prvi PC grow na tavanu, potrebni savjeti

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
18.03.2014
3
1
0
Lijep pozdrav svima.
Naime ovo je meni prvi grow, dobro bi mi dosli neki savjeti I nadam se ne ruganje I ismijavanje zato hvala unaprijed
Plan mi je growat u pc boxu, na tavanu, najveci problem mi je to da tavan nema nikakav dovod kisika osim putem vrata. Nema vlage sve je suho te ima puno insekata, kako da povisim vlagu?
Koristim 1x cfl zarulju 55W, 4000lumena za vrijeme vegetacije I 2x pc ventilatora od 12V upuh I ispuh.Ovo mi je probni grow da vidim kako cu se nosit s problemima jer imam planove za outdoor grow pa sam zasadio samo 1 biljcicu ( nepoznata sorta ). Hoce li biti dovoljno svijetla za 1 biljku u malom pc boxu ( neznam jos dimenzije ) ? Slike cu postat svaka 2 tjedna. Imajte na umu da mi je prvi grow te da jos nisam sve postavio.

Hvala, jos sam nov u svemu:)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: TinFakin

Big L

B.I.G.
Poznanik Foruma
11.09.2009
1.841
2.187
188
Brooklyn NY
Nije ti pametno sada kada ljeto dolaziti saditi na tavanu, bez obzira na ventilaciju, jer kako kažu, temperature na tavanu se po ljetu popnu i preko 60 stupnjeva a u tome nemože ništa preživjeti.

Ili stavi box negdje u stan ili čekaj jesen.

I ja bi kupio još jednu takvu žarulju, 55w je malo.

Sretno :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: stara baba

Ivana_zg

Aktivan Član
18.08.2012
96
138
0
44
Zdravo, Martine!

Prije nešto više od godine i pol krenula sam sa svojim prvim growom, pa me dosta toga iz tvog posta podsjetilo na to razdoblje. Radi se o tome da sam sve pokušala improvizirati - od svjetla, vlage, ventilacije, zemlje, ... - što se na kraju svake priče pokazalo prilično promašenim i neozbiljnim...

Zašto?

Zato jer ćeš iz koraka u korak, iz dana u dan, vidjeti da stvari tako ne funkcioniraju. Insekti na tavanu? Bojim se da će ti nastaniti biljke i zemlju u roku dan-dva. Nedostatak svježeg zraka izmučit će biljke kao i visoka temperatura. Premalo svjetla izdužit će biljke, a funkcionalnost upuha-ispuha direktno ovisi o svježem zraku, bez toga će ti se u krug vrtiti samo taj vrući isušeni zrak. Ovo je samo nekoliko sitnica koje se mogu dogoditi u slabo pripremljenom growu, mnogo je još parametara koje bi trebao prilagoditi za uspješan uzgoj.

Iako kažu da je kanabis korov, ipak joj, kao i svakom živom organizmu sa svojim specifičnim potrebama, treba pružiti neki minimum uvjeta.

Kao što ne bi vozio auto bez sjedala ili pokoje felge, tako nemoj ulaziti u ovu priču bez bolje tehničke i edukacijske pripreme jer si unaprijed osuđen na mučenje, svakodnevnu improvizaciju i pokušaje ispravljanja nastalih grešaka i problema, a bez očekivanih krajnjih rezultata.

Nadam se da nećeš izgubiti taj početnički entuzijazam kojim zračiš (vjerujem da će ti mnogi iskusniji savjetovati isto ili slično) već upravo obrnuto - čitaj i upijaj Forum, dnevnike uzgoja te savjete ostalih kolega - i malo pomalo vidjet ćeš kamo te to može odvesti.

Postoji na Forumu i Mentorski kutak - https://vutra.org/forum/60-mentorski-kutak/ - mjesto gdje možeš dobiti sve odgovore i savjete za svaku fazu koju ćeš prolaziti.

I na kraju, govorim ti sve ovo iz vlastitog iskustva, dok se nisam prilagodila potrebama biljaka i ostvarenju potrebnih uvjeta (što znači i ulaganje određenih financijskih sredstava), nisam bila zadovoljna napretkom i konačnim rezultatom...


Sretno dalje,
nadam se da ćeš s vremenom
i uloženim trudom ostvariti što si zamislio :costumed-smiley-027
 
18.03.2014
3
1
0
Hvala ivana I big L. promijenit cu lokaciju I box I kupit cu jos 1 zarulju od 50W, a sto se tice problema I nervoze kod growanja mislim da to I neki dugogodisnji groweri imaju, tako da sve nas ceka a ja sam spreman:)
 

Gagiba

Aktivan Član
Ne bi smetalo da dodaš još malo svetla ali problem je sa vlagom na tavanu. Ako imaš mogućnost uštekaj taj PC grow negde gde su bolji uslovi ali ako nemaš teraj tako. Investicija ti je prilično pristupačna pa i ako ne postigneš neki rezultat istrpećeš trošak a što kažu u reklami za Master - iskustvo je neprocenjivo! :)
 

BoRaiCho

Aktivan Član
05.12.2009
514
184
63
33
Temples of Boom
nije neizvodljivo, ali sto ti ivana rece mnogo je cimanja....ili boks prebaci negdje gdje nema insekata ili sibaj tako do kraja ovog mjeseca pa presadi vani (to ti je i najbolje mozda s obzirom da nemas uslove da se bolje brines o tome) i sta joj bog da....i naravno, obavezno pojacaj svjetlo


poz
 

Fukmondo

Varemengo
Poznanik Foruma
27.10.2006
767
481
113
ako sam dobro svatio,vege u pc. rasveta dovoljna,nekih 20 dana.onda kreni van,nema beda samo sto je lutrija,sretno,sto prije kreni.
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
@merico

https://vutra.org/topic/10131-pravilnik/

4. Pišite kvalitetno i ozbiljno
Ne pišite poruke nepovezano, tek da i Vi nešto kažete! Ako tražite pomoć, budite precizni. Izložite tačno šta očekujete da se dogodi, šta se u stvari desilo i iznesite sve relevantne detalje. Ukoliko odgovarate na nečiju temu ili pitanje, odvojte nekoliko minuta i dobro razmislite šta ćete napisati, proverite da li ste zaista u pravu i imate li dokaza za svoju tvrdnju. Ne zbijajte šale kada tome nije mesto na ozbiljnoj diskusiji (a najčešće nije). Budite spremni da stojite iza svoje tvrdnje.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.