja baš danas uzeo 70w hps.
Po meni ti ispuh s donje strane nije baš dobar, jer ti se toplina diže gore i onda će ti grijat gornju stranicu kučišta.
Ispuh treba bit skroz pri vrhu da bi maximalno odvodio.
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
boss je u pravu sto se tice ispuha, a razmak podesi na 15ak cm pa testiraj rukom da li przi, nisam radio sa tako slabim hps-om pa zaista ne znam koliko greje, mozda moze i na 10ak cm a mozda treba 20, zavisi i kako ti radi ventilacija, obavezno testiraj i meri temperaturu pa utvrdi optimalnu udaljenost s obzirom na performanse tvog box-a
 

txc

Aktivan Član
30.09.2012
57
3
8
31
znaci sva 3 venta pusu unutra zrak, a sam izlazi van, zasada mi se cini super, kad stavim ruku s vanjske strane osjetim kako izlazi topli zrak, a pri vrhu se ne nakuplja neg odma izlazi :)

imam jos jedno pitanje prije zapocinjanja dnevnika, imam domaju koju sam stavio u casu da proklija i nakon par dana bubnuo u teglu na prozor, stalno sam se mislio ocu-necu pa ih nisam ni zaljevao bas, a i isao sam isprobat sa obicnom sijalicom pa sam skuzio da se izduze i savinu... imam sad pitanje, dali je to cemu i jel bi mogao s time krenut ili najbolje da nove stavim na klijanje?
i ako ima netko savijet za neku jeftinu a ok zemlju?

219rmna.jpg

vooefa.jpg
 

HazeSeeker

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.09.2008
2.240
1.666
188
Amsterdam-Barcelona-Prague
www.vutra.org
Sa zemljom nema šale , srce me zabolilo kadsa sam pročitao
ako ima netko savijet za neku jeftinu a ok zemlju?
, kupi naj bolju , naj kvalitetniju zemlju do koje možeš doći, OK zemlja jednostavno ne prolazi . Jako kvalitetna zemlja je jedan od 4 elementa u growu oko kojih nema zajebancije . Kada središ protok zraka, kvalitetno svijetlo i ph stabilnu vodu ....sljedeća stvar je ZEMLJA .
super soil.MOV - YouTube

Ovo ti pišem jer sam nakon 10 uzgoja shvatio kako je bitno imati bogatu , prozračnu i rahlu zemlju . Naj bolja zemlja je kada ju sam napraviš , ali to košta jako puno . Ili si "farmer" koji ima živine pa ti nije frka i već znaš ovo što ti želim reći , ako nisi "farmer" i ako nemaš novaca da kupiš sve što ti treba za "Supersoil " onda ti moram preporučiti Composana Univerzal zemlju . Nakon puno pokušaja sa raznim zemljama na tržištu ona se pokazala kao superiorna za sve ostale opcije koje se mogu kupiti . Istina je da je vreća od 10L 4 evrića , ali svaki cent se isplati .

Tako da ti na kraju svakao savjetujem da se oko zemlje ne zajebavaš i ne uzmeš drugo najbolje, jer kada imaš najbolju zemlju :
1. Nemoraš gnojiti prvih 30dana
2. Teško da možeš prezaliti
3. Korjen ti duplo brže raste
4. Spriječio si još masu malih problema koje može uzrokovati osrednja zemlja

Poanta ovog mog kenjanja po tipkovnici je da sam se medicinirao i da pretjerujem sa pisanjem jer je ovo tebi prvi grow. Na kraju krajeva imaš 1 štednu žarulju , 3 biljke u istoj posudi , blato umjesto zemlje i puno vremena za čitanje i učenje . :dada

Želim ti svu sreću i svojem bilju daj samo najbolje ! Makar išo mišijim koracima .
 

txc

Aktivan Član
30.09.2012
57
3
8
31
hahahaha kralj si! ne gledam ja ovo ko kenjanje nego dobro namjerne savijete ;) jer znam da i vi i ja zelimo sto uspijesniji grow, a mislim da se uci dok si ziv, tako da ja jos uvijek citam i upijam, tako da osim tebe slobodno se svi raspisite :D

p.s. jel probao tko X - Line Tropical Ice ?
 

loop

veteran spliffer
10.08.2012
773
527
0
44
thc boss je napisao(la):
Po meni je higrometar nepotreban, isto kao i ph metar Zaljevam s kišnicom.

po meni,ovo je EPIC fail.
1. ako nema dovoljno vlage u samom vazduhu oko biljaka,one same ce morati da se 'znoje' kako bi se rashladile-samim tim,trose energiju na nebitnu stavku,umesto na rast.a ako je vlaga prevelika,mogu se pojaviti budjavi problemi(u pravom smislu te reci)-a kako sam ranije vec naveo,PC box nema bas mnogo prostora za mokre krpe i ostala pomagala...treba o tome uvek razmisljati..

2.kisnica je dobra(i to MOZDA,ne 100%) samo ako zivis na planini,ili tako nekom cistom predelu.bar ja bih razmisljao o koriscenju,(bez PH meraca) samo sa takvih mesta....zamisli da zivis negde blizu naftnih rafinerija,industrijske zone,fabrika,otpada.....takvu kisu, 'ebo majku,ni PROKUVANU ne bi' koristio ako ne moram...

mala je to investicija na duze staze.ne treba se za'ebavati ni sa PH ni sa vlagom u boxu....

'txc'----VENT ZA IZBACIVANJE GORE,DODJAVOLA TO SMO VEC PRESLI.i sve bude oke.

sretno!
 

Che*

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
10.09.2008
633
104
63
Pazi samo na taj HPS. Svi ga savjetuju amaterima a sprzi ti biljku dok trepnes. To sto je tebi temperatura u boxu 25C ne znaci nista, bitno je koliko je ona temp. na vrhu biljke ispod zarulje? Ako ti ventilacija zakaze ili stavis preblizu, ili biljka preko noci izraste prevse, mogao bi sve to izgubiti. Trebao si ici sa CFL, stednim zaruljama. Mislim da je ovo prevelik zalogaj odjednom. Biljka ce ti kroz par tjedana biti do vrha, HPS ce prziti sve vrhove i kaj onda? Bit ce sranaj...
 

txc

Aktivan Član
30.09.2012
57
3
8
31
planiram ju lst irat tak da se nadam da necu imat problema, al svidja mi se ideja sa staklom i mogao bi to isprobat :)